Přejít na obsah


Fotka

Kalendář 2023


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
145 odpovědí na toto téma

#1 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 16 December 2021 - 19:42:16

Tak nějak jsme se bavili s Honzou a Mírou, že bychom se zase pustili do dalšího kalendáře. Možná, že se Vám zdá dost času, ale minule jsme v lednu na setkání ve skalách už měli návrhy. K tisku by měl být připraven už v červnu.

  Padl nápad použít fotky ve čtverci. Vazbu bych nechal a asi i papír.  Padl též návrh udělat dvouletý kalendář. No nevím, nechám rozhodnutí na Vás. 

 

 Takže:

 

1, jste ochotni se účastnit?

2, doplňkové informace na téma, co jsme zkazili a co by mohlo dopadnout lépe?

3. Nové nápady. 

 

Poznatky z minule: Někteří nedoplnili fotky požadovaným popisem.  Trochu jsem to zazdil s distribucí. Holt budu muset být přísnější.  


  • 3

#2 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 16 December 2021 - 21:57:45

Tak nějak jsme se bavili s Honzou a Mírou, že bychom se zase pustili do dalšího kalendáře. Možná, že se Vám zdá dost času, ale minule jsme v lednu na setkání ve skalách už měli návrhy. K tisku by měl být připraven už v červnu.

  Padl nápad použít fotky ve čtverci. Vazbu bych nechal a asi i papír.  Padl též návrh udělat dvouletý kalendář. No nevím, nechám rozhodnutí na Vás. 

 

 Takže:

 

1, jste ochotni se účastnit?

2, doplňkové informace na téma, co jsme zkazili a co by mohlo dopadnout lépe?

3. Nové nápady. 

 

Poznatky z minule: Někteří nedoplnili fotky požadovaným popisem.  Trochu jsem to zazdil s distribucí. Holt budu muset být přísnější.  

ale he, nieco mi kurator vyberie


  • 0

#3 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 17 December 2021 - 00:36:39

 

Tak nějak jsme se bavili s Honzou a Mírou, že bychom se zase pustili do dalšího kalendáře. Možná, že se Vám zdá dost času, ale minule jsme v lednu na setkání ve skalách už měli návrhy. K tisku by měl být připraven už v červnu.

  Padl nápad použít fotky ve čtverci. Vazbu bych nechal a asi i papír.  Padl též návrh udělat dvouletý kalendář. No nevím, nechám rozhodnutí na Vás. 

 

 Takže:

 

1, jste ochotni se účastnit?

2, doplňkové informace na téma, co jsme zkazili a co by mohlo dopadnout lépe?

3. Nové nápady. 

 

Poznatky z minule: Někteří nedoplnili fotky požadovaným popisem.  Trochu jsem to zazdil s distribucí. Holt budu muset být přísnější.  

ale he, nieco mi kurator vyberie

 

Letos mám chuť do toho jít. ČB čtverec, jaké jsou další propozice? Nerad bych poslal hrající si koťátka do tématu architektura :-)


  • 0

#4 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 205 příspěvků(y)
Reputace: 75

Publikováno 17 December 2021 - 07:39:41

Jak pravila Coco Chanel Čtverec je nový obdélník, nebo to bylo Růžová je nová černá? To je fuk. Hlavně že bude kalendář.

 

Hlasuji pro kalendář na jeden rok a každý rok nový kalendář.

 

Na stole mám pořád ten z 2020 a občas u někoho způsobí zmatení nebo zděšení :mrgreen:.

 

Kam mám poslat peníze? Nejdřív bych vybral prachy a pak teprve řešil podrobnosti. Organizátorovi odpadne trochu stresu a přispěvovatelé se (možná) budou víc snažit a nebudou tolik lajdat :idea: 


  • 0

#5 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 17 December 2021 - 09:56:29

Děkuji Romanovi a spol. za iniciativu.

 

Za sebe odpovídám:

1. Účast jednoznačně ano. Čtvercový formát je fajn.

2. Prosím o důslednou kontrolu textů - minule jsem tam měl zprzněné jméno a byly tam tuším i další překlepy u ostatních. Tedy než to půjde do tisku, navrhuji zaslat návrh v PDF podobě (s nižším rozlišením) všem přispěvatelům, aby mohli řekněme do týdne, čtrnácti dnů všichni zareagovat na případné nepřesnosti. Do tisku by pak šla už verze opravená na základě připomínek.

3. Souhlasím s Orfanicem ohledně platby předem v dostatečném předstihu, aby měl Roman a spol. klid na práci :-)


  • 1

#6 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 17 December 2021 - 20:30:37

Ahoj, mám zájem, čtverec je OK, na 1 rok bude asi praktičtější...

V provozních podmínkách (termíny, platby) respektuji všechna rozhodnutí vedoucího.


  • 0

#7 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 17 December 2021 - 20:55:27

1. jsem ochoten, čtverec
je fajn
2. přidávám se k Salovi
jsa obdobně postižen
3. nějaké nápady třeba ještě přijdou
  • 0

#8 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 17 December 2021 - 23:32:54

Kradu a souhlasím:

 

Děkuji Romanovi a spol. za iniciativu.

 

Za sebe odpovídám:

1. Účast jednoznačně ano. Čtvercový formát je fajn.

2. Prosím o důslednou kontrolu textů - minule jsem tam měl zprzněné jméno a byly tam tuším i další překlepy u ostatních. Tedy než to půjde do tisku, navrhuji zaslat návrh v PDF podobě (s nižším rozlišením) všem přispěvatelům, aby mohli řekněme do týdne, čtrnácti dnů všichni zareagovat na případné nepřesnosti. Do tisku by pak šla už verze opravená na základě připomínek.

3. Souhlasím s Orfanicem ohledně platby předem v dostatečném předstihu, aby měl Roman a spol. klid na práci.

 

Těším se!


  • 0

#9 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 17 December 2021 - 23:34:18

Zdar, jsem za. Rád se zapojím, čtvercem i finančně. 


  • 0

#10 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 18 December 2021 - 13:10:05

Kradu a souhlasím:

 

Děkuji Romanovi a spol. za iniciativu.

 

Za sebe odpovídám:

1. Účast jednoznačně ano. Čtvercový formát je fajn.

2. Prosím o důslednou kontrolu textů - minule jsem tam měl zprzněné jméno a byly tam tuším i další překlepy u ostatních. Tedy než to půjde do tisku, navrhuji zaslat návrh v PDF podobě (s nižším rozlišením) všem přispěvatelům, aby mohli řekněme do týdne, čtrnácti dnů všichni zareagovat na případné nepřesnosti. Do tisku by pak šla už verze opravená na základě připomínek.

3. Souhlasím s Orfanicem ohledně platby předem v dostatečném předstihu, aby měl Roman a spol. klid na práci.

 

Těším se!

1, čtverec je tedy rozhodnut

2, překlepů bylo dost. I v tisku byly chyby. Všem se tedy náš tříčlenný tým omlouvá a zároveň ví, že ve třech se nedá vše uhlídat. Zejména když někteří nedodrželi zadání. 

    I tak udělal kalendář někomu radost. Jeden expert si dokonce  odnesl asi 15 kalendářů se slovy " nebudu nic vymejšlet. Každý dostane kalendář pod stromeček a bastafidli"

       No a jak to bejvá, honil nás čas. Míra připravil kalendář bez fotek. Mám na mysli svátky  dny v týdnu, tedy jednoduše řečeno to okolo. Honza - chlap tvrdých nervů- oskenoval vaše výtvory a na mě zbylo jen dobejvání fotek od vás. Pár zpola humorných situací jsme si též užili. Míra se jistě nebude zlobit když prásknu, že se tejral s přechodným rokem. Nemohli jsme zjistit jak je to v ten den 29. se svátky, až jakási dobrá duše z Polska nám poslala celosvětový kalendář jmen. Tvrdý oříšek a nechuť byl výběr fotek. Snažili jsme se dát alespoň jednu fotku od každého. Obsah krabice se vysypal na stůl v jednom salónku v restauraci a nastal krušný výběr. Je jasné, že při tom množství vašich výtvorů jsme se nemuseli sladit s vašim názorem na nejlepší zaslanou fotografii. Každej měl alespoň jednu fotku. Hájkysoj  velkej dík, že zařídil program na zaplacení. S tím by nebyl problém. Horší je distribuce. Tu snad letos vylepšíme. 

  Cena kalendáře nebyla malá, ale věřte, že byla poloviční, než u ostatních oslovených tiskáren.. Co nás bude stát tento je zatím ve hvězdách (a možná ani v nich).

Jest-li se někdo ujme vybírání plateb, budu rád, ale nikoho nenutím. 

   Několik kalendářů zmizelo jako dar. Například do Fomy, kde máme dveře otevřené a občas se dozvíme polotajné informace, než je temnokomornické tamtamy vybuší do okolí.  Vyšťoural jsem existenci soutěže o nejlepší kalendář roku, tak jsem požadované kousky zaslal. Samozřejmě. že vyhrál kalendář s recepty a nadále fotbalisti......No a my jsme byli tak nějak v půli, což odpovídalo očekávání. Aby jsem přiznal barvu, tak jsem čekal horší výsledek.  Hodně bodů jsme získali od komise za nápad a realizaci v různých jazycích od různých fotografů. Je vidět, že komise umění opravdu rozumí, ostatní to naučíme. 

   Kalendářům ZDAR


  • 8

#11 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 19 December 2021 - 21:11:19

Rád se zúčastním a souhlasím s tím, co již bylo napsáno. 
Platba ideálně předem, ať máš klid.


  • 0

#12 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 19 December 2021 - 21:49:52

Otče, samozrejme počítaj aj zo mnou, niečo už zosmolím. Len treba dať vedieť termín, č.účtu a požiadavky potrebné k prevedeniu fotiek


  • 0

#13 suky57

suky57

    Nováček

  • Předplatitel
  • 194 příspěvků(y)
  • LocationValassko
Reputace: 83

Publikováno 20 December 2021 - 02:46:41

Ahoj,

 

rad se zucastnim, ctverec je OK, platba dopredu taky OK.

 

Co nejake tema kalendare? Nebo volny styl?

 

s;


  • 0

#14 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 20 December 2021 - 08:32:17

 

Kradu a souhlasím:

 

Děkuji Romanovi a spol. za iniciativu.

 

Za sebe odpovídám:

1. Účast jednoznačně ano. Čtvercový formát je fajn.

2. Prosím o důslednou kontrolu textů - minule jsem tam měl zprzněné jméno a byly tam tuším i další překlepy u ostatních. Tedy než to půjde do tisku, navrhuji zaslat návrh v PDF podobě (s nižším rozlišením) všem přispěvatelům, aby mohli řekněme do týdne, čtrnácti dnů všichni zareagovat na případné nepřesnosti. Do tisku by pak šla už verze opravená na základě připomínek.

3. Souhlasím s Orfanicem ohledně platby předem v dostatečném předstihu, aby měl Roman a spol. klid na práci.

 

Těším se!

1, čtverec je tedy rozhodnut

2, překlepů bylo dost. I v tisku byly chyby. Všem se tedy náš tříčlenný tým omlouvá a zároveň ví, že ve třech se nedá vše uhlídat. Zejména když někteří nedodrželi zadání. 

    I tak udělal kalendář někomu radost. Jeden expert si dokonce  odnesl asi 15 kalendářů se slovy " nebudu nic vymejšlet. Každý dostane kalendář pod stromeček a bastafidli"

       No a jak to bejvá, honil nás čas. Míra připravil kalendář bez fotek. Mám na mysli svátky  dny v týdnu, tedy jednoduše řečeno to okolo. Honza - chlap tvrdých nervů- oskenoval vaše výtvory a na mě zbylo jen dobejvání fotek od vás. Pár zpola humorných situací jsme si též užili. Míra se jistě nebude zlobit když prásknu, že se tejral s přechodným rokem. Nemohli jsme zjistit jak je to v ten den 29. se svátky, až jakási dobrá duše z Polska nám poslala celosvětový kalendář jmen. Tvrdý oříšek a nechuť byl výběr fotek. Snažili jsme se dát alespoň jednu fotku od každého. Obsah krabice se vysypal na stůl v jednom salónku v restauraci a nastal krušný výběr. Je jasné, že při tom množství vašich výtvorů jsme se nemuseli sladit s vašim názorem na nejlepší zaslanou fotografii. Každej měl alespoň jednu fotku. Hájkysoj  velkej dík, že zařídil program na zaplacení. S tím by nebyl problém. Horší je distribuce. Tu snad letos vylepšíme. 

  Cena kalendáře nebyla malá, ale věřte, že byla poloviční, než u ostatních oslovených tiskáren.. Co nás bude stát tento je zatím ve hvězdách (a možná ani v nich).

Jest-li se někdo ujme vybírání plateb, budu rád, ale nikoho nenutím. 

   Několik kalendářů zmizelo jako dar. Například do Fomy, kde máme dveře otevřené a občas se dozvíme polotajné informace, než je temnokomornické tamtamy vybuší do okolí.  Vyšťoural jsem existenci soutěže o nejlepší kalendář roku, tak jsem požadované kousky zaslal. Samozřejmě. že vyhrál kalendář s recepty a nadále fotbalisti......No a my jsme byli tak nějak v půli, což odpovídalo očekávání. Aby jsem přiznal barvu, tak jsem čekal horší výsledek.  Hodně bodů jsme získali od komise za nápad a realizaci v různých jazycích od různých fotografů. Je vidět, že komise umění opravdu rozumí, ostatní to naučíme. 

   Kalendářům ZDAR

 

Romane, mě to přišlo hodně dobrý až na ty textové chyby. Chápu, že se to těžko uhlídá. Právě proto navrhuju, aby se to před tiskem poslalo všem zúčastněným pro kontrolu.


  • 0

#15 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 21 December 2021 - 13:52:11

Víš ono to dá i tak hodně starostí a nevím, jak všem předat náhledy. To by se toho musel ujmout někdo jiný. Snad je nějaká možnost elektr. poslat.

    Jenže se zase vystavujeme problému, že dotyčný chce mít fotku z jara a nikoliv v říjnu atd. --- Já jsem malej pán. Projednám tuto zajímavou možnost s ředitelem výroby a pokud bude souhlasit, tak s generálním a následně dám vědět.


  • 0

#16 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 23 December 2021 - 18:19:15

Nevím, zda jsem ředitel výroby či generální...

Ohledně předání kalendáře do autorské korektury (AK): Mohl by někdo z místních, znalých vyrobit excelovskou tabulku, kde by byly všechny texty související s danou fotografií, včetně mejlu na autora? Vím, že to jde, ale neumím to. Nějak přes gúgl tak, aby k tomu každý autor měl přístup přes heslo.

Jde do takovéhoto řešení vložit i dané pdf?

Autor by si zkontroloval svá data a odeslal textové korektury ke svému řádku do excelu.

To je moje představa, zkuste mi ji potvrdit či vyvrátit.

Děkuji

Míra

 

Víš ono to dá i tak hodně starostí a nevím, jak všem předat náhledy. To by se toho musel ujmout někdo jiný. Snad je nějaká možnost elektr. poslat.

    Jenže se zase vystavujeme problému, že dotyčný chce mít fotku z jara a nikoliv v říjnu atd. --- Já jsem malej pán. Projednám tuto zajímavou možnost s ředitelem výroby a pokud bude souhlasit, tak s generálním a následně dám vědět.


  • 0

#17 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 11 January 2022 - 16:51:57

 

Nevím, zda jsem ředitel výroby či generální...

Ohledně předání kalendáře do autorské korektury (AK): Mohl by někdo z místních, znalých vyrobit excelovskou tabulku, kde by byly všechny texty související s danou fotografií, včetně mejlu na autora? Vím, že to jde, ale neumím to. Nějak přes gúgl tak, aby k tomu každý autor měl přístup přes heslo.

Jde do takovéhoto řešení vložit i dané pdf?

Autor by si zkontroloval svá data a odeslal textové korektury ke svému řádku do excelu.

To je moje představa, zkuste mi ji potvrdit či vyvrátit.

Děkuji

Míra

 

Víš ono to dá i tak hodně starostí a nevím, jak všem předat náhledy. To by se toho musel ujmout někdo jiný. Snad je nějaká možnost elektr. poslat.

    Jenže se zase vystavujeme problému, že dotyčný chce mít fotku z jara a nikoliv v říjnu atd. --- Já jsem malej pán. Projednám tuto zajímavou možnost s ředitelem výroby a pokud bude souhlasit, tak s generálním a následně dám vědět.

Hochuchlapče co Tvé obrovské schopnosti tiskařské. Hlásí se mi jeden kolega ze zahraničí, že by prej také rád přidal fotku do kalendáře. Jak jsi na tom. Zvládneš i hebrejštinu? Co mu mám odepsat?


  • 0

#18 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 13 January 2022 - 09:52:00

Gúgl by snad hebrejštinu vzít mohl, ne?


  • 0

#19 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 13 January 2022 - 10:20:47

Gúgl by snad hebrejštinu vzít mohl, ne?

Google přeložit hebrejštinu umí.Umí nemusí znamenat umí.


  • 0

#20 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 13 January 2022 - 10:22:11

Romane jdu do toho taky.


  • 0

#21 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 13 January 2022 - 10:40:53

Minulý kalendář byl trojjazyčný. Já bych to už víc nerozšiřoval ...  Kdyby se ten kalendář dařilo dělat každoročně, ale takhle bych nevymýšlel čím to ještě víc zahustit. Tím nevylučuji vícejazyčné fotografie  ;-)

 

Škoda, že zatím nikdo nereaguje na žádost Míry (Knakrla) o výpomoc s nějakou tou on-line tabulkou pro kontakt autorů fotografií s tvůrci kalendáře.

 

 

 

Nevím, zda jsem ředitel výroby či generální...

Ohledně předání kalendáře do autorské korektury (AK): Mohl by někdo z místních, znalých vyrobit excelovskou tabulku, kde by byly všechny texty související s danou fotografií, včetně mejlu na autora? Vím, že to jde, ale neumím to. Nějak přes gúgl tak, aby k tomu každý autor měl přístup přes heslo.

Jde do takovéhoto řešení vložit i dané pdf?

Autor by si zkontroloval svá data a odeslal textové korektury ke svému řádku do excelu.

To je moje představa, zkuste mi ji potvrdit či vyvrátit.

Děkuji

Míra

 

Víš ono to dá i tak hodně starostí a nevím, jak všem předat náhledy. To by se toho musel ujmout někdo jiný. Snad je nějaká možnost elektr. poslat.

    Jenže se zase vystavujeme problému, že dotyčný chce mít fotku z jara a nikoliv v říjnu atd. --- Já jsem malej pán. Projednám tuto zajímavou možnost s ředitelem výroby a pokud bude souhlasit, tak s generálním a následně dám vědět.

Hochuchlapče co Tvé obrovské schopnosti tiskařské. Hlásí se mi jeden kolega ze zahraničí, že by prej také rád přidal fotku do kalendáře. Jak jsi na tom. Zvládneš i hebrejštinu? Co mu mám odepsat?

 

 


  • 0

#22 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 13 January 2022 - 18:56:18

Pokud by to bylo k věci - a pokud se nikdo jiný neozval napřímo - tak nějaký sdílený nástroj na editaci komentářů vymyslím.

 

 

Škoda, že zatím nikdo nereaguje na žádost Míry (Knakrla) o výpomoc s nějakou tou on-line tabulkou pro kontakt autorů fotografií s tvůrci kalendáře.

 


  • 1

#23 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 13 January 2022 - 21:57:34

 

Pokud by to bylo k věci - a pokud se nikdo jiný neozval napřímo - tak nějaký sdílený nástroj na editaci komentářů vymyslím.

 

 

Škoda, že zatím nikdo nereaguje na žádost Míry (Knakrla) o výpomoc s nějakou tou on-line tabulkou pro kontakt autorů fotografií s tvůrci kalendáře.

 

 

To by bylo moc príma, ušetřilo by to čas a nervy. Ať se to podaří! :) Dík


  • 0

#24 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 18 January 2022 - 10:21:37

Dámy a pánové,

už se tak těším, že jsem vzdor své přirozené totální lenosti začal už i něco tvořit, dá-li se to to tak nazvat. První zvětšovací seance sice nedopadla prezentovatelně, ale i cesta může být cíl (alespoň prozatím). :)


  • 1

#25 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 5 February 2022 - 17:07:04

Tak bratři temnokomorníci. Země se dotočila už do ounora, což vás nabádá otevřít čuplik a zalovit v bohaté produkci čtvercovek. Vybrat jednu, dvě, tři. Ty na druhou stranu opatřit samolepkou, slintačkou a řádným tiskacím čitelným písmem vetknout své

1 ,občanské jméno s příjmením,

2, temnokomornickou přezdívku 

3, tel. číslo

4, mejla 

5, korespondenční adresu. 

6, název fotografie 

7,velmi stručný popis, který může být uveden k fotce, pokud Míra rozhodne, že se vejde atd. On si za rozhodnutím bude stát a přes  to vlak             

   nepojede. - Zrovna tak, pokud požádáte o uvedení fotografie v určitém týdnu, napište jej za korespondenční adresu. Přednost výběru bude mít     

    ten,  kdo fotografii dodá dříve. 

6, zasláním fotografií souhlasíte s použitím os. údajů pro  potřeby tvorby kalendáře. 

 

Korespondenční adresa: 

Roman Dula 

 Zámečnická 466 

 54101 Trutnov

 

mejl: romandula@seznam.cz

tel. 777591002


  • 4

#26 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 6 February 2022 - 00:14:07

Ahoj, mám 2 dotazy:

 

1: termín ?

2: Kam a kolik poslat zápisné ?

 

Dík.


  • 0

#27 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 6 February 2022 - 08:59:12

Termín není stanoven. Nejraději by jsem ukončil sběr fotek do poloviny května. Ukončí se až bude dostatek účastníků. Kdo zaváhá nebude v kalendáři.  Zápisné není.  Počet kalendářů, kolik celkem vytisknout, budeme řešit, až bude připraven kalendář do tisku. 


  • 0

#28 suky57

suky57

    Nováček

  • Předplatitel
  • 194 příspěvků(y)
  • LocationValassko
Reputace: 83

Publikováno 6 February 2022 - 13:00:13

Romane, mas nejakou preferenci na velikost "ctverecku" ? 


  • 0

#29 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 February 2022 - 13:11:18

Tá veľkosť štvorca zaujíma aj mňa, respektíve by ma zaujímalo, či je aj možnosť poslať fotky mailom, a ak áno, v akom rozlíšení a formáte.

A ešte jedna vec, je určená nejaká téma, alebo voľný výber?


  • 0

#30 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 6 February 2022 - 20:21:45

Ptal jsem se Romana na facebooku ve skupině Flexaret a žádal velikost do 24cm.


  • 0

#31 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 6 February 2022 - 21:23:29

Poslední kalendář byl výhradně na Fomu.Platí to pořád?


  • 0

#32 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 7 February 2022 - 13:05:41

Vyvracení omylů.

Z Česka se posílají fotografie v hmotné formě. Jakýmkoliv způsobem, klidně poštou, zásilkovnou, na koni, nebo dronem. Tuto podmínku si dal Honza, neb tím se zajistí rovnoměrné skenování. --Ze zahraničí, včetně Slovenska je možné poslat fotky zase nějakým dopravcem, nebo elektronicky po dohodě s Honzou.

 

Rozměr není v preferenci žádný. - Jen se musí vejít do skeneru.

 

Téma volte prosím nějaké zajímavé, nechť to není jen krajina, které je více jak dost. Každý kdo pošle fotky bude i v kalendáři, tak ať nemáme kalendář jen pro turisty a zemědělce.

 

Že mají být fotky pouze z Fomy je omyl, asi daný tím, jak jsem prosazoval Fomu v jiných aktivitách.  Můžete si fotit na co je vám libo. Připomínám, že výsledek nemusí být jen na papíře. 


  • 0

#33 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 7 February 2022 - 14:24:45

Neptal bych se v posledním kalendáři to bylo tak popsané.Možná že jsem to špatně pochopil?

U toho posílání fotografií bych brzdil.Jára Cimrman vymyslel posílání spěšných zásilek polním dělostřelectvem.Výhodou této novinky bylo že zásilka dopadla včas a přesně :) Nevýhodou této novinky bylo že adresátů neustále ubývalo. :(

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  001.jpg   217K   0 Počet stažení

  • 0

#34 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 10 February 2022 - 12:30:14

Tak přátelé zasílejte, nechť mohu předat fotky ke skenování. 

 Ještě podotýkám, že účast je určena i začátečníkům, nikoliv jen borcům profíkům. 


  • 1

#35 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 14 March 2022 - 10:05:06

Jedna okolnost nám asi utekla. Při výběru fotografií posílejte raději světlejší fotografie, ale budu rád za jakoukoliv. Pořád jich máme velmi málo (6).


  • 0

#36 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 14 March 2022 - 23:51:23

No, ješte jsem dneska nestih jít na poštu :-)

O víkendu to předělám, tedy světlejší a spíše brilantnější, nebo měkčí?  

(vyhovět grafikovi je součástí práce)


  • 0

#37 suky57

suky57

    Nováček

  • Předplatitel
  • 194 příspěvků(y)
  • LocationValassko
Reputace: 83

Publikováno 15 March 2022 - 19:05:25

Poslano ... Akorat tu posledni noticku ctu az ted - kdyby to bylo moc tmave, muzu poslat i svetlejsi fotky, kdyztak napis :-).

 

s;


  • 0

#38 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 23 March 2022 - 23:23:48

Odesláno, je to v moci pošty.

Vrátit fotky nepožaduji, ořezy atd... dělejte podle potřeby.

Jestli se nějaká moje fotka do aklendáře dostane, tak budu rád.


  • 1

#39 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 24 March 2022 - 09:39:06

Velké díky všem, co zasíláte fotky do kalendáře. Už máme v celku 7 přispěvovatelů. Tak ještě 40 a bude to fajn. Jinak alespoň 20 a bude mít každý dvě fotky v kalendáři. 


  • 0

#40 belco

belco

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 104 příspěvků(y)
  • LocationPartizánske, SK
Reputace: 7

Publikováno 28 March 2022 - 15:42:38

Dá sa aj elektronicky? Mám docela malo kvalitných zväčšením. Tak ak by sa dal sken negatívu, by som sa pridal.
  • 0

#41 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 28 March 2022 - 20:14:07

jsme dohodnuti se skeneristou Honzou, že ze zahraničí může být zaslána fotografie elektronicky. Podmínkou je perfektní sken. Tuto výjimku jsme stanovili s ohledem na problém dopravy papírové formy ze zahraničí. No a jak jsem již psal a říkal mnohokrát, že zaslané skeny jsou mnohdy tak rozdílné, že nelze jednoduše srovnat parametry pro zdárný tisk. .

 Takže zašli sken na romandula@seznam.cz  


  • 0

#42 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 403 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 105

Publikováno 29 March 2022 - 16:33:14

 

Pokud by to bylo k věci - a pokud se nikdo jiný neozval napřímo - tak nějaký sdílený nástroj na editaci komentářů vymyslím.

 

 

Škoda, že zatím nikdo nereaguje na žádost Míry (Knakrla) o výpomoc s nějakou tou on-line tabulkou pro kontakt autorů fotografií s tvůrci kalendáře.

 

 

Ahoj všichni, mohu zase udělat google sheet, není problém, pokud to ještě nikdo nestvořil. Také se tam dá psát počet kusů k objednání.

 

Dále jsme měli s Romanem google sheet sdílený jenom pro čtení, kam Roman jakožto manažer plateb zapisoval došlé platby, přičemž to platící mohli zkontrolovat.


  • 2

#43 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 403 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 105

Publikováno 30 March 2022 - 07:55:05

Ahoj všichni, použil jsem kopii naší tabulky pro kalendář 2020.

 

https://docs.google....dit?usp=sharing

 

Fotografové i odběratelé se tam mohou dopisovat podle vzoru.

 

Cena kalendáře ještě nebyla stanovena, nebo jsem to přehlédl?


  • 1

#44 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 4 April 2022 - 05:55:26

Ahoj Romane,

 

jdu do toho. Zvecnil jsem to na 8x10 papir at se ti to pekne skenuje.

 

pres tyden poslu,

diky,

RED


  • 0

#45 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 5 April 2022 - 07:23:30

Fotky dnes odeslány :) Dal jsem to do čtverce tak jak bylo dohodnuto.


  • 0

#46 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 11 April 2022 - 21:13:39

Taky odeslano...


  • 0

#47 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 19 April 2022 - 19:45:16

Poslane, zapisane do google


  • 0

#48 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 20 April 2022 - 21:57:34

Zapsal jsem se do tabulky, akorát už nevím, kolik fotek jsem poslal.

Pokud by bylo třeba, můžu nějaké další ještě poslat.


  • 0

#49 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 9 May 2022 - 16:28:28

Shání se majitel fotky motýla do kalendáře který se nepodepsal.Roman se ptal i mě tak si říkám dát do sem třeba se někdo přihlásí.


  • 0

#50 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 16 May 2022 - 09:19:30

Rád bych tímto požádal temnokomorníky o zaslání své produkce. Pořád máme málo fotografií do kalendáře. --- Tak nějak pasivita ve společnosti nakazila i naše aktivity. Kalendář nemá dostatek fotek. Rýchorská se mi nedaří obsadit a to letos nás  ještě  čeká Kutná Hora a Český ráj. 


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návětěvníků, 0 anonymních