Přejít na obsah


Fotka

Praktica MTL5 - problém nebo správná funkčnost? (přetáčecí tlačítko)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 martasekm

martasekm

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 únor 2021 - 20:09:49

Ahoj, mám celkem čerstvě Prakticu MTL5. Zatím jsem s ní byl zcela spokojen, nafotil jsem na ni film, ale při navíjení filmu jsem narazil na problém.

 

Problém: tlačítko pro povolení navíjení filmu vespod fotoaparátu zůstává zamáčknuté.

Postup: jedu podle manuálu: dofotím film -> zamáčknu tlačítko pro povolení vespod (tlačítko zůstává zmáčknuté) -> otáčením páčky navinu film zpět do kazety -> otevřu dvířka fotoaparátu -> vytáhnu film. Ať udělám cokoliv dalšího, tlačítko pro povolení navíjení vespod zůstává stále zamáčknuté. Zkusil jsem zavřít a otevřít dvířka, zmáčknout závěrku, nic. 

 

Pomohlo, když jsem mírně zatáhl za natahovací páčku. Již po cca centimetru natažení navíjecí tlačítko 'zaskočilo' zpět, ovšem doprovázené velmi škaredě znějícím zvukem a někdy i samovolně sepnula závěrka před stisknutím tlačítka závěrky.

 

Vážně vůbec netuším, jestli se to takhle chovat má nebo ne, ale ten zvuk zněl tedy velmi nesprávně...

 

Díky za všechny rady :)


  • 0

#2 dcisar

dcisar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationUherskobrodsko / Trnava
Reputace: 7

Publikováno 27 únor 2021 - 20:55:54

Používám sice MTL50, ale věřím že mechanismus je stejný, po převinutí natáhnu závěrku (ozve se takové divné "Lup"), odpálím a ještě jednou zpakuji. Pokud pak ještě jednou zmáčkneš tlačítko můžeš proces opakovat (natažení...)


  • 0

#3 Ikvoid

Ikvoid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 27 únor 2021 - 21:04:39

To že se tlačítko odmáčkne až při natažení závěrky, by mělo být správně (vyzkoušeno na dvou praktikách). To že samovolně sepne závěrka asi není v pořádku, ale pokud foťák po vytažení filmu párkrát procvakáté, tak bych se ničeho nebál (jestli to jinak fotí normálně).


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních