Přejít na obsah


Fotka

TLR fórum


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
488 odpovědí na toto téma

#101 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 November 2008 - 09:43:33

Možná hříšnej nápad .... ale na to první voťukání asi postačí i flexa za pětikilo..
Doma mám zvětšeniny 40x50cm z Flexy Standard a nevypadají vůbec špatně. On ten Belárek na cloně 5,6 nebo 8 taky néjni úplnej šmejd. Naopak. :D
  • 0

#102 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 24 November 2008 - 09:48:38

... ještě mě napadá - nehledě na to (nevim co fotíš), že ty planary maj ostrost někdy až brutální. psal si něco vo tikitálu, tam bejvaj lidi zvyklý na ostrost i když takovou dost jinou... ale pokud bys fotil třeba nějakou romantiku, což je zrovna s tlr docela častej motiv, tak to pak budeš muset zbytečně a zase třeba komplikovaně nebo dokonce draze "prasit". jedny z nejhezčích a nejpoetičtejších fotek co sem kdy v tomhle ranku viděl, byly z flexarety...dokonce doteď řešim, jak nahradit svou pochroumanou jašiku matku s krásně - voriginelně poškrábanym sklem...

kluci vejš se trochu o ty skla přeli - já řikam: co jak na co. byl sem vopakovaně zklamávanej planarem u těch mejch vobličejíků a pak sem zase brečel (naposled předevčírem), když sem "neplanarem" snímal nějakou techniku - jak psal fotojirí, záleží na žánru
  • 0

#103 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 24 November 2008 - 09:49:38

á vida kolego - nezávisle naprostá shoda - tak to už má váhu :wink:
  • 0

#104 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 November 2008 - 11:25:51

No to už váhu má :wink:

Ona ta flexa je taková svá..že jo...ona je taková jakože nekvalitní až je vlastně uplně špičková :-P A ten belarovskej bůkeh, či jak se to jmenuje, je naprosto charakteristickej.

A na tom Standardu se v podstatě nemá ani co rozbít...
  • 0

#105 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 24 November 2008 - 11:31:08

belarovskej bůkeh... :-P nojo, maj pravdu pane kolego, já si snad tu tátovu dam zas spravit :wink:
  • 0

#106 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 November 2008 - 13:39:04

belarovskej bůkeh... :-P nojo, maj pravdu pane kolego, já si snad tu tátovu dam zas spravit :wink:


No jo... v Rovensku pod Troskami funguje pan Vágnknecht !!
  • 0

#107 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 24 November 2008 - 20:21:55

Anebo v Náchodě p. Ulman je prej solidní...
  • 0

#108 mdx

mdx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 November 2008 - 23:01:14

Dekuji za zaujimave podnety, i kdyz nik nic nenapsal ani A ani B o te Mamiyi C220. Ja fotim ruzne veci (kdyz mam cas), venuji se "street photo - existuje cesky ekvivalent?", zatisim, fotkam mest (s lidmi), prirody (hory, Ceske stredohori, cesky raj, Krkonose...) a portretum. Takze asi takova vsehochut, nekdy cilene vylety a akce, nekdy spontannost. Delam to pro radost, chodim i se synem (ale kazdy ma trochu jiny pohled na to stejne, takze i fotky jsou jine). On ma jako favorita Pentax (pokud mozno manual). Flexaret by asi nebyl zly, ale ja si nejsem jisty jaky (mnoho typu a ruzna kondice) a proto jsem chtel vsadit na neco co jsem mal moznost vzit do ruky. Kdyz najdu Flexaret co se mi bude i libit (ono fotoaparat ja kupuji tak trochu i srdcem) tak proc ne.
  • 0

#109 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 25 November 2008 - 00:30:05

tyhle Mamiye jsou dost těžké a velké krávy. Na streetfoto tom moc není, jsou dost nápadné.Jejich výhodou je pevnější konstrukce (odolnější) a možnost měnit objektivy.
Na tvým místě bych zkusil flexaretu nebo Minoltu Autocord.
  • 0

#110 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 25 November 2008 - 20:28:42

Chtěl bych si pořídit TLR jako menší středoformátovou alternativu k mamině RB67. Něco menšího, "do kapsy". Určeno pro focení portrétů a krajinek, pozitivy reálně do 30x30. Cenově do 5tis. Kč.

Líbí se mi Yashica D (tak nějak čistě pocitově :wink: ), tak bych zkusil sehnat verzi s Yashinonem (ten by měl být lepší než Yashicor). Často potkávám i Yashicy MAT 124 G. A tady hodně zmiňujete Minolty Autocord. Takže se chci zeptat:

1. Yashicy - má ta MATka nějak výrazně lepší optiku než D? Je v něčem vyloženě lepší (když pominu vestavěný expozimetr)? Vyplatí se to za ní připlatit?

2. Autocord vs. Yashicy - je Rokkor té Minolty výrazně lepší než Yashinon, nebo se to v běžném provozu nepozná? Osobně mám tedy dobrou zkušenost s Rokkorem 38 (ostrost, bokeh, kontrast) v Himaticu-E, v SF ale nemám tušení.

Články o všech uvedených strojích, které vyšly na Fotoaparátu a na Paladixu, jsem již přečetl, ale z toho nemám názor na vzájemné porovnání vlastností. Mohl by mi k tomu někdo připsat nějakou vlastní zkušenost? Předem díky.
  • 0

#111 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 25 November 2008 - 20:51:32

rozdíl v obrazový kvalitě mezi jašinonem na déčku a jašinonem na matce je logicky nulovej. ovšem starší déčka právě můžou mít ještě ty celkem mizerný jašikory. hlavnim rozdílem pak teda zůstává ovládání, ale to sis na paladixu asi přečet...

spíš se traduje a tuší než exaktně ví, že rokkory na autokordech by měly bejt vo pověstnej fous lepší, ale... hodně si kolegově autokordisti pochvalujou bůkeh, ale mně na mojí matce přišel taky úžasnej... zásadní rozdíl bych ovšem nečekal - vobojí je snad okopčenej starej dobrej tessar. řemeslnym zpracovánim a použitejma materiálama mi autokord přijde taky lepší, ale zase nemá pro mně celkem velmi příjemný ostření bočním kolečkem...

u pozlacený matky 124g se opakovaně uvádí jistej plastovej fýling ve srovnání s matkou vobyčejnou. výhoda vestavěnýho epozimetru bejvá u těhlech strojů obvykle relativní
  • 0

#112 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 25 November 2008 - 20:59:20

Díky za rychlou odpověď. Takže pokud se vyhnu Yashicoru, tak už to bude hlavně o osobních emocích. A to je fajn :wink:
  • 0

#113 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 25 November 2008 - 21:11:17

Ještě dotaz na matnici - vyniká některá z uvedených TLR vyloženě tím, že má matnici jasnou nebo naopak tmavou? Při ostření na oční řasy je potřeba vidět dobře... :wink:
  • 0

#114 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 25 November 2008 - 21:20:17

Ještě dotaz na matnici - vyniká některá z uvedených TLR vyloženě tím, že má matnici jasnou nebo naopak tmavou? Při ostření na oční řasy je potřeba vidět dobře... :wink:


V tomto ohledu bych se hlavně zajímal, zda má daný kus v šachtě výklopnou lupku, s ní je ostření uplně v pohodě. Jseš-li bezbrejlovec, tedy bez dioptrický korekce (někdy lupa chybí a někdy je + dioptrie a pro normálně vidícího poté dost nepoužitelná)
  • 0

#115 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 25 November 2008 - 21:29:57

...můžete mi někdo vysvětlit, proč u mé Yashicy 635 je "koukací" objektiv Yashinon a "fotící" Yashikor. Proč to není obráceně, když je Yashinon lepčí a asi i novější teda. Jsem z toho trošku zmatený :wink:.
  • 0

#116 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 25 November 2008 - 21:46:50

Mám to vámi uvažované déčko.Přišlo mi od jednoho prodejce v nádherném stavu,málem jako z fabriky.Okometricky mi matnice přišla při dodání čistá a nějakou dobu jsem s ní nic nedělal.Byla hezká,jasná,ostření zcela bez problémů / výrazně příjemnější než na sixácké,jestli znáte/,jen venku mě občas při určité světelné konstelaci decentně iritovalo "zmléčnění" díky dopadajícímu parazitnímu světlu do šachty a tím jistá obtížnost ostření. Pak jsem se hecnul,matnici z obou stran vyčistil / trapně jednoduchá procedura/,otřel zrcátko / opět na první pohled o.k.,ovšem při otírání se ukázalo ,že je jakoby mírně ojíněné/ a po složení je to neskutečný rozdíl / i v tom exteriéru/.Naprosto se matnice u déčka nemusíte bát.Ostření kolečkem je jak píše Mamiak velice příjemné.Mě osobně se ale na tom déčku děsně líbí především oddělené převíjení a natahování závěrky.
  • 0

#117 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 26 November 2008 - 17:38:18

...fakt nevíte? Mamiaku, RHxi. Myslíte, že je to ta vyjímka co potvrzuje to pravidlo? Jde ty sklíčka mezi sebou prohodit?
Vložený obrázek
  • 0

#118 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 26 November 2008 - 18:07:17

z tý fotky to skoro vypadá, že už to někdo prohazoval :) a vzal si na to topenářský sikovky :(

ale vážně - u mý matky má ten horní jašinon světelnost 3.2
  • 0

#119 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 26 November 2008 - 18:15:13

...ještě mě napadlo, že někdo prostě vyměnil ten kroužek, vlastně matku, která drží to sklíčko. Tomu by odpovídala i ta světelnost chybná. K tý fotokvalitě, co by jsi čekal od digifotobleskomobilu :( .
  • 0

#120 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 26 November 2008 - 18:19:55

...aha, tak znova. Asi to bude nějakej jinej Yashinon, když ten tvuj má 3,2 a tenhle 3,5. Hm, to mám asi nějakej unikát a nebo to opravdu někdo prohodil, vyměnil.
  • 0

#121 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 26 November 2008 - 18:26:24

...jinak fotí hezky, i když teď odpočívá, je na výstavce. Na plnou díru jsou kraje teda trošku neostrý, ale střed je v pořádku. Mám fotku kde tahle vada vůbec nevadí.
  • 0

#122 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 26 November 2008 - 18:36:09

..to je ona
Vložený obrázek
  • 0

#123 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 5 December 2008 - 18:47:08

Nema nekdo zajem? Cena je zatim prizniva :)


http://cgi.ebay.com/...:0|293:2|294:50

Ikdyz nevim, jestli je to vubec mozne brat jako TLR, kdyz tam neni zrcadlo :wink:

Spis asi jen jako TL :roll:
  • 0

#124 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 6 December 2008 - 17:09:23

Řekněte, mi, kerývá paskřivec mi vyfókl jašiku D na aukru za 2550 kč. Kdo to byl? Mluvte!!!!
  • 0

#125 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 6 December 2008 - 17:24:20

Krakene já néé, ale ted mám políčeno na flexaretu 6 za 500,- - je to ta světlá. Aukce končí za 2 hodiny, tak ať se nepobijeme.. Jo jsou tam ještě 2 za podobné peníze a končej taky za chvíli..
  • 0

#126 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 6 December 2008 - 18:10:11

hodně zdaru s nově nabytými nejlepšími fotoaparáty, co kdo kdy vymyslel, že jo :D
  • 0

#127 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 December 2008 - 19:00:13

Krakene já néé, ale ted mám políčeno na flexaretu 6 za 500,- - je to ta světlá. Aukce končí za 2 hodiny, tak ať se nepobijeme.. Jo jsou tam ještě 2 za podobné peníze a končej taky za chvíli..


temnokomorník temnokomorníka nepřehodí :lol: - aukro pomalu končí a začíná to tady přebírat temný bratrstvo. navrhuju začít vybírat výpalný vod digitálistů za ochranu :D
  • 0

#128 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 6 December 2008 - 20:15:46

tomas.kontakt : Promiň ... :lol: :D :lol: :)
  • 0

#129 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 6 December 2008 - 20:30:53

tomas.kontakt : Promiň ... :lol: :D :lol: :)

taky jsem si ho všiml v poslední chvíli
  • 0

#130 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 6 December 2008 - 20:30:54

Přemo, snáď si Tomáša nepřepálil, když to tadyk tak řekl?
  • 0

#131 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 6 December 2008 - 20:33:12

Jinak autocord už mám na cestě, tuž sa těším jak sviňa.

Tomáš: flexaretky mám dvě 5 standart a 7 s s tú fajnovů závěrků. Tedkaj řeším lepčí obraz na matnici a jak toho docílím, tož to budú teprvá strojky, mňamnka jak sviňa!!!
  • 0

#132 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 6 December 2008 - 20:41:10

Jinak autocord už mám na cestě, tuž sa těším jak sviňa.


A to jsi krakene posplašil tu verzi "Blue velvet" ? Modrásek autocordový ? :D :lol:
  • 0

#133 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 6 December 2008 - 22:10:20

Jinak autocord už mám na cestě, tuž sa těším jak sviňa.


A to jsi krakene posplašil tu verzi "Blue velvet" ? Modrásek autocordový ? :D :lol:

a kdo sa zitra dostaví na polomaraton a pokud se dostavím já, tak uvidí mého modráska eMEčkového
  • 0

#134 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 7 December 2008 - 09:47:28

premo!! Ty uličníku!! Tak ať dobře slouží :D
  • 0

#135 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 7 December 2008 - 10:19:31

Jinak autocord už mám na cestě, tuž sa těším jak sviňa.


A to jsi krakene posplašil tu verzi "Blue velvet" ? Modrásek autocordový ? :D :)


Nene přijde úplně černé, enem s něho ten modrý udělám. Basta vidly je to marné :lol: Bude krásný jak sviňa!!!
  • 0

#136 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 7 December 2008 - 10:45:20

Tomas.kontakt : Dík.Měl jsem ho v merku už nějakou dobu před tím tvým zdejším oznámením.Přesto jsem měl následně neodbytnou potřebu omluvy :D .Snad se moje ,jak je zde zvykem říkat karma trochu vylepší upozorněním na sluneční clonu pro 6x6 Yashicy,která,jakožto celkem nedostatkové zboží zrovna na Aukru leží.
  • 0

#137 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 7 December 2008 - 10:48:05

prema - v poho, hlavně, že se dál šíří tahle krásná technika do správných temnokomornických rukou :D
  • 0

#138 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 9 December 2008 - 10:38:04

Ogaři poslúchajte, tuž sem si pořídil Minoltího autokorda, chcu ho dat do rychtyku, obléct tej minoltí dámě, nový mundur a potřeboval bych sa zeptat na nekeré věci:

- dá sa nekde splašit krytka na objektiv?
- jak je to s filtrama, měly by tam pasovat jašičí 30 mm filtry, dajů sa
nekde splašiť? Není nejaký redukca na fitry třeba z flexarety?
- na straně navíjecí páčky je takový stříbrný, lehce posuvný ďublík - k
čemu slúží?
- na tej samej straně je pod navíjecí páčku taková jakási dírka, jakoby stříbrné kolečko s okénkem (nejde o počítadlo - je to níž - pod páčkou), k čemu to slúží?

Určitě sa eště ogaři budu strašně blbě ptat, ale hnedkaj mne nezatracujte a bu'dte hodní na ogaru z pasek.
  • 0

#139 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 9 December 2008 - 10:41:52

- jak je to s filtrama, měly by tam pasovat jašičí 30 mm filtry, dajů sa
nekde splašiť? Není nejaký redukca na fitry třeba z flexarety?


Muzu zodpovedne napsat pouze k tem fitrum.
Jsou to filtry s bajonet Bay 1. Ten je spolecni pro Minolty, Yashicy a starsi verze Rolleiflexu (do verze T). Daji se sehnat, ale je to myslim zbytecne, lepsi je sehnat redukci z tohoto bajonetu napr. na zavit 49mm, mivali ji u Skody, na ebay se da koupit urcite.
Filtry z Flexy asi nepujdou vubec

Toz asi tak k filtrum
  • 0

#140 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 9 December 2008 - 10:53:21

- na straně navíjecí páčky je takový stříbrný, lehce posuvný ďublík - k
čemu slúží?
- na tej samej straně je pod navíjecí páčku taková jakási dírka, jakoby stříbrné kolečko s okénkem (nejde o počítadlo - je to níž - pod páčkou), k čemu to slúží?


Ten ďubík je na vícenásobnou expozici. Když ho vychílíš, tak můžeš protočit navíjecí páčkou a znovu exponovat. Ta dírka s tím nějak souvisí, ale jak nevim, asi by měla ukazovat, jeslti již bylo exponováno...
  • 0

#141 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 9 December 2008 - 10:58:39

Děkuju vlčáku. Mám pro všecky eště jeden dotaz. Eště sem nezaložil film, ale když sem natáhl páčku závěrku, tož páčka nezaskočila a protáčá sa pořád dál? Není to nejaká závada, nebo je to normální a po založení filma to robit nebude?

Kraken

PS: Prosím, kdyby sa našla nejaká dobrá duša a neposlala mi na SZ číslo na Radima (RHx). Díkec.
  • 0

#142 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 9 December 2008 - 10:58:57

Omlouvám se za hrbuku a potvrzuji, že dle návodu by v té dírce měla být červená, když máš nataženou závěrku.
  • 0

#143 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 9 December 2008 - 10:59:29

otvor dole ukazuje zobrazením, jestli je nataženo, nemám tam nyní film a myslím, že je tam červenej terčík
tu fintu s uvolněním páčky a opakováním expozice jsem vyzkoušel - funguje, dá se i převinout film na konec, třeba od prostředka - uvolníš páčku a točíš kličkou, dokud to nebude na konci
krytky se špatně shání, z flexarety 6 a 7 na autokord nepasuje, zdejší opravář by ji dokázal vyrobit ze dvou jiných a spojit plastem, ale neviděl jsem takovej výtvor
krásnej foťáček ti přines ten ježíšek!
  • 0

#144 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 9 December 2008 - 11:00:42

Díky Venco!!!
  • 0

#145 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 9 December 2008 - 11:01:02

Děkuju vlčáku. Mám pro všecky eště jeden dotaz. Eště sem nezaložil film, ale když sem natáhl páčku závěrku, tož páčka nezaskočila a protáčá sa pořád dál? Není to nejaká závada, nebo je to normální a po založení filma to robit nebude?

Kraken


s filmem se neprotáčí, resp. neměla by
  • 0

#146 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 9 December 2008 - 11:01:23

že se páčka s nezaloženým filmem protáčí dokolečka je v pořádku
607133813 :wink:
  • 0

#147 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 9 December 2008 - 11:11:21

Další otázka. Pasuje sluneční clona z jašiky - bajonet i na minoltího corda?

Radime díky, asi se ozvu.
  • 0

#148 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 9 December 2008 - 11:12:21

Další otázka. Pasuje sluneční clona z jašiky - bajonet i na minoltího corda?

Radime díky, asi se ozvu.


jasne, je na ten bajonet, takze by nemel byt problem - stejne jako z Rolleije Bay 1.
  • 0

#149 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 9 December 2008 - 11:28:46

Přesně tak, z Rolleicordu mi krytka pasuje i na Autocord. Stejně tak filtry.
  • 0

#150 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 9 December 2008 - 11:28:54

Rhx: "krásnej foťáček ti přines ten ježíšek!"

Šak za to také možeš ty a ten hradecký slet :wink:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních