Přejít na obsah


Fotka

Suttonův systém

Sutton Lippmann

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
Žádné odpovědi

#1 Imago

Imago

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 8 listopad 2020 - 15:33:42

Zdravím vás na tomto fóru jako nováček.

Již delší dobu se zabývám amatérským navrhováním jednoduchých optických systémů a zkoumáním technik historické fotografe.
Adaptoval jsem Suttonův objev vodní čočky tak, abych všechny podmínky co nejvíce zdokonalil.

Ve svém výsledku, sférický symetrický objektiv promítá obraz na polosférickou plochu negativu tak, jak je tomu u lidského oka.
Navrhl jsem objektiv o světelnost f4 ohniskové délky 63,6 mm. Při této světelnosti by objektiv měl mít rozlišení 400LP/mm v každém místě polosférického negativu. Negativ by byla akrylová hemisféra s panchromatickou vrstvou emulze o vysokém rozlišení. Během procesu vyvolání by bylo možné dodáním stříbra do vývojky překlopit negativ do pozitivu. Konečný produkt by tedy byl pozitivní obrázek vykreslený v hemisféře, který by bylo možné buď prohlížet si, anebo je promítnout pod hemisférickou kopuli.

Systém by nepotřeboval závěrku vzhledem k pomalé vysokorozlišující emulzi,osvit by odpovídal času od několika vteřin do několika minut.
Z hlediska krajinářské fotografie by dle mého názoru bylo možné získat velice zajímavé výsledky.

Pokusně bych rád tímto způsobem vytvořil i Lippmannovu barevnou fotografii, což je proces, u kterého barvy nevznikají optickým smísením základních barev, ale interferencí povrchu emulze.

Připojuji obrázek s některými daty navrženého objektivu.

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 5
0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních