Přejít na obsah


Fotka

Olympus Trip 35


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 26 leden 2020 - 22:42:07

Jednou se mě tu někdo ptal na poznatky s tímto fotoaparátem, tak sem dávám aspoň nějaké fotky co z toho lezou a musím říct že já jsem z nich nadšený.

 

  je to kompakt, takže žádné nastavení, fotí se na A, s bleskem jde nastavit clona F2,8 - F22. Rychlost závěrky 1/200 a 1/40.

 

  když není dostatek světla tak foťák fotku neudělá a v hledáčku se objeví červený ukazatel

  

  ostření je 4 - zónové podle symbolů, na dolní straně objektivu je pro doplnění ještě ukazatel v metrech. Čili 1 metr, 1.5, 3 a nekonečno.

 

  ASA jde nastavit v rozmezí 25 - 400, foťáky z prvních let max 200

 

  objektiv je D.Zuiko 1:28 - f 40 mm. 4 elementy ve skupinách (jestli je to tak správně v ČJ :D )

 

  expozimetr je seléniový a v podstatě nesmrtelný, ty foťáky fungujou do dneška bez problémů

 

  starší kousky mají kovovou spoušť, pozdější plastovou

 

  přes 10 mil. prodaných kusů

 

 

Nejsem expert nebo profík, takže jako nevýhodu vidím v ne moc hezkým rozostřeném pozadí na nízkou clonu, prostě bokeh. Hrozně kostičkový, jak film v nízkým rozlišení.

 

Film je Ilford HP5+ vymáchanej v D76 stock. Hezký pokoukání.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 11 únor 2020 - 11:07:15

To jsem byl asi já.

Ten bokeh je fakt hrozný, měl jsem Minoltu HiMatic F a ta měla jen 4-lamelovou clonu a po zaclonění dělala ze světelných zdrojů hvězdičky. Ten Rokkor 38/2.8 na Minoltě byl na svou jednoduchou konstrukci ale slušně ostrý a s TriX-em jsem tam měl hodně pěkné výsledky. Nutká mě ji pořídit znovu, nejlépe nějakou jinou verzi, která by umožnila manuální expozici. Mno uvidíme :-)


  • 0

#3 Baven

Baven

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 24 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 únor 2020 - 16:34:19

Keď hovoríš, že selénový expozimeter je nesmrteľný nie sú to práve selény ktoré sa časom degradujú ? CdS majú dlhú životnosť. Ale tak nie je selén ako selén niektoré merajú aj teraz stále presne.
  • 0

#4 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 11 únor 2020 - 18:57:10

Obecně ano, starý seleniovy expozimetry sou většinou kaput, mám starý německý Bewi a sou naprosto mrtvý, ale v Olympusu Trip 35 prostě drží až do dnes.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních