Přejít na obsah


Fotka

8mm / 16mm


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 Mirnepokrocily

Mirnepokrocily

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 srpen 2019 - 21:51:46

Zdravim, 

v tomto jsem naprosty zacatecnik a dostal jsem kameru cine kodak eight. Vim jen, ze to je neco jineho, nez super 8. Ptam se, jestli filmy 16mm do toho jdou, jestli je 2 x 8 totez, jako 16mm.

Dekuji 

 

S. mirnepokrocily


  • 0

#2 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 27 srpen 2019 - 22:37:00

Toto v galerii je i vysvětlení.

 

https://fomaobchod.c...1801]?ItemIdx=0


  • 0

#3 Mirnepokrocily

Mirnepokrocily

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 září 2019 - 16:05:01

Perfekt, dekuji.


  • 0

#4 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 28 září 2019 - 07:24:27

2x8mm je teoreticky jedno, len 2x8 má dvojnásobnu perfuráciu. Film 2x8 do kamery 16mm použiješ, ale opačne nie.


  • 0

#5 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 28 září 2019 - 07:26:25

kruci nečítam za sebou, teda 2x8mm je teoreticky rovnaké ako 16mm, len 2x8 má dvojnásobne hustejšiu perforáciu ako 16mm.


  • 0

#6 MZ1

MZ1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 30 červen 2021 - 22:21:58

Zdravím. Nevím ,jestli se to tady někde řešilo, tak to napíšu sem. Neví někdo čím očistit - ošetřit film napadený plísní. Jestli lze použít  klasický lih či existuje nějaký lepší či speciální přípravek. Díky


  • 0

#7 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 1 červenec 2021 - 07:22:44

Špeciálny prípravok samozrejme existuje, len neviem, či je v našich končinách k mání, mne sa ho ešte nepodarilo zohnať. Ja osobne používam zmes technického liehu a technického benzínu v pomere 8:2, zatiaľ sa to tvári v pohode.


  • 0

#8 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 1 červenec 2021 - 08:16:08

Špeciálny prípravok samozrejme existuje, len neviem, či je v našich končinách k mání, mne sa ho ešte nepodarilo zohnať. Ja osobne používam zmes technického liehu a technického benzínu v pomere 8:2, zatiaľ sa to tvári v pohode.


Díky za info i když to nebyl můj dotaz. Takové poznatky se můžou hodit.
  • 0

#9 MZ1

MZ1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 2 červenec 2021 - 21:07:22

Taky děkuju za info. Přemýšlel jsem co použít, abych film nepoškodil víc než plíseň samotná a líh byl jeden z adeptů. Zkusím.


  • 0

#10 8mmfilmcz

8mmfilmcz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 červenec 2021 - 22:06:37

Zdravím. Nevím ,jestli se to tady někde řešilo, tak to napíšu sem. Neví někdo čím očistit - ošetřit film napadený plísní. Jestli lze použít  klasický lih či existuje nějaký lepší či speciální přípravek. Díky

Řekl bych, že je potřeba se nejprve zamyslet nad tím, jestli je to opravdu plíseň. Někdy se u barevných filmů stává, že byly po vyvolání hůře propláchnuté a časem na nich dozrají takové nažloutlé fleky s bublinkami. To ale není plíseň. Pokud by byl film opravdu plesnivý, je dost pravděpodobné, že se plíseň pustí do emulze a tu lihem pravděpodobně jen doničíte. Viděl jsem film na plechovém kotouči, který přežil povodeň v Karlíně. Kdybych na něj vzal líh, zůstal by z něj průhledný celuloid. Čištění filmů není zas tak jednoduché téma, zvlášť v domácím prostředí.


  • 0

#11 Sajmonus

Sajmonus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 5 srpen 2022 - 14:25:49

Ahoj. Měl bych dotaz na 16mm/8mm film. Nyní jsem dotočil svoji první 16tku a jsem vesměs spokojený, ale už od 8mm mě pronásleduje asi prach který je poměrně dost vidět hlavně na nebi a jiných světlých objektech. Tento prach tvoří velmi krátká tmavě zbarvená nesymetrická vlákna, nevypadá to tedy na škrábance. Přímo na filmu se mi zdá že nic není. Tento prach je často i na desítky let starých filmech, ale u právě vyvolaného se mi zdá příliš výrazný. U 8mm to bylo až někdy i obtěžující u 16mm se to dá, i tak bych ho ale měl na filmu méně zvlášť když na videích na YouTube prakticky není. Neexistuje například nějaká technika otření či ošetření filmu? Díky moc
  • 0

#12 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 5 srpen 2022 - 15:11:04

A je to na filme? Nie je ten prach v premietačke?


  • 0

#13 Sajmonus

Sajmonus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 5 srpen 2022 - 15:31:47

Při rozsvícení světla bez filmu není žádný prach vidět. U 8mm Meos Duo jsem i vyčistil dráhu a okénko a žádný rozdíl. Večer to zkusím natočit.
  • 0

#14 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 srpen 2022 - 07:55:14

Pomohol by nejaký obrázok polička filmu. Ono je možné aj to, že okenička kamery bola znečistená prachom, ktorý sa naexponoval na film, alebo ešte je možnosť, že film bol sušený v prašnom prostredí, a prach nasadal na mokrý film. Tých možností je veľa. Skús nejakú silnejšiu lupu, poprípade si pomôcť zväčšovákom, a skontrolovať, či ten prach nie je naexponovaný. Čistota filmovej dráhy v kamere je veľmi dôležitá.


  • 0

#15 Sajmonus

Sajmonus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 9 srpen 2022 - 18:09:07

Film jsem přečistil hadříkem z mikrovlánka a velmi velmi malým množstvím alkoholu a 90% prachu fuč. Nachytalo se to tedy nejspíš během sušení. Jak takto dlouhé filmy sušíte? Já ho obmotal na susak na prádlo.
  • 0

#16 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 9 srpen 2022 - 19:21:42

Prvé cca 2 hodiny sú najdôležitejšie, a hlavne bezprašné prostredie. Ja suším filmy v sprche.


  • 0

#17 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 9 srpen 2022 - 21:56:24

Vážení kolegové, filmy suším ve staré vysoké štíhlé skříni, opatřené větracími otvory v dolní části a části horní, kryté mikrofiltry,  Skleněná miska se hrubým silikagelem uvnitř skříně absorbuje spolehlivě vlhkost emulse. Používám na formáty 4x5", 9x12, formát 120, formát 135, včetně Super 8 od Bauer. Zavěsím, n e o č u m u j i , nechám tomu čas. Jemné bavlněné rukavice od Kaisera jsou běžnou normou při jakékoli manipulaci s negativem.

Jednoduché, praktické, levné, doživotně funkční. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik

p.s.

Kvalitně vypraný kožich suším výhradně v polostínu za mírného pohybu a lehkého prodrbávání choulostivých partií. Zprzuzená prdel velocipetistova učiněným hrobem championů jest ! Pravidelně včelím voskem promazané sedlo REGAL Girrardi na veškerých závodních bicyklech je zárukou řiti v zátěži zocelené. 


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních