Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jakou látku na projekční plátno?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 9 září 2020 - 06:26:47

Vytáhl jsem dlouho uskladněné projekční plátno Brilant (90x75cm), s perličkovým povrchem. Bohužel jak bylo dlouho uskladněné tak se celé zvlnilo a ty skleněné perlinky z povrchu vypadaly v takových krátkých čárkách. Povrch to teď má jak drásaná omítka. Je to vidět a to zvlnění taky vadí při projekci.

 

Uvažuju že bych to plátno nahradil novou látkou, ale netuším co nejlépe použít. Poradíte? Díky :)


  • 0

#2 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 9 září 2020 - 07:05:48

Perličkové plátno síce zjasňovalo obraz, ale na druhej strane zužovalo jeho vyžarovanie, takže zužovalo zorný uhol, čím viac do strany jas obrazu tmavol. Ja osobne premietam priamo na stenu. Plátno by malo vyť matné.


  • 0

#3 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 10 září 2020 - 11:44:57

Ja som použil gabardén. Ale je pravda, že to moje má trochu iné rozmery. 6x4m.


  • 0

#4 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 11 září 2020 - 10:21:05

Perličkové plátno se musí prý skladovat rozvinuté.

 

Jestli to má být reflexní, jako ten Brilant (pokud člověk promítá jen pro pár lidí, směrovost nevadí), možná bych vyzkoušel reflexní tkaninu, co je dnes v módě mít různě na oblečení kvůli silniční bezpečnosti. Ale to je jen nevyzkoušený nezaručený nápad, který mě teď napadl. Chce to vyzkoušet na malém vzorku, jak se to bude chovat co se týče směrovosti a obrazového podání. Bojím se, že směrovost bude přílišná. Metráž ke koupi třeba na https://takoy.cz/lat...exni-sirka-80cm

 

Řehořkův návod na zhotovení rozptylného promítacího plátna: V půl litru teplé vody rozpustíme 30 g čisté želatiny. Potom přidáváme za stálého míchání 50 g glycerinu a nato 150 g zinkové běloby. Dostaneme tak bílou barvu, kterou tence natřeme vhodnou tkaninu (plátno). Barva musí být v teplém stavu a k jejímu nanášení používáme širokého štětce. Když první nátěr zaschnul, provedeme druhý.


  • 0

#5 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 11 září 2020 - 17:59:17

Nakonec sem to pro domácí projekci vyřešil lakovaným plechem 40x60cm který sem si střihnl v práci ze zbytků, to mi pro normal8 na nějaké 2m bohatě stačí. Barva RAL9002, slonová kost ale vlastně šedobílá. Povrch 30% lesk, takže pod vodou zbrousit smirkem 600 a pak 1000. Teď je to sametovně matné, nemá to odlesky a dá se z toho i krásně kamerou snímat projekci.

 

Plátno pak opravím až časem, třeba narazím na vhodnou látku. Představoval sem si něco jako PVC ubrusovinu, ale to je lesklé takže nic.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních