Přejít na obsah


Fotka

Jak naskenovat film

120mm 120 skenování

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 JonasMaxa

JonasMaxa

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 srpen 2020 - 17:47:12

Potřeboval bych poradit, když už mám dofocený film,tak ho nechci vyvolávat ale jen si ho naskenovat. Co mám udělat pro to abych ho naskenoval, už jen sundání z takové té roličky film osvítí takže nevím co mám dělat. Děkuji za odpověď
  • 0

#2 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 27 srpen 2020 - 17:52:17

Přiložený soubor  mordillo1.jpg   49K   7 Počet stažení


  • 2

#3 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 27 srpen 2020 - 18:28:03

Nevyvoláš, nemáš co skenovat. Jinou cestou jít nelze. Je potřeba pochopit základy klasické fotografie. Jinak se nikam dopředu nepohneš.
  • 1

#4 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 348 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 27 srpen 2020 - 20:06:20

A nebo obráceně - nechceš vyvolávat, výdej se cestou jedniček a nul. Tercium non datur...
  • 0

#5 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 27 srpen 2020 - 20:52:26

To není vtip? ;)
Skoro se až divím, že ti nebylo líno založit film a mačkat spoušť :P

Jdu plavat, ale nehodlám se namočit.
  • 1

#6 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 27 srpen 2020 - 22:26:42

Vážení kolegové, všechny cesty k vnitřní zkušenosti jsou úzké. Každý si musí vyšlapat svou vlastní, svýma nohama. S přáním klidné a spokojené noci "StarýJezevec" .


  • 0

#7 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 27 srpen 2020 - 22:28:36

Zanes ho někam na vyvolání, Befoto, AZfoto, Škoda. I ti ho naskenujou, pokud by se ti ani skenovat nechtělo :-D

 

Čekání si pak můžeš krátit vyvoláváním duchů.

 


  • 2

#8 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 27 srpen 2020 - 22:46:12

To musi byt vtip nebo nejaky pokus o troleni.


  • 0

#9 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 27 srpen 2020 - 22:56:52

.

mozna ma to stesti ze si pamatuje dedu jak dofotil film a kdyz pak z koupelny po par hodinach vylezl tak mel v ruce fotky


  • 0

#10 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 28 srpen 2020 - 07:05:54

To nebude vtip, to bude důsledek digitální demence.
  • 0

#11 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 28 srpen 2020 - 07:31:22

No prosím.... Mám podobný problém: chtěl bych se vydat cestou digitálního fotografování. Koupil jsem tělo za 100.000,- korun, objektivy za skoro 200.000,-, ale NIKDE NEMOHU SEHNAT JEDNIČKY A NULY DO KAMERY!!! Ptal jsem se v B+H photovideo, u Škody, v Adriana, SH foto, v Leicashopu, v Bé fóru, u nás v drogerií, ve Fomě, Macodirect. Ani E-nás, bazary.. Nikde nic?! Poraďte mi, prosím. Já vím, že nyní fotografuje digitálně kde kdo a výrobci asi nestíhají. Ale že by byla taková bída...?!
  • 1

#12 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 28 srpen 2020 - 09:05:10

Já radím začít vědeckými kroky od začátku. Tedy film vyndat, naskenovat a po zjištění že tam nic není odškrtnou 1. krok exaktního zkoumání jako negativní postup. Podle toho volit krok č.2... Jak říká Erik Kurach, vyšlapat si cestičku sám- v tom bývá největší uspokojení. Zdařec Luigi :shock:


  • 1

#13 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 28 srpen 2020 - 09:06:54

Ještě poznámka - myslím, že toto vlákno má velký potenciál přiblížit se k vláknu o nutnosti originální krytky na objektiv - vzpomínáte, jak nás to tehdy bralo??? Luigi :shock:


  • 0

#14 Soda

Soda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 8

Publikováno 28 srpen 2020 - 09:10:49

Pánové, nebuďte na něj takoví. Už je to dobrých třicet let, co digitální technologie získávají převahu a dvacet, co je může mít skoro každý. Nedivte se, že dnešní generace nemá ponětí o tom, jak funguje film. Dělám vedoucího v dětském oddíle a na táboře jsem měl letos flexu. Jedno dítě ze dvaceti poznalo, že ta "papírová rulička" je film do foťáku. Asi tak deset jich odtušilo, že ta krabice je nějaký starý foťák a jedno dítě se mě zeptalo, jestli mu ukážu fotky. A to nemluvím o tom, že nikdo z nich nemá tušení, jak to vlastně funguje. To je současnost a žel i budoucnost.

K původnímu dotazu: Nejde to. Skenovat se dá nejdřív vyvolaný film. Jestli je to kinofilm, pak podle toho kde, vyvolání tak do 150,- českých korun.

A jen taková poznámka, proč? Proč fotit analogově a výsledek digitalizovat? Je to nesmysl. Když už to musím mít v digitální podobě a pouze v digitální podobě, není lepší pořídit digitální foťák? Analogová fotka zkrátka patří na papír.
  • 2

#15 pavelp

pavelp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 53

Publikováno 28 srpen 2020 - 09:45:51

Pánové, nebuďte na něj takoví. Už je to dobrých třicet let, co digitální technologie získávají převahu a dvacet, co je může mít skoro každý. Nedivte se, že dnešní generace nemá ponětí o tom, jak funguje film. Dělám vedoucího v dětském oddíle a na táboře jsem měl letos flexu. Jedno dítě ze dvaceti poznalo, že ta "papírová rulička" je film do foťáku. Asi tak deset jich odtušilo, že ta krabice je nějaký starý foťák a jedno dítě se mě zeptalo, jestli mu ukážu fotky. A to nemluvím o tom, že nikdo z nich nemá tušení, jak to vlastně funguje. To je současnost a žel i budoucnost.

K původnímu dotazu: Nejde to. Skenovat se dá nejdřív vyvolaný film. Jestli je to kinofilm, pak podle toho kde, vyvolání tak do 150,- českých korun.

A jen taková poznámka, proč? Proč fotit analogově a výsledek digitalizovat? Je to nesmysl. Když už to musím mít v digitální podobě a pouze v digitální podobě, není lepší pořídit digitální foťák? Analogová fotka zkrátka patří na papír.

 

Jen poznámka k větě:  nikdo z nich nemá tušení, jak to vlastně funguje.

Moje častá zkušenost (nejen s dětmi) - když řeknu, že dovnitř dávám film, tak se po focení ptají jestli se na to video můžou podívat. Pro dnešní děti (ne včerejší, či předvčerejší - jako jsme my) platí že film = video. Logicky pro ně tedy nejsme fotografové, ale filmaři...

:-)


  • 0

#16 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 28 srpen 2020 - 10:26:53

to je jasný

buď je to průzkum, nebo nedorozumění

poslední dobou jsem shovívavý v obou případech


  • 0

#17 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 212 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 28 srpen 2020 - 10:37:48

Krucifix ľudia, je to normálna otázka od začiatočníka; jediné čo mu môžme vytknúť je, že ju nenapísal do správnej sekcie.

 

Kľudne sa mohlo stať, že pod vyvolávaním jednoducho mysel zväčšovanie na papier - sa tu teraz prosím netvárme, že všetci do jedného si tu robíme kontakty, máme k dispo plne vybavenú TK, a nikdy sme sa nedotkli skeneru. A ak by aj nie, snáď nebudeme dreniť nováčika za to, že nevie/nechce riešit pätkúpeľové vyvolávanie s kontrolou teploty (ak, nešťastne, začal práve farbou).


  • 3

#18 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 299

Publikováno 28 srpen 2020 - 14:46:56

ja si myslim, ze ta otazka nebola normalna. tak ako ani ten svet nie je normalny, kde niekto moze povazovat take otazky za normalne

 

 

.


  • 1

#19 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 28 srpen 2020 - 15:28:50

"Je to rebel!"

a provokatér!!!


  • 0

#20 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 28 srpen 2020 - 16:44:43

Taky si myslím že se jedná o trollení z pokojíčku nějakého teenagera. To je jako se zeptat na nějakém auto fóru jak jezdit s autem ale nepoužívat ty pedály pod nohama nebo páku u pravý ruky. Taky to nepude pokud nebudu uvažovat o nějaké alternativní metodě jako roztlačení z kopce nebo vyříznutí díry do podlahy a kmitání nožkama alá Fred Flintstone.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  giphy.gif   558,22K   3 Počet stažení

  • 0

#21 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 29 srpen 2020 - 20:15:18

Potřeboval bych poradit, když už mám dofocený film,tak ho nechci vyvolávat ale jen si ho naskenovat. Co mám udělat pro to abych ho naskenoval, už jen sundání z takové té roličky film osvítí takže nevím co mám dělat. Děkuji za odpověď

Treba sa spojit s NCIS (Namorny vysetrivaci urad -  bezi to teraz na Nove).
Oni take veci vedia.

:D :D :D


  • 0

#22 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 30 srpen 2020 - 07:45:44

 

Potřeboval bych poradit, když už mám dofocený film,tak ho nechci vyvolávat ale jen si ho naskenovat. Co mám udělat pro to abych ho naskenoval, už jen sundání z takové té roličky film osvítí takže nevím co mám dělat. Děkuji za odpověď

Treba sa spojit s NCIS (Namorny vysetrivaci urad -  bezi to teraz na Nove).
Oni take veci vedia.

:D :D :D

 

No jistě, použijí na to kvantově spinový scaner valenčních vrstev, tím to půjde :-)

 

:-D


  • 0

#23 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 30 srpen 2020 - 09:56:59

 

 

Potřeboval bych poradit, když už mám dofocený film,tak ho nechci vyvolávat ale jen si ho naskenovat. Co mám udělat pro to abych ho naskenoval, už jen sundání z takové té roličky film osvítí takže nevím co mám dělat. Děkuji za odpověď

Treba sa spojit s NCIS (Namorny vysetrivaci urad -  bezi to teraz na Nove).
Oni take veci vedia.

:D :D :D

 

No jistě, použijí na to kvantově spinový scaner valenčních vrstev, tím to půjde :smile:

 

:grin:

 

Neviem, jednotlive diely su krat

 

 

 

Potřeboval bych poradit, když už mám dofocený film,tak ho nechci vyvolávat ale jen si ho naskenovat. Co mám udělat pro to abych ho naskenoval, už jen sundání z takové té roličky film osvítí takže nevím co mám dělat. Děkuji za odpověď

Treba sa spojit s NCIS (Namorny vysetrivaci urad -  bezi to teraz na Nove).
Oni take veci vedia.
 

No jistě, použijí na to kvantově spinový scaner valenčních vrstev, tím to půjde

 

Neviem, ako to robia. Kazdy diel ma iba 50 min a niet casu vysvetlovat nepodstatne detaily. Podstane je, ze "padouch je vzdy dopaden".
:D

Toto vsetko je vsak iba na odlahcenie.
Dnesni mladi ludia maju svoj pojmovy aparat a pod zadanim "Vyvolajte mi film!" myslia, ze im mame zhotovit fotografie "klasickych rozmerov". Prekvapenie nastava, ked im odovzdavam nahnedly pasicek s dierkami po stranach, rekacia byva "Toto som nechcel, ja som chcel fotky. Vy ste mi znicili film!".
Mladi ludia si casto pytaju "Jeden analogovy film do takeho predpotopneho aparatu po dedkovi!" ... "ale taky film, co nema farby!".
Alebo "Poprosim, vyvolajte mi tento film, ale neviem, co z toho bude, lebo sme to pozerali a na filme nic nie je..."
"Prethol sa mi film v aparate."
"Na co mi je expozimeter, ved film bude tym tmavsi, cim bude viac exponovany!" - tak to uz je trosicku iny level.

Preto sa s pokorou priklanam ku komentu brata nasho kmena Halka, ktory laskavo rozpoznal chybu semanticku, nie logicku v otazke zakladtela tohto vlakna.
 

Krucifix!

:D


  • 0

#24 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 30 srpen 2020 - 10:44:08

Jako kdysi  staří automechanici posílali dítě, co se moc ptalo,  s plechovou konvičkou do drogerie,  aby  doneslo litr komprese,  bych  tazatele asi poslal do  fotolabu,  ať přinese do piksle  půl kila pixelů. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních