Přejít na obsah


Fotka

vyvolání T-MAX 3200


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 17 březen 2007 - 14:19:25

Dobré odpoledne vážení temnokomorníci,

chtěl jsem se zeptat zda někdo nemáte zkušenosti s voláním tohoto filmu. Digitaltruth znám, ale...není nad radu někoho kdo film zkoušel a ví jak se chová.

Foceno za maximálně mizerného světla v klubu, na clonu 2 (u onoho objektivu je docela nízký kontrast na f/2), z ruky, bez blesku.

K dispozici mám Rodinal, ID-11, Fotomal.

Děkuju.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 březen 2007 - 15:03:36

Tak nevím, jestli ti nějak pomůžu, ale v týdnu sem jeden tmax 3200 vyvolal. Bylo to v rodinalu 1+50 dle digitaltruth.
Sice tam píšou čas 16min., ale já sem to dal tak 18. Jsem poučen, že když volám dle DT.com v rodinalu, tak si musím přidat- asi překlápím míň nebo co.
A jaký je výsledek? No zrní to, ale už podle oka se to zdá být vcelku vydařené. Nemám to ale ani v PC, ani na paíře, tak těžko říct... Kdyby si byl od Brna, tak můžu ukázat negativ :-) .
Teoreticky by ale stálo za to, udělat to v rodinalu 1+100 s časem tak cca 50-55 minut. Výsledek by mohl být opravdu zajímavý. (někdo mi psal, že když chceš vyvolat film v 1+100, tak vezmeš čas 1+50 a vynásobíš ho třema. Co je na tom pravdy nevím. Potvrdí mi to někdo?)
  • 0

#3 me

me

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 17 březen 2007 - 17:57:26

Volal jsem ho v Microphenu stock. Zrno jako prase, ale ve finále jsem byl s výsledkem spokojenej. Fotil jsem modelky na molu, všude tma, jen ony nasvícený, šlo mi spíš o kontrast mezi světlem a tmou a ne o módní detaily :-)
  • 0

#4 me

me

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 17 březen 2007 - 17:59:24

Aha, píšeš že Micrphen nemáš 8O Navíc jsem ho pushnul na 6400 :-)
  • 0

#5 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 17 březen 2007 - 20:33:20

vosobní ne, ale několik kolegů se vyjádřilo vo jeho kvalitách docela nelichotivě, něco ve stylu jako me, ale bez finále :-) takže jenom zrno jako prase ...
  • 0

#6 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 19 březen 2007 - 03:41:44

Vážení přátelé, tak jsem onen T-Max 3200 vytáhl teď z vývojnice a suší se...a nevypadá zas tak zle. Voláno v ID-11, stock, 14min, 20C.

Při focení jsem měl nastavenou citlivost 1600 (OM-1 větší neumí) a ručičku (dost nepřesného) expozimetru vyrovnával trošku níž, ale stejně to bylo foceno na cca 2000. Což nakonec možná pomohlo. Kontrast je dost velký, leč kresba vypadá celkem zachována - hlavně na obličejích. Zrno posoudíme později.
  • 0

#7 lada

lada

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 březen 2007 - 22:10:04

... volám ho taky tak. a zrno tam je, ne že ne... a jaký. Ale mě se líbí, tak co?!? :-)
  • 0

#8 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 21 březen 2007 - 19:27:32

Tak uz mam i fotky - sice jen z labu...na zvetsovak neni ZATIM cas a misto, ale i tak jde neco poznat - a je to celkem fajn. zrno tam je...ale v tehle podminkach bych stejne na jiny film nic nevyfotil...takze muzu doporucit na akce typu koncert, klub, party.
  • 0

#9 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 21 březen 2007 - 23:45:40

ty si jim půjčil svůj negativ do labu?
to tam musíš mít hooodně dobré známé.......
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 březen 2007 - 23:50:09

Tak uz mam i fotky - sice jen z labu...na zvetsovak neni ZATIM cas a misto, ale i tak jde neco poznat - a je to celkem fajn. zrno tam je...ale v tehle podminkach bych stejne na jiny film nic nevyfotil...takze muzu doporucit na akce typu koncert, klub, party.


No to se můžeš pochlubit, kam jsi to zanesl. Jelikož su též z Brna, tak by mě to jistě zajímalo.
  • 0

#11 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 22 březen 2007 - 09:51:38

ty si jim půjčil svůj negativ do labu?
to tam musíš mít hooodně dobré známé.......


zas tak dobre zname tam nemam, ale jeste mi film neponicili...zvladli jen pokazit radu fotek...ale to je resitelne. a nakonec mi nic jineho nezbylo, protoze na komoru neni cas a fotky jsem potreboval rychle.
  • 0

#12 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 22 březen 2007 - 09:52:45

Tak uz mam i fotky - sice jen z labu...na zvetsovak neni ZATIM cas a misto, ale i tak jde neco poznat - a je to celkem fajn. zrno tam je...ale v tehle podminkach bych stejne na jiny film nic nevyfotil...takze muzu doporucit na akce typu koncert, klub, party.


No to se můžeš pochlubit, kam jsi to zanesl. Jelikož su též z Brna, tak by mě to jistě zajímalo.


na brnenske laby uz trosku ... su ted pres teden v praglu, tak to resim tady. skoda je na 10x15 pro kamarady na ukazku vetsinou dostatecna.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních