Přejít na obsah


Fotka

Co hledám na temné komoře?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
73 odpovědí na toto téma

#1 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 20 březen 2007 - 09:28:49

Vždy, když otevřu Temnakomora.cz, tak vidím, že se mnou současně dívá 5-20 lidí. Vezmu-li v potaz, že za den přibude jen pár dotazů a reakcí do fóra, napadá mě, co tu všichni hledáme.
Taky se hned nabízí otázka, co od temnakomora.cz čekáme.
Trochu se snažím něco psát, nicméně jsem poněkud limitován časem a těžko si dovedu představit, že bych mohl psát víc jak 2-3 články za měsíc, později i méně. Stejně se dostanu do bodu, kdy nebudu vědět co dál.
Již předem bych se rád zeptal zde ve fóru, o co by byl zájem ze strany přihlášených a předplatitelů.
Zatím máme 4 aktivní autory, prosím zkušené kolegy, pokud by jste byli ochotni sepsat nějaký ten postřeh z vaší komory, třeba zkušenosti s vývojkou XY, Jak na archivaci negativů, Proč ředit stock... určitě byto bylo ku prospěchu celého serveru.
  • 0

#2 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 20 březen 2007 - 11:07:05

Pokud někdo máte nějaké slušné zkušenosti s tvorbou paspart, byl bych obrovsky vděčen, kdyby jste nám to tady napsali jak to děláte. Ideálně včetně dodavatelů těch tlustejch papírů co je nemůžu nikde sehnat, abych to zkusil.
  • 0

#3 kodl

kodl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 302 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 24

Publikováno 20 březen 2007 - 11:32:11

Tady jsou nejake linky na dodavatele paspart v Cechach, zkusenosti s nimi nemam, pasparty nakupuju v Rakousku.

http://www.ramovani....velkoobchod.ASP
http://www.fotonova.cz/pasparty.htm

Co konkretne by vas o tvorbe paspart zajimalo?
  • 0

#4 me

me

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 březen 2007 - 12:04:17

Goro: Co by jsme hledali? Jsme tu rádi :-)
  • 0

#5 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 20 březen 2007 - 12:49:34

tak fakt, že si můžu pobrouzdat a pokecat mezi lidma, co maj podobný vidění fotografie, podobný radosti i problémy je pro mě samo vo sobě dost příjemný, sem tu rád.
no a dál hodně voceňuju možnost dobrat se přátelskejch :-) rad pro svoje pokusy a vomyly, navíc bez nutnosti přehrabovat se projevama lidí, co to viděj jinak
časem počítam taky s tim, že tady budeme schopný společně vygenerovat věci, znalosti a dovednosti, ke kterejm by sme se jednotlivě - každej sám dostávali jen složitě a zdlouhavě
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 březen 2007 - 12:55:18

OK goro:

Byl by zajem o Velko formatovou fotografii? Pokud ano asi bych zkusil za vydatne pomoci predsedy neco napsat :-)
  • 0

#7 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 20 březen 2007 - 13:08:11

byl by velkej zájem. tohle téma zrovna přes některý vojedinělý pokusy nejen na webu v česku dost chybí. předem díky
  • 0

#8 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 20 březen 2007 - 14:25:59

Já to napsal proto, že miluju tyhle články, jak kdo co dělá, nějaký zkušenosti, ať je to cokoliv co souvisí s temnokomorničením.
Klidně ať to je o Velkoformátu, o tom že není nad kombinaci RodinalxHP5, o tom proč fotím jen se žlutým filtrem, nebo jak se lišej jednotlivý kusy VF značky toyo, kdyby to člověk kupoval, aby nekoupil zrovna ten nejmíň vhodnej.
Skoro si říkám, že některý fóra jsou tak nabitý slušnejma informacema, že kdyby si autor příspěvků dal maličko víc práce, byl by z toho pěknej článek.
  • 0

#9 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 20 březen 2007 - 14:41:28

Na tvorbě paspart by mě zajímalo asi toto:
1) na co je dobrá pasparta
2) který fotopapír materiál je vhodný na pasparty, ja se má ožíznout jestli nechat přesah 1cm, nebo bez přesahu.
3) Materiály pro tvorbu passpart, ideálně výrobce, kde se dají koupit, + cena
4) postup práce z vlastní zkušenosti, jak řezat, jestli lepit na desku nebu zespod na paspartu jaen shora, jak to psal Marty....

Když by se našlo i nějaké vtipné přirovnání s digitiskem v euroklipu, které tomu dodá takovej ten pravej punc černokomornického humoru.....
  • 0

#10 kodl

kodl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 302 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 24

Publikováno 20 březen 2007 - 15:00:32

Goro:

Tak to je opravdu na delsi povidani. Jen nevim jestli se to hodi na tyhle stranky abychom nepokracovali pres ramovani, pozlacovani k restaurovani :-)
  • 0

#11 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 20 březen 2007 - 15:18:30

no jistěéé. nebo si tady snad někdo myslí, že svoje ručně cachtaný vf lithiový kontakty je možný dát do něčeho jinýho než ručně vyřezávanýho rámu zlacenýho na mixtion nebo dokonce poliment?
  • 0

#12 kodl

kodl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 302 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 24

Publikováno 20 březen 2007 - 15:22:58

mixtion na ram? No fuuuj. :-) Pekne kridu, gesso, poliment - to jo to beru :-)
  • 0

#13 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 20 březen 2007 - 15:37:41

:-) začínam mít tady z toho takovej dobrej pocit, že kdyby sem náhodou zabloudil nějakej pominutej digitálista, bude tomu tady rozumět úplně stejně jako já těm jejich pindům
  • 0

#14 kodl

kodl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 302 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 24

Publikováno 20 březen 2007 - 15:39:40

:-) začínam mít tady z toho takovej dobrej pocit, že kdyby sem náhodou zabloudil nějakej pominutej digitálista, budeme tomu tady rozumět úplně stejně jako já těm jejich pindům


A o tom to je ne :-)
  • 0

#15 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 20 březen 2007 - 15:42:59

je to neuvěřitelný, ale zatím je to tady od nich čisté, paráda :-)
so, keep this web clean
  • 0

#16 kodl

kodl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 302 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 24

Publikováno 20 březen 2007 - 15:45:59

je to neuvěřitelný, ale zatím je to tady od nich čisté, paráda :-)
so, keep this web clean


Jiste tady se mluvi cizim jazykem :-)
  • 0

#17 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 20 březen 2007 - 15:50:35

a tak to i zůstane. prvního takovýho tady "neúmyslně" vymažu jak paměťovou kartu :-)
sorry error 8)
  • 0

#18 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 20 březen 2007 - 16:56:39

Já hledám na temnakomora úplně všechno o klas. focení.
A samo hledám odpovědi na promě zrovna vyvstalé otázky/problémy.

Zajímá mě úplně všechno i velký formát (byť na něho nefotím), zrovna nedáno jsem si říkala, na čem vy to velkoformátnící vlastně zvětšujete?

A pokud jde o prezentaci obrázků, tak ta mě zajímá mooooc.

Zatím jsem nedělala obrázky, které bych chtěla pověsit třeba na zeď, ale spíš jsem fotky jen rozdala - páč o ně byl zájem (vesměs to byly RCčka, tak mě darování tak nebolelo - spíš má z toho člověk radost), ale říkala jsem si, že by to možná chtělo i něco víc, než jen bílý rámeček nechaný okolo fotky.

Pokud budete něco psát, možná by ale stálo za úvahu zkusit někde sem tam vložit obrázkovou ukázku - i když chápu, že pro černokomorníky/ce může být toto nekpřekonatelný problém.

Od temnakomora jsem určitě nečekala a ani nečekám, že zde bude od zkušených komorníků článek každý den...Na články musí komorník uzrát a obvykle to chce dosti nasbíraných zkušeností, aby se dal udělat závěr, a s tímto se mohl komorník podělit s ostatními. Jo holt nic se nesmí uspěchat, ani dobrá fotka ne.
  • 0

#19 Luda76

Luda76

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 268 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 20 březen 2007 - 17:19:04

Proc sem chodim?
V nejblizsim okoli meho bydliste sem opravdu ( zrejme ) posledni posuk podobnyho razeni.
No a kde jinde by clovek nejakou tu moudrost pobral? A na jednom webu! A k tomu v dobry spolecnosti :wink:
Ve spolecnosti lidi kterejm duveruju...

Luda76
  • 0

#20 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 20 březen 2007 - 17:36:15

Jo a hlavně jsem chtěla napsat, že je to tady moc fajn, a jsou tu moooc fajn lidi :wink:
  • 0

#21 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 březen 2007 - 18:25:00

Ok beru si VF :wink:))) ste vsichni blazni
  • 0

#22 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 20 březen 2007 - 19:10:54

všichni ste blázni, jenom já sem kambo :wink:
  • 0

#23 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 20 březen 2007 - 22:54:02

No důležitá je i nadčasovost zdejších textů. Všechno platilo před lety a bude platit i dál. Jednou se ptali pana (taky) hvězdáře Grygara (nevím jeho ak. tituly) "co by si vzal s sebou na pustý ostrov". Mimo jiné i Ottův slovník naučný. Ve vývoji lidstva sto let sem, sto let tam - to prý nehraje roli a tady je to podobné, nic převratného se v celém čb procesu nestane, občas nějaká nová emulze, ale zvětšovákem se bude svítit pořád...
Dobré je taky najít rovnováhu - mezi časem u klávesnice a v komoře. Ta první možnost by neměla převážit druhou. A proto se to tady nekupí každý den stovkou příspěvků.
Povídání o VF bych si pročetl rád. Hlavně jak tam "hejbou" s těma filmem nabitýma destičkama a nezapomenou vyndat ty krycí planžety a potom to nezapomenou zase zakrýt a jak se s tím manipuluje....
  • 0

#24 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 20 březen 2007 - 23:04:34

celkom by som ako uplny zaciatocnik uvital nieco o barytoch...mat ..lesk...susit.. nesusit...kolko prat...atd atd..
  • 0

#25 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 21 březen 2007 - 05:13:02

Dany, oprášil jsme půjčeného mentora 13x18, naládoval do kazety film a můžeš začít. Jen do toho s tím VF, rád se něco naučím.
  • 0

#26 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 březen 2007 - 09:27:14

je to neuvěřitelný, ale zatím je to tady od nich čisté, paráda :lol:
so, keep this web clean



A co by tady jako dělali? :wink:


K Hynkově dotazu: já jsem čistý "čerpač". Na články bych to v mém případě neviděl, nemám o čem psát... čb nedělám a v barvě se plácám, zkušenosti bych mohl dát akorát ty špatné, zařazené tak maximálně do vlákna Veselé historky z komory...
  • 0

#27 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 březen 2007 - 09:46:51

no konečně krakene, gde's byl čéče? :lol:
sem nevěděl, že seš taky velkoformátník :wink:
  • 0

#28 fishbed

fishbed

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 21 březen 2007 - 11:11:48

Pls nemáte někdo použitelnou kazetu na 13x18?
  • 0

#29 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 březen 2007 - 11:26:02

no něco mam ...
  • 0

#30 fishbed

fishbed

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 21 březen 2007 - 11:59:47

Vyhrabal jsem starý měcháč - neidentifikoval jsem ho, ale podle svědectví je někdy z let 1930-35. Má rodenstock objektiv. Ale kazeta je už poněkud jetá. Kde by se dala sehnat?
  • 0

#31 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 březen 2007 - 12:33:45

de vo to, aby ti tam pasovala. tohle může bejt docela problém. zkus aspoň identifikovat přesnej typ
  • 0

#32 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 březen 2007 - 12:34:47

jinak vlákno vo vf kazetách je těsně vedle. navrhuju přesun
  • 0

#33 standa

standa

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 březen 2007 - 13:11:25

Když už se to takhle pěkně zvrhlo do VF, tak by mě zajímalo, jestli tu někdo má zkušenosti se stavbou, případně repasí nějakejch starších krabic :wink:
  • 0

#34 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 22 březen 2007 - 19:21:49

Copak tu hledám? No, hledám tu nějakou rozumnou záminku k tomu, poodložit digitál a koupit BW film, postavit znovu zvětšovák.... Aby třeba syn poznal, že se fotky dají dělat i jinak, než je vytisknout na barevné tiskárně.
  • 0

#35 m-i-ch-a-l

m-i-ch-a-l

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 květen 2007 - 19:16:03

Fihaaa...konecne stranky o necem, co se mi libi a co mne fakt zajima!!!
Pokavad nikdo nebude proti, vecpu se mezi vas:-))) Je fajne vedet, ze je par lidi, jenz nepropadlo digitalizmu:-)

Jinak s timhle forem jste mne rozesmutnili:-( Chystal jsem totiz neco podobneho. Sice ne zamerene primo na temnou komoru, ale vseobecne...klasickou fotografii. A uz mam i peknou, ceskou domenu :-) :-)
  • 0

#36 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 10 květen 2007 - 19:36:06

Michale, do zdar jak sviňa mezi nama. Ty, poslúchaj ogaro, co děláš až kdesi ve Skotsku či kde to vlastě si. Poď dom!!! :-) Ty čeče, tož když už si tam, aj bych se tě na neco zeptal, páč to možná budeš vědět. Tý poslúchaj, já sem slyšel, že se tam prej pije víc jak u nás na Valašsku. Říkal mi to kamarád a já tomu pořá nemožu věřit. Že né? To už myslím víc ani nejde:-)
  • 0

#37 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 květen 2007 - 20:12:41

Co tu hledáme – jistý pocit sounáležitosti. Člověk je tvor společenský, je nás pár, co děláme v temné komoře – je nás pár a i to malé množství se dál dělí. Nicméně pradávná vlastnost člověka tvořit tlupy vzala naštěstí na vrch.

Články – www.feudum.cz vydrželo ve dvou lidech fungovat uspokojivě 7 let – a i když tam už nové věci nedávám, díky svému archivu stále má svůj význam. Jo, kde jsou ty časy, kdy jsem psal článek týdně. Nic takového od autora stránek nechci – vím, co to je za řeholi. Ale přimlouval bych se za to, abychom mu alespoň občas pomohli a něco sesmolili sami. Ono by občas stačilo dát „štábní kulturu“ některým informativním příspěvkům v auditoriích. Mimochodem nemusilo by to být jenom z komory. Ale já osobbně se dozvím cokoliv o analogu.
.
Co čekáme? – já nevím jak kdo, něco nového se dozvědět, naučit, potkat pár podobně postižných kolegů. Například ta výroba paspart byla pro mě velkým přínosem.

O co by byl zájem? Já jsem člověk svým způsobem skromný, schroustám všechno, co se mi nabídne, pokud to má hlavu a patu. Na druhé straně nemusím články „huránadšenců, kteří si jeden den koupí objektiv a druhý den o něm napíší oslavný článek, aby se ujistili, že udělali tu nejúžasnější věc v životě.
  • 0

#38 m-i-ch-a-l

m-i-ch-a-l

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 květen 2007 - 21:05:04

Michale, do zdar jak sviňa mezi nama. Ty, poslúchaj ogaro, co děláš až kdesi ve Skotsku či kde to vlastě si. Poď dom!!! :-) Ty čeče, tož když už si tam, aj bych se tě na neco zeptal, páč to možná budeš vědět. Tý poslúchaj, já sem slyšel, že se tam prej pije víc jak u nás na Valašsku. Říkal mi to kamarád a já tomu pořá nemožu věřit. Že né? To už myslím víc ani nejde:-)

Toz ozralu je tu habakuuuk, ale Valasi dle meho vedu:-) Jen to tak nejak maskujete. Pijete cely den, cely vecir a furt stojite...:-)
  • 0

#39 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 11 květen 2007 - 10:04:48

michal: kuš tož tos mne uklidnil, já sem mu pravil, že je to kravina:-)
  • 0

#40 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 20 květen 2007 - 20:30:26

Co cekam od Temnakomora.cz? Asi hlavne to, ze si tady lidi sdeli dobre i spatne zkusenosti s vytvarenim opravdovych fotek. A ze se v klidu a na urovni pobavi o vecech, ktere je spolecne zajimaji.

Zatim se to tu tak vyviji. Sam bych take chtel vic clanku, ale je mi jasne, ze si to tu delame sami pro sebe a ne kazdy ve volne case je ochoten pouze psat pro internetovy server. Ale to se casem podda, clanky budou... :lol:

Jedne velmi prijemne veci jsem si tu vsiml a jsem tady za ni velmi rad: at uz tu kdokoliv rekne cokoliv, tak ostatni se snazi pomoci, dat k dobremu svuj nazor a zkusenost a tak nejak tu zatim neni nevrazivost, ktera je v dnesnim hodne zkomercionalizovanem svete tak casta. Co mam konkretne na mysli: at tu nekdo napise, ze foti na VF nebo na kinofilm, nikdo ho nezatracuje a naopak mnoho lidi prida vlastni pozitivni nazor. Naproti tomu jsem se nestacil nedavno divit, jaka silena debata vypukla na FA na tema Nikon vs. Canon. A pritom je to blbost, protoze jde hlavne o vysledne fotky a ty pouze technika nedela.

Takze tak - jsem rad tady za tu komunitu, ktere je veskrze pozitivni.
  • 0

#41 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 20 květen 2007 - 20:33:33

A jeste ke clankum - vrta mi hlavou tema na clanek "Zkusenosti zacatecnika :lol: " Snad by tu byl zajem (?) i o postrehy temnokomornickeho zajice, ktere urcite resi / bude resit kazdy, kdo se rozhodne take jit touto krasnou cestou k ziskani papirove fotky.
  • 0

#42 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 20 květen 2007 - 21:45:25

to je dobrej nápad. minimálně by to mohla bejt dobrá zábava a spoustě lidí by se při tom třeba ulevilo. neni nad cizí neštěstí :lol:
  • 0

#43 m-i-ch-a-l

m-i-ch-a-l

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 květen 2007 - 23:15:00

Tak o tom bych mohl napsat knihu :lol: :( :D
  • 0

#44 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 květen 2007 - 07:03:28

Piste budu jen rad :lol:) sam se snazim uz 3 tydny dat dohromady clanek o VF ale nekdo mi krade cas :(
  • 0

#45 zednar

zednar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 květen 2007 - 08:51:13

Taktéž se musím připojit k pochvalné nótě tomuto serveru, páč jsem prostý začátečník laškující s Flexaretou, je tento server pro mne studnou informací, které jsou podávány pomocnou rukou bez zášti či výsměchu. Má to velký úspěch jelikož mě tento přístup potěšil ale hlavně utvrdil ve správnosti své volby v tvorbě fotografií. Že jsem si díky Vašim radám ušetřil hodně zklamání a neúspěchu snad ani nemusím zmiňovat.
Hezké místo.
  • 0

#46 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 29 leden 2008 - 14:30:30

Vážení kolegové , navrhuji Vám založení nového tématu našeho fóra :
TEMNOKOMORNICKÁ KNIHOVNA / aneb "Co se do popelnice nevešlo".
S pozdravem : Erik Kurach - Slaný .
  • 0

#47 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 29 leden 2008 - 17:34:52

vážení přátelé - teď opravdu nebudu přehánět, ale fotit kino jsem začal nedávno a veškeré info jsem čerpal na temnékomoře - Xkrát jsem přečetl sérii o začátcích (byla to série asi 4 - 5 článků..) a hodně mi to pomohlo.. Teď nasávám info o vybavení komory a pomalu se na ní chystám...
A za další - občas se kouknu na photopost.cz a komentáře vystavených fotek.. Trochu to na mě dýchá určitou nadřazeností a sebestředností komentujících (nechci se nikoho dotknout - prostě jen pocit..) to tady je jakákoliv debata uvolněná, vstřícná a věcná... To se mi líbí... Je mi tu holt fajn...
  • 0

#48 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 29 leden 2008 - 18:26:03

Lidi dobrý, já když tohle fórum před nedávnem náhodou vobjevil, tak já byl uplně perplex a u vytržení a štaif. Zalil mě pocit nekonečnýho blaha a vděčnosti. Dyk já už skorem myslel, že sem sám na celým tom šírým světě kdo nepoužívá při focení jen jedničky a nuly a najednou sem zjistil že tady existuje vobrovský podzemní temnokomorní hnutí ! No prostě bomba! Uplně mi to nalilo novou energii do žil! :) :D
Jinak co s psaní článků týka, jsem šmudlal domácí a nemám moc čím přispět, ale s o to větší chutí si přečtu naprosto cokoli, i když to v životě k ničemu nepoužiju. Tak vás psavce chci jen povzbudit, pište, piště, úspěch zaručen, vděčné publikum předem zajištěno :wink:
  • 0

#49 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 29 leden 2008 - 20:23:51

Vzhledem k tomu, že mě digitální technika tolik neoslovila a raději si udělám fotku pod zvětšovákem než na počítači byl jsem rád když jsem našel na internetu tyto stránky.

Očekávám, to co tu píšeš, něco zajímavého se dozvědět a zároveň se podělit o své zkušenosti. Najít pár lidí se stejným zájmen o tento koníček. Už mě nebavilo hádání o pixelech a o foťácích. Většině lidí stačí, že je fotografie barevná a líbivá. Dokonce začínám s hrůzou zjišťovat, že už jim ani nevadí fialový sníh a podobná barevná zvěrstva, která jim lezou z těch kouzelných krabiček.

Pokud mohu tak by mě spíše zajímala fotografie samotná, zajímavé tipy na knihy o fotografii, světové autory, výběr témat na focení, fotografování celků, výlety, kompozice, příprava výstavy.....atd. Myslím, že i tohle tady za chvilku bude jinak skončíme jako ty digitálisti diskutující o pixelech a mi o vývojkách.
  • 0

#50 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 29 leden 2008 - 20:44:23

len nové vývojky (našťastie) nevychádzajú na svetlo sveta každé tri mesiace.. :wink:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních