Přejít na obsah


Fotka

TTARTISAN expozimetr


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 buhdeste

buhdeste

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 březen 2022 - 13:33:28

Ahoj, kdyby jste někdo měl potřebu zakoupit malý expozimetr Ttartisan pro starší fotoaparáty, dobře to zvažte. Diody umístěné na horní ploše expozimetru jsou na slunci tak špatně čitelné, že činí celou věc téměř nepoužitelnou.

 

 
  • 1

#2 belco

belco

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 104 příspěvků(y)
  • LocationPartizánske, SK
Reputace: 7

Publikováno 28 březen 2022 - 15:40:11

Ja nad ním uvažujem, slabá svietivost diód má zatiaľ neodradzuje. Skôr ma zaujíma ako je na tom spresnostou merania.
  • 0

#3 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 28 březen 2022 - 20:40:05

Mno a koupit ho v číně za litr, + clo + dph a čekat jeden až tři měsíce? A nebo tady v EU za dva litry? Fotoškodil dokonce myslím 2700kč. Uvažoval sem nad ním, ale nakonec za ty peníze si raději nakoupím filmy. A nebo nějaký objektiv. Když na to přijde tak mi stačí i expozimetr - appka v mobilu.


  • 1

#4 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 29 březen 2022 - 09:12:27

Vážení kolegové, při srovnání s externím expozimetrem Voigtländer VC Meter II. se jedná se vší pravděpodobností o technologicky vyholenou napodobeninu, jež sice vypadá, jako exposimetr, ale v praxi jím není ani náhodou. Měření odraženého světla přináší mnoho složitostí, nejrůznější stupeň odraznosti povrchů, velký a tzv. "horním osvětlením" nevzdorný systém čidla, vůbec nehovoříc o protisvětle, to jsou vše důvody, proč se vyhýbat všemu, co nesplňuje vlastnosti profesionální kategorie exposimetrů, či luxmetrů, přinášejících v režimu dopadajícího osvětlení mnohem průkaznější výsledky měření. Zejména při práci s velkoformátem, kde v režimu bodového měření přímo na matnici, či přímo uvnitř planfilmové kazety, měříme opravdu přesně a poučeně. Lety prověřený Sekonic L-398 se sadou slidů k přímému nastavení hodnoty osvětlení pro konkrétní hodnotu clonového čísla Vám poskytne mnohem více radosti, omezí metry nepoužitelného filmového odpadu. Kdo je zvyklý na určitý, ve vlastní fotografické praxi zaběhnutý systém práce, na podobnou "návnadu" asi jen tak nenaskočí. S pozdravem: "Starý Jezevec"  Erik


  • 0

#5 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 29 březen 2022 - 12:53:18

Sekonic L-398 je trochu jiná cenová kategorie než TTartisan udělátko. Osobně jsem stejného názoru, že ten TTartisan je taková levná "kopie" toho VC Metru. Další podobný výrobek je Doomoo Meter D (LED diody) a nebo Doomoo Meter S (OLED displej). Recenze těhle všech výrobků se dají najít na netu a podle toho si snad udělat představu.

 

Sekonic je rozhodně profi cesta. Ale když člověk neumí správně expozici měřit, asi je mu sebelepší expozimetr k ničemu.


  • 0

#6 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 713

Publikováno 29 březen 2022 - 12:53:54

Že to je napodobenina Voigtländer VC Meter není pochyb, do jaké míry je vyholená netuším a zjišťovat nehodlám. 

Jen jsem před nějakým časem, coby majitel Voigtländer VC Meter (starší typ, ale u asi to bude u všech), zjistil, že kolečko pro časy nekončí u 1 vteřiny, ale měří to celkem spolehlivě až do 15 vteřin. Srovnával jsem s Luna-Pro. 

Možná jsem poslední, kdo o tom ví, ale co kdyby se o to zajímal ještě někdo ...


  • 0

#7 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 29 březen 2022 - 12:54:24

Ja nad ním uvažujem, slabá svietivost diód má zatiaľ neodradzuje. Skôr ma zaujíma ako je na tom spresnostou merania.

 

Ahoj, obe moje vzorky merajú presne (t.j. nevykazujú odchýlku od iných reflexných expozimetrov).


  • 1

#8 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 29 březen 2022 - 12:56:39

Ah, tak nič, tie moje sú Doomo D, ako spomína Nakadah. Ah, kto sa má v tom všetkom vyznať.


  • 0

#9 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 29 březen 2022 - 13:30:26

Vážení kolegové, musím přiznat, mít v posledních prosluněných dnech při sobě TTartissan, mohl bych mnohem lépe regulovat exposici na přímém slunci před brlohem a nepřipálil bych si čumák..... Odblešení však proběhlo dokonale.....  S pozdravem Všem milovníkům dlouhých exposičních časů....  "Starý Jezevec" Erik 


  • 0

#10 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 29 březen 2022 - 21:37:57

...tak já nevím, mám Sekonic L-858D a v telefonu LightMeter apku a při běžných měřeních odraženého světla se hodnoty vykázané expozimetrem a apkou neliší. Incidentní měření to je o něčem jiném.... 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních