Přejít na obsah


Fotka

Dělené kopírovací rámečky A4 - hromadná výroba

kontaktní kopiekontakty kyanotypie vandyke slaný proces kopírovací rámečky

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
51 odpovědí na toto téma

#1 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 26 srpen 2022 - 21:02:35

 

ahoj,

kamarád truhlář mi bude dělat dělené kopírovací rámečky formátu A4, tak jsem si říkal, že když už to bude dělat, mohl by toho udělat víc. Chci se teda zeptat, jestli by měl někdo zájem. Cena jednoho by byla odhadem 1000,-, sklo by si asi musel nechat vyříznout kazdý sám, jak s nalepením filcu ještě nevím. Momentálně je ovšem na dovolené, tak by to nebylo hned..

 

 


  • 0

#2 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 26 srpen 2022 - 21:11:38

 

Co to zasklít akrylátem pro skleníky?

 

Nebude to příliš silné? Každopádně mě to přivedlo na nápad udělat jednoduchý rámeček z tohoto akrylátu - na rozdíl od skla se dá vrtat přímo do něj a lepit atp., nemusel by se řešit dřevěný rámeček. Ale ještě by se to muselo domyslet..

 

 

A šel by jeden 13x18 na kopírování z 4x5 filmů?

 

Původně jsem chtěl nechat udělat dva rozměry - A4 a 18x24, ale pak jsem to zredukoval - ono to bude pro něj dost práce navíc už takhle (truhláři se dneska nezastaví), domluvili jsme se, že uděláme prototyp, on nastaví stroje a neseká tam nějaký větší počet. Když se to povede a pokud shledá, že to zas tak náročné není, může se časem udělat další série jiných rozměrů..

 

Kéž by měl víc času a nadchl se pro to - je šikovnej a má stroje, určitě by zvládl udělat nějaký dřevák..


  • 0

#3 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 26 srpen 2022 - 22:11:12

 

 

Co to zasklít akrylátem pro skleníky?

 

Nebude to příliš silné? Každopádně mě to přivedlo na nápad udělat jednoduchý rámeček z tohoto akrylátu - na rozdíl od skla se dá vrtat přímo do něj a lepit atp., nemusel by se řešit dřevěný rámeček. Ale ještě by se to muselo domyslet..

 

 

A šel by jeden 13x18 na kopírování z 4x5 filmů?

 

Původně jsem chtěl nechat udělat dva rozměry - A4 a 18x24, ale pak jsem to zredukoval - ono to bude pro něj dost práce navíc už takhle (truhláři se dneska nezastaví), domluvili jsme se, že uděláme prototyp, on nastaví stroje a neseká tam nějaký větší počet. Když se to povede a pokud shledá, že to zas tak náročné není, může se časem udělat další série jiných rozměrů..

 

Kéž by měl víc času a nadchl se pro to - je šikovnej a má stroje, určitě by zvládl udělat nějaký dřevák..

 

Silné - no pokud to má oproti sklu slušnou propustnost v UV (což by ten skleníkový měl mít), tak to nevadí. Jen nemám vzorek akrylátu na pokusy a celá tabule je moc. 

Akrylátový rámeček - stejně budou potřeba výztuhy(pruží víc než sklo) a to znamená prořez. Filcu dole se stejně nevyhneme.

Dál mě napadly škrábance - asi by to šlo omezit matováním.

 

Formáty chápu, vezmu si tedy 1x A4 a budu věřit v další výrobu na papír 13x18.

 

Kéž by se pro to nadchl - pomůže ho navnadit chemkou pro kyanotypii ? :-)

 

Dřevák - ošemetné jsou kazety a kovové díly.

 

Nesnažím se projekt blokovat, jen mám zkušenost, že podstatou konstrukce je předem najít probematický části.


  • 0

#4 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 26 srpen 2022 - 22:31:17

Filc, není to drahý.

https://www.stoklasa...61?barva=208871


  • 0

#5 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 27 srpen 2022 - 06:44:48

Hele iuliuzz, já bych to moc uvítal a objednávám si také jeden rámeček. Rád zaplatím i dopravou. Kdyžtak mi napiš na SZ, jestli chceš platbu předem atak.  Ahoj Luigi :shock: P.S. Doprkýnka, už 1/2 roku čekám po zaplacení na mašlu - ne, že by to bylo zádsadní, ale v podobných případech to přidává moji důvěryhodnost pro ostatní -ne? Tak koukám, mašla se dnes objevila - tak zpět a díky.


  • 0

#6 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 293 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 27 srpen 2022 - 11:21:44

Ahoj, nechat nařezat kopírovací rámky u truhláře je určitě záslužný plán. Já jsem si je kdysi dělal sám a napalo mě k tomu několik poznámek:

  • Filc od stoklasy podle mě bude příliš slabý - necelé dva milimetry, když se to smáčkne, bojím se, že to nebude plnit funkci. Osvědčila se mi nějaká, zřejmě PU pěna (tak 2-3mm), taktéž od Stoklasy, nebo lze použít třeba kus karimatky :-)
  • Když už si můžete rámky vymyslet dle vlastních představ, není od věci udělat zadní destičku ze čtyř dílů - lze pak odklápět vertikálně nebo horizontálně. Zde exemplář z NTM
  • Taky jsem přišel na to, že není nutné a myslím ani vhodné dělat rámečky podle velikosti negativů, ale podle velikosti papíru. Sám to tedy dodržuju jak kdy, ale 6x9 dělám nejradši na papír 9x12, 9x12 na papír 13x18 atd. Zároveň i negativ 9x12 jsem v pohodě kopíroval v rámečku pro A4, takže je pak otázka, jestli se vůbec hodí dělat menší rámečky. S menšími se alespoň snáz manipuluje. Mně jednou vítr sfoukl z balkonu rámeček 9x12, ale spadl naštěstí do záhonu s kytkama, takže třeba by těžší netrpěl touto "vadou"
  • V rámečku lze použít normální okenní sklo, nějaké UV to propouští. Taky lze nařezat tenčí sklo z klip rámů, v některých sklenářstvích lze získat i 1mm sklo, které mi připadá nejlepší.

  • 1

#7 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 27 srpen 2022 - 12:36:04

Vážení kolegové. Ideální krycí sklo je dle mého názoru sklo "vytěžené" z nějaké vyřazené kopírky, či scanneru formátu A4. Na výrobu rámečků se používalo většinou za starých časů dřevo třešňové, či dřevo lipové. Zadní přítlačný systém vložné destičky s filcem a bočními frézovanými drážkami s otočnými plochými perky lze zhotovit od nějakých dílů z elektronického šrotu ve sběrném dvoru za minimálních nákladů. Formátová pasparta 9x12cm/4x5" v profesionální kvalitě v nabídce Fy. HAMA za pár Kč.

Výrobce kopírovacích rámečků v U.S.A. si za svoji ruční práci nechá tučně zaplatit. Cena Kč 1000,- za 1ks se rovná ceně za multiformátový DURST made in Japan, pro rozměr DIN od formátu 18x24cm níže, či tzv. Standart Print formátu 8x10" od formátu níže. Viz. zde nedávný příspěvek DURST Comask. Profesionální práce, celkem s několika kombinacemi výsledného formátu. Na kontakty negativů naprosto ideální. Dříve též výborný, ale dost drahý kopírovací rámeček Fy. Paterson 8x10" se sklem je rovněž optimálním řešením. Pouze vymezovací formátová, přesně ražená pasparta od sklo. Těsnění je z 4mm silného černého molitanu. Zámky převlečné přes sklo. Na celý aktivní fotografický život je vystaráno. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 1

#8 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 29 srpen 2022 - 12:39:53

Durst a Paterson nejsou dělené, nedá se kontrolovat expozice. Ani já ani můj výrobce nejsme z U.S.A.

 

Sklo, řekl bych, bude v pohodě 3mm standardní, používal jsem i 4mm a taky to fungovalo. Akrylát jak říká Stříbrokaz - brzy by se to poškrábalo, stejně jako plexisklo, když se na něm leští - funguje to sice jinak skvěle, ale prostě se to hned poškrábe; navíc je to přece jen pružnější než sklo. 1mm sklo se nedá běžně sehnat, sklenáři s tím nepracujou (sháněl jsem na matnice, jediný, kdo měl a byl i ochoten vyrobit matnice byl pan Mazanec z Železného Brodu; nakonec jsem sehnal staré a vyrobil doma).

 

Místo filcu by asi šla neoprenová pěna.

 

Přitlačné pružiny asi obšlehnu od Stenopeiky:

https://www.stenopei...ct-print-frame/

 

Ta dvakrát dvoudílná přítlačá destička má asi smysl jen kopírou-li se dva obrázky vedle sebe, ne? Aby se dal kontrolovat průběh kopírování každého obrázku zvlášť. Moc si nedokážu představit, jak by se to dalo využít při kopírování na A4.

 

Jinak teda jsem doma prohlížel různé dřevěné rámy na obrázky a klidně by se daly použít i nějaký masivnější z obchodu, člověk by pak musel jen udělat tu zadní dělenou stěnu s přítlačnými pružinami - tak nevím..

 

Cenu se budu snažit stlačit, co to půjde. Platby předem netřeba, určitě ne v této fázi projektu:)

 

O průběhu akce budu informovat.


  • 0

#9 zbynek

zbynek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 30 srpen 2022 - 16:58:36

...

Ta dvakrát dvoudílná přítlačá destička má asi smysl jen kopírou-li se dva obrázky vedle sebe, ne? Aby se dal kontrolovat průběh kopírování každého obrázku zvlášť. Moc si nedokážu představit, jak by se to dalo využít při kopírování na A4.

...

 

Podle toho, kterou část obrázku chceš zkontrolovat, si odklopíš destičku buď vertikálně nebo horizontálně...


  • 1

#10 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 30 srpen 2022 - 22:55:37

ajo:)


  • 0

#11 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 29 říjen 2022 - 21:41:40

Rámečky budou:

 

 

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 3

#12 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 29 říjen 2022 - 23:41:14

Paráda, stále mám zájem.  :)


  • 0

#13 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 30 říjen 2022 - 15:52:10

Bezva, už se těším! 


  • 0

#14 sheepeck

sheepeck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
  • LocationPísek, Brno
Reputace: 1

Publikováno 31 říjen 2022 - 08:24:39

Super. 

Pomalu se budou hodit. :-)


  • 0

#15 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 1 listopad 2022 - 15:25:29

Taky se připomínám a předem díky, Luigi :shock:


  • 0

#16 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 1 listopad 2022 - 17:59:57

Ano. Na všechny, co projevili zájem, by se mělo dostat. Dám vědět, až se to zase pohne. Dneska došla mikroporézní pryž, příští týden, jestli bude mít truhlář čas, bychom mohli udělat prototyp.
  • 0

#17 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 14 březen 2023 - 23:56:47

O kousek se to zase pohlo, pryž nalepena, prototyp vytvořen. Na můj vkus ale trochu humpolácké, tak se to teď pokusím doladit lepšími panty, šroubky atd. a snad i lépe domyslet systém zavírání, abychom se jarnímu slunku mohli již hrdě podívat do očí..
  • 0

#18 nfoto

nfoto

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
  • LocationKvasiny
Reputace: 10

Publikováno 16 březen 2023 - 16:57:45

Dobrý den všem zájemcům o alternativní techniky. Na této adrese je možno získat informace o dílnách alternativních fotografických technik. V první polovině roku je ještě několik málo volných míst: Olejotisk, Gumotisk a velkoformátová fotografie / od 9x12 a větší/ a ještě ta adresa:   https://www.cuahk.cz/typ-akce/foto/  maximum účastníků dílny 6.  V druhém pololetí budou vypsány další dílny. 


  • 2

#19 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 17 březen 2023 - 00:30:28

To je hezké, ale tohle je jednoúčelové vlákno o výrobě konkrétního nástroje, tak klidně založ nové, kde se k tomu, co inzeruješ, třeba rozvine i diskuze. Ať v tom není chaos a ta Tvá informace nezapadne..
  • 0

#20 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 184 příspěvků(y)
Reputace: 81

Publikováno 16 červen 2023 - 07:53:07

Zdravím. Jdu s křížkem pro funuse evidentně. Ale zkusím to. Není ještě nějaká možnost se přidat do fronty na rámeček?

Díky.


  • 0

#21 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 27 červen 2023 - 19:25:31

Je:)
  • 0

#22 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 184 příspěvků(y)
Reputace: 81

Publikováno 28 červen 2023 - 06:48:15

Je:)

Ufff. :) Tak se stavím do fronty a napjatě očekávám inštrukce. :)


  • 0

#23 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 28 červen 2023 - 11:01:56

Svůj zájem potvrzuji jen tak pro info.


  • 0

#24 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 440 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 29 červen 2023 - 19:08:13

Kdyby se našel ještě jeden rámeček, tak se také hlásím - případně info k platbe atd. na SZ.


  • 0

#25 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 30 červen 2023 - 20:05:06

Ahoj,

omlouvám se za průtahy, domluva s mistrem není úplně snadná, též se často míjíme.. Teď se mu ale narodilo děcko, tak prý asi bude v truhlárně častěji:)

Včera se konečně po půl roce zastavil pro šrouby, matice a panty, tak snad to už nebude dlouho trvat.

Zde seznam přihlášených, kdo se nenašel, ať se připíše, kdo se našel a nechtěl se najít, ať se škrtne:

 

Stříbrokaz - 2x?
Luigi
Vejfuk
Sheepeck
ElJetelíček
Danz (a Ty mi odpověz na zprávu z listopadu, jestli budeš mít chvilku, dík;)


  • 0

#26 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 440 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 30 červen 2023 - 20:14:35

Zpráva z listopadu to zní velmi podezřele. Jdu na to kouknout, je pravda, že konec roku byl extrémně hektický.


  • 0

#27 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 8 červenec 2023 - 12:15:54

Ahoj,

omlouvám se za průtahy, domluva s mistrem není úplně snadná, též se často míjíme.. Teď se mu ale narodilo děcko, tak prý asi bude v truhlárně častěji:)

Včera se konečně po půl roce zastavil pro šrouby, matice a panty, tak snad to už nebude dlouho trvat.

Zde seznam přihlášených, kdo se nenašel, ať se připíše, kdo se našel a nechtěl se najít, ať se škrtne:

 

Stříbrokaz - 2x?
Luigi
Vejfuk
Sheepeck
ElJetelíček
Danz (a Ty mi odpověz na zprávu z listopadu, jestli budeš mít chvilku, dík;)

Postačí 1x, pokud to nebude komplikace. Dík.


  • 0

#28 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 19 červenec 2023 - 18:39:09

Komplikace to není, tedy 1x.

Rámečky prý jsou hotové, snad se k nim co nejdřív dostanu. Chci se ale zeptat, jestli vám nebude vadit obstarat si sklo každý sám - nechce se mi to s tím posílat a mám obavu, že by se to zase jen ještě víc zpozdilo. Navíc bych sám chtěl vyzkoušet dát tam to sklo Nielsem s tou "anti-newton" úpravou, o kterém tu byla řeč. U některých filmů se tam ty kruhy dělaly brutální (Orwo); nicméně u procesů s menším rozlišením detailů (kyanotypie, Van Dyck) to, myslím, na obrazu nijak vidět nebylo.
  • 0

#29 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 184 příspěvků(y)
Reputace: 81

Publikováno 20 červenec 2023 - 08:29:44

Komplikace to není, tedy 1x.

Rámečky prý jsou hotové, snad se k nim co nejdřív dostanu. Chci se ale zeptat, jestli vám nebude vadit obstarat si sklo každý sám - nechce se mi to s tím posílat a mám obavu, že by se to zase jen ještě víc zpozdilo. Navíc bych sám chtěl vyzkoušet dát tam to sklo Nielsem s tou "anti-newton" úpravou, o kterém tu byla řeč. U některých filmů se tam ty kruhy dělaly brutální (Orwo); nicméně u procesů s menším rozlišením detailů (kyanotypie, Van Dyck) to, myslím, na obrazu nijak vidět nebylo.

Za mě ta absence skla nepředstavuje problém, taky půjdu nejspíš do toho nielsen super reflex control skla.


  • 0

#30 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 440 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 20 červenec 2023 - 13:39:05

To Nielsen sklo bych bral a asi by bylo lepší, kdybys to koupil i pro mě. Samozřejmě můžu si to asi sám objednat, ale ušetřil bych čas a peníze na dopravu. Riziko poškození v dopravě pak na mou hlavu.


  • 0

#31 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 26 červenec 2023 - 20:57:24

Ok, vzal jsem teda Nielsen pro sebe a jeden navíc, snad se to nerozbije. 130 Kaček. Jen je to konstruováno na 3mm sklo a Nielsen je 2mm, takže je to jen tak tak, možná bude potřeba malinko vypodložit - buď okraje skla, nebo tu lištu, co přitlačuje záda. Teď ještě získat ty rámečky:) Pokusím se toho do konce týdne dosáhnout.


  • 0

#32 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 440 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 27 červenec 2023 - 08:33:11

iuliuzz: super, díky moc! Jak jsem psal, pokud se to rozbije v dopravě, je to můj problém. 


  • 0

#33 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 27 červenec 2023 - 16:59:04

Se sklem bych takhle při dopravě byl opravdu opatrný - zabalit ho například zvlášť fest do bublinkový fólie.

 

Mě to beze skla taky nevadí.


  • 0

#34 MIC

MIC

    Nováček

  • Předplatitel
  • 251 příspěvků(y)
Reputace: 215

Publikováno 27 červenec 2023 - 18:12:01

Pro zasílání skel je určitě vhodný i tří a vícevrstvý kartonový přířez...místo bublinky raději polystyrenové extrudy. nebo vzduchové polštářky.A příběh na konec: Jednou jsem při demolici nechtěl sbírat střepy po zemi tak jsem několik tabulek skla přelepil izolepou. Musel jsem do skla řádně praštit kladivem aby alespoň prasklo...
  • 0

#35 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 28 červenec 2023 - 13:22:17

No ono to bude v tom rámečku, takže pokud s tím nebudou hrát legendární pošťácký fotbal, mělo by to dojít..

Ještě k tomu Nielsenu - včera jsem to zkoušel a je to v pohodě, tak pokud by o to ještě někdo z těch, kdo chtějí rámeček, měl zájem, pokusil bych se v týdnu, jestli budu v Praze, najít chvilku času (je to dost daleko z centra) a zakoupit. Cena 130,- za A4.

A všichni, kdo chtějí ten rámeček, mi napište sz a začneme domlouvat přepravu.
  • 0

#36 Black2684

Black2684

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 246 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 71

Publikováno 29 červenec 2023 - 22:50:49

Můžu se zeptat, kde konkrétně v Praze se dá Nielsen koupit rovnou bez objednávání předem ?


  • 0

#37 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 30 červenec 2023 - 00:45:11

U Nielsena;)
  • 0

#38 Black2684

Black2684

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 246 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 71

Publikováno 31 červenec 2023 - 00:16:41

Možná jsem to nenapsal dost srozumitelně. V Praze má ta firma víc než 30 prodejních míst.

https://www.nielsen....elsen/?region=3

Šlo mi o to, který z těchto prodejců je schopen a ochoten uříznout a prodat na počkání požadované sklo příchozímu vejdovi bez toho, aby se to složitě objednávalo přes nějaký e-shop. 

Domluva na místě je vždycky jednoduší a předejde se tak nedorozumění. Měl jsem pocit, že se Ti něco takového povedlo. Pokud jsem to špatně pochopil, tak se omlouvám.


  • 0

#39 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 31 červenec 2023 - 02:43:28

To nejsou prodejní místa firmy Nielsen, ale (většinou) rámařství, která používají jejich výrobky. Z jejich webu se to ale vyčíst nedá, je to tam dost nešťastně formulované.
Adresa firmy je v odkazu "odběrná místa", tam je prodejna, kde lze koupit vše, co mají na webu, a rámařství, kde lze nechat uříznout sklo, paspartu, vyrobit rám. Zdálo se mi, že ta slečna, co řeže sklo, tam je pořád, ale ruku do ohně za to nedám.
Antireflexní skla mají ve většině rámařství, kde jsem se ptal, to leptané sklo nikde - nikdo to totiž nekupuje.
  • 0

#40 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 31 červenec 2023 - 16:15:28

No ono to bude v tom rámečku, takže pokud s tím nebudou hrát legendární pošťácký fotbal, mělo by to dojít..

Ještě k tomu Nielsenu - včera jsem to zkoušel a je to v pohodě, tak pokud by o to ještě někdo z těch, kdo chtějí rámeček, měl zájem, pokusil bych se v týdnu, jestli budu v Praze, najít chvilku času (je to dost daleko z centra) a zakoupit. Cena 130,- za A4.

A všichni, kdo chtějí ten rámeček, mi napište sz a začneme domlouvat přepravu.

 

Tak když už tak by se tedy k tomu sklu od Nielsena přihlásil do toho rámečku. Dík.


  • 0

#41 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 3 srpen 2023 - 10:19:32

Ještě jednou prosím - kdo nenapsal sz ohledně rámečků, ať tak učiní a potvrdí.
Díky.
  • 0

#42 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 6 srpen 2023 - 16:34:48

Rámečky jsou doma, postupně začnu distribuovat. Nebude to teda úplně hned, pár detailů musím doladit a mám toho teď nějak moc.

Pokud by si to z jakéhokoli důvodu někdo rozmyslel, budu to respektovat.

Cena bude nakonec 900 + 130 ten Nielsen (kdo ho nechce, nedostane, nicméně si z toho můžete nařezat třeba AN skla do zvětšováku nebo skeneru) + případné poštovné.

Vypadá to takhle:

Přiložený soubor (y)


  • 4

#43 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 440 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 7 srpen 2023 - 08:40:50

Díky za fajn službu komunitě. Těším se!


  • 0

#44 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 10 srpen 2023 - 11:51:23

Taky taky!


  • 0

#45 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 440 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 10 srpen 2023 - 13:16:12

Já už jsem svůj kus dostal. Moc se mi to líbí, velmi hezké provedení.

Kloubouk dolů pokud jde o balení, takto si představuji dodání zboží (a knih).


  • 0

#46 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 25 srpen 2023 - 09:04:40

Ted jsem volal do ramarstvi nielsen v Ruzyni a tam mi rekli, ze sklo super reflex control uz nevedou, kde jste je, prosim, kupovali?
  • 0

#47 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 25 srpen 2023 - 10:43:14

Tak zmena, sklo jeste maji, ale uz nebude, nebudou uz nove brat, takze kdo by jeste chtel musi si pohnout
  • 0

#48 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 25 srpen 2023 - 14:25:29

Jo, nikdo ho totiž nekupoval, ta antireflexní skla jsou prostě lepší a mají uv ochranu.
Ale neviděl bych to tak dramaticky - to množství, co mají je vcelku velké, a jelikož ho nikdo nekupuje...;)
  • 0

#49 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 25 srpen 2023 - 16:42:35

Tak rámeček je doma  a velká rodaost - sdílím pochvalu s předešlými. Díky moc Luigi :shock:


  • 1

#50 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 184 příspěvků(y)
Reputace: 81

Publikováno 28 srpen 2023 - 12:20:51

Také se musím podělit o radost z rámečku. Skvělá práce, díky za zajištění!


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:kontaktní kopiekontakty, kyanotypie, vandyke, slaný proces, kopírovací rámečky

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních