Přejít na obsah


Fotka

Durst Laborator 900


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 27 April 2021 - 13:40:02

Dobrý den,
koupil jsem si Durst Laborator 900. Ještě ho nemám doma, ale chci se zeptat, jestli tu s ním má někdo zkušenost, případně co můžu čekat za příjemnosti či obtíže.
Je s barevnou hlavou CLS 500, trafem, bimaboxes 35, 66 a 69, objektivy 50 a 80, držákem negativu s maskami i sklem. S Durstem zkušenost mám s M70.
Autofocus neplánuji používat. Nevadí mi ostřit pokaždé zvlášť. Hodlám začít i s barvou a zkusit barevnou hlavu na split-grading.
Díky za feedback.


  • 0

#2 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 27 April 2021 - 21:50:06

Dobrý den,
koupil jsem si Durst Laborator 900. Ještě ho nemám doma, ale chci se zeptat, jestli tu s ním má někdo zkušenost, případně co můžu čekat za příjemnosti či obtíže.
Je s barevnou hlavou CLS 500, trafem, bimaboxes 35, 66 a 69, objektivy 50 a 80, držákem negativu s maskami i sklem. S Durstem zkušenost mám s M70.
Autofocus neplánuji používat. Nevadí mi ostřit pokaždé zvlášť. Hodlám začít i s barvou a zkusit barevnou hlavu na split-grading.
Díky za feedback.

Můžu se zeptat co to koštovalo? :oops:


  • 1

#3 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 28 April 2021 - 11:24:44

Málo. 200 euro.


  • 1

#4 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 28 April 2021 - 22:39:57

Závistivá žluč mi stoupá krkem.... :mad: :-P :-P

 

Tak to velká gratulace, parádní kup za super cenu. :-P :cool:


  • 0

#5 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 29 April 2021 - 09:24:45

Vážený pane kolego, tomasinovotnyjre. Před mnoha lety jsem pojal neodolatelnou touhu ke koupi zvětšovacího přístroje DURST L54, který nabízela Fotografia Praha, laboratoř Petřiny. Monumentální kus byl odvezen sjednanou dodávkou za poměrně centimetrových a nepředvídatelných limitů, daných výškou nákladového prostoru. Lehké rozčarování a mnoho úsilí, které následovalo ke zprovoznění monstra, bylo doslova na vytrvalostní běh. Vymletý vodící hřeben zaostřovací bronzové ozubené lišty měchu v místě, kde je zapuštěn upevňovací šroubek, výplň, zabroušení a přefrézování defektní plochy na dělící fréze v přípravku, ohnilé, povrchově stříbřené zrcadlo a zcela náhodná koupě dvojice kondenzorů Otocon 1 a Otocon 2. Osvětlovací komora byla z původní předělána na patici pro halogen žárovku 250W, čímž byla sice zkrácena doba exposice, ale zcela eliminována možnost přesného vystředění světelné osy a nastavení rovnoměrnosti osvětlení. Mnoho práce, obtížné shánění dokumentace a s tím spojené neustálé odkládání doby, kdy bude zvětšovací přístroj na 100% funkčním celkem. Zvětšovák na formát 9x12/4x5" byl vždy nákladnou investicí. Po zkušenostech z renovace L 54 je otázkou, zda-li to nebyla špatně zvolená cesta. Přeji šťastnou ruku při nákupu L 900!  S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#6 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 29 April 2021 - 09:37:32

To mi připomíná, jak jsem koupil systém Ilford 500H na svého Dursta. Chyběla tomu "jen" taková distanční podložka, vlastně kus plechu s dírou, který drží hlavu na zvětšováku. Taková blbina, ale shánějte kde to koupit za cenu nepřevyšující 3cifry Kč.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních