Přejít na obsah


Fotka

Adjustace černobílých fotek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 kodl

kodl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 302 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 24

Publikováno 6 březen 2007 - 15:52:29

Zajímalo by mne, pokud používáte pasparty, jakou barvu preferujete pro ČB. A ještě jednoduchou paspartu nebo dvojitou?
  • 0

#2 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 březen 2007 - 15:59:55

to se myslim nedá, takhle rozhodnout. prostě některý vobrázky si řikaj vo černou a některý vo bílou. dost to může změnit i charakter a celkový vyznění. i když těch černejch mam možná víc ... ?
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 březen 2007 - 16:34:51

Zajímalo by mne, pokud používáte pasparty, jakou barvu preferujete pro ČB. A ještě jednoduchou paspartu nebo dvojitou?


Jak rika mamiyak to zalezi na konkretni veci, ale ja jsem cune na nekterejch fotkach mam slintaci pasku, nekde ne zalezi jak mi to zrovna de a na konstalaci hvezd.

Vazne vetsinou nedavam do pasparty ale na cerny matny karton s 1cm okrajem okolo fotky.
  • 0

#4 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 6 březen 2007 - 18:49:19

V některé Hedgecoeově knize jsem viděl barevnou paspartu pro ČB fotku a nevypadá to vůbec špatně. Sám používám pasparty - nepasparty do euroclipů, barvu a odstín volím dle žádoucího vyznění, osvětlení, vyznění okolních fotek...
  • 0

#5 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 6 březen 2007 - 23:17:04

Já dávám pasparty zpravidla u fotek, který si nechávám zarámovat u rámaře. Domácí výrobu jsem vzdal, neb nejsem dost precizní a výsledky mě spolehlivě zklamou. Jinak nejuniverzálnější pro čb fotku je podle mě černá pasparta (nebo tmavá šedá, jak se používá mnohdy na výstavách pod fotky). Mám doma ale i fotky s paspartou do krémova - taková zažloutlá bílá - modrošedý pasparty jsou taky dobrý....záleží hodně na motivu a tonalitě, případně tónování fotky. Obecně se mi ale zdá, že čb fotce sluší mnohem víc různejch odstínů barev než barevné fotce, kde mnohdy sedne jen jedna (a to ještě nějaká neutrální).
  • 0

#6 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 7 březen 2007 - 10:59:39

A kde chlapi seženeteten papír co se z něho ty pasparty dělají? Vloni jsem obcházel papírnictví i výtvarné potřeby a nikde jsem nic takového neviděl.
  • 0

#7 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 7 březen 2007 - 12:30:38

A kde chlapi seženeteten papír co se z něho ty pasparty dělají? Vloni jsem obcházel papírnictví i výtvarné potřeby a nikde jsem nic takového neviděl.

Určitě v okolí máš nějakou prodejnu, kde rámují obrazy. Většinou mívají kvalitní odkyselené Bainbridge, ale jsou dost drahé. V OBI jsem na ně taky narazil. Nedávno mi kolega přivezl světlé kartony na pasparty, rozměr tak 100x50 cm, za 30,-, což je zadarmo (z Brna z nějaké prodejny výtvarnických potřeb)
Jinak zpravidla mi vychází, že k tonálně těžké fotce tmavá pasparta, k tonálně světlé dávám paspartou světlou (slonová kost , tedy ne čistě bílá)
Výstavní printy 30x40 dávám do rámů 40x50, z toho také vyplývá rozměr pasparty a šířka okraje pasparty. U černé pasparty samozřejmě řez 45 stupňů, aby byla bílá linka.
Paspartu dávám, i když vystavujeme v panelech. Vejdou se mi třeba jen 2 fotky do panelu, ale vypadá to líp. Raději méně kvalitně prezentovaných než 10 menších fotek namačkanýc těsne vedle sebe. Fotografie není filatelie.
  • 0

#8 kodl

kodl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 302 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 24

Publikováno 7 březen 2007 - 13:06:17

Diky za reakce. Zkoušel jste někdo dvojitou paspartu např. venkonvní slonová kost a dovnitř černou, tu nechat tak 3-4 mm koukat?
  • 0

#9 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 7 březen 2007 - 16:20:38

goro: prodejnu s dobrejma uměleckejma kartonama, co dávam pod fotky máš hned z druhý strany bloku, co děláš :) je to to papírnictví na ulricháku
jinak extra podnik s těmahle potřebama je taky na starym městě. nebo dokonce už dva? ale tam sem jukal jenom přes výlohu
  • 0

#10 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 9 březen 2007 - 09:23:37

jo plakátovacím lepidlem a ještě obrázkem ke sloupu. :cry:


Hynku, na starým městě v ulici, jak se jde od hospody Na hradě dolů ke Grandu, tak vedle prodejny Moiry jsou výtvarnický potřeby a mají tam všechno možný. Já tam kupoval různý věci, co nemají, dalo by se objednat, domluva je s nima velmi dobrá. Pak ještě za rohem naproti Hradu je papírnictví se zaměřením na výtvarný potřeby, tam jsem kupoval papír na pasparty k broumovské výstavě.
  • 0

#11 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 21 březen 2007 - 15:25:20

Mamijaku a Předsedo, kluci moji, na všech místech, který mi tu doporučujete jsem se ptal na pořádnej kartón pro passparty, a nic. Tvrdej papír, černej bílej, barevnej, ale takovej ten co se řeže našikno a je asi 2mm tlustej nemaj. (teda loni neměli) Dost jsem se divil, výtvarný potřeby a passpartovej kartón nemaj.
  • 0

#12 kodl

kodl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 302 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 24

Publikováno 21 březen 2007 - 15:46:26

Mamijaku a Předsedo, kluci moji, na všech místech, který mi tu doporučujete jsem se ptal na pořádnej kartón pro passparty, a nic. Tvrdej papír, černej bílej, barevnej, ale takovej ten co se řeže našikno a je asi 2mm tlustej nemaj. (teda loni neměli) Dost jsem se divil, výtvarný potřeby a passpartovej kartón nemaj.


Zkuste tohle:

http://www.ramovani....velkoobchod.ASP
  • 0

#13 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 21 březen 2007 - 15:57:35

a bude o tom paspartování nějakej článek? zajímalo by mě, jak se ten otvor řeže? jestli je na to nějaký speciální udělátko?
  • 0

#14 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 21 březen 2007 - 17:56:34

- je, jmenuje pasparťák :wink:
  • 0

#15 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 31 březen 2007 - 20:02:11

Tadyk se dá sehnat. http://www.longridge...ountcutters.asp
  • 0

#16 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 31 březen 2007 - 20:38:07

Předloni (?) se potuloval Jirka po Praze a ve Světě papíru (www.svet-papiru.cz) byly k mání nejenom kartony ale i nůž na pasparty. Zda je tomu tak i nyní, nevím.
  • 0

#17 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 1 duben 2007 - 09:15:01

V Brně na Údolní ve výtvarných potřebách by byli ochodní mi nějaký nůž objednat (něco kolem 7stovek + náhradní nože kolem 4set), ale říkala jsem si, jestli opravdu není lepší mít sadu na řezání, resp. speciální podložku k tomu řezacímu noži. Přece jen je ten paspartovací karton dost tvrdej a mám obavu, aby mi to při řezání "neujelo".

No a co se týče kartonu, je v Brně dost mizernej výběr - resp zatím jsem na nic nenarazila.

Když rozdávám obrázky (vesměs po rodině) přijde mi lepší, když už je dám s paspartou, tak nějak to ten obrázek dotváří - a nechat si to zapaspartovat v rámařství, leze dost do peněz.
  • 0

#18 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 8 duben 2007 - 17:08:00

Tak adjustace, jo, pche!

Včera jsem navštívil fotografickou výstavu s titulem Waving My Dick In The Wind v galerii Nod (v Praze v Dlouhé ulici, součást klubu Roxy). Vysely tam fotky o formátu 1.5x0,75 metru a nebyly v žádném rámu ani paspartě. Byly prostě v rozích přibytý ke zdi hřebýky. Co na tom, že se kroutili, že.

Jak mě osvítil můj kamarád, který uměnovědu studuje a sám je aktivním galeristou, tento způsob vystavování fotek je dnes naprostý standard. Pasparty a rámečky byly prý zavrženy jako pozůstatek fotografického mindráku vůči malířství.

Tak a máme to! :cry:

Ty fotky mimochodem nebyly všechny špatný (ale ty špatný byly opravdu hodně zlý) nicméně celá výstava byla bez koncepce a podle mě i obsahu. Asi nejlepší na ní byl zacyklená videoprojekce jedne extaltované scény ze seriálu F. L. Věk.

Jinak v programu mají autoři uvedený rozhovor s fotografem Janem Svobodou. Za pozornost stojí tyto výroky:

Takže Vy jste samouk. Bylo to těžké? Někteří lidé nejsou schopni se naučit ani jak se drží fotoaparát.
To jsem se nenaučil dodnes. S fotografií je to tak. Když člověk kreslí, potřebuje pero a papír. Dítě nakreslí živý, expresivní obrázek. Diletant kreslí diletantské obrázky, kýče. Jiný třeba nakreslí pěkný jednoduchý obrázek a všichni jsou
ohromeni. S fotoaparátem je to nejinak. Ale vždycky to má bohužel něco společného s technikou.


Pro silné povahy, které by si to chtěli přečíst celé: http://nod.roxy.cz/i...50000000517,det
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních