Přejít na obsah


Fotka

ilford ortho pan 80


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 irisos

irisos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 57

Publikováno 23 June 2020 - 20:53:30

chcel by som sa spytat horeuvedeny ortochromaticky film od ilfordu,na kvalitu a pracovanie.nikdy som nemal moznost odskusat taky film.pouzil by som ho na krajiny ci veduty.vopred dakujem


  • 0

#2 sroub

sroub

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 9

Publikováno 28 January 2024 - 22:26:34

Nechci zakládat nové vlákno, tak použiju tohle.
Netušíte kdo ve skutečnosti vyrábí Ilford Ortho plus a Rollei Ortho 25 plus? Dnes sem oba vyvolával, a všiml jsem si že mají na pohled stejnou podložku, a na okraji stejný typ čísel, šipek, a stejný čtyřčíselný kód. Navíc je tam něco co bez lupy moc dobře nepřečtu, ale přijde mi že je to nápis ortho plus.
Volal jsem oba filmy v Rodinalu 1:100 11 minut, a vypadají jak z jedné fabriky, i když mají mít papírově jinou citlivost...


  • 0

#3 PFMix

PFMix

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 29 January 2024 - 17:15:04

Ilford...


  • 0

#4 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 185

Publikováno 31 January 2024 - 18:07:46

A tím seš si jist? Já bych to viděl spíš na Orwo, ten Rollei ortho. Ilford ortho samozřejmě Ilford.
  • 0

#5 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 1 February 2024 - 09:25:04

Vážený pane kolego, předpokládám, že se časem dočkáte i praktických poznatků o zpracování obou filmů a nějaké použitelné zkušenosti o přímém vlivu žlutých filtrů od různých výrobců a jejich typových označení na výsledný převod monochromatické škály fotografického obrazu, včetně zpracovatelských postupů. Původ je zcela a pro fotografickou praxi nepodstatný, rozhodující jsou výsledky a kvalita v poměru k prodejní ceně uvedeného ortho filmu. S očekáváním: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#6 sroub

sroub

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 9

Publikováno 3 February 2024 - 23:25:32

Důkladně jsem lupou prohlédl oba svitky, a na obou shodně stojí Ilford ortho plus, a čtyřčíselný, jen mírně odlišný kód.
Tímto považuji záhadu vyřešenou...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních