Přejít na obsah


Fotka

Kentmere 400 v Caffenolu

caffenol kentmere kentmere 400

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 teoddur

teoddur

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 březen 2021 - 10:24:36

zdravim,

Dnes se chystam poprve v zivote vyzkouset caffenol. Neocekavam zadne genialni vysledky, i tak se ale chci pokusit o dosazeni co nejlepsich vysledku.

Mozna jsem udelal chybu, kdyz jsem si na tento "pokus" vybral misto stovkove fomy, ktera je v tomto ohledu bohate zdokumentovana, ctyrstovkovy kentmere, o kterem se ve spojitosti s caffenolem nepise nic.

Jina fora totiz nikde neuvadeji cas na vyvolani kentmeru. "Statisticky" jsem dosel k zaveru, ze cas na jeho vyvolavani v C-M bude v intervalu mezi 15-20min, v tuto chvili se priklanim asi nejakym osmnacti minutam, Z toho petiminutoveho okna mam ale dost spatny pocit, ze to prece jen kvuli spatnemu casu vyvolam nespravne.

Nezkousel tu nekdo z vas prave tuto kombinaci? budu uricte rad za jakekoliv ujisteni a vecer pridam vysledky spolu s casem. 


  • 0

#2 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 21 březen 2021 - 10:53:28

Zlatá éra informační společnosti. ;)
Já tedy pamatuju dobu, kdy internet nebyl a všechno info k práci si člověk musel dohledat v knihách, od zkušenějších kolegů nebo vlastní zkušeností.
To se pak obětoval kousek filmu a ztráta "drahocenných" cca 8 políček byla k nezaplacení.
Taková věc se dělala tak, že se na vyvolaném filmu změřilo, kolik dají dva záběry a dle toho se zhotovil přípravek. Pak se nacvakalo kupř. 6 záběrů, v sérii po dvou. Jeden normálně změřený, další třeba na stíny (dle zvyklostí dotyčného). Po posledním se ve tmě otevřel foťák, střihlo se a na přípravků pak nastříihaly tři vzorky.
No a teď se každý zpracoval v tom zamýšleném rozptylu. Tedy: 15 - 18 - 20 min. A protože 18 a 20 není už v čb skoro rozdíl, dělal bych spíš 14 - 17 - 20.
No a pak se vidělo, že... Pěkně se to zapsalo do bločků a bylo jasno.
Dnes už se to nenosí, no.
  • 5

#3 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 21 březen 2021 - 11:40:03

Kentemere 400, nebude to Ilford Pan 400?
Ma to niekto odsledovane?


  • 0

#4 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 21 březen 2021 - 12:10:34

@teoddur: 

je toho dost:) https://letmegooglet...affenol pan 400


  • 0

#5 teoddur

teoddur

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 březen 2021 - 12:24:57

Kentemere 400, nebude to Ilford Pan 400?
Ma to niekto odsledovane?

Vyrabi je Harman, (/ilford) na krabickach i datasheetech je jeho presny nazev Kentmere Pan 400, od Ilford Panu se lisi i obecne delsim vyvolavacim casem.

 

 

@teoddur: 

je toho dost:) https://letmegooglet...affenol pan 400

Hromada toho urcite je, odpovida to ale na vse krom prave casu zminovaneho kentmeru.. Presne proto se ptam, zda tu neni nekdo s osobni zkusenosti vyvolani toho filmu a prinejhorsim to metodou pokus-omyl popisu pro nekoho, kdo v budoucnu bude mit stejnou otazku 


  • 0

#6 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 21 březen 2021 - 12:29:37

Kentemere 400, nebude to Ilford Pan 400?
Ma to niekto odsledovane?


Jakýsi Simon R. Galley tvrdí:

"Dear Nick,

The KENTMERE emulsions are entirely new emulsions not based on any previous ILFORD emulsions.

Simon. ILFORD Photo / HARMAN technology Limited"

Ovšem, při důkladném hledání, se něco většinou vyloupne.
  • 1

#7 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 293 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 21 březen 2021 - 14:11:31

Kdesi jsem se dočetl, že Kentmere = Rollei RPX (teda alespoň 100 a 400). Nezkoušel jsem to a ani mě to vlastně moc netrápí, netuším, jestli to je pravda. Rebranduje se asi kdeco... Dnešní možnosti samozřejmě svádí k tomu na všechno se ptát. Jak je možno zjistit zde na fóru, ani sdělená doba "zaručeně správného vyvolání" nemusí znamenat úspěch a nakonec je stejně lepší si to otestovat sám a přizpůsobit proces svým požadavkům, zvyklostem měření atd., jak píše KIM (stačí změna obrázku a málem bych Vás nepoznal :-)). 

 

Kupříkladu pan Štanzel z NTM sepsal metodiku pro nastavení negativního procesu, myslím, že je fajn, srozumitelná, užitečná a přesto, že je dohledatelná na internetu ( nusl.cz ), je zřejmě (?) málo známá. Každopádně ji doporučuju, každý si podle ní může vyvolávací časy nastavit i třeba pro škumpol nebo urinol nebo jaké různé chuťovky Vás napadnou :-)


  • 1

#8 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 438 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 21 březen 2021 - 14:20:02

Tak proč to rovnou nehodíš do standu v C-L?

Mě se výsledky líbily.


  • 0

#9 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 21 březen 2021 - 19:51:17

Tob: díky za tip...myslím na NTM a Štanzla. Už mám staženo a pročítám...je tam toho i vícero témat ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních