Přejít na obsah


Fotka

9x12 z eBay


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 7 únor 2020 - 12:42:03

Ahoj,

 

koupil jsem na eBay foťák 9x12 z německa. Dle popisu kondice B, plně funkční kus, hezký stav. Samozřejmě moc funkční není, závěrka potřebuje servis jako sůl, časy neodpovídají, zůstává otevřená na delší časy atd. B a T fungují, clona taky, ale je trochu mastná. Je ale v hezkým stavu, plus brašna a dvě kazety na film. Prodejce neakceptuje vrácení ale jsem chráněn eBayem samozřejmě.

 

Teď doporučení od Vás - mám to prostě reklamovat nebo to nechat seřídit např. u pana Blažka a snažit se o nějakou slevu od prodejce.? Vyšlo to na 2 tisíce vč. poštovnýho. Dík moc :D

 

https://www.ebay.com...353.m2749.l2649

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 713

Publikováno 7 únor 2020 - 13:39:43

Za mě : prodejce se jeví jako důvěryhodný (15 let na eBay, spousta prodejů a hodnocení 99,9%). Takže důvěřovat v jeho solidnost se asi dalo. Píše, že to je plně funkční. Mohl by při jeho zkušenostech co prodává vědět, že závady, které mu popíšeš (a mastnotu na cloně ukážeš na foto), nemohly vzniknout v balíku po cestě poštou, ani jsi si je jistě nezpůsobil sám.

Zjisti si co by asi stála oprava (odborná) a požádej prodejce o tuto částku slevit. A uvidíš. Kamerka vypadá kosmeticky velmi pěkně.

V záloze je ještě ta ochrana eBay, ale věřím, že prodejce nemá moc zájem o negativní hodnocení. 


  • 1

#3 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 7 únor 2020 - 13:43:15

Moc děkuji napadlo mě to samé. Už jsem mluvil s panem Blažkem a mám mu poslat fotky, neměl by to být problém spravit, závěrka je klasická. Teď píšu prodejci.


  • 0

#4 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 8 únor 2020 - 09:33:09

Oprava, lépe řečeno zprovoznění závěrky zvyné "starý Compur" je jednou z mála operací, u kterých bych bez obav doporučil i začínajícímu sběrateli vystačit si s vlastními schopnostmi a hodinářským olejem č.2. (nejlépe po instruktáži) Obvykle na rozchození dlouhých časů stačí půlhodinka včetně rozborky a sborky, v těžších případech, kdy je nutné detailně vyčistit zpožďovač, tak zhruba hoďka, málokdy víc. A mastná clona ničemu nevadí, tedy pokud ten tuk neztuhne, to pak jo.


  • 2

#5 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 8 únor 2020 - 09:37:13

Poštovné tedy bylo zdarma?

 

Ahoj,

 

koupil jsem na eBay foťák 9x12 z německa. Dle popisu kondice B, plně funkční kus, hezký stav. Samozřejmě moc funkční není, závěrka potřebuje servis jako sůl, časy neodpovídají, zůstává otevřená na delší časy atd. B a T fungují, clona taky, ale je trochu mastná. Je ale v hezkým stavu, plus brašna a dvě kazety na film. Prodejce neakceptuje vrácení ale jsem chráněn eBayem samozřejmě.

 

Teď doporučení od Vás - mám to prostě reklamovat nebo to nechat seřídit např. u pana Blažka a snažit se o nějakou slevu od prodejce.? Vyšlo to na 2 tisíce vč. poštovnýho. Dík moc :D

 

https://www.ebay.com...353.m2749.l2649

 


  • 0

#6 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 8 únor 2020 - 10:11:00

Cena byla 80e plus 20e doprava a byla u toho volba Best offer. Nabídnul jsem 60e a prodejce akceptoval. Čili 60e plus 20e doprava. Furt se ale jednalo o cenu za plně funkční stroj dle popisu.

 

menší update - 

 

 prodejci jsem samozřejmě napsal zprávu a poslal i video jak to nefunguje a teď mi odepsal

  

  "Hello  you use it by D or Z "" :D no to je odpověď, vypadá to že mám problém. S B a T si opravdu nevystačím.


  • 0

#7 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 8 únor 2020 - 12:54:02

Aha. Poslal jsem SZ.


  • 0

#8 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 713

Publikováno 8 únor 2020 - 13:42:23

Cena byla 80e plus 20e doprava a byla u toho volba Best offer. Nabídnul jsem 60e a prodejce akceptoval. Čili 60e plus 20e doprava. Furt se ale jednalo o cenu za plně funkční stroj dle popisu.

 

menší update - 

 

 prodejci jsem samozřejmě napsal zprávu a poslal i video jak to nefunguje a teď mi odepsal

  

  "Hello  you use it by D or Z "" :D no to je odpověď, vypadá to že mám problém. S B a T si opravdu nevystačím.

Nevím co znamená D nebo T. Angličtinu neovládám. 

Skoro bych mu napsal, že podle dosavadního přehledu zpětných vazeb jsem jej považoval za seriozního prodejce a požádal bych ho o vážnou reakci na svou předchozí informaci o stavu zaslaného zboží...   


  • 1

#9 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 8 únor 2020 - 13:53:09

 

Cena byla 80e plus 20e doprava a byla u toho volba Best offer. Nabídnul jsem 60e a prodejce akceptoval. Čili 60e plus 20e doprava. Furt se ale jednalo o cenu za plně funkční stroj dle popisu.

 

menší update - 

 

 prodejci jsem samozřejmě napsal zprávu a poslal i video jak to nefunguje a teď mi odepsal

  

  "Hello  you use it by D or Z "" :D no to je odpověď, vypadá to že mám problém. S B a T si opravdu nevystačím.

Nevím co znamená D nebo T. Angličtinu neovládám. 

Skoro bych mu napsal, že podle dosavadního přehledu zpětných vazeb jsem jej považoval za seriozního prodejce a požádal bych ho o vážnou reakci na svou předchozí informaci o stavu zaslaného zboží...   

 

To je spíš v jazyku fotografickém než anglickém...


  • 0

#10 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 8 únor 2020 - 16:42:53

Tak tak. Z a D je akorát v němčině B (Bulb) a T (Time). On mi akorát napsal v krátkosti "Používej B a T". Takovouhle reakci opravdu nechápu, co tím sleduje.

LuzJi: jojo, něco takovyho napíšu.
  • 0

#11 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 713

Publikováno 8 únor 2020 - 17:41:52

Má tam v popisu stavu  :

B \u003d dobrý stav, normální známky opotřebení, technicky dokonalý / normálně používaný, plně funkční dobrý stav

 

Když je něco technicky dokonalé, v plně funkčním dobrém stavu, tak předpokládám, že to je technicky dokonalé, v plně funkčním dobrém stavu. 

U ojetého auta, které je v technicky dokonalém a v plně funkčním dobrém stavu se také nespokojím s tím, že jde zařadit jenom jednička, i když motor šlape jako hodinky. 

Tady v tomhle případě ale ještě navíc prokluzuje spojka ....


  • 0

#12 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 9 únor 2020 - 09:23:54

vždy,  když íbejový prodejce na své nástěnce leze s prosíkem ve stylu "než mi udělíte jiné hodnocení než  5P,  kontaktujte mě,  nějak se dohodneme",   velice zpozorním a  jdu od toho.  


  • 0

#13 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 9 únor 2020 - 10:25:29

To tam maji napsani skoro vsichni prodejci, to bych toho moc nenakoupil. ;-)

A docela tomu rozumim, protoze ten pokus eBay vyjadrit zkusenosti s prodejcem jako nejako skalarni velicinu vede k tomu, ze prodejce, ktery malo prodava a dostane dve negativni hodnoceni pak vypada v tech procentech "Positive feedback" jako lump. Proto je dulezite se neridit tim cislem ale procist si texty par negativnich recenzi - s toho si clovek udela lepsi obrazek o tom zda tam opravdu byl nejaky problem.


  • 1

#14 cetlyk

cetlyk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 únor 2020 - 17:04:20

Zdravím. Prodejce uvádí plně funkční. Kontaktovat prodejce a oznámit mu, že pokud se nedohodnete na slevě  případně vrácení peněz, bude záležitost nahlášena na e-bay jako problém. Návod foť na to co funguje je nesmysl.

Hodně zdaru. Mělo by to vyjít.


  • 0

#15 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 9 únor 2020 - 17:05:38

To s tim hodnocením je dneska všude a v podstatě to znamená kulový, jako třeba na Airbnb nebo Booking.com. Ubytování u nás, check-in mezi 16-17 hodinou (nesmysl) a pokud přijedete mimo tak 500,- poplatek. Dá se pěti bábě poplatku vyhnout - když nám dáte 5* hodnocení.. Fakt to takhle chodí, takže pokoj plnej švábů a ze stropu kape voda ale dáváte 5 hvězd. Sprostý vydírání.

 

cetlyk: taková zpráva už je odeslána tak čekám na odpověď :)


  • 0

#16 cetlyk

cetlyk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 únor 2020 - 17:17:29

Tak se potom podělte o výsledek. ;)


  • 0

#17 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 11 únor 2020 - 19:15:08

Tak prodejce mi včera odepsal že mu to můžu poslat naz5. Asi se tam po víkendu dostal někdo kdo trochu přemýšlí. Deskáč je v tuhle chvíli na cestě k panu Blažkovi tak uvidíme.
  • 1

#18 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 17 únor 2020 - 00:13:11

Kamera kompletně vyservisovaná panem Blažkem z Nového Jičína za což mu velice děkuji. V podstatě generálka. Teď ještě se zkusit domluvit s prodejcem na nějaký slevičce aspoň. Ale smutná zpráva, pan Blažek končí, už se mu to nevyplatí, ještě jsem ho uprosil že mu pošlu Agfu Standard 208 taky 9x12 ale potom co nevidět finýto :cry:  A tím nám to začíná, ta doba kdy už vážně nebude kdo. Před pár lety mi perfektně odservisoval mýho Rolleicorda Va pan Dvořák tady z Prahy a ten už je taky na odpočinku. Fňuk. :(


  • 0

#19 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 17 únor 2020 - 00:31:32

A kolik prosím ta generálka stála, že jsem tak zvědavý?


  • 0

#20 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 17 únor 2020 - 07:56:04

Tak už i p. Blažek končí?! To začíná být zlé.
Až si říkám jak by bylo fajn mít jejich dovednosti... zkušenosti a hlavně zručnost.
  • 0

#21 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 17 únor 2020 - 08:41:37

No pan Blazek tohle tvrdil uz pred cca 7 lety, kdy mi delal generalku na Flexarete VII. Snad to jeste par let takhle vydrzi :-)
  • 0

#22 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 17 únor 2020 - 09:58:50

V podstatě pan Blažek říká, že na podzim prodá kravku a na jaře už nezaseje. Už několik let. Láďa Vavřík se tomu vždy zasměje a dodá, že když přijdou složenky je pak potřeba je zaplatit. Takže asi tak. Panu Blažkovi bych klidně za práci zaplatil 2x tolik, vždy jsem mu zaplatil kolik si řekl a často mi to přišlo celkem málo. Altixe mi vrátil zpět do krásného stavu, prostě kouzelník. Nicméně nikdo nemládneme a čím je člověk starší, tím více ho nějaká práce zmáhá. V tomhle ohledu ho chápu.


  • 2

#23 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 23 únor 2020 - 17:58:23

No tak prodejce sám od sebe poslal peníze na opravu, takže mě to suma sumárum vyšlo jako kdybych neposílal nabídku na eBay ( Make offer ), 2.500,-, takže spokojenost. Kompletně po servisu u pana Blažka, k tomu dvě kazety takže ready.


  • 0

#24 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 713

Publikováno 23 únor 2020 - 19:29:11

Dobrá zpráva
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních