Přejít na obsah


Fotka

Canon EOS 300x/Rebel T2/Kiss 7


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 shovax

shovax

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 25 March 2020 - 21:22:45

Mam moznost koupit za dobrou cenu fotak jak v tematu. Male rozbity a ve vetsi casti nefunkcni displej.

Mel nekdo ten fotak, a nejakym zazrakem nevi, jak muze byt narocna vymena displeje? za predpokladu, ze vubec sezenu nahradni dily...

 

Pripadne kdyby nekdo mel na prodej... :D


  • 0

#2 Phill

Phill

    Nováček

  • Předplatitel
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 12

Publikováno 26 March 2020 - 06:14:26

What language is it? Google translator doesn't know it. Can you please english?


  • 0

#3 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,281

Publikováno 26 March 2020 - 09:23:29

Mam moznost koupit za dobrou cenu fotak jak v tematu. Male rozbity a ve vetsi casti nefunkcni displej.

Mel nekdo ten fotak, a nejakym zazrakem nevi, jak muze byt narocna vymena displeje? za predpokladu, ze vubec sezenu nahradni dily...

 

Pripadne kdyby nekdo mel na prodej... :D

Jedna mladá slečna mi svěřila v r. 2008 tento aparátek (koupila ho za 100,- Kč) na vyzkoušení.  Moje pocity si pamatuji dodnes,  nebudu je popisovat,  zvedl by se mi kufr i nyní.  Byl jsem rád,  když jsem jí ho  za pár dní vrátil i s vyvolaným filmem,  pár fotkami z nich a  objektivem,  který jsem jí k tomu věnoval,  s doporučením,  ať si koupí pořádnou  SLR na film se  slušnou matnicí.      Nemusíte se mnou souhlasit,  je to věc  individuálních pocitů :-D


  • 0

#4 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 26 March 2020 - 09:56:39

Ja si  - naopak, na Canon 300 spominam v dobrom duchu. Ano je to viac, ako 20 rokov, kedy ten aparat fungoval tak, ako ma.
Pamatam si, ze predajca zdoranoval, ze na rozdiel od EOS 3000 ma aparat kovovy bajonet .... no povazte. Vsetko ostatne bolo z plastu. DOkonca aj sklo :D.
Ale zaostril, nameral a nastavil expozicne hodnoty a odfotil. Vysledok do 15x23 bol viac, ako uspokojivy.
Tvrdia, ze plasty sa vo volnej prirode rozkladaju az100 rokov. Z toho mi vyplyva, ze apapart Canon EOS 300, EOS 3000 (ale aj EOS30/33), konkurencne Dynaxy, Nikony treba uchovavat vo volnej prirode. Pretoze ta moja 300-ka sa uz v domach podmienkach rozlozila.
(Nikkormat - starsi od EOS-ov o dalsich 25 rokov funguje - kamarat mi jeden na weekwend pozical)-

 

Vsetko zalezi od stavu aparatu. Nejaka ta 100-ka urcite neie je vela za EOS 300, ked funguje.


  • 0

#5 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 26 March 2020 - 12:33:36

Co se týče stavu, opravdu lze cokoliv hodnotit slovy "dobrá cena", když to je polofunkční? :)

 

Co se týče vlastností EOS300X - dává mi to smysl snad jen tehdy, pokud má člověk skla na EF bajonet a chce si pro srandu nacvakat pár kinofilmů za rok s tělem za několik málo stokorun. V jakémkoliv jiném případě bych bral alespoň EOS30/33/50, kteréžto mají alespoň náznak dobrých funkcí. A za malé tisícikoruny již se dá koupit EOS-1n, který už vlastně dělá všecko dobře.

 

Já teda mám EOS-1V od jednoho dobrého temnokomorníka, tak se mi to kecá, že :)


  • 1

#6 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 26 March 2020 - 13:14:18

Ve své době patřil k fotoaparátům který byl doporučován pro začínajícího fotografa.Byl i cenově dostupnej i když nepatřil k nejlevnějším.


  • 0

#7 shovax

shovax

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 26 March 2020 - 21:30:11

 

Mam moznost koupit za dobrou cenu fotak jak v tematu. Male rozbity a ve vetsi casti nefunkcni displej.

Mel nekdo ten fotak, a nejakym zazrakem nevi, jak muze byt narocna vymena displeje? za predpokladu, ze vubec sezenu nahradni dily...

 

Pripadne kdyby nekdo mel na prodej... :D

Jedna mladá slečna mi svěřila v r. 2008 tento aparátek (koupila ho za 100,- Kč) na vyzkoušení.  Moje pocity si pamatuji dodnes,  nebudu je popisovat,  zvedl by se mi kufr i nyní.  Byl jsem rád,  když jsem jí ho  za pár dní vrátil i s vyvolaným filmem,  pár fotkami z nich a  objektivem,  který jsem jí k tomu věnoval,  s doporučením,  ať si koupí pořádnou  SLR na film se  slušnou matnicí.      Nemusíte se mnou souhlasit,  je to věc  individuálních pocitů :grin:

 

 

mel jsi eos 300, nebo eos 300x?


  • 0

#8 shovax

shovax

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 26 March 2020 - 21:31:57

Ja si  - naopak, na Canon 300 spominam v dobrom duchu. Ano je to viac, ako 20 rokov, kedy ten aparat fungoval tak, ako ma.
Pamatam si, ze predajca zdoranoval, ze na rozdiel od EOS 3000 ma aparat kovovy bajonet .... no povazte. Vsetko ostatne bolo z plastu. DOkonca aj sklo :D.
Ale zaostril, nameral a nastavil expozicne hodnoty a odfotil. Vysledok do 15x23 bol viac, ako uspokojivy.
Tvrdia, ze plasty sa vo volnej prirode rozkladaju az100 rokov. Z toho mi vyplyva, ze apapart Canon EOS 300, EOS 3000 (ale aj EOS30/33), konkurencne Dynaxy, Nikony treba uchovavat vo volnej prirode. Pretoze ta moja 300-ka sa uz v domach podmienkach rozlozila.
(Nikkormat - starsi od EOS-ov o dalsich 25 rokov funguje - kamarat mi jeden na weekwend pozical)-

 

Vsetko zalezi od stavu aparatu. Nejaka ta 100-ka urcite neie je vela za EOS 300, ked funguje.

 

stejne tak tadt, mel jsi 300, nebo 300x?


  • 0

#9 shovax

shovax

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 26 March 2020 - 22:29:15

Co se týče stavu, opravdu lze cokoliv hodnotit slovy "dobrá cena", když to je polofunkční? :)

 

Co se týče vlastností EOS300X - dává mi to smysl snad jen tehdy, pokud má člověk skla na EF bajonet a chce si pro srandu nacvakat pár kinofilmů za rok s tělem za několik málo stokorun. V jakémkoliv jiném případě bych bral alespoň EOS30/33/50, kteréžto mají alespoň náznak dobrých funkcí. A za malé tisícikoruny již se dá koupit EOS-1n, který už vlastně dělá všecko dobře.

 

Já teda mám EOS-1V od jednoho dobrého temnokomorníka, tak se mi to kecá, že :)

 

 

ja se neptam na to jaky canon koupit, ale ptam se na konkretni problem s konkretnim modelem. chci male levne telo na cesty pro EF objektyvy, ktere mam na svuj digital (hlavne 8mm a 11-16mm. 300x vazi pul kilo mene nez 1. pri 20kg batohu to je uz znat. 

blbe eos 300 chodi za 300kc, kdyz za stejnou cenu je 300x, ktery je o 3 tridy jinde a o 6-7 let novejsi (a posledni analog canona vubec) jen ma tukly displej, a vsechny potrebne hodnoty stejne jsou v hledacku, tak je to dobra cena ;)


  • 0

#10 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,281

Publikováno 27 March 2020 - 07:18:04

 

mel jsi eos 300, nebo eos 300x?

 

300V.       Já ti ho nevymlouvám,  nyní jsi vysvětlil rozumný důvod,  proč  jej  chceš koupit.  Já  systém EOS či EOS D  nevedu,   popsal jsem jen můj  pocit,  ač iracionální. 


  • 0

#11 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 27 March 2020 - 07:40:58

300v - můj první aparát, tehdy nový asi za 12 tis se seťákem, co já vím 1,5 výplaty chudého prodavače? jak jsem byl rád za něj

fungoval dobře, na první pohled do hledáčku, kde se "obraz sám zaostří" nikdy nezapomenu

a pak jsem si koupil mechanickou prakticu a s ní dělal lepší snímky

a taky vešel do kontaktu s hradeckými temnokomorníky, zejména předsedou a dozvěděl se, že si mám koupit nikon

tak jsem prodal canon a koupil f70

byla to čudlová doba a technika se posouvala

jestli tam nejde display si myslím ničemu nevadí


  • 0

#12 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 27 March 2020 - 08:45:49

Zmíněný Canon je vylepšená 300V.a ten měl některý funkce stejný jako Canon EOS 5.S digi objektivem by si víc rozuměl Canon EOS 1V  na jeho základě začal Canon vyrábět digi těla.Navíc byl označován jako vlajková lod Canonu.U elektroniky je problém že pokud člověk nesežene náhradní díl tak oprava stojí to co nový foták.


  • 0

#13 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 27 March 2020 - 09:31:48

Po tom vsetkom, co tu kto napisal, doplnim svoje svedectvo: Na cesty do batohu? Nie!
Je to elektornika, kazdy otras tomu vadi. Je to stary plast, lahko sa nieco zlomi.
Do batohu by som si kupil v skale medzi Canon 7 a Canonet. Keby ze Canon je podmienkou.


  • 0

#14 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 27 March 2020 - 11:33:44

SHOVAX: Chápu, rozumim. Na dálku nejsem schopen posoudit stav, to víš jen ty. Snažím se naznačit, že rozbitý displej může být indikace pádu a nějakých větších potíží. 

Jináč co se týče cestování - ta 1V je samozřejmě věc, kterou bych na hory nevzal. Ale já bych zvážil, jestli pár gramů navíc třeba nepřinese foťák vyšší kategorie s diametrálně lepší spolehlivostí a funkčností. 

 

 

Zmíněný Canon je vylepšená 300V.a ten měl některý funkce stejný jako Canon EOS 5.S digi objektivem by si víc rozuměl Canon EOS 1V  na jeho základě začal Canon vyrábět digi těla.Navíc byl označován jako vlajková lod Canonu.U elektroniky je problém že pokud člověk nesežene náhradní díl tak oprava stojí to co nový foták.

To by asi chtělo uvést na pravou míru:

 

Jakýkoliv EF objektiv lze nasadit na EF tělo.
"Digitální" EF-S objektivy od Canonu nelze nasadit na EF těla, snad to je možné u některých kousků od jiných výrobců. V každém případě vyvstanou potíže s velikostí obrazového kruhu.


  • 0

#15 shovax

shovax

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 27 March 2020 - 15:08:29

Po tom vsetkom, co tu kto napisal, doplnim svoje svedectvo: Na cesty do batohu? Nie!
Je to elektornika, kazdy otras tomu vadi. Je to stary plast, lahko sa nieco zlomi.
Do batohu by som si kupil v skale medzi Canon 7 a Canonet. Keby ze Canon je podmienkou.

 

tady nesouhlasim. Muj digital je samy plast a elektronika, to by clovek nikam s tim nesmel :) A objektyvy je plast a sklo ;) stravil jsem 2 tydny v cernobylske zone, v zime, vlhku, prahu prolejzanim opustenych baraku, a prezil v pohode ;) 

 

Pokud mas na prodej eos 7 za 300kc, tak sup s nim ;) a do Canonetu jak chces narvat vymeny objektyv?? 

 

Jako vazne, ptam se na konkretni model s konkretnim problemem. a v postu nahore jsem psal, ze potrebuji levny, lehky canon, protoze mam k nemu skla z digitalu. EOT. :) 


  • 0

#16 shovax

shovax

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 27 March 2020 - 17:35:12

SHOVAX: Chápu, rozumim. Na dálku nejsem schopen posoudit stav, to víš jen ty. Snažím se naznačit, že rozbitý displej může být indikace pádu a nějakých větších potíží. 

Jináč co se týče cestování - ta 1V je samozřejmě věc, kterou bych na hory nevzal. Ale já bych zvážil, jestli pár gramů navíc třeba nepřinese foťák vyšší kategorie s diametrálně lepší spolehlivostí a funkčností. 

 

 

znam toho prodejce, testoval fotak a jinak je ok. za 300 to stoji za to prubnout ;)

 

a jinak je to dorba poznamka, ale co mi muze nabidnout fotak vyssi kategorie, co nema ta 300x?  a o kolik bude drazsi? 

 

 

 

 

To by asi chtělo uvést na pravou míru:

Jakýkoliv EF objektiv lze nasadit na EF tělo.

"Digitální" EF-S objektivy od Canonu nelze nasadit na EF těla, snad to je možné u některých kousků od jiných výrobců. V každém případě vyvstanou potíže s velikostí obrazového kruhu.

 

nesetkal jsem se s tim problemem. vsechny objektivy krome striktne canon ef-s,  co jsem zkousel s digitalu, sedi a funguji krasne. vyrez mi nevadi, orezanych 8mm je porad desne siroky zaber :)


  • 0

#17 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 27 March 2020 - 20:10:25

Tak třeba Canon EOS 1V  EOS 3 byli navržený tak že odolávají dobře vodě a prachu.Měření  expozice ve 21 zonách.systém automacického zaostřování ve 45 volitelných  bodech.u V1 vylepšená závěrka minimální 150 000 spuštění.Snímání frekvencí 10 obrázků /s se skápěním zrcátka.Možnost vlastního nastavení fotoaparátu každému fotografovi na míru či na požadovanou situaci.Bud pomocí osobního počítače a softwaru EOS Link ES-E1 nebo přímo na těle přístroje pomocí dvaceti zákaznických funkcí.Já osobně tohle k focení nepotřebuju :D  


  • 0

#18 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 27 March 2020 - 20:37:17


Pokud mas na prodej eos 7 za 300kc, tak sup s nim ;) a do Canonetu jak chces narvat vymeny objektyv?? 

 

 

Vymienas objektivy na cestach?
Vzdy som si myslel, ze menej je viac ...

Nesuhlasit je uplne v medziach demokracie ... Ibaze tazko porovnavat novy plastak a plastak stary 26 rokov.

Tie EOS su tak lacne v sucasnosti, ak ti vyhoje obacas nieco vymenit, vyskusaj to rad za radom.

Ale sme kazdy z ineho cesta, prepac, ze som sa tu snazil vnutit svoje myslenie.

:)


  • 1

#19 shovax

shovax

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 29 March 2020 - 16:48:21

 


Pokud mas na prodej eos 7 za 300kc, tak sup s nim ;) a do Canonetu jak chces narvat vymeny objektyv?? 

 

 

Vymienas objektivy na cestach?
Vzdy som si myslel, ze menej je viac ...

Nesuhlasit je uplne v medziach demokracie ... Ibaze tazko porovnavat novy plastak a plastak stary 26 rokov.

Tie EOS su tak lacne v sucasnosti, ak ti vyhoje obacas nieco vymenit, vyskusaj to rad za radom.

Ale sme kazdy z ineho cesta, prepac, ze som sa tu snazil vnutit svoje myslenie.

:)

 

 

jako kdybych musel, tak si poradim jenom s 50mm :) coz vetsinou mam na starem Chinonu ale to fitim jen rodine okamziky. Ale kdyz jedu do Cernobylu nebo Indie, s tim ze chci poridit zajimave fotky, tak to proste mi nestaci. potrebuji objektyvy od ryby 8mm po tele 500mm, protoze fotim v extremne ruznych situacoich. 


  • 0

#20 shovax

shovax

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 29 March 2020 - 17:08:33

Tak třeba Canon EOS 1V  EOS 3 byli navržený tak že odolávají dobře vodě a prachu.Měření  expozice ve 21 zonách.systém automacického zaostřování ve 45 volitelných  bodech.u V1 vylepšená závěrka minimální 150 000 spuštění.Snímání frekvencí 10 obrázků /s se skápěním zrcátka.Možnost vlastního nastavení fotoaparátu každému fotografovi na míru či na požadovanou situaci.Bud pomocí osobního počítače a softwaru EOS Link ES-E1 nebo přímo na těle přístroje pomocí dvaceti zákaznických funkcí.Já osobně tohle k focení nepotřebuju :D  

 

300x ma 35 zon mereni expozice, 7 bodu autofocusu, casy 1/4000 - 30s, az 3 snimky za vterinu, libovolne nastavitelny rezim autofocusu bez ohledu na rezim foceni, pod-preexponovani  o 3ev, bracketing i 1 ev, stejne tak bracketing... a to se bavime o entrylevel zrcadlovce za 300kc ;) taky vetsinu z toho nepotrebuji, ale na street fotografii nekde v prdeli sveta hodne z toho se hodi :)


  • 0

#21 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 29 March 2020 - 17:49:09

Takže koupi či nekoupi EOS-300X jsme asi vyřešili. Tož ještě mi vysvětli, jak to ten Cartier-Bresson dělal, když i bez objektivů ohnisek 8-500mm a bambilionu funkcí v aparátu fotil street někde v prdeli světa a ty obrázky úplný průšvih nejsou..

 

:)


  • 1

#22 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 29 March 2020 - 18:07:39

Poznam par fotografov, co obisli svet. S jenou Leica M3 az MP, povacsine s jednym, ci dvoma objetivmi.
Nie som "obdareny" a nikdy som za dokumentom nezasiel dalej, ako za okraj nasej obce.
Ale tym panom rozumiem velmi dobre.

Pamatam si, ked ma Tibor Husar viezol zo Spisskej n. Vsi do Popradu svojim rozkvitnutym Saabom. Na jednej rovinke sme dobehli V3S-ku, ktora mala na zadnom cele hrdy naspis "PREVOZ KONI". A z pod plachty v slnecnych okuliaroch, klobukoch a so steblami travy medzi zubami vykukali dvaja mladici. Ich usmevy na tvarcjh nenechali Tibora chladnym. Vytiahol svoju Mju II Campagne z kesene, prilozil k oku, zakomponoval ...cvaknul, pridal plyn, pripbrzdil, znova cvaknul ... a az potom sa srdecne rozozsmial.
Tibor sa smial nad "konami" a ja som sa smial na nom. Na jeho technike Zoomovania.
Pytal som sa ho, co by spravil, keby sa vo vacsej vzdialenosti odohravala zaujimava scena. A on my na to odpovedal: "Ja to takto nerobim..."


  • 5

#23 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 29 March 2020 - 18:32:39

Vážený kolego, H.C.B. se díky své malířské profesi vždy dokázal plně soustředit a precizně vizuálně analyzovat situace, kterými procházel. Díky vlastní "neviditelnosti" a brilantní práci s hledáčkovou Leicou, procházel davem takřka nepozorován a přitom cíleně fotografoval. Dokonalá znalost optiky a analýza scény, přednastavení celé ovládací části přístroje, zejména hloubky ostrosti objektivu, přesný odhad vzdálenosti, úhlu záběru. Vše zvládal zcela automaticky. Když si vezmete sám Leicu do ruky, zjistíte, že přístroj ovládá Vás ve větší míře, než Vy ovládáte jej. Mnohem složitější situace nastává, když je přístrojů a objektivů více a nepracujete s nimi stále a denně.

Záleží, jaký je Váš záměr a jaký druh záběrů je Vaším cílem. Je osvobozující, mít možnost optimální volby, ale ve správném výběru se skrývá právě ta veliká zkušenost a mnohaletá praxe. Dokumentární snímek, technicky dokonalý, to je pouze řemeslo, ale zde se teprve otevírá ten neuchopitelný prostor autorské fotografické tvorby. 

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 1

#24 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 30 March 2020 - 09:26:16

Poznam par fotografov, co obisli svet. S jenou Leica M3 az MP, povacsine s jednym, ci dvoma objetivmi.
Nie som "obdareny" a nikdy som za dokumentom nezasiel dalej, ako za okraj nasej obce.
Ale tym panom rozumiem velmi dobre.

 

Já ho neznám osobně mám knížku od Gunter Spitzing cestovatel fotograf a měl i přednášky o focení.On je 31 ročník tak možná že už nežije?Píše tam že má Leicu M3 vyrobenou v roce  1955 a nikdy jí neměl v opravě.Všechny fotoaparáty který měli v sobě elektroniku tak mu postupně odcházely.Původně vozil více objektivů pak zjistil že si vystačí ze třema.


  • 0

#25 shovax

shovax

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 30 March 2020 - 12:05:28

Takže koupi či nekoupi EOS-300X jsme asi vyřešili. Tož ještě mi vysvětli, jak to ten Cartier-Bresson dělal, když i bez objektivů ohnisek 8-500mm a bambilionu funkcí v aparátu fotil street někde v prdeli světa a ty obrázky úplný průšvih nejsou..

 

:)

 

ja nejsem Cartier Bresson :)


  • 0

#26 shovax

shovax

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 31 March 2020 - 11:31:50

Poznam par fotografov, co obisli svet. S jenou Leica M3 az MP, povacsine s jednym, ci dvoma objetivmi.
Nie som "obdareny" a nikdy som za dokumentom nezasiel dalej, ako za okraj nasej obce.
Ale tym panom rozumiem velmi dobre.

Pamatam si, ked ma Tibor Husar viezol zo Spisskej n. Vsi do Popradu svojim rozkvitnutym Saabom. Na jednej rovinke sme dobehli V3S-ku, ktora mala na zadnom cele hrdy naspis "PREVOZ KONI". A z pod plachty v slnecnych okuliaroch, klobukoch a so steblami travy medzi zubami vykukali dvaja mladici. Ich usmevy na tvarcjh nenechali Tibora chladnym. Vytiahol svoju Mju II Campagne z kesene, prilozil k oku, zakomponoval ...cvaknul, pridal plyn, pripbrzdil, znova cvaknul ... a az potom sa srdecne rozozsmial.
Tibor sa smial nad "konami" a ja som sa smial na nom. Na jeho technike Zoomovania.
Pytal som sa ho, co by spravil, keby sa vo vacsej vzdialenosti odohravala zaujimava scena. A on my na to odpovedal: "Ja to takto nerobim..."

 

halu jaderneho reaktora proste 50mm nevyfotis. tady jse o tu specifikaci, co jak a proc fotis. je take neco jineho reporterska fotografie, a neco jineho dokumentarni nebo osobni fotografie. v Cernobylu jednim objektivem slo by fotit treba reportac "lide v zone". ale architekturu uz ne.... :)  taky jde o cas... kdyz cestujes s rocnim ditete, zenou, a 3 obrima zavazadlama/batohama, casto neni prostor a ni cas, nekde bezet na to spravne misto, a cekat na spravny okamzik, clovek je rad kdyz aspo n neco cvakne :D


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních