Přejít na obsah


Fotka

VEŘEJNÁ TEMNÁ KOMORA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#51 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 4 June 2021 - 08:12:07

rozumieme tomu spravne, ze ty  si chcel financnu podporu (stat, EU) a oni ti to nedaju, pokial to nesplna smernice/nariadenia EU

rozumies tomu spravne, ale to sa bratom nepaci ;)


  • 1

#52 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 4 June 2021 - 08:21:32

 

rozumieme tomu spravne, ze ty  si chcel financnu podporu (stat, EU) a oni ti to nedaju, pokial to nesplna smernice/nariadenia EU

rozumies tomu spravne, ale to sa bratom nepaci ;)

 

Jako prachy bychom chtěli, ale budeme se vztekat, že při tom musíme taky plnit nějaké podmínky - takhle to u nás chodí (viz náše současná vláda).


  • 2

#53 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 4 June 2021 - 08:26:11

Nesmyslné podmínky, přívlastek je v tomto případě důležitý.
  • 2

#54 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 293 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 4 June 2021 - 09:04:34

Jágr taky dostal čočku, že když dělal reklamu pro Huawei, producíroval se s iphonem :-) Holt kdo dává peníze, může si vymýšlet podmínky nesmyslné nebo smyslné. To, že pak není veřejná temná komora je jiná věc :-(


  • 0

#55 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 4 June 2021 - 11:09:41

Holt koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Ale je to dívné - jak se potom u takových dotovaných projektů řeší, když se nějaká pořizovaná věc v EU vůbec nevyrábí - např. všudypřítomné počítačové vybavení. Ale počítače a telefony mají asi samozřejmě výjimku, jak jinak. Jenom na zemi původu dotovaných zvětšováků asi nikdo ještě výjimku nevydal.


  • 0

#56 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 5 June 2021 - 15:40:21

Vážení kolegové, název "Veřejná temná komora" ve mně vzbuzuje poněkud pejorativní asociaci "Veřejných toalet". Budovat ze svoje, těžce ušetřené prachy, komoru,  abych poskytl nějakým hiphoperům luxusní komfort služby, na něž by při svém alternativním životním postoji nikdy nedosáhli, mi přijde mnohem méně smysluplné, než vrtat zdroje pitné vody někde v Etiopii. Ať si každý za svoje vlastní prachy vybuduje luxusní temnou komoru se zlacenými vodovodními rozvody, luxusními zvětšováky, osazené těmi nejvyselektovanějšími  Apo-Rodagony. Dělat kdykoli pohotově naskočivšího asistenta diletantům, toužícím po vlastní zviditelnění ? To ani náhodou.......! Nechápu charitativní pohnutky k této činnosti, zajímající dnes možná 0,1 promile kulturně, médii cíleně degenerované, společnosti. Fotografie je definitivně mrtva, není šance ji navrátit do doby sociálně angažovaného kulturního žurnalismu, počátku 50. let 20. století. Je to pouze mediální hra s prázdnými shluky pixelů, jepičí životnosti.

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 1

#57 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 6 June 2021 - 11:37:44

A komu tím prospějete co?!


  • 0

#58 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 638 příspěvků(y)
Reputace: 1,302

Publikováno 6 June 2021 - 12:48:42

Pane Eriku, suhlasim s Vami. suhlasim s Vami, ale nepopieram ani ine mozne, legitimne a spravne ciele a k nim aj cesty aj ked mozno pre mna su cudzie. a ze komu tym prispejem? neviem a ani ma to nezaujima. moj ciel (ak vobec dajaky mam) nie je niekomu alebo niecomu prispiet. ale ani skodit. necham kazeho tak rozmylsat, ako jemu je blizke. podla mna mozu vedla seba existovat roznorode paralelne svety.
 
mimochodom moja asociacia na "verejnu tmavu komoru" je "verejny dom", ktora za urcitych podmienok je ovela prijemnejsia ako ta Vasa :- )
Pane Eriku mam rad Vase prispevky, plavat proti prudu je velmi zabavna a poucna zalezitost, nech sa Vam dari.
 
.

  • 3

#59 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 6 June 2021 - 13:46:04

Kdo chce dělat "pouze černobílou fotku-papírovou" si vystačí s minimem prostoru a vybavení. Celá léta dělám v koupelně= pokaždé rozbalit/ sbalit! Vybavení Opemus 5+světlo,  pár misek,maskovací rámečky a pár dalších drobností. Dnes vše za relativně směšný peníz! Tenkrát mne jen opemus stál kolem 2500 kč = měsíční mzda!!! Doposud mi nikdo ,kdo viděl moje fotky na srazu nedoporučil, kup si lepší zvětšovák! Tam se řešil výřez, hloubka ostrosti, tonalita... Moje fotokomora je jeden kufr/zvětšovák/ a větší krabice na ostatní věci, už víc jak 30 let! Nejde o to, že bych samostatnou fotokomoru nechtěl, prostě nemám místo! Proto jedu v režimu: KDYŽ TO NEJDE JAK BYS CHTĚL, TAK TO DĚLEJ JAK TO JDE!!!


  • 5

#60 Runner

Runner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 203 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 19

Publikováno 6 June 2021 - 16:36:13

Kdo chce dělat "pouze černobílou fotku-papírovou" si vystačí s minimem prostoru a vybavení. Celá léta dělám v koupelně= pokaždé rozbalit/ sbalit! Vybavení Opemus 5+světlo,  pár misek,maskovací rámečky a pár dalších drobností. Dnes vše za relativně směšný peníz! Tenkrát mne jen opemus stál kolem 2500 kč = měsíční mzda!!! Doposud mi nikdo ,kdo viděl moje fotky na srazu nedoporučil, kup si lepší zvětšovák! Tam se řešil výřez, hloubka ostrosti, tonalita... Moje fotokomora je jeden kufr/zvětšovák/ a větší krabice na ostatní věci, už víc jak 30 let! Nejde o to, že bych samostatnou fotokomoru nechtěl, prostě nemám místo! Proto jedu v režimu: KDYŽ TO NEJDE JAK BYS CHTĚL, TAK TO DĚLEJ JAK TO JDE!!!

 

 

Nápodobně kolego.. :)  Dělám s opemusem 6 v koupelně a obýváku. Měl jsem i kaisera, a fotky nebyly lepší. Stačí jen umět používat věci co jsou k dispozici. Stejně jako chodit do labu s filmama mi už příjde zbytečné. Jde to i doma a levněji.


  • 0

#61 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 185

Publikováno 6 June 2021 - 22:52:59

Vážení kolegové, název "Veřejná temná komora" ve mně vzbuzuje poněkud pejorativní asociaci "Veřejných toalet". Budovat ze svoje, těžce ušetřené prachy, komoru,  abych poskytl nějakým hiphoperům luxusní komfort služby, na něž by při svém alternativním životním postoji nikdy nedosáhli, mi přijde mnohem méně smysluplné, než vrtat zdroje pitné vody někde v Etiopii. Ať si každý za svoje vlastní prachy vybuduje luxusní temnou komoru se zlacenými vodovodními rozvody, luxusními zvětšováky, osazené těmi nejvyselektovanějšími  Apo-Rodagony. Dělat kdykoli pohotově naskočivšího asistenta diletantům, toužícím po vlastní zviditelnění ? To ani náhodou.......! Nechápu charitativní pohnutky k této činnosti, zajímající dnes možná 0,1 promile kulturně, médii cíleně degenerované, společnosti. Fotografie je definitivně mrtva, není šance ji navrátit do doby sociálně angažovaného kulturního žurnalismu, počátku 50. let 20. století. Je to pouze mediální hra s prázdnými shluky pixelů, jepičí životnosti.

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik

A Lidové školy umění bych taky zrušil. Vždyť přece vyřezat píšťalku z vrby si může každý sám a sám se na ni naučit hrát taky, nebo zabubnovat na kýbl, o zpěvu ani nemluvě. No a půjčovat nějakým skrčkům - beztak harantům snobských rodičů, kteří doufají v jejich hvězdnou budoucnost - piána a klarinety, to je úplný nesmysl. Ať si koupěj. Ostatně hudba je stejně mrtvá, médija plná popových hvězdiček s digitálně remástrovanými sopránky - proč vlastně vůbec ještě zpívat? Doba, kdy lahodný zpěv doprovázený umným drnkáním na struny loutny byl schopen mladíkovi získat srdce jeho vyvolené jsou dávno pryč a nevrátí se nikdy více... Asi je jasné, kam tím mířím. Mně osobně teda přijde o dost náročnější, nevděčnější a nepochopitelnější charita být učitelem. O to víc si jich ale vážím. Některých. Třeba Vás - ale v tomhle si s Vámi dovolím nesouhlasit.

Určitě je smysluplnost projetku s danými parametry k diskusi, ale ne, podle mě, k apriornímu odstřelu.

Co se týká smyslu fotografie - sociálně angažovaný kulturní žurnalismus možná byl chvilku jejím smyslem nejviditelnějším, avšak to neznamená, že to její smysl jediný, což ostatně dokládá i fakt, že úpadek tohoto smyslu neznamenal úpadek fotografie samé (a ani objevení se tohoto smyslu její vznik). Taktéž "literatura" existovala před vynálezem angažované literatury a i po pohasnutí její slávy, respektive poté, co se z ní stalo to, čím byly a jsou ostatní její proudy - prostě jedním z jejích proudů. Mimochodem, Sudek moc sociálně angažovaný kulturní žurnalista nebyl, že? Ale fotky docela dobrý..

No, a co se Etiopie týká - věděl jste, že má obrovské zásoby podzemní vody? Jen je hluboko. (Není to podobenství?)

Diskuse o tom, jestli se dá udělat dobrá fotka s laciným foťákem a zvětšovákem jsou zbytečné - všichni víme, že ano a že nejdůležitější jsou ručičky a očíčka.. Ale všichni (já teda alespoň určitě, to přiznávám) taky máme rádi ty hezké, kvalitní, precizní a lesklé věci vyrobené v Nipponu a Deutschlandu, které tak padnou do ruky, udělají takové rozkošné decentní "mlask", když se zmáčkne spoušť, všechno na nich bezvadně šlape a zapadá, kam má, kolečka jdou jemně a neprokluzují, standardy se neviklají, stěrače stírají...

S pozdravem a v úctě

iuliuzz


  • 3

#62 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 7 June 2021 - 07:33:43

jinak ohledně dotací, předpisů a schvalování, viděl jsem výrobní halu, kde se tři roky pracovalo, osm lidí

pak se dělala kolaudace, jako prostor pro občasnou práci 1-2 lidí

celá se vyklidila, odvezly všechny stroje a technologie a prošla

a poté se to zase vrátilo zpátky

všichni šťastni, ta firma má celé dveře polepené všelijakými čísly všelijakých eu projektů a umí v tom chodit

jestli by nešlo tímto způsobem schválit i nějakou dotovanou komoru, samozřejmě by se to netýkalo vybavení, které se má zaplatit, ale prostoru obecně a namísto drahých dlaždiček by se daly bazarové a peníze použily na zvětšovák světové firmy


  • 0

#63 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 7 June 2021 - 09:52:33

tomasnovotnyjr, omlouvám se za svůj příspěvek. Asi jsem tě špatně pochopil. Domníval jsem se, že ti jde primárně o vybudování" vlastní" kvalitní komory a při té příležitosti.....


  • 1

#64 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 7 June 2021 - 12:20:29

MICHALovi se omlouvám za uzmutou reputaci v předchozím příspěvku, výmluva je adekvátní - dotykáč. Samozřejmě souhlas, taky zvětšuji Opemusem 5 a nemůžu si stěžovat.
Tak sem to teď napravil a má karma je opět vyrovnaná.

Co se týče veřejný komory, tak dle mého i kdyby se úspěšně rozjela tak zase kvůli nezájmu zase skončí.
Jedna komora ale podle Bazoše na Praze 2 vzniká.
https://foto.bazos.c...-fotokomory.php
  • 0

#65 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 7 June 2021 - 12:36:21

Jedna komora ale podle Bazoše na Praze 2 vzniká.
https://foto.bazos.c...-fotokomory.php

To je ta, o které se tady již dobré dva a půl měsíce hovoří, Plho. :D


  • 0

#66 Christian

Christian

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 35 příspěvků(y)
  • LocationPrague
Reputace: 9

Publikováno 7 June 2021 - 20:51:07

rozumieme tomu spravne, ze ty  si chcel financnu podporu (stat, EU) a oni ti to nedaju, pokial to nesplna smernice/nariadenia EU

Ano i ne. Jednak jsem chtěl tu Veřejnou profi temnou komoru spolu s atelierem pro alternativní tisky a ano, chtěl jsem využít eu fondů- když už si žádá každý i na chodník, tak proč ne tohle. Problém však nastal v tom, že ty fondy jsou primárně určeny pro podporu výroby v eu. Když jsem namítal, že tvorbu těžko nazívat výrobou, ale budiž, tak jsme se sklouzli na ty " produkty" Tedy zvětšováky, hodiny, UV zdroje,... což v naprosté většině jsou dnes věci buď na zakázku nebo ze Států či z druhé ruky- ty jsou nejlepší. No a to nešlo. , Pak ty podmínky- viz nahoře.


  • 0

#67 Christian

Christian

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 35 příspěvků(y)
  • LocationPrague
Reputace: 9

Publikováno 7 June 2021 - 20:54:32

 

Jedna komora ale podle Bazoše na Praze 2 vzniká.
https://foto.bazos.c...-fotokomory.php

To je ta, o které se tady již dobré dva a půl měsíce hovoří, Plho. :D

 

Vím o ní, ale chtěl jsem- jak jsem i napsal, profi a na velké tisky. Tyhle malé povětšinou nemají moc šancí na přežití. - Můj názor vzhledem k osudu jiných tk v Praze.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních