Přejít na obsah


Fotka

eBay kleinanzeigen


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
51 odpovědí na toto téma

#1 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 19 December 2020 - 14:24:54

Máte někdo nějakou zkušenost s nákupem z tohoto německého portálu? Sou tam totiž supr věci který nikde jinde nejsou k sehnání a jsou za dobrou cenu. Jenže němčině vůbec neholduji a nenašel sem nikde na netu žádnou zkušenost s nákupem odsud. Dík.
  • 0

#2 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 293 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 19 December 2020 - 14:43:13

Já tam občas něco koupím, jde ale o to, že to je pouze stránka s inzerátama, jako třeba bazoš nebo sbazar, takže nákup odsud strašně závisí na konkrétních nabízejících. Často je to v pohodě, ale taky někdy nechtějí zasílat do zahraničí (a jednou to mělo být pouze osobní vyzvednutí v Hamburku). Ještě že mám kamaráda ve Würzburgu, kterej jezdí tak jednou za dva měsíce do Čech...


  • 0

#3 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 19 December 2020 - 21:38:43

Já tam nakupuju pořád. Naopak mám výbornou zkušenost s prodávajícíma. Všichni um skvěle anglicky. I na cenách se dá dohodnout.
Nedávno mi dokonce chlapík poslal zboží za asi 200e ještě než jsem to zaplatil.


  • 0

#4 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 21 December 2020 - 20:37:40

Tak sem se odvážil napsat prodejci zprávu jestli umí anglicky a právě sem uzavřel obchod s opravdu ochotným prodejcem za supr cenu,takze Kaiser CPS 4028 je na cestě (zítra)
Sem rád, další obchod kde nakupovat, maj tam občas fakt rarity.
  • 0

#5 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 21 December 2020 - 21:37:22

Je to skvělý. Hlavně placení PayPalem je tam úplně běžný a lidi si důvěřujou.
A především se tam seženou skvělý věci, který v ČR bývají opravdu málokdy.


  • 0

#6 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 28 December 2020 - 17:36:52

Tak sem udělal další hokus pokus. Koupil sem na Allegru trafo Meopta k barevný hlavě přes zprostředkovatele, Nákupy-Polsko. Poláci na Allegru zásadně neposílají do zahraničí. Prodejce je ale stoprocentní, tak sem na to zvědavej. Škoda že mě to Allegro nenapadlo dřív, ten prodejce má i tu barevnou hlavu co sem koupil na eBay z UK a dráž  <_<


  • 0

#7 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 28 December 2020 - 22:06:31

Me teda posilaj i z Allegro uplne v klidu do Prahy.
  • 0

#8 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 8 January 2021 - 13:13:29

Tak musim říct že nákup z Allegra přes nákupy-polsko funguje na jedničku a za hubičku. Včera přijali baíček z Polska a dnes mi DPD doručilo trafo Meopta pro barevný hlavy na 12V. Celkem vzácný zboží musím říct. Na Allegru se dá najít co jinde ne.


  • 0

#9 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,282

Publikováno 8 January 2021 - 13:32:12

to je tak,  když  potřebuješ  předpotopní orig. trafo a nestačí ti spínaný a regulovaný 12V zdroj  z jakéhokoli  krámu s elektrosoučástkami  (např.  karlínského GME) :-)


  • 0

#10 PetrL

PetrL

    Nováček

  • Předplatitel
  • 100 příspěvků(y)
  • LocationMokropsy
Reputace: 69

Publikováno 8 January 2021 - 21:52:04

Tento portál, teď mám na mysli eBay kleinanzeigen, jsem před tím neznal. Osmělil jsem se a za vydatné pomoci Googlova překladače se mi podařilo domluvit a zakoupit tam originální sluneční clonu Voigtländer k mé Bessa I za opravdu skvělou cenu. Velmi děkuji přítomným za nasměrování  icon_puffy.gif


  • 1

#11 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 9 January 2021 - 10:43:35

Výhoda je, že to nezná skoro nikdo v Čechách a kdo to zná, tak se bojí platit předem online, kupovat ze zahraničí, psát anglicky, atd.. Takže super.
  • 0

#12 Daniela

Daniela

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 197 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Jižní čechy
Reputace: 22

Publikováno 9 January 2021 - 17:34:05

to je tak,  když  potřebuješ  předpotopní orig. trafo a nestačí ti spínaný a regulovaný 12V zdroj  z jakéhokoli  krámu s elektrosoučástkami  (např.  karlínského GME) :smile:

 

přesně tak... 200W to je i s rezervou na hlavu naprosto Ok a stálo 3 stovky před časem co jsem jej kupovala.


  • 0

#13 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 10 January 2021 - 10:15:31

to je tak,  když  potřebuješ  předpotopní orig. trafo a nestačí ti spínaný a regulovaný 12V zdroj  z jakéhokoli  krámu s elektrosoučástkami  (např.  karlínského GME) :smile:

 
přesně tak... 200W to je i s rezervou na hlavu naprosto Ok a stálo 3 stovky před časem co jsem jej kupovala.
To je tak, když si někdo myslí, že nákup levných čínských šmejdů je ok.
Kampak na nás, vlastence! ;-)
  • 1

#14 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,282

Publikováno 10 January 2021 - 11:23:45

Kime:   zrovna k tomu  zdroji:   Jobo LPL  zdroj  24V/250 poctivé čtvrtmetrákové japan konstrukce a  německé výroby (který by se dal použít i jako topidlo do studené temné komory  umřel  už  prvnímu  vlastníkovi.   K jeho opravě (a převinutí trafa) se  žádný tuzemský vlastenec neměl.   Tudíž nahrazen  malým a moderním německým šmejdem se 3letou zárukou,   který  funguje  už přes 10 let  bez závady.  A po  mnohých neblahých zkušenostech s  vlasteneckým šlendriánem z posledních cca 8 let začínám věřit těm malým šikmookým  šikulům  víc  než  mnohým  sousedům z naší zatuchlé kotliny.   Samozřejmě, vzácné výjimky se najdou :-D


  • 0

#15 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 10 January 2021 - 14:51:16

Pozot jiřine, já nepsal o "německých šmejdech". Německé techniky si nadmíru vážím, dokoce ji sotva unesu. Jsem přecijen Evropané, že. Stejně tak si vážím předpotopního Magnifaxu a trafa, které bez závady slouží pětatřicet let.
Reagoval jsem jen na "jedovatou slinu" a zdroj z jakéhokoli kramu. :-D
  • 0

#16 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,282

Publikováno 10 January 2021 - 18:30:54

Jenže ten malej německej šmejd, co tak k mé spokojenosti funguje,  byl vyroben v číně, víme?   :-D :-D :-D.   Zdá se ti má slina jedovatá?   Vem si rúško! :-D


  • 0

#17 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 10 January 2021 - 21:59:11

Jeden o koze, druhý o voze. :-D No až začnete litovat, bude pozdě. Už teď je pozdě. :-/
  • 0

#18 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 11 January 2021 - 03:47:53

Z hlediska elektronika / laboranta bych měl raději precizní spínaný zdroj s hezkou účinností a jemnou regulací. Jsou prima, s dnešníma součástkama paráda.

Z hlediska sběratele bych chtěl origo trafo, pokud možno ze stejného roku jako hlavu.

 

Koza / Vůz ? Kdo rozhodne?


  • 1

#19 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 12 January 2021 - 18:13:26

Když ono to funguje!  :P  Vůbec sem tomu nevěřil, teď se nebudu bát split-gradingu, předtim sem se o to ani nepokoušel protože ten šuplíček na filtry de prostě ztuha. Naposled sem zapnul zvětšovák když byly ještě vedra, tak hurá do toho.

 

IMG-20210112-162344.jpg

 

Stříbrokaz - jako třeba tohe, to by se mi taky líbilo.

 

Meopta Meochrom-2+Trafo ST-100 retro foto | Aukro


  • 1

#20 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 12 January 2021 - 21:58:37

Tak zrovna na split-grade je jednodušší dávat filtry pod objektiv.


  • 0

#21 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 437 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 13 January 2021 - 08:54:29

Při split grade zvětšování jsem neměl problém dávat filtry do šuplítku - akorát to byl fakt opruz, protože:

a) ano ten šuplík šel ztuha ve všech zvětšovácích, se kterými jsem dělal,

B) větší opruz jsou ale ty Foma filtry, které se kroutí, je třeba je vyndat z těch obálek,

c) filtry v šuplíku šly navíc docela často blbě vyndávat (asi jsem je měl moc velké) a kombinace třeba 2x Y / 2x M2 tomu nepomáhala (plus obava, abych je mechanicky nepoškodil)

 

Filtry pod objektiv jsou paráda, divím se, že jsem je nepořídil dřív (až koncem minulého roku).

Mám doma také Meochrom 2, akorát se nemůžu dokopat k tomu, abych to vyzkoušel.


  • 0

#22 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 13 January 2021 - 09:15:10

Tie filtre pod objektív vyzerajú zaujímavo, ale nikde som nenašiel informácie o tom, ako sa vlastne ten držiak na zväčšovák uchytí - a či je vôbec kompatibilný s Meopta zväčšovákmi :| Dokonca ani na Ilfordej stránke.

 

Inak kleinanzeigen vyzerá super, ale z nejakého dôvôdu mi zablokovali účet ešte predtým, než som sa dobral k tomu aby som na niektorý z inzerátov odpovedal >_>


  • 0

#23 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,282

Publikováno 13 January 2021 - 09:33:09

to Halka: 

zadej si do  vyhledavače:

multigrade filter below lens kit

najdeš i mnoho obrázků,  jak  ten držák vypadá. 

Na většinu objektivů  to  pasuje,   problém je jen tehdy,  když  zv.objektiv má  větší průměr  předku  než  ten adaptér je schopen obejmout (např.  některé  obj.  pro  4x5",  např.  Apo componon HM  4/150mm,  nebo  naopak  u miniaturních objektivů). 

U hodně vyklechtaných zvětšováků  může nastat problém,  když při výměně  filtru v tomto držáku (split grading) se  neopatrností  pohne  s polohou objektivu.   Velmi vyjímečný jev,  ale  setkal jsem se  s tím,  když  jeden  nejmenovaný kolega se  drbal  v hlavě,  proč má na zvětšeninách  dvojí kontury. Přišli jsme na to,  že  má vedení na kolejničce objektivu pěknou vůli a  stačilo s tím jemně drbnout a vše jinak :-)


  • 1

#24 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 13 January 2021 - 10:26:38

Tak to je spíš pravděpodobnější, že se pohne se zvětšovákem během výměny filtrů v šuplíku.
Ty Ilford (a podobný filtry) se daj bez problému položit místo červenýho filtru. Když se ten filtr vyndá samozřejmě.

Protože při použití toho jejich držáku může dojít k tomu, že nepůjde zaostřit.


  • 0

#25 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,282

Publikováno 13 January 2021 - 11:05:19

 

Protože při použití toho jejich držáku může dojít k tomu, že nepůjde zaostřit.

taky,  pokud je malej objektiv pro kino  v  misce moc utopenej.
 


  • 0

#26 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 437 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 13 January 2021 - 12:18:45

Tie filtre pod objektív vyzerajú zaujímavo, ale nikde som nenašiel informácie o tom, ako sa vlastne ten držiak na zväčšovák uchytí - a či je vôbec kompatibilný s Meopta zväčšovákmi :neutral: Dokonca ani na Ilfordej stránke.

 

Inak kleinanzeigen vyzerá super, ale z nejakého dôvôdu mi zablokovali účet ešte predtým, než som sa dobral k tomu aby som na niektorý z inzerátov odpovedal >_>

 

Nad rámec toho, co napsali jirin_ol a Tomáš:

U Ilford filtrů pod objektiv jsou dva způsoby uchycení a) pod závit objektivu (tak to mám já), B) uchycení přímo na objektiv 3 šroubky

 

Vymontoval jsem otočný červený filtr pod objektivem a namontoval držák filtrů - viz fotka. V sadě filtrů je i červený filtr, který je vidět na této fotce, místo toho originálního otočného.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  01.jpg   243.43K   2 Počet stažení

  • 1

#27 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 13 January 2021 - 12:41:18

Nezhoršují náhodou filtry pod objektivem kresbu na papíře.? Někde tady sem se dočet že od určitýho formátu papíru ano a psal to myslím jirin_ol. Cca do nějakých 24x30 by to mělo být ok, tak jak to vidíte vy tady.


  • 0

#28 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 13 January 2021 - 14:36:25

Já je pokládám na rámeček od červeného sklíčka (to jsem předtím vyloupnul) a žádný problém jsem nezaznamenal. Beztak jsem koupil jsem sadu bez toho držáku, takže jsem ani jinou volbu neměl. A když to tak vidím na fotkách, asi by držák i překážel při změně clony či výměně objektivu.


  • 0

#29 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 13 January 2021 - 15:32:02

Ten držák (resp. ty nožičky) tam hrozně překáží při ostření, změně clony i objektivu. Demontovat červený filtr a pokládat na jeho držák se mi osvědčil nejlíp.

Jinak jsem to testoval na 30x40 filtr pod objektivem vs. v šuplíku nad objektivem a rozdíl není žádný.
  • 0

#30 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 437 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 13 January 2021 - 17:25:32

Moje osobní zkušenost je taková:

- při ostření mi to rozhodně nepřekáží, nevím proč by mělo,

- objektivy neměním - zvětšuji pouze s tímto Compononem 80/4, fotím pouze 6x6 a nevidím důvod měnit objektivy (kdyby bylo třeba, tak mám vedle Op6 i Mg3A, kde můžu dát třeba 105mm objektiv, nebo 80/4WA, ale to budu řešit, až budu fotit 6x9)

- změna clony - není to žádná hrůza, dal jsem si ty nožičky tak, aby byl bezproblémový posun páčky (odcloněno / zacloněno), nijak mě to neomezuje

 

Zkoušky kresby jsem osobně nedělal. Ale načetl jsem si relativně dost anglických stránek a také knížek (viz např. volně dostupný Ctein). V praxi neshledali kvalitativní rozdíl mezi kresbou bez filtru pod objektivem a s objektivem. Jasně, že je třeba dbát opatrnosti a mít filtry čisté, nepoškrábané.

Pro mě je to super řešení.


  • 0

#31 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 13 January 2021 - 19:05:57

Já to nemyslel zle. Ale pokud člověk ostří na zrno (tzn. ostří clonou), tak je to jednoznačně nepohodlné řešení.

Jinak principiálně je to nejlepší možné. Já objektivy střídám podle formátu, takže to je pár úkonů navíc. Mít dva (a víc) zvětšováků je samozřejmě vůbec nejlepší.
  • 0

#32 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 293 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 13 January 2021 - 20:12:37

Nechci moc prudit nebo zastávat práci moderátorů, ale nechtělo by tuto debatu (zajímavou) přesunout jinam než do vlákna o německých inzerátech? Nemyslím to teda nijak zle, ale přeci jenom... K předchozímu příspěvku: Ostří clonou? Nemá se ostřit bez filtrů a odcloněně a pak do zaostřenýho obrazu zařazovat clonu, filtry a kdo chce co chce? Chápu, že to asi bude věc zvyku... Nicméně

 

 jednoznačně nepohodlné řešení

mi připadá hodně rezolutní. Já souhlasím s Danem (?danz?) v tom, že to není žádná hrůza. Nejsem teda stoletej sedlák, abych měl prsty jak buřty a nenarval je do toho držáku


  • 0

#33 beluna

beluna

    Nováček

  • Předplatitel
  • 197 příspěvků(y)
  • LocationPraha, Pardubice
Reputace: 59

Publikováno 13 January 2021 - 20:32:02

To už patří k místnímu folkloru, že se každej druhej topic po pár příspěvcích zvrhne v něco uplně jinýho.


  • 0

#34 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 437 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 13 January 2021 - 21:00:58

Tomáš: já jsem chtěl napsat jenom jinou zkušenost, nebylo to myšleno agresivně. 

Pokud myslíš "ostřit clonou", že po zaostření před osvitem papíru přicloníš, tak to já samozřejmě dělám také. Mám přednastavenou clonu f8, zaostřím a komponuju normálně na f4 a pak přicloním tím, že posunu páčku na objektivu, která "zařadí" tu mou přednastavenou clonu - ať už je to f5,6, f8, f11 atd. Fakt to není problém, aspoň pro mě.

 

Dan


  • 0

#35 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 14 January 2021 - 08:28:11

Chápu, chápu.

Já zaostřím odcloněný obraz, pak vezmu lupu ostřící na zrno (Bestwell Micro 25x) a najdu clonu, která má nejostřejší kresbu. V tomhle momentě je ten držák na filtry na zabití. Pro mě. A pak vložím (položím) filtr a ještě kontroluju ostrost zrna.

K německým inzerátūm už nebylo co říct.
  • 0

#36 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,282

Publikováno 14 January 2021 - 08:47:38

každej to děláme nějak,  že


  • 0

#37 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 14 January 2021 - 09:14:05

Zbytečná poznámka. Vždyť se bavíme právě o tom jak to kdo dělá.
  • -1

#38 patriot

patriot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 109 příspěvků(y)
Reputace: -7

Publikováno 14 January 2021 - 11:00:04

Ten umí to a ten zas tohle,
a všichni dohromady udělají moc.


  • -1

#39 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,801 příspěvků(y)
Reputace: 2,171

Publikováno 14 January 2021 - 12:58:06

zlobte se na mne

.

ale castokrat je to o tom jak kdo chcije a neopomene nalezite pripomenout ze ale prece ja si taky dokonce rozepnu kalhoty


  • 2

#40 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 14 January 2021 - 14:13:43

Chápu, chápu.

...pak vezmu lupu ostřící na zrno (Bestwell Micro 25x) a najdu clonu, která má nejostřejší kresbu. V tomhle momentě je ten držák na filtry na zabití....

To si to zbytečně komplikuješ. Nejostřejší obraz má každý objektiv, jednou pro vždy a při určitém zaclonění, fyzikálně dán. Tedy do té doby, než do něj někdo vleze... 


  • 2

#41 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 293 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 14 January 2021 - 14:15:34

K německým inzerátūm už nebylo co říct.

Však taky už Ludwig říkal, že o čem se nedá mluvit, o tom se musí mlčet :-) Promiňte, nedalo mi to...


  • 0

#42 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 4 February 2021 - 02:57:30

Tohle mi přijde jako docela zajímavá nabídka, ta sedmička se tak často nevidí a je to s barevnou hlavou.

Meopta Opemus 7 Color Vergrößerer inklusive Zubehör in Düsseldorf - Bezirk 3 | eBay Kleinanzeigen (ebay-kleinanzeigen.de)


  • 0

#43 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 293 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 4 February 2021 - 07:37:57

Taky jsem se na ni díval, ale jet si pro ni do Düsseldorfu se mi zas tak nechce. Jen ten spálený benzín bude dost drahý, píše tam, že nezasílá...


  • 0

#44 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 4 February 2021 - 08:51:45

Zajímavá je ta krabice od Axomatu, přitom je to Opemus 7 :-) Ta cena je OK. Jen bydlet tak někde poblíž.


  • 0

#45 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 4 February 2021 - 11:39:41

To je škoda že nezasílá, Düsseldorf je fakt z ruky, to už je člověk skoro v Holandsku.
  • 0

#46 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,282

Publikováno 4 February 2021 - 11:50:31

je to z ruky,  ale  cestou se  dá nasbírat  spousta fajn věcí  k naplnění auta ...  ovšem  v  současné době  je docela  problém se do rajchu bez buzerace vydat.


  • 0

#47 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,282

Publikováno 4 February 2021 - 11:53:15

Bohužel  se  tenhle  portál   už  docela  díky  těm,  co  něco  uvidí a hned, aniž  by sami měli zájem koupit, to vyslepičí na sociálních fórech  (a  bohužel už i tady),  už docela proflákl  a tuzemšní překupnící  jsou v posledních pár měsících docela  aktivní (a to nejen s fotočudlíky) :-D


  • 1

#48 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 4 February 2021 - 12:46:15

Jé tak to mě mrzí a vůbec nedošlo že to může mí i negativní stránku.  :unsure: Sociální sítě bohudík neprovozuju. Apologize.


  • 0

#49 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,282

Publikováno 4 February 2021 - 14:32:26

Nic  proti  tobě,   kdysi to  tu  platilo jako nepsané pravidlo:   Dobré zdroje se třeba si chránit.

Já to mám tak,  že  pokud  čirou náhodou narazím na něco,  o čem vím,  že někdo z okruhu mých známých hledá,   tak mu pošlu soukromou zprávu nebo  mu zavolám.   A sám také vděčím za pár  konkrétních tipů  od bývalých členů TK,   kteří  mi  zavolali a upozornili na to,  že narazili na něco,  o čem věděli,  že  už  dlouho hledám.   Ale abych zbytečně podporoval  překupníky, kteří to pak prdnou na aukro nebo dokonce do zdejšího bazárku za dvoj- a vícenásobnou cenu?  Proč bych to dělal?  :-)


  • 2

#50 Frankiess

Frankiess

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
  • LocationČeský Těšín
Reputace: 3

Publikováno 6 February 2021 - 22:45:41

Nic proti tobě, kdysi to tu platilo jako nepsané pravidlo: Dobré zdroje se třeba si chránit.
Já to mám tak, že pokud čirou náhodou narazím na něco, o čem vím, že někdo z okruhu mých známých hledá, tak mu pošlu soukromou zprávu nebo mu zavolám. A sám také vděčím za pár konkrétních tipů od bývalých členů TK, kteří mi zavolali a upozornili na to, že narazili na něco, o čem věděli, že už dlouho hledám. Ale abych zbytečně podporoval překupníky, kteří to pak prdnou na aukro nebo dokonce do zdejšího bazárku za dvoj- a vícenásobnou cenu? Proč bych to dělal? :-)

Dík za konstruktivní připomínku! Máš pravdu z těma překupníkama!


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních