Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

Servis z Internetu

Oprava na vysoké úrovni

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 Jaroslav Blažek

Jaroslav Blažek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 14 February 2021 - 08:45:15

Odstrašující příklad je toto video - když jakoby pomocný dělník či kovář opravuje fototechniku a ještě to zveřejní -  Patka filmové studio

 

odkaz:     https://youtu.be/xSAvJ35evK4

 

Samotný, vysoce technický slovní doprovod ihned ze začátku videa naznačuje vysokou (ne)znalost a suverenitu ....................

Zcela opačný postup demontáže, navíc zadní optický člen bývá excentricky uložený z výroby většinou nehnutelný. (nastavená optická osa). O odmaštění celého clonového systému a ošetření mechanických dílů MOLYKOTEM - ani zmínka. Nářadí - kombinačky a nůžky jsou velmi vhodné????!!!!!!!!  Poškrábaní a povrchové poškození je potom velmi hezké a značně zdůrazňuje profesionalitu a také estetický vzhled objektivu. 

POZOR: Bohužel takovýchto servisních návodů se objevuje stále více. Pro běžného servisního technika to následně obnáší 2x více práce a pro uživatele někdy i nenávratné poškození.  


  • 5

#2 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 14 February 2021 - 12:12:35

Vydržel jsem koukat jen do poloviny videa, zkusím pokrařovat po západu slunce, to už bývám lépe nakloněn přijímat to coby recesi, ovšem toliko za přítomnosti pohody a sklenky něčeho dobrého...Z úcty k nevinným zvířatům bych hlavního aktéra nenazval ani prasetem...


  • 0

#3 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 14 February 2021 - 12:57:09

Ojebal si to hezky a kombinace dva šroubováky chycené kombinačkama je moc pěkná. Naštěstí mu to nikdo nežere a v komentářích to dost schytává.
  • 0

#4 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 14 February 2021 - 14:17:36

  zadní optický člen bývá excentricky uložený  

o tomhle jsem nikdy neslyšel, bývá to časté řešení a jací výrobci to používají? přijde mi to jako složitější řešení než mít závity a samotné čočky v zadní členu souosé vůči přednímu členu...


  • 0

#5 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 14 February 2021 - 15:53:50

Nedokoukal sem, víc by mi to vzalo než dalo.
  • 0

#6 derossi

derossi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 3

Publikováno 17 February 2021 - 21:00:10

NO, právě,

 

ale teď mi řekněte, kde shánět relevantní informace, když je to všude zasekaný takovými chytráky.

 

Přemýšlel jsem, jestli by nebylo možné vytvořit nějakou databázi, nebo nějaký manuál, který by pomáhal začínajícím "opravářům" nebo prostě nám, co když se něco "unaví" a opravář není nikde v okolí, si to chceme nějak opravit sami. Vím, že tady je toho hodně, ale je toho nepřehledně moc. (Třeba když se sledujete, myslím vy zkušenější, nějaká videa, která mají smysl, tak je třeba někam překopírovat.)


  • 0

#7 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 17 February 2021 - 21:06:50

myslis https://learncamerarepair.com ?


  • 1

#8 derossi

derossi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 3

Publikováno 17 February 2021 - 21:41:29

 

Přesně tohle jsem měl na mysli. Moc děkuju za tenhle odkaz.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních