Přejít na obsah


Fotka

Admira 8IIa


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 Soda

Soda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 8

Publikováno 9 listopad 2019 - 17:22:11

Zdravím, spadla mi do klína tahle Admira. Je to hodně nálezový stav, zaprášená, zašlá, mechanismus dělá hrozně zvuky (ve smyslu, že hodně "rachotí" a někde něco píská, asi nějaké ložisko, nebo něco). Ale je kompletní, je k tomu i pár nějakých asi filtrů (ještě jsem všechno nerozbalil). Věřím si, že ji dokážu rozebrat vyčistit a seskládat do funkčního stavu, ale potřeboval bych poradit. Na pravé straně nemůžu povolit šroub u natahování. Nějaký tip? Nechci do toho prát jakoukoliv chemii, nebo používat hrubou sílu. Objektivy jsem sundal. Jak je vyčistit? Čočky jsou hrozně malé a "utopené". Vatová tyčka? Na ní čistič na optiku, nebo nějaký alkohol? A není moc vidět, v jakém je stavu, když se nemůžu pořádně podívat skrz, přijde mi takový lehce zamlžený, ale hrozně špatně se to posuzuje. Existuje na to nějaký fígl? Na té kameře tolik nebazíruju, mám dokonale zachovalou Quartz DS8-3, ale líbilo by se mi mít pěknou, funkční Admiru. Díky
  • 0

#2 Soda

Soda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 8

Publikováno 9 listopad 2019 - 18:28:14

A ješte rovnou dodám, že se mi podařilo přiložit k sobě delší ohnisko s hodinářskou lupou tak, že jsem dostal dobrý pohled skrz objektiv. Řekl bych, že je v něm plíseň. Nikdy jsem ji na živo neviděl, ale jsou tam takové "kresby, jako když v zimě namrzá sklo". V případě toho krátkého pořád nic není vidět. Takže se mi ale nabízí další otázka. Lze s tím delším ještě něco udělat?


  • 0

#3 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 10 listopad 2019 - 21:51:17

S objektivy toho moc nenaděláš, pokud je nezvládneš rozebrat. A pokud je to typ "infinity focus" tj ostrý od 1m dále, je pak problém to vůbec správně nastavit po rozebrání (zaostřit). Jestli je na optice plíseň (takové pavučinky), tak plíseň sice odstraníš, ale přijdeš o MC vrstvy. Plíseň je poškozuje, doslova je sežere. Mechaniku věřím že rozebereš, vyčistíš a promažeš. Komplet, i včetně hnacího pera. Vsše vyčistit, promazat. Kvalitní mazadla, ideálně na jemnou mechaniku nebo hodinové strojky. Hlavně si ale nehrab do regulátoru rychlosti nebo ho nepromazávej kde nemáš. Bez otáčkoměru se blbě seřizuje rychlost zpět.

 

Já bych už žádnou Admiru nechtěl, ani na poličku. Když se mi dostal do ruky Bolex C-8 ztratily pro mě Admiry kouzlo. Ten malý tichý švýcarský strojek mi připadal jak z jiného světa. Těch pár Meopta kamer co sem měl, jsem se zbavil. 8IIa mám pořád slíbenou, ale prdím na to. Ani z nostalgie to nechci. Quarz DS8-3 si ale nechám, to je kamera do nepohody. Dobře se servisuje (tak stejně i ten Bolex C-8).


  • 0

#4 Soda

Soda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 8

Publikováno 10 listopad 2019 - 22:35:59

Jsou to normálně ostřící objektivy. Rozebiratelné by byly, ale nechce se mi do nich úplně lézt. Co se týče otáčkoměru, není problém, ale nehodlám si natolik přidělávat práci.

Bolexku nemám a na můj vkus už docela velká investice :) Tahle admira byla "za pár piv". Všechno ostatní vypadá perfekt, škoda jen toho objektivu. Dnes jsem znovu zkoumal ten kratší a ten vypadá čistě, zřejmě to odnesl jen ten dlouhý. Zrovna pevné objektivy, takový ani samostatný neseženu. Ještě se budu muset rozmyslet co s tím.


  • 0

#5 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 10 listopad 2019 - 22:37:56

Pokud s tím nechceš točit na film, investuj čas do jiného projektu.


  • 0

#6 Soda

Soda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 8

Publikováno 10 listopad 2019 - 23:26:17

No, máš pravdu, že asi ne, když mám tu rusandu. Jen je to zkrátka škoda, funkční, kompletní, zachovalá, jen to blbý sklo.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních