Přejít na obsah


Fotka

Jak jsem řešil Magnifaxa


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 26 březen 2007 - 16:43:10

Snad jenom k pobavení:
Jsem jedním ze šťastlivců, kteří nemusí před zvětšováním přestavovat koupelnu a po zvětšování zase likvidovat. Ale protože jsem začal používat komoru i k jinému účelu, odstraňuji z ní alespoň zvětšovák. Ale kam s ním?!?! Magnifax 4 je opravdu kráva! Co kráva - chovný býk, bizon! Pod pracovní stůl nevejde, rozmontovávat ho do krabice se mi nechce - a kromě toho i ta krabice zví malého pokoje v paneláku. Do sklepa či na půdu...?
Tak jsem to vyřešil následovně: Koupil jsem kus silonového lana (8mm?) a hák velikosti pětikoruny, na jehož druhém konci je závit na matici. Mám velkou rohovou skříň na "provozní bordel". Hák jsem upevnil do stěny skříně, na jednom konci lanka udělal smyčku, pojezdovou tyč i s hlavou zvětšováku (stočenou do 1/3 výšky) sejmu ze základové desky, postavím ke stěně skříně (dovnitř) a za horní část tyče jej "oběsím". Na hlavu (zvětšováku) natáhnu pytlík do odpadkového koše. Desku postavím nastojáka k zadní stěně skříně.
Když jsem to vymyslel, byl jsem na sebe strašlivě, ale opravdu strašlivě hrdý!
Tím jsem dosáhl maxima svých vynálezeckých a konstruktérských možností a doufám, že mě někdo nominuje na nóblprajs.
  • 0

#2 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 27 březen 2007 - 11:07:18

Tento příspěvek si čtu už asi podesáté a jsem prostě nadšen! Na takovouto fotokutilskou věc bych byl také náležitě hrdý, pokud bych ji sám vymyslel. Tímto gratuluji panu vynálezci a píšu do Štokholmu :lol:
  • 0

#3 Luda76

Luda76

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 268 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 27 březen 2007 - 14:30:01

Porad nad tim MAgnifaxem taky premejslim. Svitek striham na sam. policka ale kino po 6. A nerad bych si ho poskrabal. Napadal me nejakej lehce nasaditelnej limecek na to podium. Pruznej aby drzel...
Ale u kina je to stejne naprd :D
  • 0

#4 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 28 březen 2007 - 21:31:31

Pentaxista: To jste to vyřešil parááádně.
Já mám zvětšovák postavenej na "pícce" u koupelny; musím ho zvedat do výšky, tj. nejdřív tam šupnu desku, pak popadnu hlavu s tyčí a nacpu to na to - leje ze mě jak z vola, protože mám strach, že to neudržím :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních