Přejít na obsah


Fotka

16mm volání C-41


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 michalmecner

michalmecner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 prosinec 2021 - 16:06:55

Zdravím, je zde někdo, kdo má vývojnici a lázně plus automat na volání 16mm C-41? Nabízím odměnu. S Ottou Horským jsme volávali, ale to už je dávno :(


  • 0

#2 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 79

Publikováno 10 prosinec 2021 - 23:13:30

Zajímalo by mě to zkusit. Bohužel mám vše kromě cívky. Ale kdyby byla nějaká na prodej, tak bych jí koupil a udělal to.
  • 0

#3 michalmecner

michalmecner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 prosinec 2021 - 13:41:45

Ahoj, tak to je slovo do pranice. Beru to zcela vážně, jdu shánět cívku (někde se jich nepotřebně válí určitě mraky, ale kde?). Budu rád, když zůstaneme ve spojení! BTW ty materiály jsou proklatě drahý, aspoň si člověk setsakra dobře rozmyslí, co stvoří :mrgreen: Kde jsou ty časy,kdy se dalo udělat listový Kodak Ektar za jedno odpoledne  :cool: 


  • 0

#4 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 79

Publikováno 12 prosinec 2021 - 00:55:56

Na Paladixu je tohle:
https://www.paladix....nzerat/lomo-upb

Ale není to zrovna levný((


  • 0

#5 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 79

Publikováno 12 prosinec 2021 - 00:57:35

Po krátkém průzkumu ale koukám, že je to docela normální cena.
Tak leda, že by tady někdo prodával za nějakou lidovější cenu.


  • 1

#6 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 293 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 12 prosinec 2021 - 08:03:49

No jo, to máš úplnou pravdu. Ale je fakt, že jsme si v posledních letech myslím všichni zvykli kupovat profesionální vybavení za cenu šrotu (nemíním to nijak zle). Třeba Jobo, který se ještě udrželo, prodává vývojnici na 16 za 949 €


  • 0

#7 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 79

Publikováno 12 prosinec 2021 - 10:30:50

Já si rád koupím kvalitní věci (ať už nový nebo starý, ale platí to spíš u těch starých) za vysokou částku. Jobo teda za 1000e to už je trochu šílený.
Ale kdybych viděl třeba nějakej pěknej Durst zvětšovák, tak za 20.000 bych o něm přemýšlel.
Nicméně se podívám, jestli nějakou 16mm cívku nenajdu ještě nějak výhodněji. 


  • 2

#8 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 293 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 12 prosinec 2021 - 10:53:25

Já jsem kdysi přemýšlel, že bych si udělal podobný zařízení na bázi nějaké plastové roury, ale 16 dělám tak výjimečně, že v případě potřeby mi vyvolání zajistí brácha střihač


  • 0

#9 michalmecner

michalmecner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 prosinec 2021 - 11:34:03

Tak specializovaný věci...lupa od Jobo za nesmysl, když hodinářská lupa za nula nic.. To samý vany a podobně, například na praní metrový zvětšeniny je nejlepší normální lidská hluboká vana ;) :mrgreen: Levný věci zničej cenný materiál, to se nevyplatí, ovšem investovat do plastu..za soli platiny si připlatím, tam je to jasný...ale plast neumí stárnout a praská... otázka, kolik vydrží, že? Mám tady návrh pro Tomáš Njr, že bysme se šábli a dali půlku každý. Radši bych teda ještě natrefil na levnější.. Pokud to myslíte vážně a chcete se spojit, můžeme se bavit soukromě. Hezkou adventní neděli všem.


  • 0

#10 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 293 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 12 prosinec 2021 - 13:25:03

Dmluvit se ve více lidech je asi nejsnazší. A právě si říkám, že možná byste ulovili víc společníků na FAMU, tam asi bude nějaká poptávka.

Jinak s těmi specializovanými věcmi je to potíž, ono už moc výrobců nezbývá. Můžeme si to bastlit sami nebo brát použité. Co jsem se díval, tak ale třeba Durst 138S stál nový v přepočtu na dnešní peníze cca 350 000 a teď se dá koupit třeba za desítku? Máme štěstí, že už se to přestalo používat v profesionálním, velkém měřítku. Jen nový Kaiser teď myslím stojí někde mezi 40 a 50. Spíš bude legrace za takových řekněme 50 let, až se vypotřebují zásoby. Zajímalo by mě, jestli se toho někdo chopí...


  • 0

#11 Pavel K

Pavel K

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 292 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 12 prosinec 2021 - 14:55:11

Vývojnici UPB bych mohl nabídnout za nižší cenu (třeba za polovic než v odkazu, nebo dohodou). Pokud se jako účastníci tohoto vlákna dohodnete, kdo by ji koupil, tak nejlépe osobně v Praze. Pište na ermanox zavináč centrum tečka cz. Omlouvám se, že nepoužívám bazar, ale takhle mi to přijde praktičtější, pokud bych tím vyřešil Váš problém.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních