Přejít na obsah


Fotka

Kudy mi tam fouká světlo?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 Doktor

Doktor

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 179 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 2 March 2020 - 23:29:39

Zdravím,

 

začaly se mi na negativech objevovat podél perforace černé pruhy, takže tam byl film osvícený, nedokážu ale určit jestli je problém spíš ve foťáku nebo mi tam může téct přes vývojnici. Přikládám fotku negativu - pruhy jsou výraznější na horní části a na začátku filmu, čím dále na filmu tím jsou méně zřetelné až na cca 1/3 délky filmu zmizí úplně. Políčka samotná nejsou vůbec zasažená, táhne se to jen kolem perforací. Tak si říkám že by někudy teklo do vývojnice, nebo možná když vytahuju film vytahovákem z cívky před motáním do vývojnice?

 

Díky za tipy.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  leak.jpg   82.05K   4 Počet stažení

  • 0

#2 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 3 March 2020 - 08:10:29

Ze by zadne dvierka?

Ak je to tak,potom cez ten horny "labyrint", pretoze je tam vydroleny molitan.Ale asi iba vtedy, ked na neho dopada priame sbvetlo.
Elektrikarska paska ciernej farby docasne pomoze. Taka ta plastova z Hornabachu.Ta nelepi tak drasticky


  • 0

#3 Doktor

Doktor

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 179 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 3 March 2020 - 09:19:20

Keko díky za tip, mně je právě divné, že se to objevuje jen na prvních pár políčkách, pokud by byla nějaká škvíra na zadních dvířkách tak bych předpokládal že film bude osvícený tak nějak všude, jak se postupně navíjí na cívku.


  • 0

#4 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,282

Publikováno 3 March 2020 - 09:40:10

Doktore,  zkus jednou tu elektrikářskou pásku, ať to lépe najdeš...   film do foťáku založ  ve skorotmě,  škvíru dveří nahoře i dole  přelep  úzkou plastovou elektrikářskou izolačkou (černou),   nech  pár hodin  foťák  stát na světle,  pak ho  nafoť  a  vyvolej.  Mně připadá zvláštní,  že je to  opravdu  jen  uzounký proužek na kraji filmu  a nefoukne to  do perforace.  Otevřít  štěrbinu kazety vytahovákem  na přímém světle  taky může udělat svoje,  záleží na konstrukci vytahováku. 


  • 0

#5 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,635 příspěvků(y)
Reputace: -22

Publikováno 3 March 2020 - 09:41:34

Nevím co je to za foták?všechny to neměli.Mě tohle dělalo když jsem měl vadný těsnění kolem sklíčka přes který to ukazuje co tam je za film.


  • 0

#6 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 3 March 2020 - 10:56:11

Nevím co je to za foták?všechny to neměli.Mě tohle dělalo když jsem měl vadný těsnění kolem sklíčka přes který to ukazuje co tam je za film.

Vidis? Tak to je dobry postreh.


  • 0

#7 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 3 March 2020 - 10:58:02

Film byl v originální kazetě? Jak moc a dlouho byla vystavena světlu a jak silnému? Alias myslím si, že foťákem ani při vyvolávání to nebude


  • 0

#8 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 3 March 2020 - 11:16:22

Mě tohle dělal Pentax ME super. Vydrolené těsnění. Jen si už nepamatuji jestli to bylo po celém filmu nebo stejně jako u tebe. Negativy nemám po ruce abych teď mrknul.
  • 0

#9 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 5 March 2020 - 22:32:38

Ja si myslím, že také fúknutie len na okraj je možné len pri filme ktorý je navinutý tesne k sebe.  Ale môžem sa mýliť. Síce keď nad tým tak uvažujem, tak film je v komore foťáku pritlačovaný zozadu takou odpruženou príložkou. Tým pádom celkom prichádza do úvahy, že svetlo prenikajúce  do fotoaparátu cez zadné vrátka by mohlo osvitnúť film len na časti medzi okrajom filmu a plôškou vymedzujúcou plochu filmového políčka.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních