Přejít na obsah


Fotka

Temperování poz. vývojky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

Anketa: Kontrolujete teplotu poz. vývojky (43 uživatel(ů) vložilo hlas)

Kontrolujete teplotu poz. vývojky

  1. Vždy (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  2. Příležitostně (3 hlasy [100.00%])

    Procento hlasů: 100.00%

  3. Nevěnuji tomu pozornost (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 Luda76

Luda76

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 268 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 5 březen 2007 - 08:23:46

Ahoj temnokomorníci.
Běžně nemám v komoře takovou teplotu abych udržel vývojku min. na 20C. Počítám že u prerušovače a ustalovače už to není takový problém.
Máte někdo tenhle problém vyřešenej nebo je vám to fuk???

PS: Ohřívací podložka pod misky co je v nabídce PL-Shopu mi přijde nějak předražená...
  • 0

#2 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 5 březen 2007 - 09:01:30

Snažím se udržovat teplotu mezi 18- 24 °C občas to kontoluju s teploměrem. přerušovač a ustalovač mají teplotu okolí v zimě tak 15 st. v létě až 22.
  • 0

#3 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 březen 2007 - 09:04:38

Taky mám v komoře jen 17 stupnu.
Osobne je mi teplota ustalovace skoro buřt. Vývojka ale samozřejmě temperovat potřebuje. Misku s vývojkou strčím pod lampičku a nahřeju. Po dobu osvitu a máchání mi tam teplota vydrží. Než to usuším, abych se podíval (dělám barvu), tak to zase nechám nahřát. Zas tak rychle ta teplota dolů neletí, pokud máš pod miskama lepenkovej karton. Nedával bych je přímo na studený stůl:)

To bylo k pozitivu, k negativní vývojce (potřeba 36 stupnu), tam muzes strcit vyvojnici do kyblu s teplou vodou a preklapet v nem:))

Docela dobry je takovy udelatko, k nemuz byl navod kdysi na paladixu (Petr Dzik - Vyvolavaci poloautomat), z plastu bedna do ktere se nalije voda a pomoci termostatu a topneho teliska tam udrzujes urcitou teplotu. Pak mas z plastu udelane sloty do nichz nalijes vyvojku, zavesis do te bedny a do slotu pak cpes papir. Pokusim se najit ten clanek
  • 0

#4 Luda76

Luda76

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 268 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 5 březen 2007 - 10:19:25

ten clanek sem cet. Ale pouste se do toho nebudu.
Kazdopadne mam doma nevyuzitou lesticku a pokusim se najit vhodnej termostat. Pak by mozna stacilo na lesticku dat rovnej plech s nekym nalepenym povrchem. No a mozna pro jistotu tam zaradit jeste odpor abych udrzel max teplotu treba na 35C.
Jestli neco spacham, dam vedet.
Ludek.
  • 0

#5 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 5 březen 2007 - 10:32:03

S tou leštičkou je to výbornej nápad. Kdyby se na ni dal nějakej rošt, tak by se při použití vhodného termostatu asi fakt dala udržet teplota někde kolem 20-25 stupňů. Anebo ji prostě zapnout, nechat trochu nahřát, vypnout, a když vychladne, zopakovat - to je nejjednodušší - pokud nejde o přesné udržení teploty (č:-).
Já si v komoře topím kamínkama a udržuju tam teplotu cca 20-21 stupňů. Kamínka mám navíc pod deskou s miskama, takže se průběžně nahřívaj. Od té doby taky nemusím nikterak temperovat vývojku během vyvolávání filmů - prostě natemperuju vodu, naleju do tanku, překlápím a teplotu už dál nekontroluju a nemám problém. Dřív mi v přetopené koupelně teplota při vyvolávání filmů vzrůstala a to byl průser.
  • 0

#6 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 5 březen 2007 - 11:06:16

podobně jako goro, hlídam jenom to rozmezí, což v činžáku neni zas takovej problém. problém mam spíš vopačnej a to s vývojkou negativní. tý pravidelně srážim teplotu před nalitim do tanku v ledničce
  • 0

#7 khorak

khorak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 březen 2007 - 23:27:58

Vzhledem k rozměrům komory mám s teplotou docela problém. Snažím se to uregulovat větráním pod 25°C, ale ne vždy se to daří. Nevím, co bude v létě. Obávám se, že budu moci dělat normální RA-4 v miskách bez termostatu, protože tam bude 38°C.
  • 0

#8 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 6 březen 2007 - 09:20:51

Snažím se udržovat teplotu mezi 18- 24 °C občas to kontoluju s teploměrem. přerušovač a ustalovač mají teplotu okolí v zimě tak 15 st. v létě až 22.


No jo, třeba to funguje pro čb, ale barvu (RA4) dělám pokud možno na jednu teplotu. Ono přece jen při jiné teplotě jsou jiné volací časy a zjevně i trochu jiný kontrast a barevnost.

Nojo, jsem v menšině, uznávám:)
  • 0

#9 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 28 prosinec 2008 - 16:04:27

Zdravím Vás!
Po delší době se opět chystám zvětšovat, ale problém je v tom,že temnou komoru mám ve sklepě a teď během zimy je tam teplota kolem 10C.Někdy i o něco méně.Je možné při takové teplotě vývojky vyvolat fotku?
  • 0

#10 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 28 prosinec 2008 - 16:34:15

čeče, to tam v tý kose vydržíš?
zkus to, já to mám podobně, topení akorát šoupnu pod stolek s miskama a temperuje se to samo.
jinak fotku vyvolat lze :)
  • 0

#11 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 prosinec 2008 - 17:00:18

Koukám,že máme dost podobnej problém.Mám komůrku v nevytápěné místnustce a ještě na severní straně domu ,a fut bojuju s vývojkou .Negativní si natemperuji a vona to tu chvíli ve vývojnici vydrží ,když dělám další film jednoduše si ji přihřeji.Ale pozitivní ?? kdo to má furt slejvat a dohřívat,že??Tudíš čekám nápady a finty :)) :D :D :D
  • 0

#12 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 28 prosinec 2008 - 17:09:44

a co se v bazáči poohlídnout po nějakým ohřívadlu přímo pod misku?
  • 0

#13 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 prosinec 2008 - 17:29:29

Jo to by šlo a nebo si zatopit uplně ,pokud je komurka malá :http://www.obchodnet.cz/inshop/zbozi/(id-5006809)-konvektor-hyundai-h-501.html
  • 0

#14 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 28 prosinec 2008 - 17:37:10

jj něco takovýho používám v koupelce, než jdu do sprchy, mám raději teploučko :o je to relativně levná záležitost ale je třeba se smířit s tím, že to fouká...abych pravdu řekla, tak bych v takové místnůstce nechtěla stát třeba 2-3 hoďky, spíš bych se zaměřila na nějaké sálavé teplo.
no nebo střeba pořídit slotový procesor s ohříváním lázní...ale to ti zase nevyřeší teplotu komory...
  • 0

#15 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 28 prosinec 2008 - 17:45:45

Tohle téma tu bylo už min 2x?
Jinak je to jednoduché. Teplovzdušné topítko pro tvou pohodu - 300kč. Přitámím si jím také, výhoda oproti sálavému je okamžité teplo.
A pořizovat drahá topítka pod misky je zbytečné, dlouho jsem to dělal tak, že pod velkou misku jsem si dal menší, naplněnou horkou vodou. Vydrží to překvapivě dlouho...
  • 0

#16 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 28 prosinec 2008 - 18:16:29

O tom topení jsem již přemýšlel,ale moje komora je dosti provizorního charakteru.Dříve to byla průchozí chodba,kterou zatemňuji tmavými závěsy v přední i zadní části.Z tohoto důvodu asi není vhodné v komoře topit,jelikož se tam teplo neudrží a vytápěl bych celý sklep,což by se jistě prodražilo a uskladněným potravinám nesvědčilo.
  • 0

#17 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 28 prosinec 2008 - 18:16:42

rozpáral jsem starou leštičku a fertig. vývojka má stabilně cca 28 stupňů a pracuje bez problémů. topné těleso m rozumný příkon a je krásně plošné.
  • 0

#18 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 prosinec 2008 - 18:18:47

rozpáral jsem starou leštičku a fertig. vývojka má stabilně cca 28 stupňů a pracuje bez problémů. topné těleso m rozumný příkon a je krásně plošné.



skus to popsat líp jedna leštička se mi tu válí:o)
  • 0

#19 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 28 prosinec 2008 - 18:26:13

rozpáral jsem starou leštičku a fertig. vývojka má stabilně cca 28 stupňů a pracuje bez problémů. topné těleso m rozumný příkon a je krásně plošné.



skus to popsat líp jedna leštička se mi tu válí:o)


pridávam sa :-)
  • 0

#20 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 28 prosinec 2008 - 18:52:19

Taky jsem to musel řešit i když né pro foto. Z těch leštiček je to docela dobré řešení, pokud dodržíte bezpečnost na téma elektrika a voda. Jen aby vás nezklamalo to, že bimetalový vypínač není nijak přesný. Dá se dodělat, tak aby bylpřesný na cca 1 stupeň. Jinak běhá plus mínus autobus.
Já jsem to řešil tak, že jsem si koupil vhodné odpory a ty zalil do sádry. Výsledek byl tvarem jako dva velké sešity na sobě. Hřálo to trochu a stačilo to. Regulátor jsem vykastroval ze starého vysavače a dal do zástrčky. Nakonec se ukázalo, že nebyl důležitý. Zapájet několik odporů dokážete každý a rozdělat sádru taky. Šňůra z holícího strojku se dá přinejhorším koupit. Celek výjde typuju do 50ti korun a max. hoďky práce. Něco podobného se dělá do akvárií.
Roman
  • 0

#21 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 28 prosinec 2008 - 19:12:40

Co sa týká tej leštičky, kdesi sem to viděl, takže je to v podstatě v tym, že se nad plochu leštičky cca 4 cm su umístí zohnutý plech, kerá sa z boku uchytne šrůbkama do leštičky. Teplo u leštičky tak nesálá přímo, ale zahřívá plech na kterém je položena miska.

Tož tak.
  • 0

#22 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 28 prosinec 2008 - 20:59:33

Topil jsem několika možnými způsoby (teplá voda, infralampa, jakési topné těleso z laboratorní sušičky...) - všechno stálo za prdlajs. Nejenom proto, že to bylo nešikovné, nepohodlné, možná i nebezpečné, ale také proto, že velký rozdíl v teplotách vývojky - přerušovače - ustalovače jistě fotkám neprospívá.
Možným řešením je ZAKOUPENÍ TOPNÉ DEKY (NEBO PODLOŽKY) DO POSTELE (dělají se velké ale i malé pro děti). (Je dobré si nechat podložku předvést v prodejně, některé topí více, některé méně, některé jsou regulovatelné, některé ne! Těch dvacet minut, než dosáhne deka "provozní teploty" se celkem vyplatí!!! )
Na stůl karton (nebo centimetrový polystyren, nebo takovou tu hmotu, co se dává pod plovoucí podlahy, nebo molitan...), na to deku, celé to přikrýt mikrotenovou folií (pytel, folie na malování bytu...), na to misky,
A JE TO!!!
I když je podložku možno i pročurat (a nemělo by se nic stát), je dobře vyvést kabel co nejdále od misek. My, co máme instalované proudové chrániče (dnes už dokonce povinné u novostaveb a rekonstrukcí), se cítíme bezpečněji.
  • 0

#23 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 28 prosinec 2008 - 21:08:24

Teda, klobouk dolu! Tomu rikam napad! Sice to nepotrebuji, ale i tak smekam!
  • 0

#24 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 prosinec 2008 - 22:09:15

tak ona tapodložka je sice supr ,ale má drobnou vadu ... stojí 1000
  • 0

#25 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 28 prosinec 2008 - 22:52:43

Co sa týká tej leštičky, kdesi sem to viděl, takže je to v podstatě v tym, že se nad plochu leštičky cca 4 cm su umístí zohnutý plech, kerá sa z boku uchytne šrůbkama do leštičky. Teplo u leštičky tak nesálá přímo, ale zahřívá plech na kterém je položena miska.

Tož tak.


tak nějak to mám - do plechu. jsem původem elektrikář, kovářova klisna.. že. pá ran jsem dostal, ale už při konstrukci. jinak nemam problém - ani s bimetalovým spínačem. jedu přímo - a to buďto na 230, nebo na 120 V (tak jako podle citu). topí to do podložky stejně v rozpětí cca 15 - 23 stupňů v místnosti. prostě pořád těch 28 stupňů vývojky.
  • 0

#26 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 28 prosinec 2008 - 22:57:48

Topil jsem několika možnými způsoby (teplá voda, infralampa, jakési topné těleso z laboratorní sušičky...) - všechno stálo za prdlajs. Nejenom proto, že to bylo nešikovné, nepohodlné, možná i nebezpečné, ale také proto, že velký rozdíl v teplotách vývojky - přerušovače - ustalovače jistě fotkám neprospívá.
Možným řešením je ZAKOUPENÍ TOPNÉ DEKY (NEBO PODLOŽKY) DO POSTELE (dělají se velké ale i malé pro děti). (Je dobré si nechat podložku předvést v prodejně, některé topí více, některé méně, některé jsou regulovatelné, některé ne! Těch dvacet minut, než dosáhne deka "provozní teploty" se celkem vyplatí!!! )
Na stůl karton (nebo centimetrový polystyren, nebo takovou tu hmotu, co se dává pod plovoucí podlahy, nebo molitan...), na to deku, celé to přikrýt mikrotenovou folií (pytel, folie na malování bytu...), na to misky,
A JE TO!!!
I když je podložku možno i pročurat (a nemělo by se nic stát), je dobře vyvést kabel co nejdále od misek. My, co máme instalované proudové chrániče (dnes už dokonce povinné u novostaveb a rekonstrukcí), se cítíme bezpečněji.


tak tohle zní velmi dobře....jen bych měl nesmělý dotaz...kolik to max vytáhne?
  • 0

#27 Hroch

Hroch

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 28 prosinec 2008 - 23:39:33

Nebo tohle :o Dobrý rozměr! Možná i celkem slušná izolace - přece jenom na to močej prasata :-) Ale je to na 36-37 stupňů. Chtělo by to nějak srazit tepelně dolů. V elektrice jsem uplná lama.
http://shop.farmtec....vne-pro-selata/
  • 0

#28 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 29 prosinec 2008 - 00:07:44

Nebo tohle :o Dobrý rozměr! Možná i celkem slušná izolace - přece jenom na to močej prasata :-) Ale je to na 36-37 stupňů. Chtělo by to nějak srazit tepelně dolů. V elektrice jsem uplná lama.
http://shop.farmtec....vne-pro-selata/


také VELMI dobré...jen dotaz...kde je napsaných těch 36-37 stupňů? a měl bych obavu o stejnoměrné topení podložky...doufám, že mi ji někdo vyvrátí...
(chtěl bych to na teplý barevný proces)
  • 0

#29 Hroch

Hroch

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 29 prosinec 2008 - 00:25:41

...kde je napsaných těch 36-37 stupňů?


Tady v katalogovem listu:
http://shop.farmtec....00x700-230L.pdf
  • 0

#30 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 29 prosinec 2008 - 00:28:30

...kde je napsaných těch 36-37 stupňů?


Tady v katalogovem listu:
http://shop.farmtec....00x700-230L.pdf


děkuju za nasměrování idiota k informacím :o
  • 0

#31 Hroch

Hroch

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 29 prosinec 2008 - 00:31:10

Nestejnoměrného ohřevu bych se asi nebál. Tak nestejnoměrný - aby to dělalo problém při ohřevu pohybující se kapaliny - to asi nebude.... /si myslím/.
  • 0

#32 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 29 prosinec 2008 - 00:34:03

snad ne, uvažuju, že to fakt vyzkouším :o))) přinejhorším to pověsím na zeď za sebou a budu si tím nahřívat záda.
  • 0

#33 Hroch

Hroch

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 29 prosinec 2008 - 00:36:16

O barvě nevím nic. Jaká teplota je k ní potřeba?
  • 0

#34 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 29 prosinec 2008 - 01:03:51

Přesná :)
  • 0

#35 Hroch

Hroch

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 29 prosinec 2008 - 01:08:50

Přesná :lol:


Tak to je dobře!
  • 0

#36 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 29 prosinec 2008 - 01:15:49

Ne, vážně. Záleží na procesu, je jich víc druhů. Až na výjimky je však potřeba mít chemii velmi přesně temperovanou, udává se +- půl stupně, nicméně třeba JiriF který barvu dělá to tak neřeší a výsledky má úžasné. Jestli tě barva zajímá, pročti si zde na fóru barevný topic.
  • 0

#37 Hroch

Hroch

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 29 prosinec 2008 - 01:30:00

Ptal jsem se s ohledem na ty "prasečí" podložky - jestli by to vůbec zvládly. Ted nemyslím regulavat tak přesně, ale vůbec to aspoň na tu teplotu zahřát. Z vrozený lenosti se mi to nechtělo hledat :lol:
/já a barva zatím určitě NE/
  • 0

#38 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 29 prosinec 2008 - 13:34:31

Pánové! Ten odkaz na "prasečí nahřívadla" je perfektní! Ale všimli jste si, co dále prodávají...? Já si určitě koupím do komory ještě i "drbadlo kartáčové" :lol: Uznejte, co by mi chybělo? Fotky, hudba, kafíčko (nebo dle libosti), teplíčko, drbání... :lol:
  • 0

#39 ivanhoe

ivanhoe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 prosinec 2008 - 14:55:22

Ak sa chcete dozit dochodkoveho veku, pri RA-4 miskach pri 38stupnov..
Varujem Vas..
A to sa nebavime a odparovani a naslednom zahusteni vyvojky.. a kolisani farebnych vysledkov.
  • 0

#40 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 29 prosinec 2008 - 16:56:30

U všech topidel se dá regulovat výkon tím, že se do zástrčky dá dioda a tím klesne výkon na cca polovinu. :lol: :lol:
  • 0

#41 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 29 prosinec 2008 - 19:07:00

pánové, jsem pro zákaz všech elektrikářských vtípků, kterými zde vy, kteří máte průmyslovku rozhodně nešetříte.
vono se může stát, že by se mohl najít někdo, kdo třeba tu diodu zkusí :lol:
třeba moje znalosti okolo elektřiny se postupem času smrskly na poučku, že šroubovák nepatří do zásuvky, před výměnou žárovky u lamp 20 a více let starých a lamp z ikei je lépe vypnout jistič a že třeba ta dioda je takovej čudlik co může svítit i barevně a vedou od něho dva drátky.
já třeba asi zítra radši zavolám pavlovi, jestli můžu tu dvoulinku od zvětšováku napojit na normální vidlici která přijde do hodin, i když nebude zapojený nulák. :lol:
na jednu stranu, skončit v komoře by bylo krásný, na druhou stranu ještě bych rád zde cosi pořídil a zařídil :lol:
  • 0

#42 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 29 prosinec 2008 - 19:12:07

Můžeš Zajdo, můžeš :)
  • 0

#43 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 29 prosinec 2008 - 19:28:25

dík :lol: :lol: :lol:
  • 0

#44 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 29 prosinec 2008 - 19:50:20

nač stahovat gatě, šak je mnoho topidel i na bezpečné napětí.
  • 0

#45 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 29 prosinec 2008 - 20:16:51

Vy ftáci. Ta dioda stojí cca 15 korun a zástrčka taky tak nějak. Dle mejch zkušeností by se spojením s malou leštičkou toto řešení mělo vyhovovat všem.
Diodu mohu zakoupit a zaslat. Máme zde prodejnu na součástky.

Jinak budete-li nároční, tak vám vyhřívací plošinku mohu přes zimu udělat.
  • 0

#46 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 29 prosinec 2008 - 20:49:37

Poslúchajte ogaři, ešče mne napadlo jedno. Moja onehdá vřískala, že je jí zima na nohy v kúpelce a tož sem tak dal do podlahy topení. Vybúchal sem dlačbu a inplantoval sem tam takový ten odporový drát aj s tým termostatem.
No a tak si včilkaj myslím, že jako zedník bych si mohl udělat nejaký betonový kvádr, kerývá bych vystužil karisíťů a do teho bych nainplantoval ty dráty, zalél je betonem a udělal si takovů pěkňunkú betonovů ohřívací desku. Vršek bych pěkně zagletoval cementem a to by bylo :lol:

No, néééé?
  • 0

#47 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 29 prosinec 2008 - 21:56:04

krakene, to by bylo krásné, řemeslnné, nezničitelné, s termostatem a při potřebné velikosti by se daly misky uklidit a položit tam umdlelého temnokomorníka, aby si odpočinul a zááááda řádně nahřál!
připomenu ještě orig. ohřevné fotodesky, sem tam se objeví v bazarním prodeji
  • 0

#48 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 29 prosinec 2008 - 22:24:17

Krakene! Všechno je mi jasné, jenom doplňte - při kolika promile tento výjimečný konstrukční nápad vznikl??? :lol: :D :D
  • 0

#49 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 29 prosinec 2008 - 22:39:51

Milanku, uz sem nejaku tu stamprlu vypiiil, aj trochu ryzlinku vlasskeho bylo, ale totok s tu karisitu a betonem a topnyma gablama, toz to je hlod vecera, to ti povim . A hlavne dobre zagletovat, to je uplne nejdulezitejsi! :lol:
  • 0

#50 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 29 prosinec 2008 - 23:21:09

Tuž co možete čekat od zedníka, né? Udělal bych to po zednicku a bylo by to betelné a vydržalo by to, tak!!! :lol:

Pentaxista: Tož sem si neco dal, to zas ja, šak sú svátky, venku zima jak sviňa, nejaká ta štamprlka taky byla, no vlastně trošku víc štaprlí, no vlastně nejaká ta flaša padla, to zas ja, ale nápad je to dobrý a přemýšlám, že bych si to udělal. Hřeje podlaha v kúpelce, bude hřát aj 150 kilová deska v komoře a basta fidly jako vidly :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních