Přejít na obsah

Fotka

Instantní film 8,5x10,8 cm

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 Druidena

Druidena

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 108 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 14 květen 2020 - 13:56:14

Vážení, nikdy jsem na instantní materiál nefotil, ale naskytla se možnost koupě polaroidové kazety ke středoformátu. V propozicích jsem s dočetl, že slouží "pro 8 nebo 10 expozic velikosti 6x6 cm na materiál 8,5x10,8 cm. 

Je takto adjustovaný materiál stále běžně k dostání? Dočetl jsem se něco o Fuji FP100C, ale na ebay ceny příliš připomínají drahotu :). Jsou nějaké alternativy? Díky.

• 0

#2 Horenak

Horenak

Nováček

• Předplatitel
  • 380 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 148

Publikováno 14 květen 2020 - 20:11:36

Na ebay se už jen doprodávají zásoby, Fuji ukončilo výrobu tohoto typu už před lety. Ceny vystřelily okamžitě nahoru,ceny kamer jako Fuji FP-1 se zřítily na polovinu.

• 0

#3 Druidena

Druidena

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 108 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 15 květen 2020 - 12:35:52

Aha, a náhrada není tedy žádná? Nejpodobnější rozměrem se zdá Fuji Instax Wide (8,6x10,8), ale ten milimetrový rozdíl bude asi zásadní. Nebo ne?

• 0

#4 berraneck

berraneck

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 144 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 208

Publikováno 15 květen 2020 - 12:59:12

To je zcela odlišný materiál, především co se týče konstrukce kazety s filmem. Kutil si však poradí, dá se postavit kazeta na Instax Wide filmy, viděl jsem to třeba pro Mamiya RB.

Samozřejmě celý problém focení na peel-apart filmy nespočívá v nedostatku kompatibilních zad či foťáků, ale astronomické ceně zbývajících zásob materiálu. Výhoda je, že při správném skladování se člověk nemusí obávat významných problémů ani u několik let prošlého materiálu. Navíc lze získat negativ snímku a s tímto dále pracovat.

• 1

#5 duuri

duuri

Dost toho nakecá

• Předplatitel
  • 644 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 183

Publikováno 15 květen 2020 - 14:51:25

dve balenia Fuji mam este v chaldnicke:)

Ale vlastne mas dve pouzitelne moznosti:

1. niektory adaptuju cely instax fotak (alebo lomo back) namiesto backu na fotak.

2. niektory daju instax do polarod kazety (ja som si spravil vlozku na 4x5 kazety) a po exponovany vratia potme fotku to instax kazety a nechaju ho "vyvolat" instax fotakom

3. moznost je exponovat v nejakej kazete a potom rovnomerne rozotriet chemiu. Co sa ti nepodari celkom dobre

• 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních