Přejít na obsah


Fotka

FADU F-Stop - Ovládání zvětšováku přes Android s WIFI + Sonoff Basic

Zvětšovák Android Wifi Software Časovací hodiny Expoziční hodiny Sonoff FADU F STOP

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 BlackTea

BlackTea

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 25 January 2020 - 16:22:00

Dobrý den všem,

 

rozchodil jsem ovládání zvětšováku přes Android Telefon. Je to velice jednoduché, nebojte se toho. Video, jak to běhá, je zde:-))

Demonstruju tam zapnutí zvětšováku pro ostření a auto nastavení na proužkovou zkoušku. Základní funkce, tzn. nastavení zvětšovacího času a jeho úprava (čas nebo F-Stops) samozřejmě funguje taky (zalepte si jenom pak to zelené světlo!!!!...lol).

 

K tomuto řešení jsem se uchýlil proto, že mi odešly dvoje staré časovací hodiny, telefon zabírá míň místa a líp se s tím pracuje.

 

NENÍ TŘEBA NIC PÁJET NEBO PROGRAMOVAT ANI DUMAT NAD KONSTRUKCÍ ELEKTRICKÝCH OBVODŮ

 

Potřeba je pouze:

 

1) Androidní telefon a Fadu F-Stop Apka. Ta kompletně sama "už z výroby" ovládá zvětšovák, není třeba nikam psát nějaké kódy atd.

2) Čínský alíkový wifi spínač 220V Sonoff Basic nebo Sonoff S20 (6.5 USD)

3) Adaptér, kterým se dá přes PC nahrát firmware do spínače Sonoff, tak aby Váš telefon mohl spínač ovládat přes WIFI prostřednictvím FADU F-Stop Apky - alíkový "FT232RL 3.3V USB" - (1.50 USD)

4) Mini USB kabel - propojení PC a adaptéru

5) Počítačové Dupont hranaté kablíky (používané pro PC hardware) a takovéto platíčko s pinama - propojení spínače Sonoff a adaptéru (0.5 USD)

6) Trocha času na fleshnutí firmware přes Arduino SW (ten je zdarma)

 

Pokud máte všechny komponenty pohromadě, zabere to celé tak 30 minut času. Firmware je připravený od vývojáře apky, jenom se jednoduše nahraje do toho spínače a jede to. Spínač samotný se velmi snadno rozdělává a podle toho návodu je to opravdu jednoduché zprovoznit. Nejsem programátor.

 

Návod, jak na to, je zde.

 

Kdybyste k tomu potřeboval kdokoli jakékoli další informace, pište.

 

Mějte se,

 

Adam


  • 3

#2 BlackTea

BlackTea

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 24 March 2020 - 20:00:54

Rozchodil jsem ovládání zvětšováku přes Android telefon, kdo máte zájem:-)))) Viz výše.


  • 4

#3 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 24 March 2020 - 21:31:16

Dobrý den všem,

 

rozchodil jsem ovládání zvětšováku přes Android Telefon. Je to velice jednoduché, nebojte se toho!! Video, jak to běhá, je zde:-))

 

Potřeba je:

 

1) Androidní telefon a Fadu F-Stop apka (hodně lidí má)

2) Čínský alíkový wifi spínač 220V Sonoff Basic nebo Sonoff S20 (6.5 USD)

3) Adaptér, kterým se dá přes PC nahrát firmware pro wifi komunikaci s apkou - alíkový "FT232RL 3.3V USB" - (1.50 USD)

4) Počítačové Dupont hranaté kablíky (takové ty, co se jima zapojuje třeba On/Of z PC Toweru na motherboard) - (0.5 USD)

4) Trocha času a fleshnutí firmware přes Arduino SW (a tedy pouze SW - NENÍ TŘEBA NIC PÁJET NEBO SLOŽITĚ PROGRAMOVAT)

 

Návod, jak na to, je zde.

 

Mějte se,

 

Adam

A co takhle si rovnou nechat vyměnit mozek.Technika je tu pro člověka a ne člověk pro techniku. :(  :D  :lol:


  • -5

#4 BlackTea

BlackTea

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 24 March 2020 - 21:48:55

Já jsem to rozchodil proto, že mi na zvětšovácích přestávají fungovat hodiny, popř. se dají těžko sehnat nebo jsou nesmyslně drahé.

 

Pak taky máte na stole menší věc a víc místa:-)) Dále, dá se tam nastavit přidávání času v F - stops u proužkové zkoušky. Dále čas na zvětšování se dá nastavovat rovnou v F - stops + má to paměť na různé časy zvětšování/papíry atd.


  • 2

#5 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 8 May 2020 - 12:12:57

To vypadá velmi dobře. Mám stejný problém - mám několik spínacích hodin různých typů a některé fungují částečně (např. nefungují 10x násobné časy) nebo vůbec. Toto vypadá hezky a rozumně. Navíc to tikání mi přijde fajn. Objednám komponenty a také vyzkouším!

Díky.


  • 0

#6 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 12 May 2020 - 09:35:32

Sonoff Basic je doma, adapter dorazí asi dnes. Jen dokončení stavby temné komory se mi protahuje, protože můj vodoinstalatér je přetížený a nevím kdy přijde. Takže tento víkend zkusím rozchodit spínač přes mobil a do pár týdnů snad vyzkouším i v komoře. Ještě jednou díky za super tip.

Zkusím pohledat podovný projekt se sondou (a stačí jen v podobě analyser bez časovače). Ta součástka bude levná, mobil je výkonný počítač, takže jde "jen" o spojení součástek a naprogramování aplikace. Klidně bych si takovou aplikaci i zaplatil.


  • 0

#7 belco

belco

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 104 příspěvků(y)
  • LocationPartizánske, SK
Reputace: 7

Publikováno 2 June 2020 - 08:59:44

Vedeli by ste blizsie rozpisat to nahratie fw do spinaca Sonoff S20? Nie je mi jasny postup ako nahrat fw cez Arduino SW.


  • 0

#8 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 2 June 2020 - 13:34:52

Vedeli by ste blizsie rozpisat to nahratie fw do spinaca Sonoff S20? Nie je mi jasny postup ako nahrat fw cez Arduino SW.

tu v navode je to Appendix 3.


  • 0

#9 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 3 August 2020 - 09:28:29

Ahoj Adame,

spínací hodiny ovládané přes mobil a výhoda f-stop proužkové zkoušky, to je všechno parádní a max. mi to vyhovuje. Už jsem si vyzkoušel, že můj mobil při vyšším svitu displeje není bezpečný, ale stačí jej dát půl metru bokem a snížit jas a vše je ok i při 10min. zkoušce.

 

Psal jsem na FADU forum - prozatím bez odezvy - pár svých postřehů. 

1. Pomohlo by, kdyby si šlo naprogramovat složitější "program" osvícení negativu (a zakomponovat tak dodging a burning na jednotlivé části fotky, samozřejmě v f-stop). Toto sice asi půjde na záložce Main, když si zadám jednotlivé časy do paměti (1-10), ale pohodlnější by bylo podobně jako u proužkovek v režimu Manual.

2. Skvělá by byla možnost připojit bluetooth nožní spínač (!).

 

Jen zde zaznamenávám své postřehy.

 

P.S. protože jsem myslel, že jsem si neodbornou montáží zničil první Sonoff Basic (asi je to mým mobilem - aby aplikace spínala, musím provést odpojení wifi a připojení FADU sítě v přesném postupu) a koupil jsem druhý, tak ho budu používat na druhém zvětšováku na preflashing papírů.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Zvětšovák, Android, Wifi, Software, Časovací hodiny, Expoziční hodiny, Sonoff, FADU F STOP

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních