Přejít na obsah


Fotka

Svitek v metráži Foma 100 (TK100) pro rok 2022


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#1 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 3 březen 2022 - 14:36:47

Tak snad nám Foma co nejdříve dodá další balík filmu.

Požadoval jsem Fomu 400, ale nějak se mi ji nepodařilo protlačit byrokracií.  

Tedy budeme mít Fomu 100 v metráži 600m. 

Na rozdělování bych nic neměnil. Prostě jak jsme to dělali posledně. Jen obaly budu muset měnit, páč se mi nedaří sehnat dózy ve slevě. --To nějak ještě doladím. 

Co se týče ceny, tak ještě nevím, jest-li dosáhneme stejné ceny, ale když tak se nebude o moc lišit. Můj sen dostat se na 40Kč za film se už úplně rozplynul. Pořád však budeme o moc levnější, než klasická stovka.

Navrhuji nechat délku 25m.  Velký problém budou cívky. Nevím ještě kde je nechat vytisknout. Přeci jen cívka zásilku prodraží. 

---Prosím také o připomínky k balení a distribuci. Více hlav, více rozumu. Určitě se dá něco vylepšit. 

Rozmyslete se a když tak se sem připište.  

Přiložený soubor (y)


  • 1

#2 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 3 březen 2022 - 15:11:04

Nestačila by jen nějaká středovka - jádro? Zabalit do černého pytlíku a hotovo?


  • 0

#3 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 3 březen 2022 - 16:19:19

Hodně jsme na tom uvažovali. Ostatně jsme jediný, kdo používá cívku. Na její výmysl jsem hrdej, páč má za úkol při nechtěném osvícení zabránit průniku světla do dalších závitů. Což ostatně již jeden temnokomorník nechtěně vyzkoušel. Jinak mě velmi pomůže, když bude potřeba jen středovka. 

Dále se dělí názor na cívky. Jedni chtěj kulatá čela a druzí zase osmihranná. Oboje má své. Mě se hranatý hůře navíjí, ale co by jsem pro vás neudělal. 


  • 0

#4 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 3 březen 2022 - 16:43:12

Otče, tiež si myslím, že stačí len stredovka, priznám sa, že pri manipulácii mi tie čela trošku zavádzajú. Čo sa tej krabičky týka, skús pozrieť v TEDI, ak u vás je. Tam majú veľa takýchto vecí.

Ináč hlásim sa o jedno (poprípade, ak by si mal problém rozdeliť ten kotúč,) tak aj dva balenia.


  • 0

#5 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 4 březen 2022 - 21:17:22

tiež si jednu dávku prosím.


  • 0

#6 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 5 březen 2022 - 10:07:58

Braši temnokomorníci ze Slovenska. Napadá Vás nějaký koridor na Slovensko? Jezdí někdo do Čech? Nějak to budeme muset vymyslet. Přinejhorším využijeme zásilkovnu. 


  • 0

#7 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 5 březen 2022 - 17:12:43

Co se zásilkovny týká, mám u ní podnikatelský účet, tj. dá se to zpracovat přes jejich webové rozhraní, a cena je myslím o pár korun nižší.


  • 1

#8 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 3 srpen 2022 - 09:55:16

Tak už mám filmy připraveny, jen je přinést do zásilkovny, popřípadě si pro ně můžete dojet. 


  • 0

#9 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 3 srpen 2022 - 10:00:37

Nestačila by jen nějaká středovka - jádro? Zabalit do černého pytlíku a hotovo?

Nestačila. Namotaný film působí jak mírně natažená pružina do hodin. Má tendenci se narovnat. Což je výhod, když se dává do tanku, ale nerad bych, aby se vám roztočila na stole. Cívku mi vytisknou za 20 Kč, což za ochranu stojí. 


  • 0

#10 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 3 srpen 2022 - 12:27:08

Otče, poprosím o číslo účtu, kam mám poslať peniažky, poprípade nejaké iné riešenie, samozrejme nezabudni na poštovné a balné. Adresu zásielkovne dodám na požiadanie.


  • 0

#11 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 3 srpen 2022 - 18:20:04

Peníze budu chtít až po převzetí balíčku. Kolik toho chceš? Jednu, nebo dvě.....Když už to půjde na východ k bratrům přes hranice???


  • 0

#12 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 4 srpen 2022 - 07:38:45

Otče, pôvodne som chcel 1x 100 a 1x 400, ale nakoľko 400vka sa asi nekoná, tak by stačilo jedno balenie 100. Ak by si však mal problém rozdeliť ten kotúčik, tak zoberiem dva balenia. Čo sa týka peniažkov, pokojne zaplatím za materiál, a potom dodatočne za prepravu, uvidíme, ako sa to vyrieši, ja žiaľ neviem a nepoznám nikoho, kto sa pohybuje po cestách česko-slovenských, tak v tomto nepomôžem, ale tá zásielkovňa je prijateľná, mám s nimi dobré skúsenosti. Preto som písal, že adresu dodám v prípade tejto varianty dopravy.


  • 0

#13 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 4 srpen 2022 - 08:52:48

Bratře temnkomorníku. K velké lítosti mnoha našich bratrů TK400 zatím nebude. Foma nestihá vyrábět pro zahraničí a my jsme vlastně práce na víc. Ke všemu před časem došlo k velikému snížení pracovníků, tak opravdu nemají čas na naše "blbiny" . Díky mým častým dotazům na pana Žohu z obchodního a pana Krejčího a hlavně jejich zásluhou máme alespoň TK100. Pošlu tedy 1 x 25m. 


  • 0

#14 kaiser

kaiser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 4 srpen 2022 - 12:43:37

Otče,mám zájem o 1x25m. Je to možné?


  • 0

#15 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 4 srpen 2022 - 13:00:44

O.K. otče ďakujem, podrobnosti potom, nesúri, ešte mám z minulej dávky


  • 0

#16 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 srpen 2022 - 07:48:14

Otče, včera som sa dozvedel, že dcéra cestovala na návštevu k známym do Jablonce nad Nisou. Bude tam do utorka večera. Viem, je to od Teba 80 km, ale keby si mal možnosť to využiť? Išla vlakom, takže nejakú veľku zásielku nezoberie, ale niekoľko kúskov by snáď zvládla. Daj vedieť, ak by si to chcel využiť, pošlem ti jej číslo aby ste sa dohodli.

Ináč my hovorila, že majú tri hodiny meškanie, lebo tam bola veľká búrka?


  • 0

#17 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 6 srpen 2022 - 12:47:53

Perfekt. Tak to já tam zajedu. Mohu ji předat balení  kolik bude chtít. Každá má jeden litr. Obalem jsou kelímky co se v nich prodává litr jogurtu, jen jsou černé.. Mohu se s nimi setkat v pondělí v Jablonci. Dej ji moje tel. 777591002.. 


  • 0

#18 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 srpen 2022 - 09:23:07

Otče, vybavené zavolá ti a dohodnete sa, zároveň ti zaplatí za môj film.  Ak s ňou pošleš aj niečo naviac, samozrejme zabezpečím distribúciu, len peniažky za film s nimi si musíš dohodnúť sám. Zároveň mi pošli zoznam k filmom buď na papieri, respektíve  prostredníctvom mailu.

A ešte jedna vec, sorry, asi sú blbej, ale nikde sa mi nepodarilo zistiť tvoje priezvisko. Že sa voláš Roman to viem, ale ďalej?


  • 0

#19 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 7 srpen 2022 - 09:50:59

Roman Dula Trutnov 777591002


  • 0

#20 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 srpen 2022 - 12:19:02

Telefón som jej dal, aj krstné meno. Ešte ma zaujíma cena, ja som jej povedal cenu z minula, ale neuvedomil som si, že tá sa asi trochu zmenila, tak aby nebola prekvapená, Díky.


  • 0

#21 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 14 srpen 2022 - 12:09:29

Ahoj Romane, tak film je doma ďakujem. Myslel som, že pošleš viac pre temnokomorníkov zo Slovenska, nikto nemá záujem?


  • 0

#22 matobabetak

matobabetak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 14 srpen 2022 - 19:35:29

pozeram ze foma robi 17m,30m a 50m ...pouzivate navijacku ? a kolko treba na jeden 24 a 36 obrazkovy film nejak to neviem dohladat


  • 0

#23 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 713

Publikováno 14 srpen 2022 - 21:44:12

pozeram ze foma robi 17m,30m a 50m ...pouzivate navijacku ? a kolko treba na jeden 24 a 36 obrazkovy film nejak to neviem dohladat

Ahoj, možná jsi si nevšiml, že tohle vlákno je o svitku. Tedy označení např.  Fomapan 100/120 svitkový film.

Tvůj dotaz se týká kinofilmu. 

Koukni tady, délku pro 24 expozic si odvodíš sám. https://www.fotoapar...h-oznaceni-2120


  • 0

#24 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 52

Publikováno 15 srpen 2022 - 06:16:59

Plná délka na 36 snímků je asi 164cm, to znamená že musím přidat 6-7 snímků pro motorizovaný Nikony (ty žerou strašně dlouhý zaváděcí pás), nebo asi 4 když jde film do manuálních foťáků. Tj asi 17-18 filmů z 30,5 m. Ale nedělal bych si s tím starosti. Teoreticky ušetřím, prakticky stejně běžím vyvolávat dřív, protože nemám trpělivost, tak stříhám hodně kratší, často i pro 12 snímků, které jsou dlouhé asi 80cm. Na délu 24 bych počítal asi tak 114 cm. Neměřil jsem to, jen tak spočítal odhadem.

pozeram ze foma robi 17m,30m a 50m ...pouzivate navijacku ? a kolko treba na jeden 24 a 36 obrazkovy film nejak to neviem dohladat


  • 0

#25 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 15 srpen 2022 - 07:48:46

Počítaj 38-40 mm na obrázok, podľa fotoaparátu, aké robí medzery medzi obrázkami.


  • 0

#26 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 15 srpen 2022 - 12:16:18

Ahoj Romane, tak film je doma ďakujem. Myslel som, že pošleš viac pre temnokomorníkov zo Slovenska, nikto nemá záujem?

Zatím se nikdo neozval. Zásilkovna dodává i na Slovensko. Tak příště pošlu rovnou. 


  • 0

#27 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 713

Publikováno 17 srpen 2022 - 22:06:08

Romane, vezmu 1x25 m, panorama je žrout.

Jen musím víc zapracovat v boji proti prachu při navíjení filmu. Jsem v tomhle dost lajdák, ten Noblex mi to ale neodpouští ... i když jsem stále neodhalil, kde tam dochází ke kolizi prachu s filmem.

 

Další v e-mailu.


  • 0

#28 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 21 srpen 2022 - 06:39:09

 

Ahoj Romane, tak film je doma ďakujem. Myslel som, že pošleš viac pre temnokomorníkov zo Slovenska, nikto nemá záujem?

Zatím se nikdo neozval. Zásilkovna dodává i na Slovensko. Tak příště pošlu rovnou. 

 

Jó hold, to asi všetci slovaci konvertovali na digitál :-P


  • 0

#29 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 1 září 2022 - 15:20:16

Tak mám smutnou zprávu. Vlivem ekonomické politiky firmy už nebude možno koupit svitek v metráži. Moc mě to mrzí. Mám několik posledních metrů a pak už snad jen někdy po známosti, až se situace ve společnosti a ve firmě uklidní. --- Nevím, jak se to řekne slušně, ale dost mě situace rosí oko. 

  Někdo psal, že chce dva metry na zkoušku??? Kdo to byl????


  • 0

#30 fotograf302

fotograf302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 3 září 2022 - 20:01:25

To je hrozné, a uklidní se ta situace někdy? Na čem to závisí? A budou nadále dostupné kinofilmy v metráži a kinofilmy 135/36 a svitky 120 a papíry a chemie? :shock:


  • 0

#31 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 52

Publikováno 4 září 2022 - 06:40:27

Ta informace se týkala jen metráže 120. Ničeho jiného. Dotýká se jen těch z nás, kdo si ji odebíral. Jinak nikoho. Žádnou paniku, prosím, když už, tak až bude opravdu důvod
  • 1

#32 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 5 září 2022 - 09:55:23

Ta informace se týkala jen metráže 120. Ničeho jiného. Dotýká se jen těch z nás, kdo si ji odebíral. Jinak nikoho. Žádnou paniku, prosím, když už, tak až bude opravdu důvod

 

 

Děkuji za upozornění. Potvrzuji, že Foma vyrábí nadále vše a bude vyrábět.  Dokonce by mohla vyrábět i dvojnásobek, neb zájem o Fomu je veliký. Což je dáno nejen cenou, ale i tím, že má velmi kvalitní papíry a klasické podání fotky. Velice jde na odbyt kino. Garantuji, že když si postavíte fabriku, tak budete mít odbyt zaručen. - Tak začněte.  hledat pozemky. --- Ostatní bude vysvětleno na Rýchorách. 


  • 2

#33 Amater1a

Amater1a

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 září 2022 - 17:19:56

Dobrý den, také mám zájem o jednu cívku.
  • 0

#34 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 19 březen 2023 - 17:52:13

Dobrý den všem. 

Potřeboval bych znát zpětnou vazbu na motání filmu, popřípadě jest-li by jste navrhli nějakou změnu. Skoro nikdo si nevšiml, že na vloženém papíře jsou čísla po metrech a tak můžete znát kolik ještě máte metrů na cívce. Dále prý někomu vadí vložený papír a už jej nemám dávat. --- Tak jaké jsou Vaše zkušenosti. 

  Dík předem za info. 


  • 0

#35 MIC

MIC

    Nováček

  • Předplatitel
  • 250 příspěvků(y)
Reputace: 214

Publikováno 19 březen 2023 - 21:33:24

Ten krycí papír mě osobně nevadí, vzhledem k mému systému zakládaní na krycí pás. Zatím jsem jen předchystal několik cívek po 4. snímcích pro testování na příští týden.
  • 0

#36 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 20 březen 2023 - 11:59:02

Vložený pás filmu je, domnívám se, důležitý. Zcela jistě pro mě, bez něj bych tam měl samou čáru. Přeci jen se cívka s filmem rozmotává, trochu prachu a neštěstí je hotovo.


  • 0

#37 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 21 březen 2023 - 17:09:55

Mám rovnaký názor. Separačný pás chráni tak podložku, ako aj emulziu.


  • 0

#38 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 21 březen 2023 - 19:00:13

Bez toho papiera by som to ani nechcel


  • 0

#39 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 25 březen 2023 - 12:14:21

Vložený pás filmu je, domnívám se, důležitý. Zcela jistě pro mě, bez něj bych tam měl samou čáru. Přeci jen se cívka s filmem rozmotává, trochu prachu a neštěstí je hotovo.

Jsou cívky kulaté a cívky s hranatými čely. Pro Tebe jsou lepší tedy ty s hr. čely? Mě se to hůř motá, ale to bych vyřešil. 


  • 0

#40 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 26 březen 2023 - 08:14:34

Cela mi jsou jedno. Prijemne me prekvapilo znaceni kbelicku, aby byl videt ve tme. Da se zit bez toho, ale je to prijemne.

Vložený pás filmu je, domnívám se, důležitý. Zcela jistě pro mě, bez něj bych tam měl samou čáru. Přeci jen se cívka s filmem rozmotává, trochu prachu a neštěstí je hotovo.

Jsou cívky kulaté a cívky s hranatými čely. Pro Tebe jsou lepší tedy ty s hr. čely? Mě se to hůř motá, ale to bych vyřešil.

  • 0

#41 matas

matas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
  • LocationÚjezd nad Lesy
Reputace: 19

Publikováno 27 březen 2023 - 11:39:30

Spokojenost jak je.

ma


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních