Přejít na obsah


Fotka

Miska 68mm M/39, RADA!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Fjavoj

Fjavoj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2021 - 12:34:52

Zdravím

Potřebuji poradit mám v plánu si koupit objektiv do zvětšováku Rodenstock či componon oba mají ale závit M/39 a já mám ma opemus 5 který má misku 68mm M/30, za boha živého nemohu sehnat misku 68mm M/39, prošel jsem už všechny bazary i Ebay ( ano tam nějaké jsou ale s dopravou za 2000kč...) ale nemohu tuto kombinaci sehnat, nemáte někdo nějakou radu jak se s tímto popřípadě vypořádat, nějaký zlepšovák jestli to nejde nečím nahradit třeba :/ Pazderu jsem také zkoušel a také nic

Děkuji za případné rady


  • 0

#2 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 10 březen 2021 - 12:36:45

Ahoj. Jak už jsem psal, buďto vyčkej a občas zkoušej projet bazary, Aukro atp. nebo si nech tu svoji stávající misku převrtat na M39. Zpátky k Belaru a M30 se beztak vracet nebudeš :-)


  • 0

#3 Igor61

Igor61

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 105 příspěvků(y)
  • LocationРоссия, Москва
Reputace: 31

Publikováno 10 březen 2021 - 12:52:06

Zdravím

Potřebuji poradit mám v plánu si koupit objektiv do zvětšováku Rodenstock či componon oba mají ale závit M/39 a já mám ma opemus 5 který má misku 68mm M/30, za boha živého nemohu sehnat misku 68mm M/39, prošel jsem už všechny bazary i Ebay ( ano tam nějaké jsou ale s dopravou za 2000kč...) ale nemohu tuto kombinaci sehnat, nemáte někdo nějakou radu jak se s tímto popřípadě vypořádat, nějaký zlepšovák jestli to nejde nečím nahradit třeba :/ Pazderu jsem také zkoušel a také nic

Děkuji za případné rady

Добрый день!

Это только мое мнение,  найти хорошего токаря и попросить изготовить его Вашу чашу под ваши размеры М68 мм. с внутреннем размером под М39 мм. Либо расточить которая у вас есть под резьбу М39, но нужен токарь.

Хорошего Вам дня.

 

Dobrý den!
Je to jen můj názor, najít dobrý soustružník a požádat je možno ji Svou misku pod své velikosti М68 mm. s domácím velikosti pod М39 mm. Buď zvětšit která máte pod závitem М39, ale třeba soustružník.
Přeji hezký den.

  • 0

#4 Fjavoj

Fjavoj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2021 - 17:01:10

Díky všem, nakonec vyřešeno, jak tu techniku nemám tak zvládlou tak jsem si nevšiml že v té misce je redukční kroužek na M/30 a ta miska je M/39....bohužel stává se :DD


  • 0

#5 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 10 březen 2021 - 17:46:08

Cvičení jak z branné výchovy, no... :D


  • 0

#6 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 10 březen 2021 - 18:27:33

Díky všem, nakonec vyřešeno, jak tu techniku nemám tak zvládlou tak jsem si nevšiml že v té misce je redukční kroužek na M/30 a ta miska je M/39....bohužel stává se :DD

To je vlastne skvela sprava a diky, ze si sa s nou s nami podelil.
Robievam ovela vacsie skpopiciny.


  • 0

#7 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 11 březen 2021 - 09:39:19

Díky všem, nakonec vyřešeno, jak tu techniku nemám tak zvládlou tak jsem si nevšiml že v té misce je redukční kroužek na M/30 a ta miska je M/39....bohužel stává se :DD

Výborně. Vypadá to, že se zřejmě miska přímo s M30 nevyráběla a řešilo se to tou redukcí.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních