Přejít na obsah


Fotka

jednoúčelové rámy na zvětšování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
295 odpovědí na toto téma

#1 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 5 březen 2007 - 22:48:54

Delší dobu mi vrtá hlavou nápad, jistě ne původně můj, na přesné rámečky pro zvětšování na určitou velikost papíru – plný formát, čtverec, zachování okrajů, kousku perforace apod. Orig. rám na 30x40 mi přijde dost nešikovný (Meopta). Prostě deska z plechu s výřezem uvnitř. Hlavně, aby to po vyřezání zůstalo rovné a ne zvlněné. Povrch Komaxit, nebo něco podobného. Dával někdo vyrábět? Jakou sílu plechu zvolit? Aby to sedělo na Fomabromu pevně a nehejbalo se. Dosedací plochu polepit sametem, nebo papírem. Nakonec ten správný výraz do googlu je „přesné výpalky z plechu“ a hle, mám několik firem v HK, co to provádějí. Na zběžný dotaz mi odpověděli, že to provedou a cena za kus je asi 50,- Kč – na papír 24x30 a tl. plechu 2 mm.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 březen 2007 - 22:53:04

Delší dobu mi vrtá hlavou nápad, jistě ne původně můj, na přesné rámečky pro zvětšování na určitou velikost papíru – plný formát, čtverec, zachování okrajů, kousku perforace apod. Orig. rám na 30x40 mi přijde dost nešikovný (Meopta). Prostě deska z plechu s výřezem uvnitř. Hlavně, aby to po vyřezání zůstalo rovné a ne zvlněné. Povrch Komaxit, nebo něco podobného. Dával někdo vyrábět? Jakou sílu plechu zvolit? Aby to sedělo na Fomabromu pevně a nehejbalo se. Dosedací plochu polepit sametem, nebo papírem. Nakonec ten správný výraz do googlu je „přesné výpalky z plechu“ a hle, mám několik firem v HK, co to provádějí. Na zběžný dotaz mi odpověděli, že to provedou a cena za kus je asi 50,- Kč – na papír 24x30 a tl. plechu 2 mm.


Ahoj,

no pokud by sis to nechal delat tak bych se pridal mam 3 standartni rozmery a s temi vystacim.

.D.
  • 0

#3 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 5 březen 2007 - 22:59:41

tak to bych se, chlapi, taky přidala, pokud budete dělat hromadnou objednávku :evil:
  • 0

#4 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 5 březen 2007 - 23:11:48

a ještě kdyby k tomu byl vnitřní obdélník či čtverec o 1,5 mm menší, aby se daly dělat tenký rámečky, to by byla nádhera :evil:
  • 0

#5 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 5 březen 2007 - 23:19:25

Já se tam poptám osobně, je to v centru HrKr a potom dám vědět. Ale budu muset udělat výkresy, snad si vzpomenu na kótování, sakryš, to je už let. Jistě by vyrobili i ten "vnitřek" na rámeček druhým osvitem, zeptám se.
  • 0

#6 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 6 březen 2007 - 07:15:27

Pouzivam. Ma 2 formaty pro 30x40. Plech tusim 2mm tloustka. Kdyby zvladli sikmy rez, bylo by asi lepsi. Pokud si to budete delat, tak zvolte vetsi okraj nez mam ja - 1.5cm je malo, plech se krouti. Dal bych aspon 2cm. Nastrikane cernou barvou. Pokud zvladnou nejake cerneni, bude to samozrejme lepsi. Mam k tomu i vnitrni plechy zmensene na kazdou stranu o 1mm, takze se da delat cerna linka. Je s tim ale hodne prace - vycentrovani, dostatecny pritlak a stejne to neni nikdy uplne dokonale, na druhou stranou je to linka dosazena klasickou fotocestou, nikoliv nejake zbabele utikani od problemu s fixkou v ruce :evil: Kdyz to shrnu, s nicim jinym nedelam, klasicky maskovaci meoptacky ramecek je nekde v koute nevyuzity.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 březen 2007 - 07:49:21

Delší dobu mi vrtá hlavou nápad, jistě ne původně můj, na přesné rámečky pro zvětšování na určitou velikost papíru – plný formát, čtverec, zachování okrajů, kousku perforace apod. Orig. rám na 30x40 mi přijde dost nešikovný (Meopta). Prostě deska z plechu s výřezem uvnitř. Hlavně, aby to po vyřezání zůstalo rovné a ne zvlněné. Povrch Komaxit, nebo něco podobného. Dával někdo vyrábět? Jakou sílu plechu zvolit? Aby to sedělo na Fomabromu pevně a nehejbalo se. Dosedací plochu polepit sametem, nebo papírem. Nakonec ten správný výraz do googlu je „přesné výpalky z plechu“ a hle, mám několik firem v HK, co to provádějí. Na zběžný dotaz mi odpověděli, že to provedou a cena za kus je asi 50,- Kč – na papír 24x30 a tl. plechu 2 mm.


Bude-li možnost zadání vlastních rozměrů ... přidal bych se s požadavkem na 3 kousky.
ď.
  • 0

#8 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 6 březen 2007 - 08:31:22

jestli chceš výpalky tak právě jeden z mých kamarádů má takovou firmu ve skladištní oblasti, stačí poslat výkraes a je to. Osobně bych volil plech 1,5mm. Nicméně pokud se řeže plasmou, tak to není nikdy tak precisní jako laserem a tam by cena šla nahoru. Laser zatím nemá.
  • 0

#9 jedi

jedi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 březen 2007 - 08:33:27

Mam to vyrobene z kartonu. Na RC v pohode, baryty lepim k podlozke pred osvitom, takze tiez v pohode. Robim fotky 20x30 s ciernym ramikom na papier 30x40 vacsinou. Ramik je kvalitne nepravidelny s roznymi chybami po strihani, vyzera to zaujimavo. Vlastne je to taky podpis, nik iny nespravi zvacseninu s rovnakym ramikom, to je na tom pekne :evil:
  • 0

#10 kodl

kodl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 302 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 24

Publikováno 6 březen 2007 - 08:47:00

Možná by stačil karton na pasparty z jedný strany černej.
  • 0

#11 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 6 březen 2007 - 09:27:01

Tak to bych se taky přidal. Jenom k tomu vnitřnímu obdélníku. Jeho rozměr by měl být menší pouze o jednu tloušťku linky - přiloží se to pak do jednoho rohu a pak do protilehlého. Tím se zajistí rovnoměrná síla černé linky (exponuje se vždycky najednou jenom jedno L-ko). Babrám se už asi dva roky s papírovými maskami. Nejdřív jsem ten vnitřní obdelnik zmenšil ze všech stran a byla to pak strašná práce s tím centrováním.

Máte nějaký návod na bílou linku na černém pozadí? Nápad bych měl, ale realizace je trohu problém (udělat ohrádku z plechu o požadované tloušťce - dovnitř naexponovat fotku, zvenčí to osvítit). Nedokážu si to ale dost dobře představit.
  • 0

#12 kodl

kodl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 302 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 24

Publikováno 6 březen 2007 - 09:33:17

Bílá linka na černém pozadí. Sklo - vnitřek (velikost obrázku) vylepit tmavou páskou, nechat kouset nezakrytej, a linku opět vylepit tmavou páskou. Ideální je několik skel pro různé formáty.
  • 0

#13 Foxtrot

Foxtrot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 22 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 0

Publikováno 6 březen 2007 - 10:26:03

Taky se hmoždím s kartonovými rámečky, je sice fajn, že jak to řežu křivě tak zvětšenina získává autentickou a jedinečnou podobu, ale raději bych precizně uříznutý rámeček, který mi ten baryt i dostatečně připlácne.

Nevíte tedy někdo o firmě v Praze, která by mi ty rámečky asi ve třech rozměrech uřízla? Do HK, i když je to bezesporu pěkné město, se mi kvůli tomu nechce.

Nemáte někdo zkušenosti s maskováním pomocí osvětlených rentgenových filmů? Asi se zajdu zeptat někam do špitálu, jestli by mi nějaký dostatečně velký nepřenechali za flašku.

Ondřej
  • 0

#14 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 6 březen 2007 - 10:29:00

Určitě by se našel někdo, kdo by to dopravil z HK do Pha. Hradečáků tady pár je, třeba někdo pendluje.
  • 0

#15 kodl

kodl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 302 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 24

Publikováno 6 březen 2007 - 10:29:28

Nevíte tedy někdo o firmě v Praze, která by mi ty rámečky asi ve třech rozměrech uřízla? Do HK, i když je to bezesporu pěkné město, se mi kvůli tomu nechce.
Ondřej


Domnívám se, že tyto rámečky vám uříznou kdekoliv, kde dělají pasparty.
  • 0

#16 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 6 březen 2007 - 10:35:37

kodl:
no myslím, že ty plechové asi v "paspartárně" jen tak lehce neuříznou :evil:
  • 0

#17 kodl

kodl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 302 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 24

Publikováno 6 březen 2007 - 10:39:16

Eda:
Foxtrot píše, že se hmoždí s kartonovými rámečky, takže není řeč o plechu.
  • 0

#18 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 6 březen 2007 - 10:42:21

Já se taky hmožďím s papírovými a chtěl bych kovovou :evil:)
  • 0

#19 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 6 březen 2007 - 10:46:45

Tak to bych se taky přidal. Jenom k tomu vnitřnímu obdélníku. Jeho rozměr by měl být menší pouze o jednu tloušťku linky - přiloží se to pak do jednoho rohu a pak do protilehlého. Tím se zajistí rovnoměrná síla černé linky (exponuje se vždycky najednou jenom jedno L-ko). Babrám se už asi dva roky s papírovými maskami. Nejdřív jsem ten vnitřní obdelnik zmenšil ze všech stran a byla to pak strašná práce s tím centrováním.

Hm. Delam to jinak, myslim jednoduseji. Vnitrni plech mam zmenseny tak, aby po vsech stranach vznikla 1mm linka. Plech osadim ve venkovnim ramu pomoci dorazu tloustky 1mm. Tim zabezpecim presne osazeni, po vsech stranach je 1mm. Pak opatrne vytahnu dorazy abych s nicim nepohnul a exponuji baterkou - parkrat to obkrouzim dokola. vytahnu plech a exponuju snimek. Tedy zadne eLko, to mi pripada zbytecne komplikovane. Pokud jsou presne vyriznute plechy, coz jsou, a pokud jsou presne dorazy, tak to proste sedne jak prdel na hrnec.
  • 0

#20 Foxtrot

Foxtrot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 22 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 0

Publikováno 6 březen 2007 - 11:39:38

Eda:
Foxtrot píše, že se hmoždí s kartonovými rámečky, takže není řeč o plechu.


eee, asi jsem to nenapsal jasně. Hmoždím se sice s kartonovými, ale chtěl bych plechové - respektive něco, co by se na okrajích netřepilo a okraje fotky byly ostré. Proto jsem se ptal i na ty RTG filmy.
  • 0

#21 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 březen 2007 - 11:44:37

foxtrot: ti to klidně dovezu ...
  • 0

#22 Foxtrot

Foxtrot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 22 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 0

Publikováno 6 březen 2007 - 12:04:05

To by bylo skvělý! Vpodstatě by mi stačil rám na 30x40 a 24x30, menší rozměry dělám jen jako náhledy a přesně rámovat nepotřebuju.
  • 0

#23 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 6 březen 2007 - 13:52:14

Delší dobu mi vrtá hlavou nápad, jistě ne původně můj, na přesné rámečky pro zvětšování na určitou velikost papíru – plný formát, čtverec, zachování okrajů, kousku perforace apod. Orig. rám na 30x40 mi přijde dost nešikovný (Meopta). Prostě deska z plechu s výřezem uvnitř. Hlavně, aby to po vyřezání zůstalo rovné a ne zvlněné. Povrch Komaxit, nebo něco podobného. Dával někdo vyrábět? Jakou sílu plechu zvolit? Aby to sedělo na Fomabromu pevně a nehejbalo se. Dosedací plochu polepit sametem, nebo papírem. Nakonec ten správný výraz do googlu je „přesné výpalky z plechu“ a hle, mám několik firem v HK, co to provádějí. Na zběžný dotaz mi odpověděli, že to provedou a cena za kus je asi 50,- Kč – na papír 24x30 a tl. plechu 2 mm.



Radime, já bych se přidal s objednávkou. Ty rámy od Meopty mám dva na 30x40 a štvou mě vším možným. Tohle by bylo výborný řešení.

Předseda

P.S. Pražákům, kteří nebudou nedočkaví, to můžu při nějaké ze svých cest do Prahy přivézt (ale nejezdím tam zase tak často).
  • 0

#24 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 6 březen 2007 - 15:17:56

Ještě mě v souvislosti s těma rámečkama napadla jedna otázka, kterou máte určitě vyřešenou :D , a to, jak vlastně centrovat ten rámeček na papíru (předpokládám, že vnější velikost rámečku bude podstatně větší než papír)?
Pokud zvolím takovou velikost rámu, že chci využít maximální plochu papíru a zanechat na papíru třeba 1cm buď pro vlastní okraj, nebo proto, abych mohla papír vypnout a potom oříznout?

Klasic. zvětšovací rámy mají na bocích takové nastavovací zařízení, kterým si pohybuju podle toho, jak velký okraj chci na fotce mít, což asi plechový rám mít nebude...
  • 0

#25 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 6 březen 2007 - 16:20:14

Hm. Delam to jinak, myslim jednoduseji. Vnitrni plech mam zmenseny tak, aby po vsech stranach vznikla 1mm linka. Plech osadim ve venkovnim ramu pomoci dorazu tloustky 1mm. Tim zabezpecim presne osazeni, po vsech stranach je 1mm. Pak opatrne vytahnu dorazy abych s nicim nepohnul a exponuji baterkou - parkrat to obkrouzim dokola. vytahnu plech a exponuju snimek. Tedy zadne eLko, to mi pripada zbytecne komplikovane. Pokud jsou presne vyriznute plechy, coz jsou, a pokud jsou presne dorazy, tak to proste sedne jak prdel na hrnec.


Tak v tom případě je to samozřejmě lepší řešení. Ono totiž u papíru jsem rád, když to zvládnu takhle nadvakrát. S kovem právě ještě zkušenosti nemám - ten milimetrový doraz by byl fajn.

P.S.: To exponování po částech stejně nemám ze své hlavy :D
  • 0

#26 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 6 březen 2007 - 22:38:57

Edito, myslel jsem to tak, že plech má přesný rozměr papíru a dám je na sebe. Dělal jsem to tak s kartonovými udělátky, polohu jsem našel při svitu zkušebním, pak jsem dal dva dorazy, vyměnil papíry, dle dorazů vyrovnal, zatížil a exponoval. Jednoúčelový rámek by se dal jistě i udělat sklápěcí
s třeba s deskou, tam by se to ještě zjednošilo na manipulaci. Doma právě malujeme, komora zalepená igelitem snad už na konci tejdne si pár obrázků zvětším a dojdu se poptat do toho výpalnictví.
  • 0

#27 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 7 březen 2007 - 21:16:03

RHx: jo máte to vy chlapi už vykoumavý :)
  • 0

#28 Ada

Ada

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 březen 2007 - 21:26:47

Já mám rámečky udělaný tak 20 let. Vyráběl je už táta když začínal fotit a já je podědil. Používám je pořád - dělá se s nimy dobře, akorát já je mám větší než papír (kov je tak 4cm). Tento problém řeším tak že mám nakreslenou šablonu (narýsované rozměry vnějšího plechu + papíru + vnitřního plechu) na PVC kterou položím pod zvětšovák a na ní si zhruba upravím ořez. Položím papír a rámeček a doladím zaostření a ořez. Funguje to super. K těm popisovaným rámečkům mám dva detaili
1-nezapomenout u vnitřního plechu na něco na vyndání (nejaké držátko)
2-určitě bych je nastříkal něčím hodně matnýn, ten komaxit by možná mohl dělat odlesky.

P.S. tlouštku plechu radši 2mm
  • 0

#29 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 8 březen 2007 - 22:19:18

A jaké by se vlastně dělaly vnitří rozměry? Navrhuju víc variant s různým poměrem stran - 2:3 na kino, +- 3:4 na SF a 1:1 pro čtverečkáře. Asi by to bylo na 24*30 a 30*40cm, jaká asi šířka výsledné pasparty?
  • 0

#30 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 2 červenec 2007 - 16:55:39

Neúměrně vysoká cena komfortního zvětšovacího rámečku na formát 50x
60cm mne v květnu 2002 přivedla na myšlenku zhotovení plechových ma-
sek laserovou technologií . Zároveň se mi podařilo vyřešit maximální vyu-
žití celého obrazového pole negativu tak , aby nedocházelo ke zbytečné a
kvalitu výsledné zvětšeniny snižující ztrátě obrazu. Výsledek je dokonalý:
Masky jsou zhotoveny z hlazeného ocelového plechu o síle 2,0mm , který
jsem důkladně vyčistil odmašťovačem na karoserie motorových vozidel a
opakovaně přelakoval hluboce matným černým sprejem Rally/výr. BRD/.
Vnější rozměry 30,5x40,6cm,výřez 24,0x36,0cm,zvětšení 10x lin.,pro vy-
krytí celé plochy 13x lin.Vnější rozměry 40,6x50,8cm,výřez 31,2x46,8cm
zvětšení 13x lin.,pro vykrytí celé plochy 17x lin. Vnější rozměry 50,8x61,
výřez 38,4x57,6cm,zvětšení 16x lin.,pro vykrytí celé plochy 22x lin.to pro
kinofilm.Vnější rozměry 50,8x61,0cm,výřez 45,6x45,6cm,zvětšení 8x lin.,
pro vykrytí celé plochy 11x lin. pro film 120/Rolleiflex-obrazové pole neg.
57x57mm. Pozorovací maska 4x5inch - výřez 94,4x120mm . Když jsem
zmíněný vlastní výpočet eliminace ztrát nadbytečným zvětšováním nega-
tivu předložil na fotoklubu , všichni se mi vysmáli . Ono to však funguje a
to dokonce výborně.Stačí pouze skrýt zvětšovací papír v obou rozměrech pod krycí masku,která je v plném formátu zvětšovacích papírů dle normy.
  • 0

#31 me

me

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 červenec 2007 - 07:10:49

Jsem z toho trochu jakovej a nedokážu si představit, jak to vypadá a jaký rámečky to děla. Nemáte někdo odkaz na tyhle věci? I s výslednou fotkou?
  • 0

#32 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 3 červenec 2007 - 11:26:01

Jake jsou presne rozmery papiru 24x30 a 30x40? Mona mam nekoho kdo mi to udela...
Jinak na laseru ci dratu udajne stoji hodina prace cca 900,- a da se za tu dobu uriznout cca 50-60cm delky...
  • 0

#33 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 3 červenec 2007 - 11:43:15

30.5x40.6
24x30.5
Jinak firem, ktere rezou laserem je spousta. Jen pro ilustraci, ja mam ramy odsud:
http://www.mrb.cz/mr...?intRubrKis=329
  • 0

#34 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 13 červenec 2007 - 18:20:46

Já jsem si nechal udělat laserem z 2mm silného plechu šest rámečků (u nás v práci jde dělat hodně věcí). Tři obdélníky (pro standartní rozměr foma papíru) a tři čtverce. Protože nejde vložit obrázek (výkres) popíšu jeden z nich. Pro papír 30x40cm mám rámeček o vnějších rozměrech 375x476mm. Vnitřní rozměr je 275x376mm. Větší než papír je z jediného důvodu. Při tak velkém rozměru se mi zdálo, že širší okraj dodá větší pevnost a hmotnost, která je potřeba při zatížení dost pokroucených barytů.
V usazení papíru na střed pod rámeček nevidím vůbec problém. Pro všechny rozměry budu mít jednu desku s nakreslenými papíry a rámečky. Nastavím zvětšovák na daný rozměr fotky, na desku. Pak položím papír podle nákresu a zatížím těžítkem. V rámečku je díra takže není problém položit ho na papír taky podle nakreslených okrajů a sundat těžítko. Pak osvit...
Do každého rámu mám taky udělaný obdélník, nebo čtverec na osvit černých proužků, které centruju přesnými podložkami. Jde to dělat taky (jak tady bylo psáno) z jednoho rohu a pak přesunout do protilehlého. Tým se docílí dvojnásobně široký černý okraj. Pro rozměr papíru 30x40 jsem udělal okraj 2mm široký (nebo 4mm). Pro každý další menší papír se tento okraj zmenšuje o 0,5mm.

Jenom mě štve ta neskladnost těch velkých rámečků a proto, taky možnost poškrábaní barvy.
  • 0

#35 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 26 srpen 2007 - 11:26:14

tady jsou:

Vložený obrázek
  • 0

#36 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 27 srpen 2007 - 06:14:23

Kdyby nekdo potreboval , zustal mi z posledni zakazky 1 nevyuzity ram (nechali jsme delat cca 30 kusu a ve vyrobe to nejak zmastili). Rozmer 30.5x40,5 vnitrni 24x36, dvojka plech, i s vnitrnim vyrezem. Cena za kus 148,-. Je to bez povrchove upravy, nutno nastrikat cernou
  • 0

#37 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 27 srpen 2007 - 08:10:44

No, já bych si ho docela vzal.
  • 0

#38 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 28 srpen 2007 - 06:29:05

No, já bych si ho docela vzal.

hod mi do posty nejakou adresu. Zkusim to zabalit a poslat, ale mam celkem fofr, tak nevim kdy mi to vyjde....
  • 0

#39 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 26 březen 2008 - 16:44:11

tak jsem i já konečně zadal do výroby kovový rámy je to tl. 1,5; 2,5; 3mm - laserem
je to celkem s výplněmi a podložkami 20 kusů plechu od 18x24, pak 24x30, 20x30, 30x40 obdélníky na kino a potom čtverce z každýho rozměru
potom podložky celkem 3 na vymezení polohy papíru pod zvětšovákem
cena za celek s nástřikem základem a matnou černou je asi 1500,- bez daně
není to zadarmo, ale je to hromada železa a jednorázová investice
firma sídlí v HK, skladištní oblast, můžu zprostředkovat kontakt, nebo v případě větší objednávky pro více komorníků zařídit osobně
  • 0

#40 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 455 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 251

Publikováno 26 březen 2008 - 17:35:07

Já jsem u nás v okolí nenašel žádnou firmu, která by mito uřezala. Proto bych docela uvítal, kdyby mi to někdo nechal udělat. Předpokládám že by u dalších temnokomorníků byl taky zájem. Což takhle to sepsat a RHx by nám to za nějakou provizi nechal vyrobit.
  • 0

#41 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 26 březen 2008 - 17:45:27

Šel bych do toho, ale ještě jsem nevymyslel, jaký systém na poměry stran volit. Tož, poradím se na srazu, snad něco vymyslíme. (negativy rozměru 6x7,645 a chtěl bych, aby nebyl problém dát fotku do standartního rámu a aby to nebylo každá ves, jiný pes...)
  • 0

#42 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 26 březen 2008 - 18:06:34

ja bych se take pridal, jen si take moc nejsem jisty temi rozmery...budu muset popremyslet...uz mne silene stve muj maskovaci ramecek smejd, takze to premysleni asi urychlim...
  • 0

#43 fishbed

fishbed

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 26 březen 2008 - 18:27:40

zkusím nechat vysekat - dám zprávu
  • 0

#44 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 26 březen 2008 - 23:12:22

cena za celek s nástřikem základem a matnou černou je asi 1500,- bez daně


mno ale když si člověk veme cenu za pořádný maskovací rám od kaiseru či podobného výrobce, je s cenou 2krát výš, takže taky začínám poslintávat:)
  • 0

#45 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 27 březen 2008 - 09:42:37

pokud se pár lidí domluví a dodá výkresy, tak tam klidně zajedu to objednat
osobně jsem nad konkrétními rozměry hloubal dost dlouho a to nemám nic na 6x7 :!:
- jen kino 2:3 a čtverce
mám ještě v hlavě, jak by se dalo jednoduše udělat posuvné jezdítko na mírné úpravy výřezu - nejdřív k hotovýmu rámu udělám kartonovou verzi a po vyzkoušení zadám do výroby
  • 0

#46 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 27 březen 2008 - 09:49:54

Já začínám přemýšlet, že mé rozměry rámu se vykašlou na negativ a přizpůsobí se pouze nějaké řadě rámečků. Přecijen, až budu slavnej, ať je to rovnou ořezaný mnou a ne nějakým ňoumou post mortem .)
  • 0

#47 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 455 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 251

Publikováno 3 duben 2008 - 11:20:05

Tak už jste popřemýšleli a nějak se rozhodli?
  • 0

#48 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 3 duben 2008 - 12:29:04

já osobně čekám na mail z dílny, až to bude hotový, pak napíšu, jestli je to přesně dle představ
včera to ještě neměli, volal jsem tam...
  • 0

#49 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 3 duben 2008 - 14:52:32

ahoj Radime, hodil by se mi nějaký rám na papír 40x50, v přesném rozměru rámu ovšem tápu, takže bych se přizpůsobila tomu, kdo by si obdobný nechal dělat
a pak ještě jeden kousek na 30x40 a
možná nějaký čtverec - také bych šla asi s davem :wink:
  • 0

#50 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 3 duben 2008 - 15:39:38

Zdravim.

Potreboval bych ctvercovou desku 50x50 a ramecek k nemu s vnitrnimi rozmery tak 47x47 (aby bylo na okraje pri vypinani). Slo by?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních