Přejít na obsah


Fotka

Veselé historky z komory


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#1 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 21 březen 2007 - 14:11:07

Tak se pochlubte, co srandovního se vám stalo v komoře. Předpokládám, že to budou nějaký vlastní chyby, ale třeba budu překvapenej, co všechno se může stát.

Já jen nakousnu, že loni v létě jsem vyháněl z komory vosy, svině jedny mi zkazily celej den vyvolávání...
  • 0

#2 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 21 březen 2007 - 15:47:38

Jak jsem filtroval barvu:

Kdo používá barevnou hlavu, tak ví že když nezaklapne filtry, tak nefiltruje. Normálně je to vidět, ale když děláte barvu tak film má na sobě oranžovou masku a když jste zajíc a děláte to poprvé, tak si nevšimnete, že filtry nejsou zasunuty.
Tak jsem filtroval a filtroval a obrázky byly stejný a stejný pořád tak čerený a žlutý, až jsem litoval že jsem se do tý barevný fotky pustil. Přemnlouval jsem sám sebe že se to lepší až jsem sáhnul na páky co zasouvajíí filtry a pěkně jsem si prožil ten pocit, když přijdete na to, že jste blbší než jste mysleli.
  • 0

#3 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 21 březen 2007 - 15:52:02

Já jsem zasejc měla v barevný hlavě špatně strčenou míchací komoru - místo dírou k žárovce, tak od žárovky (ono se pak není čemu divit, když vám vychází časy kolem 12 min. - ale jsou to skvělý časy na nadržování :wink:
  • 0

#4 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 březen 2007 - 15:52:36

Nakoupil jsem vybavení, chemii a zmasírován článkem ve Photo life a osobním přesvědčováním mistra Karbusického na jeho workshopu asi před pěti lety (nekamenujte mě, ano, přiznám se, prošel jsem tím:) o tom, že dělat barvu doma je v podstatě strašně jednoduchá věc.
Má pravdu, ale...:wink:)

První den jsem iniciativně trénoval orientaci po komoře, abych věděl, kde přesně mám misky, kleště (pokud si je člověk dá na stejné místo, že:) a po paměti naklánět misky s chemií, abych do toho mohl vrazit papír a nevylil obsah. Vy, černobílové, máte ohromnou výhodu v červeném světle...

Když jsem měl dojem, že se v komoře neztratím a nevymáchám si papír místo ve vývojce v nedalekém WC, rozhodl jsem se osvítit první papír. Vše šlo přesně podle návodu: nastavit doporučenou filtraci, dobu osvitu, teplota vývojky byla dobrá, vyvolávací čas OK, přerušeno, ustáleno, vypráno, usušeno... a pořádně zanadáváno. Obraz jevil obrysy, které jsem čekal, ale byl celý úplně červený resp. purpurový.
Říkám si, to je v pohodě, chci ubrat purpurovou, přidám purpurový filtr. Prý jen malé pootočení změní výrazně výsledek, chci si to ozkoušet, tak přidám 10 dílků. Po usušení, nic. Žádná změna. Takhle funguju celý večer, až se dostanu na pokraj stupnice a filtr přidávat dál nejde. Stávám se čím dál zoufalejším. Celý večer v tahu, doma ještě prolistuju a pročtu všechny podklady co jsem měl (tedy již dříve zmiňovaný článek ve photolifu) a s ujištěním, že všechno dělám správně jsem šel zmaten spát. Druhý den znova do komory, hraju si všema možnými filtry a už mám tendenci psát na paladix něco o prodeji vybavení. Třetí den jsem se rozhodl vše rozebrat a znova složit. Všímám si, že na barevné hlavě je páčka, která má něco do činění s filtry.

Heuréka, zjistil jsem to. Filtry nebyly aktivní, páčka nebyla v pracovní poloze...:o Ale nebojte se, stává se mi to pořád docela často, že po zaostření a doladění výřezu ty filtry nezapnu. Umělecké monochromatické zvětšeniny mi tak vznikají pořád:)
  • 0

#5 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 březen 2007 - 15:53:34

sakra, Hynek to napsal stručněji a rychleji...:wink:
  • 0

#6 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 21 březen 2007 - 16:08:28

Koukám, že s barevnou hlavou jsou pořád nějaký problémy :D To já mám takovou prehistorickou barevnou hlavu, snad první typ, co kdy Meopta dělala, koupil jsem to spolu s Magnifaxem 3. Jsou na to takový zajímavý žárovky, co se nedaj nikde sehnat, naštěstí jsem jich dostal několik do zásoby. Barevná hlava má takovej plechovej komín, kterej se nasadí místo lampové skříně na zvětšovák, vypadá to pak jako stolní vrtačka vééélmi starého data výroby.

Se zvětšovákem jsem dostal i objektivy 80 a 105 mm, padesátku jsem už měl. 80mm se nedal používat, takže jsem 6x9 i 6x6 zvětšoval na 105mm. Bylo mi sice divný, proč na 6x9cm vinětujou okraje, ale řekl jsem si, nojo, ten Magnifax to má blbě vyřešený, ten negativní rámeček. 6x9 jsem stejně jen zkoušel starej měcháč.
Pak jsem ale začal víc fotit na Yashiku 6x6 a zachtělo se mi zvětšovat i více, než na 24x24cm. Tož jsem už nemohl zvětšovák s objektivem 105mm vytáhnout výše, tak jsem si od RHx půjčil 80mm. No a hrůza - okraje vinětovaly jak blázen, stejně, jako dříve 105mm na 6x9! :wink:

Rozebral jsem zvětšovák, zkoumal, jestli mi tam něco nechybí nebo nepřebývá :o oddělával kondenzor, psal do Meopty ohledně výměnných kondenzorů, ptal se na Fotoprůvodci....

Nakonec se mi dostalo osvícení a já bez cizí rady! zjistil, že jsem ten komín od barevné hlavy měl nasadit AŽ na plechový mezikus, který je okolo kondenzoru a na který se nasazuje lampová skříň. Takže jsem měl světelný zdroj moc nízko a kondenzor nevysvítil celou oblast negativního rámečku, ale jen jeho střed. Zvětšovák se po správném nastavení stane ještě větší obludou, než je normálně. Proto jsem si myslel, že TAKTO by to bylo určitě špatně :lol:
  • 0

#7 Luda76

Luda76

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 268 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 21 březen 2007 - 16:53:11

Moje prvni vyvolavani.

No, je uz to nejakej casek. Ale stejne se porad smeju tomu jaky sem jelito.

Tehda sem este nemel komoru a tak sem se rozhod ze svuj prvni film urcenej ke koupani spolu s ID 11 zavedu do vyvojnice na pude. Teda, v takovym mrnavym pristenku kde clovek nemuze pomalu ani stat aby se neprastil.
Pripravy sem pojal opravdu poctive. Trosku sem tam poklidil, ma zem dal odriznutej kus koberce, donesl si tam i zidlicku abych mel vyvojnici kam polozit a snil a nekolikavterinovem zavedeni filmu do tanku. Natrenovano nanecisto sem mel dost, takze sem se nebal ze neco nevyjde. Na svetle sem si za pekelnyho nadavani povytahnul kinofilm z kazety a s oddychnutim zalez do toho pristenku.
Je pravda ze film byl trosku odolnejsi nez ten treninkovej ale po par minutach sem dosel az na konec kazety. Sahnu pro nuzky a... nuzky nikde. V tu chvilku sem mel pocit ze tohle prece neni tak strasna nehoda a jako spravnej chlap sem pouzil hrubou silu. Nastesti se se dal vyskubnout docela snadno. To byla uleva...
To nejlepsi me ale teprve cekalo. Natocil sem celej film do sneka, nahmatam vyvojnici ( v ni mam prece ten stredovej trn ) navliknu sneka na trn a sup s nim do vyvojnice. Beru do ruky.. ale pockat neberu. Ja vul zapomel viko od plastimatky ve vedlejsi mistnosti! V ten okamzik sem mel pocit ze vetsi blb na svete ani nemuze bejt. Celej den si to vsechno pripravuju a ted sedim po tme v mistnosti s vyvojnici bez vika jako hromadka nestesti.
Jima me beznadej. Sedim a dumam o tom jak vyresit takovej problem. Nakonec po tme nahmatam alespon cihlu ( na pudach byva prece od vseho trochu ) vyvojnici priklapim polstarkem ze zidle, zatezkavam cihlou a bezim pro vicko.
Pak uz jde vsechno jak po dratku. Film poctive vyvolavam, prerusuju a ustaluju. Pak uz jen staci destilka se smacedlem a sup na snuru. Je uz fakt pozde, chce se mi mooooooc spat. Den byl fakt tezkej.
Oblikam se do pyzama najednou se mi rozbreskne. Ja ... ten film nevypral! :wink:
  • 0

#8 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 21 březen 2007 - 18:55:18

Jo, jo, zapomenuty nuzky jsou svina...take jsem tim prosel... nejlepsi ale zatim bylo kdyz jsem si jednou ty nuzky vrazil do prstu...a pokapal si krvi film. Nevim co v krvi mam, jestli ustalovac ci co, ale na mistech kde jsou byly kapky krve se film nevyvolal...nepomohlo ani predeprani.
  • 0

#9 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 březen 2007 - 13:59:30

To jsme si kdysi na koleji půjčili fotokomoru. Všichni jsme se tam nahrnuli a jali se dělat fotky z výletu. Kamaráda, co byl nejblíže od krabiček s papírama jsem poprosil, aby se podíval, jestli v té první krabičce nějaké papíry jsou. A on se opravdu podíval 8O
  • 1

#10 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 22 březen 2007 - 14:04:27

taky se mi poštěstilo mít komoru i během studia na koleji. nejlepší na tom bylo, že zatímco spousta lidí dojížděla nebo bydlela po drahejch privátech kvůli nedostatku místa, já měl v tom samym baráku dvě místnosti i se záchodem jenom pro svoje černokomornický pokusy 8)
  • 0

#11 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 březen 2007 - 19:54:40

Jo, komora na koleji je výborná věc, já to tak mám zrovna teď :D Co mě trošku zaráží, že se nikdo neozval a upozornění o jejím znovuotevření, ale aspoň ji mám sám pro sebe :D

Jinak veselé historky, u mě nic moc, teprv začínám. Snad jen, když jsem poprvé vyvolával film, půjčil jsem si za tím účelem sušárnu (to jsem měl o existenci kolejní fotokomory jen matné tušení), zalepil všechna větrací okénka alobalem, ke dveřím hodil závěs za tím účelem sundaný z okna, futra oblepil nějakou kobercovkou, přes sebe hodil postarší baloňák a naprosto bez problémů jsem nacpal film do vývojnice. Nic jsem nezapomněl ani se nepořezal, ale zpocený jsem byl jak prasisko, to zase jo :wink:
  • 0

#12 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 23 březen 2007 - 11:04:09

Karle, temperovat máš vývojku, ne sebe:)
  • 0

#13 kodl

kodl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 302 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 24

Publikováno 29 březen 2007 - 13:03:51

Vratil jsem se takhle pozde v noci, no spis brzy rano, ze srazu s kamaradama. Jak jsem byl rojzarenej, tak jsem si vzpomnel, ze jsem chtel vyvolat film. Pripravim chemii, vytemperuju, nacpu film do vyvojnice a jdu na to. Naleju vyvojku, preklapim, vyleju, prerusim a chci nalejt ustalovac. Vemu do ruky posledni nadobku a koukam na nadobe napis "Vyvojka" a tak jsem Deltu vyvolaval 9 minut v Rapid fixeru.
  • 0

#14 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 30 červenec 2007 - 17:11:45

Jdu zvětšovat, zapnu zvětšovák a buch. Vodbouchnul jsem si žárovku. Dneka jsem byl v Praze. Stát se to včera, kopil bych si v civilizaci novou. Aspoň že v záložním Axomatu byla 100watová a funkční, jinak nevim co bych dělal (asi oprášil barevnou hlavu, co jinýho :)).
  • 0

#15 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 30 červenec 2007 - 20:55:19

No, raději toho zvětšování nechám :)
Právě mi totiž spadl mobil do vývojky. Naštěstí jí v misce moc nebylo, ale fotka to vodnesla (na obloze mam přiexponovanou klávesnici) :) .
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 červenec 2007 - 20:58:28

Jéžiš, na co taháš mobil do komory? :)
  • 0

#17 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 30 červenec 2007 - 22:11:38

třeba má podsvicení dyspleje z jantarovejch dyód a bliká tim na multigrejdy :)
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 červenec 2007 - 22:16:39

Leda tak. Jinak bych si nedokázal přítomnost této vyloženě digitální hračky v komoře představit. :)
  • 0

#19 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 30 červenec 2007 - 22:24:26

A co třeba že bych s tím krámem měřil čas? Nějak jsem se ještě nedokopal koupit timer k miskám. Asi to přehodnotím.
  • 0

#20 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 30 červenec 2007 - 22:30:26

Tak jako mobil taky používím, ale jen v negativním procesu, holt jsou to jediný schopný stopky co mám. Je to v poho, jen prusvih nastava, kdyz nekdo behem volani vola! :)
  • 0

#21 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 30 červenec 2007 - 22:33:18

I při takovéhle nepříjemné situaci stejně čas běží dál ikdyž není vidět (alespoň teda u mě). Je to už pár let co mě stopky v mobilu vypekly - plazily se asi poloviční rychlostí. Udělaly to jenom jednou, pak už si netroufly :)
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 červenec 2007 - 22:46:33

:abs

Když někdo při volání volá? To je třeba mu vysvětlit: "nevolej, teď zrovna volám"

Při negativním procesu využívám mobil taky, zatím mi ještě nikdo nevolal. Zatím.... :)
  • 0

#23 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 30 duben 2008 - 11:16:45

zkoušim teďka novej film. pořád to nebylo vono. buďto sem tam neměl tonalitu nebo zase grády, krytí a tak.
současně mam v bytě dvě temný komory - jednu bejvalou, co bude teď nově šatna a jednu novou co byla postaru šatna doteď. která z nich bude s příchodem mimina na svět ta větší, je snad každýmu jasný (samozřejmě, že fotokomora). v jedný teče voda a vystěhovávam ji, ve druhý už mam místo, pár věcí a staveniště. zkrátka - chaos - pobíham mezi nima přes celej byt, nezvětšuju už půl roku, dělam jenom negativy do trezorků...
vlez sem včera do tý starý, zhasnul, zamknul, rozlepil svitek, navinul na první pokus do joba a ... nenašel víko vod tanku. hledal sem v tý tmě a tom bordelu jak vzteklej a... nic. pak mě napadla spásná myšlenka. páč sem byl před koupáním a teda svlečenej, tak sem přitisk ten nezadeklovanej tank tou dírou na svý prsa, přitlačil a rozsvítil a... nebyl tam. tak sem zatlačil ještě víc, vodemknul a vyrazil přes byt vokolo spící ženy do druhý komory. tlačil sem na to prso co to šlo, prokličkoval mezi rozdělanou kuchyní, obejvákem i ložnicí do tý rozestavěný nový komory a... nebylo tam. a jak tak vokolo půlnoci pobíham nahej a zoufalej po bytě s přisátym jobem na prsu, napadlo mě podívat se pod dekl do výlevky... bylo tam. zhasnul sem, namáčk sem, rozsvítil, vohledal prso - kruh byl dokonale rovnoměrnej i když sem se trefil přesně - takže sem jen vymáčk vpáčenou bradavku a dál už byl postup standardní. no a ten zázrak - von ten mrcha film prostě potřeboval to přivinutí, to lidský teplo -vyšel po tomhle vobřadu konečně dokonale - doslova sem si ho vodkojil. a foťte pak na digitál...
  • 1

#24 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 duben 2008 - 12:26:12

:-(

máš bod! :-)
  • 0

#25 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 30 duben 2008 - 13:13:31

:-())
  • 0

#26 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 30 duben 2008 - 13:56:06

mně se asi před půlrokem povedlo místo svitku namotat na cívku krycí papír.
Přišel jsem na to, jakmile jsem rozsvítil a viděl film na zemi. Ještě jsem jej zkusit vyvolat, ale nemělo to cenu, protože to byla delta3200...

Nemusím ani připomínat, že jsem na něm měl několik povedených snímků...
  • 0

#27 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 30 duben 2008 - 14:05:47

Čím povedenější snímek, tím víc pokaženej film, to je prostě pravidlo :) Jinak mně se nedávno stalo to co mamiyakovi, tak jsem prostě film hodil dovnitř a uzavřel. Jako blbovi mi nedošlo, že bílý plastimatský víčko světlo propustí. Naštěstí to odnesl jen kraj filmu a snímky to téměř nepoznamenalo. (a když, tak ne tak aby jim to ublížilo)
  • 0

#28 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 30 duben 2008 - 14:41:43

mně se asi před půlrokem povedlo místo svitku namotat na cívku krycí papír.
Přišel jsem na to, jakmile jsem rozsvítil a viděl film na zemi. Ještě jsem jej zkusit vyvolat, ale nemělo to cenu, protože to byla delta3200...

Nemusím ani připomínat, že jsem na něm měl několik povedených snímků...


fakt že dělám, zavřu tank, najdu na zemi krycí pás a ten přetrhnu a jestli to jde, je to krycí pás, jestli ne, tak to je film
........jednou jsem taky navinul pás, byl to jeden z prvních svitků před pár lety
  • 0

#29 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 1 květen 2008 - 02:48:18

tož já dnes zářil...asi desetkrát jsem zapomněl změnit čas před počátkem nadržování, obloha černá jak etiopan v noci...dále jsem shodil ostřící mikroskop do přerušovače, izolepu a krabici od papíru do džberu s vodou, ustalovačem polil zeď a GD-Lkou trochu zalil spolubydlícímu boty... jediné co jsem nepo jsou kontakty z 6x9 na barytky 9x13 (tak se mi líbí že jsem rovnou ve Fomě objednal dalších cca 300 papírů - mají na ně supr slevu :-( )
  • 0

#30 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 1 květen 2008 - 06:36:01

"Kontakt je, asáku, holt kontakt."
J.S.

:-(
  • 0

#31 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 1 květen 2008 - 09:14:15

Abych přidal svojí trochu do mlýna,
často se mi stává, že v temné komoře osvítím bílý karton místo fombaromu, dávám si ho tam na zaostření a podobně, potom ho vymněním za ten citlivý, pokud na to ovšem nezapomenu. Pokud zapomenu obvykle je to, když hodně nadržuji vykrývám a tak podobně, abych pak zjistli, že jsem to dělal "naprázdno".

No k těm svitkům. Mně se podařilo nafotit jednu FP4+ z druhé strany, tedy na krycí pás. Byl to můj druhý z celkových tří svitků v půjčenám Hasselbladovi, takže jsem si tenhle přístrojek fakt hezky užil.
  • 0

#32 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 1 květen 2008 - 09:30:54

jo, jo, bratre, kontakt je holt kontakt...je kdzbz delali svitek o sirce 8 palcu a rollku k tomu tak se na to asi dam. to pohodli prip praci je uzasne, jen se blbe nadrzuje obloha...
  • 0

#33 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 1 květen 2008 - 21:42:07

Mě dnešní "veselá" příhoda z fotokomory stála něco přes tři stovky.
Míchal jsem si druhou část ze sady Tetenal C41 na 1 liter a mezitím jsem odbíhal vedle ke kotli, kde jsem pálil nějaké staré papíry. Lahvičky jsem měl v krabici pěkně seřazené, tedy myslel jsem si to, a tak to šlo pěkně rychle, tři lahvičky plus voda a byla vývojka, naládovat kotel, pak dvě větší lahvičky plus voda a byl blix, odběhnout ke kotli a pak už zbýval jen stabilizátor, vzal jsem lahvičku, koukám na ni a nevěřím svým očím: CD Part 3. Já blb nalil stabilizátor do vývojky a třetí část Color Developer mi zůstala.
  • 0

#34 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 16 červenec 2008 - 11:11:41

No tak já jsem "excelova" včera. Nafotil jsem dva filmy s kamarádkou, už jsem se těšil jak nádherný fotky jsem vyrobil. Zalezu do komory, oba filmy nasoukám do cívek, jo ten druhej šel blbě, ale šel. Zašroubuju vývojnici, šáhnu do míst, kde je flaška s namíchanou vývojkou. Je tam. Naleju, překlápím standardní volání. Vyleju, přeruším, ustálím a začnu vypírat. Zatím co teče voda jdu rosvítit. Když přijdu zpět, všimnu si, že to co jsem považoval za vývojku sice vývojka je, ale ne ID11 1+1, ale Rodinal. Koncentrát. Sice rodinal je nedostižnej, ale asi nefunguje na volání ve stocku :-) :) Nedá se nic dělat, dneska budeme fotit znovu. Jen se obávám, že ty fotky už tak pěkný nebudou...... Ach jo, že já mám v komoře takovej bordel a neuklidím po předchozí práci. Ta ID11ka stála vedle.......
  • 0

#35 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 16 červenec 2008 - 11:44:40

nejak mi nejde do hlavy, prečo si nerozsvietil po tom, čo si zatvoril vyvojnicu... :) film je predsa vnutri riadne uzatvorenej vývojnice chranený..aspoň u mojej Plastimatky to tak je...a nepredpokladám, že by to bol niektorý výrobca schopný inak... :-)
  • 0

#36 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 16 červenec 2008 - 11:51:03

nejak mi nejde do hlavy, prečo si nerozsvietil po tom, čo si zatvoril vyvojnicu... :) film je predsa vnutri riadne uzatvorenej vývojnice chranený..aspoň u mojej Plastimatky to tak je...a nepredpokladám, že by to bol niektorý výrobca schopný inak... :-)


Jo akorát dostat se k vypínači je poměrně komplikovaná akce, tak jí většinou spojím s kouřovou pauzou....... Dy´t na vyvolání filmu světla netřeba, ne?
  • 0

#37 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 16 červenec 2008 - 12:47:36

mám v komoře několik světel a několik vypínačů k nim, skoro je jednodušší, než mít jedno světlo a vypínače na třech místech, mít tři světla a jeden vypínač ke každýmu
tak si někde přidělej malou lampičku na přívod ke zvětšováku a máš pokoj
volat v neředěným rodinalu, to tu ještě nebylo :-)
  • 0

#38 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 16 červenec 2008 - 13:13:42

mám v komoře několik světel a několik vypínačů k nim, skoro je jednodušší, než mít jedno světlo a vypínače na třech místech, mít tři světla a jeden vypínač ke každýmu
tak si někde přidělej malou lampičku na přívod ke zvětšováku a máš pokoj
volat v neředěným rodinalu, to tu ještě nebylo :-)


Tak vždycky musí bejt nějakej průkopník...... Tak varování to bylo dostatečný, už to řeším......
  • 0

#39 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 16 červenec 2008 - 13:54:18

ale můžeš si o tom na plzeňský setkání temnokomorníků připravit referát...

aplikovaný rodinal stock - aneb co na digital truth neni
  • 0

#40 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 16 červenec 2008 - 13:59:11

mám v komoře několik světel a několik vypínačů k nim, skoro je jednodušší, než mít jedno světlo a vypínače na třech místech, mít tři světla a jeden vypínač ke každýmu
tak si někde přidělej malou lampičku na přívod ke zvětšováku a máš pokoj
volat v neředěným rodinalu, to tu ještě nebylo :-)


Tak vždycky musí bejt nějakej průkopník...... Tak varování to bylo dostatečný, už to řeším......


Myšleno ten, který světu řekne, tudy cesta nevede.
  • 0

#41 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 16 červenec 2008 - 14:30:58

hlavně, že nedošlo k záměně sklenek ze které se pije a ve které je vývojka :-)
pak by takové zjištění, že tudy cesta nevede mohlo být posledním, které komorník udělal
  • 0

#42 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 16 červenec 2008 - 14:46:08

hlavně, že nedošlo k záměně sklenek ze které se pije a ve které je vývojka :-)
pak by takové zjištění, že tudy cesta nevede mohlo být posledním, které komorník udělal


To je fakt, ale do pivnich flašek vývojku neleju......
  • 0

#43 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 17 červenec 2008 - 21:10:30

Zdravím,
to já jsem si nejdříve zařídil provizorní temnou komoru v podkroví.Ale jak mile bylo venku trochu tepleji,nebylo tam k vydržení.Chodil jsem tam jenom v trenýrkách a s hadrou na utírání potu.Do toho všeho ješte výpary z chemie,které v kombinaci s teplem tvořili zajímavou vzdušnou atmosféru.Občas jsem se tedy vyšel ven nadýchat čerstvého vzduchu,ale to jsem si při té příležitosti zapálil cigaretu...No,na plicním by ze mě měli radost.Tak jsem se rozhodl,že se přestěhuji do sklepa,kde je ideální teplota nejen na sedmém schodku a navíc se tam dá větrat.Ale když jsem si při zařizování přidělával na strop úchyty na závěs,provrtal jsem vodovodní trubku,o které jsem byl přesvědčen,že je trochu víc vpravo....No tak to dopadá,když se lempl pustí nejen do fotografování :lol:
  • 0

#44 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 17 červenec 2008 - 21:52:47

Dneska večer po deváté jsem se vrátil z terénu z focení a nakonec jsem se rozhodl, že si ten film ještě dneska vyvolám. Nejdřív jsem našel rozdělané cívky na hromádce (asi neumyté) a v tanku bylo dokonce ještě smáčedlo od včerejška! Tak jsem to zlikvidoval a volat se bude až zejtra.

A ještě jedna věc. Včera jsem si chtěl udělat kontakty z asi pěti filmů. Nenašel jsem ale v šuplíku jedinou obálku s RC-čkama 24x30 a nakonec jsem to musel hodit na baryt. No řeknu vám, už dlouho jsem se v komoře tak nenudil. Navíc mi záhadně došly baryty 18x24 a dělat první zvětšeniny na 24x30 nechci (těch mám dost) a RC 13x18 zase početně nestačí.
  • 0

#45 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 srpen 2009 - 20:09:06

Konečně jsem udělal další fotky čertoryjské série. Dal jsem si tentokrát záležet, i selenem jsem to protáhnul. Nalepil na sklo, pěkně to uschnulo, nepotrhalo se to, nepřilepilo se to, byl jsem sám se sebou spokojen. Ještě odříznou zbytky pásky, a v tom se to stalo. Mám řezačku s kolečkem a ořezávám to tak, že k sobě řežu a pak to vracím od sebe, abych mohl řezat dál. Tak jsem pěkně odříznul pásku a když jsem jel řezadlem od sebe, tak jsem drbnul do fotky tak, že jsem jí uříznul roh. Špatná zpráva je, že to byla ta nejpěknější. Dobrá zpráva je, že se to schová pod paspartou. Každopádně jsem se sebou nebyl už tak spokojen.
  • 0

#46 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 25 srpen 2009 - 20:52:45

Mám řezačku s kolečkem a ořezávám to tak, že k sobě řežu a pak to vracím od sebe, abych mohl řezat dál.


Ondro, z toho si nic nedělej, já jsem před dvěma týdny řezal přímo na skle "čerstvým" odlamovacím nožíkem, ujelo mi vachrlaté plechové pravítko z dob hluboké totality, taky jsem si zničil tu nej fotku a ještě tam nechal kousek prstu :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních