Přejít na obsah


Fotka

Transmission Step Wedge/Guide/Tablet


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 28 červen 2021 - 22:10:55

Nemáte někdo průhlednou stupnici šedé? Anglicky se tomu říká Transmission Step Wedge/Guide/Tablet a vyrábí to třeba americká firma Stouffer. 

https://www.fotoimpe...h-x-5-inch.html

Potřeboval bych půjčit.


  • 0

#2 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 29 červen 2021 - 07:29:11

Česky se tomu říká "šedý klín" nebo šedý stupňový klín.
To jako pro lepší možnost komunikace či hledání.
  • 1

#3 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 29 červen 2021 - 11:00:13

Tento mám doma, chystám se jej teď začít používat.

Když jsem to koupil, tak jsem si říkal, že by asi nebylo od věci si to u někoho nechat vytisknout (podobně jako digitální negativ).

Kdybys byl na východě u polských hranic, tak bychom se domluvili.


  • 0

#4 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 29 červen 2021 - 11:53:51

Tento mám doma, chystám se jej teď začít používat.

Když jsem to koupil, tak jsem si říkal, že by asi nebylo od věci si to u někoho nechat vytisknout (podobně jako digitální negativ).

Kdybys byl na východě u polských hranic, tak bychom se domluvili.

.. nemyslim, ze to bude tak jednoduche vytisknout na digitalu. Jde o to, aby to melo potrebnou densitu napric svetelnym spektrem. To digitalni tisk neumi, proto se u kazdeho procesu vcetne silver gelatin print delaji kompenzace negativu ...


  • 0

#5 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 29 červen 2021 - 11:56:39

Nemáte někdo průhlednou stupnici šedé? Anglicky se tomu říká Transmission Step Wedge/Guide/Tablet a vyrábí to třeba americká firma Stouffer. 

https://www.fotoimpe...h-x-5-inch.html

Potřeboval bych půjčit.

 Mam 41 step. Ten 21 ma kazdy majitel analyser pro od RH designs, dodava se se zarizenim.


  • 0

#6 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 29 červen 2021 - 14:17:16

 

Tento mám doma, chystám se jej teď začít používat.

Když jsem to koupil, tak jsem si říkal, že by asi nebylo od věci si to u někoho nechat vytisknout (podobně jako digitální negativ).

Kdybys byl na východě u polských hranic, tak bychom se domluvili.

.. nemyslim, ze to bude tak jednoduche vytisknout na digitalu. Jde o to, aby to melo potrebnou densitu napric svetelnym spektrem. To digitalni tisk neumi, proto se u kazdeho procesu vcetne silver gelatin print delaji kompenzace negativu ...

 

Pokud by na to tiskárna použila hlavně černý pigment, tak by možná to nebyl takový problém, aspoň pro účely černo-bílé fotografii. Na druhou stranu vidím dost práce s laděním křivky, přece jenom výrobky Stouffera mají přesnost 0,05 D. A taky, jestli půjde získat 3 D natož 4 D...


  • 0

#7 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 29 červen 2021 - 16:04:50

K čemu má ten denzitometrický klín sloužit?


  • 0

#8 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 29 červen 2021 - 18:54:07

K čemu má ten denzitometrický klín sloužit?

1. Kalibrace citlivostí papírů vůči expozimetru pod zvětšovák (Keiser 4025) při osvětlení LED (prozatím bílým světlem + multigradační filtry);

2. Kalibrace gradaci papírů s tím osvětlením;

3. Kalibrace budoucí multigradační hlavy.


  • 0

#9 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 29 červen 2021 - 19:18:35

Pokud by na to tiskárna použila hlavně černý pigment, tak by možná to nebyl takový problém, aspoň pro účely černo-bílé fotografii. Na druhou stranu vidím dost práce s laděním křivky, přece jenom výrobky Stouffera mají přesnost 0,05 D. A taky, jestli půjde získat 3 D natož 4 D...

Vyzkoušel jsem domácí laserovku - hustota černé je 1 D…


  • 0

#10 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 1 červenec 2021 - 22:15:06

Zřejmě během druhé půlky července budu přímo u Stouffera objednávat pro sebe nějaký klín s dopravou obyčejným dopisem (10$). Pokud by někdo měl o něco z jejích nabídky zájem, mohli bychom objednat to společně a rozdělit poštovné a poplatek za proclení.


  • 0

#11 Daniela

Daniela

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 197 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Jižní čechy
Reputace: 22

Publikováno 2 červenec 2021 - 19:00:27

 

K čemu má ten denzitometrický klín sloužit?

1. Kalibrace citlivostí papírů vůči expozimetru pod zvětšovák (Keiser 4025) při osvětlení LED (prozatím bílým světlem + multigradační filtry);

2. Kalibrace gradaci papírů s tím osvětlením;

3. Kalibrace budoucí multigradační hlavy.

 

 

klín se používá také ke kalibraci negativního procesu s ohledem na čas vyvolání + vývojka = správný výsledek


  • 0

#12 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 4 červenec 2021 - 22:51:13

klín se používá také ke kalibraci negativního procesu s ohledem na čas vyvolání + vývojka = správný výsledek

To ale spíš reflexní, ne?


  • 0

#13 gjan

gjan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 136 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 5 červenec 2021 - 08:13:25

Tady je jeho použití hezky vysvětleno:
https://youtu.be/pN-LM1lM8Kg
  • 0

#14 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 5 červenec 2021 - 18:53:19

Tady je jeho použití hezky vysvětleno:
https://youtu.be/pN-LM1lM8Kg

.. ale pro VF kamery, kontaktujou to pres stouffer. Jinak se tusim foti pozitivni skala ... 


  • 0

#15 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 5 červenec 2021 - 21:08:05

Na MF by se dal nafotit něčím podsvícený průhledný stouffer. Odrazný má malý denzitní rozsah.


  • 0

#16 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 216

Publikováno 20 listopad 2022 - 21:28:33

Zřejmě během druhé půlky července budu přímo u Stouffera objednávat pro sebe nějaký klín s dopravou obyčejným dopisem (10$). Pokud by někdo měl o něco z jejích nabídky zájem, mohli bychom objednat to společně a rozdělit poštovné a poplatek za proclení.


Můžu se zeptat, jak to probíhalo a dopadlo, pokud jsi objednal? Potřebuju klín na testování emulzí a asi bude nejvýhodnější objednat přímo u nich.
  • 0

#17 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 20 listopad 2022 - 23:44:07

 

Zřejmě během druhé půlky července budu přímo u Stouffera objednávat pro sebe nějaký klín s dopravou obyčejným dopisem (10$). Pokud by někdo měl o něco z jejích nabídky zájem, mohli bychom objednat to společně a rozdělit poštovné a poplatek za proclení.


Můžu se zeptat, jak to probíhalo a dopadlo, pokud jsi objednal? Potřebuju klín na testování emulzí a asi bude nejvýhodnější objednat přímo u nich.

Dopadlo to tak, že klín jsem získal od někoho z TK a neobjednával jsem přímo ze Spojených států.


  • 0

#18 Black2684

Black2684

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 245 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 71

Publikováno 21 listopad 2022 - 04:14:59

Dovolím si upozornit na tuto firmu:

https://www.danes-picta.com/

Je to v Praze, netřeba řešit přes oceán.


  • 0

#19 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 216

Publikováno 21 listopad 2022 - 08:12:31

Díky, vím o nich. Ceny bohužel víc než zaoceánské..
  • 0

#20 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 216

Publikováno 21 listopad 2022 - 08:42:14

Zřejmě během druhé půlky července budu přímo u Stouffera objednávat pro sebe nějaký klín s dopravou obyčejným dopisem (10$). Pokud by někdo měl o něco z jejích nabídky zájem, mohli bychom objednat to společně a rozdělit poštovné a poplatek za proclení.


Můžu se zeptat, jak to probíhalo a dopadlo, pokud jsi objednal? Potřebuju klín na testování emulzí a asi bude nejvýhodnější objednat přímo u nich.


Dopadlo to tak, že klín jsem získal od někoho z TK a neobjednával jsem přímo ze Spojených států.

Ok, dík. Budu teda nejspíš časem objednávat (až budou peníze), tak pokud by někdo měl zájem, ať se ozve. Konkrétně budu objednávat T2115, průsvitný stupňovitý klín, 21 kroků, max. hustota 3,05. Používá se k určování strmosti emulze, tedy vhodné pro ty, kdo se zabývají starými technikami, lze ale používat i jinak (určování gradace papírů, správné expoziční doby při zvětšování atp.). Možno též samozřejmě objednat jiný výrobek, vizte stránky Stouffer Industries.
  • 0

#21 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 21 listopad 2022 - 10:52:28

Ahoj, pasiasty to koupil ode mně. Já jsem to kupoval přímo ze států. Kdybys chtěl nějaké specifické info, tak se ozvi (asi do SZ).


  • 0

#22 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 2 červenec 2023 - 17:01:24

Dodatečně odpovídám na dotaz. Na konci minulého roku jsem toho měl docela dost a jak už to tak bývá, odložil jsem odpověď (protože jsem si musel přesně ověřit, kde jsem objednával a jak to celé fungovalo).

 

Takže - kupoval jsem na notoricky známém eshopu FotoImpex, pořád mají a asi zbytek, protože pouze na fyzické prodejně:

https://www.fotoimpe...ache=1688313588

 

Takže objednání i dodávka bez problémů, rychlá a žádná cla atd.


  • 0

#23 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 216

Publikováno 9 listopad 2023 - 19:47:21

Vracím se k tématu a ptám se, zda by někdo neměl zájem o ten Stouffer T2115, nebo něco jiného od nich, napsal jsem jim a chtějí vědět počet, aby mi udělali kalkulaci. Fotoimpex to má dvakrát dražší, tak uvidíme, jestli bychom se při vyšším počtu kusů nedostali na nižší cenu i s připočtením daně a poštovného. U Stoufferů mají ten klín za 8,75$, asi je to bez daně, takže 10,6 s daní + rozpočítané poštovné. Fotoimpex 14,7€ s daní a 17,5€ s poštovným.
  • 0

#24 Black2684

Black2684

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 245 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 71

Publikováno 9 listopad 2023 - 21:25:18

Má smysl kupovat nekalibrovanou verzi ? Reálné denzity mohou být odlišné od jmenovité hodnoty. Respektive, jaké jsou garantované maximální odchylky od jmenovitých hodnot (bez kalibrace) ?


  • 0

#25 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 9 listopad 2023 - 21:50:53

Má smysl kupovat nekalibrovanou verzi ? Reálné denzity mohou být odlišné od jmenovité hodnoty. Respektive, jaké jsou garantované maximální odchylky od jmenovitých hodnot (bez kalibrace) ?

Myslím, že pokud je to pro zvětšování fotografii, klidně postačí nekalibrovaná verze. Zde jsou hodnoty, které jsem naměřil na tom klínu, který mám od Danze:
1 0,05

2 0,23

3 0,4

4 0,65

5 0,72

6 0,88

7 1,05

8 1,2

9 1,35

10 1,5

11 1,65

12 1,8

13 1,95

14 2,08

15 2,23

16 2,38

17 2,52

18 2,66

19 2,78

20 2,92

21 2,97

 

Případně lze to u mne přeměřit.


  • 0

#26 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 216

Publikováno 9 listopad 2023 - 23:27:33

Všechny se vyrábějí stejně, kalibrované a certifikované verze jsou pro náročné aplikace (např. právě k další kalibraci) a provozy. To já, a myslím, že nikdo z nás, nejsme, takže tohle bych neřešil;)

Navíc mi většinou nejde o absolutní hodnoty, ale o porovnání např. dvou emulzí, nebo o porovnání strmosti/průběhu křivky nově namíchaného a na papír naneseného lektvaru (kyano, Van Dyke, gumotisk) s nějakou známou veličinou, třeba s Fomabromem variant při určité filtraci. V neposlední řadě poslouží při testování "emulzí" při gumotisku. Nakonec lze asi i použít k testování filmu vložením do kazety (délka proužku je 5") - na historické techniky jsem sice určité kombinace filmu, expozice a vývojky+doby volání vymyslel, ale exaktnější praktické zkoušce bych se nebránil, je to dost drahé testování.. No a při normálním zvětšování místo proužkové zkoušky se taky dá.

Ono je to jako s tím expozimetrem nebo závěrkou - nejde ani tak o absolutní přesnost přístroje, jako o to, aby člověk znal dobře to, co má, a zacházel s tím odpovídajícím způsobem. A myslím, že tohle je vcelku zajímavý a užitečný nástroj.

Takže to chci!:)
  • 0

#27 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 180 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 10 listopad 2023 - 08:10:52

Vracím se k tématu a ptám se, zda by někdo neměl zájem o ten Stouffer T2115, nebo něco jiného od nich, napsal jsem jim a chtějí vědět počet, aby mi udělali kalkulaci. Fotoimpex to má dvakrát dražší, tak uvidíme, jestli bychom se při vyšším počtu kusů nedostali na nižší cenu i s připočtením daně a poštovného. U Stoufferů mají ten klín za 8,75$, asi je to bez daně, takže 10,6 s daní + rozpočítané poštovné. Fotoimpex 14,7€ s daní a 17,5€ s poštovným.

Ahoj, já se přidám. 1x T2115.


  • 0

#28 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 10 listopad 2023 - 09:57:02

Vracím se k tématu a ptám se, zda by někdo neměl zájem o ten Stouffer T2115, nebo něco jiného od nich, napsal jsem jim a chtějí vědět počet, aby mi udělali kalkulaci. Fotoimpex to má dvakrát dražší, tak uvidíme, jestli bychom se při vyšším počtu kusů nedostali na nižší cenu i s připočtením daně a poštovného. U Stoufferů mají ten klín za 8,75$, asi je to bez daně, takže 10,6 s daní + rozpočítané poštovné. Fotoimpex 14,7€ s daní a 17,5€ s poštovným.

1 × T3110

Až ukončíš přijímání objednávek, napiš každému kolík a na jaký účet. A počítej s tím, že pošta bere 300 Kč za službu celní agentury. ( hodnota zboží + doprava ) * kurz USD * 1,21 + 300 – platí, pokud hodnota zboží nepřesáhne 150 €


  • 0

#29 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 216

Publikováno 12 listopad 2023 - 22:50:02

Furt to s tou poštou takhle chodí? Já objednával v poslední době dvě věci přes eBay z Ameriky a bylo to bez poplatku. Je to tím, že to proclení vyřizuje eBay?

Každopádně poštovné za obyčejný dopis je stále těch 10$. Bohužel nemají PayPal, tak bych to musel trochu krkolomně platit kartou. Ještě to zvážím. Taky nás zatím moc není..
  • 0

#30 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 13 listopad 2023 - 06:53:37

Furt to s tou poštou takhle chodí? Já objednával v poslední době dvě věci přes eBay z Ameriky a bylo to bez poplatku. Je to tím, že to proclení vyřizuje eBay?

Ano, velcí prodejci to umí, ale myslím, že Stouffer mezí ně nepatří…


  • 0

#31 gjan

gjan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 136 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 14 listopad 2023 - 07:19:02

Ahoj, já bych chtěl TP4X5-21. Mohu se přidat k vám?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních