Přejít na obsah


VF v cem prenasite a jak si chranite sve objektivy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
143 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 duben 2007 - 14:04:41

Zdravim,

prave resim v cem mit schovane VF objektivy aby se neposkodily, nosim velkou krosnu ve ktere mam zastrcene Toyo, ale nevim v cem nosit objektivy s klasickou linhofackou deskou 96x99mm. Jak to kdo resite :)
  • 0

#2 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 4 duben 2007 - 14:23:16

dlouho sem se přesně s timhle pral. mam sice k magnole voriginál kufr, ale ten sám váží dvojnásobek toho co zbytek vejbavy. různě sem zkoušel a experimentoval s hliníkovejma kufírkama a speciálníma brašnama, vycpávkama, přihrádkama a stejně to bylo buďto těžký a nebo to zase nechránilo.

no a pak sem v hrabáku vobjevil nějakou starou polstrovanou brašnu vod video kamery za dvě stovky a je to uplně super - skladný, přenosný, lehký, pohotový, praktický, bezpečný ... :!:

podstata zázraku spočívá v tom, že to prostě sedlo na míru - všechny komponenty maj svoje místo do kterýho se přesně vejdou, nehrkaj, nehejbou se ... vod tý doby nosim velkej formát přes rameno pohodlnějc než běžnej cvakálista svoji zrcadlovku :)

pokud nebudeš mít tohle štěstí jako já 8) zvažoval bych i výrobu něčeho na míru - mam pocit, že by se to mohlo vyplatit
  • 0

#3 IngKarelCheval

IngKarelCheval

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 237 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 duben 2007 - 14:29:24

Vyrazil jsem do kseftu s veskerou vybavou, koupil jsem batoh do ktere se vesla s rezervou, zena mi ji vypolstrovala a udelala pricky. Mam 5 skel a vsechny na deskach.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 duben 2007 - 15:10:16

Pokud to nebude prilis obtizne vemte ssebou na sraz rad bych mrknul :)
  • 0

#5 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 duben 2007 - 15:51:11

do toho báglu se ti ještě vejde nějaká taková ta brašna na foťák s třema přihrádkama na výšku, ne? Můžeš to používat jako futrál se slotama pro každej objektiv. Můžeš si to vyzkoušet u mě:), pro vývojku jdu dneska, klidně se kolem osmé stav:)
  • 0

#6 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 4 duben 2007 - 21:01:58

1. Vyškemrat v prodejně podlahových krytin kusy papírových rour (různého průměru), na kterých jsou tépichy navinuty.
2. Nařezat pilkou na železo podle velikosti objektivu.
3. Z karimatky udělat "výstelku" do papírového tubusu. Stejně tak dno.
4. Naskládat do kufru, batohu, brašny... a vzájemně je slepit oboustrannou lepicí páskou (třeba k lepení zrcadel na zeď).
P.S. Molitan se mi až tak neosvědčil - furt se z řezů uvolňují nějaké částečky a představa, že mi "vlezou do objektivu" mě zneklidňuje.
  • 0

#7 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 duben 2007 - 08:38:58

1. Vyškemrat v prodejně podlahových krytin kusy papírových rour (různého průměru), na kterých jsou tépichy navinuty.
2. Nařezat pilkou na železo podle velikosti objektivu.



No, ony ty destičky s objektivem jsou čtvercové :o
  • 0

#8 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 5 duben 2007 - 11:53:50

vysvětluj to fandovi značky, co velkej formát nikdy ani nezkusila :!:
nic ve zlym kolego :o
  • 0

#9 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 duben 2007 - 13:58:45

vysvětluj to fandovi značky, co velkej formát nikdy ani nezkusila :!:
nic ve zlym kolego :o


Těsně, já jsem na tom úplně stejně jak Pentaxista, jen jsem byl párkrát s Danym fotit:)
  • 0

#10 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 16 duben 2007 - 09:49:36

Batoh od treksportu 75litru, celni plneni. Do toho udelana vlozka z karimatky, trochu sustaku, suche zipy, nadelat pricky a uz to jede. Jeden, mensi jsem kdysi zbastlil pro pentaxe 67, takze druhy uz je lepe vychytany. Podlazka zpevnena jakousi podlozkou z Ikei.
  • 0

#11 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 16 duben 2007 - 09:54:13

Treksport Alpin 75l http://www.makalu.cz...GoodsID=2003400

Neznam komercni modely od LowePro a Tamracu, ale dokazu srovnat zada u toho treksportu s kolegovym Crumpler Brians Hot Tub. Ten Treksport je nekde jinde, bederak je skutecne bederak, tedy krasne udrzi vahu celeho baglu. Proste je to turisticky batoh, ne nejaka predrazena "foto" hracka. Cele to prislo na necele 3000, nejdrazsi jsou suchace.
  • 0

#12 Elsinor

Elsinor

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 srpen 2007 - 21:45:02

Mohl by jsi tu úpravu batohu od treksportu popsat podrobněji? Ta vložka z karimatky vypadá jak? Přes celou plochu zad a pruh kolem obvodu? Ty kusy karimatky jsou všechny potažené tím šusťákem a na ten šusťák našité nebo nalepené ty suché zipy? A tou podlážkou myslíš dno, když batoh stojí na výšku? Právě přemýšlím, jak si ten vnitřek batohu udělat a vyhnout se přitom slepejm uličkám. Taky by mě zajímalo, čím je ten tvůj druhej batoh vychytanější než ten první a na co si dát pozor - třeba aby se to nějak nebortilo.
  • 0

#13 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 24 srpen 2007 - 08:02:31

Pane kolego, pokusim se pres vikend udelat nejake ilustracni foto. Jestli mi tedy manzelka pujci tikitalni blikatko. Tak zkus chvili pockat.
  • 0

#14 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 28 srpen 2007 - 06:25:22

Takže tady je pár snímků úprav batohu treksport na fotobatoh. Je potřeba kus karimatky, šusťáku, suché zipy, nějaká zpevňující podložka. Nejdražší položka na té vnitřní vložce jsou suché zipy. Doporučuju nešetřit a našít jich tam co nejvíc. Do budoucna se to může hodit - větší variabilita při přestavování přepážek. Dno vložky, plus vodorovné přepážky je dobré něčím vystužit. Já jsem koupil v IKEI jakousi plastovou tvrzenou podložku. Karimatky by byly ideální 2 různé tloušťky - silná na obvodové stěny, tenká na vnitřní přepážky. S šusťákem je problém, jsou různé druhy, chce to něco pevnějšího, ten nejtenší hrozně při šití jezdí, blbě se s tím dělá. Kolega teď někde na webu vypátral firmu, která prodává stanovinu, měl jsem to v ruce, bylo by to taktéž dobré řešení. Všechno je šité, pouze suché zipy na samotném batohu jsou lepené chemoprenem. Spodní komoru mám zatím jako rezervu, nosím tam takové ty běžné věci, jako oblečení, pití apod. (stabilizátor stativu gumicuk! )
Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek
  • 0

#15 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 28 srpen 2007 - 07:05:05

jkcz: to je ale přímo profi batoh - paráda 8-)
Mohla bych tě ještě poprosit o vyfocení samostatné přepážky - aby bylo vidět, kde máš švy, atp.
díky

Po té karimatce už ten šusťák neklouže?
  • 0

#16 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 28 srpen 2007 - 08:08:50

JkCz: No ogaro zlatý, eště si nenapsal tu slíbenou seminární práci na téma: Využití gumicuku ve fotografické praxi!!!! Co říkáš!!!! Myslím si, že by si tady fotografové zasloužili osvětu a poznali by variabilitu tak prosté věci jako je gumicuk.
  • 0

#17 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 28 srpen 2007 - 09:30:54

jkcz: to je ale přímo profi batoh - paráda 8-)
Mohla bych tě ještě poprosit o vyfocení samostatné přepážky - aby bylo vidět, kde máš švy, atp.
díky

Po té karimatce už ten šusťák neklouže?

Neklouže - nemůže. Našiješ si pytlíky ze šusťáku, do kterých pak vsuneš karimatku. Přepážky jsou ušité natěsno, můžou být i trochu menší než nastříhané díly karimatky. Ono se to tam pak pěkně napne. Fotky zkusím ještě nějaké dodat. Ale moc nestíhám ...
  • 0

#18 Elsinor

Elsinor

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 srpen 2007 - 10:28:11

Vřelé díky za tak detailní fotodokumentaci! Jen mě teď tak napadlo - jak vysoké jsou ty boky a přepážky? Docela mě překvapilo,
když jsem batoh otevřel, že ten vnitřek to má pěkně prohlej a ne rovnej (anatomicky je to samozřejmě pro záda lepší).
  • 0

#19 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 28 srpen 2007 - 11:06:16

Vřelé díky za tak detailní fotodokumentaci! Jen mě teď tak napadlo - jak vysoké jsou ty boky a přepážky? Docela mě překvapilo,
když jsem batoh otevřel, že ten vnitřek to má pěkně prohlej a ne rovnej (anatomicky je to samozřejmě pro záda lepší).


Teď nevím přesně, tak kolem 12 cm hloubka. Když vypodložíš podlážku něčím pevnějším, tak nebude vadit, že samotný batoh má zada krapet prohnutá. Podlážka je kus zpevňujícího plastu na to nalepená karimatka a to celé vsunuté do futrálu ze šusťáku
  • 0

#20 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 3 září 2007 - 01:11:03

JkCz: nevyzúvaj sa z teho gumicuku, jo?
  • 0

#21 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 3 září 2007 - 06:19:32

JkCz: nevyzúvaj sa z teho gumicuku, jo?

práca s gumicukem sa mosí vidět, to sa blbě popisuje :(. když zajistíš bezpečnostní pomůcky (ochranný štít), tož sa uvidí.....
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 listopad 2007 - 09:37:43

Nasel jsem nadhernej zpusob jak nosit cocky :D)

Vložený obrázek
  • 0

#23 IngKarelCheval

IngKarelCheval

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 237 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 listopad 2007 - 11:13:46

Ted jsem videl na ebay jakysi minibatuzky pro skla. Priblizne krychle, polstrovany, na zip. Vypadalo to velmi dobre. Cenu si nepamatuji, ale myslim ze to bylo cca 20Euro.
  • 0

#24 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 5 listopad 2007 - 11:31:38

dany: to je nádherný, to je vono... :!:
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 listopad 2007 - 11:33:27

dany: to je nádherný, to je vono... :!:


Ze je to hezky vid :(
  • 0

#26 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 5 listopad 2007 - 11:52:57

no pekne to je, ale kolik ta drevena budka bude asi vazit ...
  • 0

#27 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 5 listopad 2007 - 13:13:12

záleží z jakýho dřívka bude, některý jsou docela lehký
  • 0

#28 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 5 listopad 2007 - 19:31:28

Skvělé - moc dobrý nápad.
  • 0

#29 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 7 listopad 2007 - 08:44:24

Vřelé díky za tak detailní fotodokumentaci! Jen mě teď tak napadlo - jak vysoké jsou ty boky a přepážky? Docela mě překvapilo,
když jsem batoh otevřel, že ten vnitřek to má pěkně prohlej a ne rovnej (anatomicky je to samozřejmě pro záda lepší).

Výška boků je proměnlivá od cca 15.5 cm na spodním okraji(přepážka mezi horní a dolní komorou batohu) po nějakých 14cm na horním okraji.
podlážka má na délku 48cm, na šířku je to opět proměnlivé, od 30cm dole, střed někde kolem 32cm, a nahoře to jde plynule do oblouku. Podle mě je nutnost si udělat nějaký papírový mustr a pak podle něj stříhat látku a karimatku. Jinak se stejně ten tvar nedá trefit.
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 listopad 2007 - 00:02:46

Vřelé díky za tak detailní fotodokumentaci! Jen mě teď tak napadlo - jak vysoké jsou ty boky a přepážky? Docela mě překvapilo,
když jsem batoh otevřel, že ten vnitřek to má pěkně prohlej a ne rovnej (anatomicky je to samozřejmě pro záda lepší).

Výška boků je proměnlivá od cca 15.5 cm na spodním okraji(přepážka mezi horní a dolní komorou batohu) po nějakých 14cm na horním okraji.
podlážka má na délku 48cm, na šířku je to opět proměnlivé, od 30cm dole, střed někde kolem 32cm, a nahoře to jde plynule do oblouku. Podle mě je nutnost si udělat nějaký papírový mustr a pak podle něj stříhat látku a karimatku. Jinak se stejně ten tvar nedá trefit.


Jkcz moc dik 8-) uz ho mam tez vyroben. Vesel se do nej monorail + je to vyprojektovano tak ze se vejde i 8x10" a 3 skla a spodni kapsa mi zustava prazdna. Sice je to vyrazne vetsi nez muj vojensky batuzek ale zase je to komplet chranene.

Vložený obrázek
Vložený obrázek Vložený obrázek
  • 0

#31 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 10 listopad 2007 - 18:54:32

Sakryš chlapi, vy jste ale škovný švadlenky :)
Mě tady ouplně zahanbujete 8-) :D

Dany a to máš stejnej batoh jako jkcz?
Poku ano, mohl bys ho trošku oměřit? v x d x h

Ještě mě zajímá, jak je velká vrchní komora a jak spodní,
a kam připínáte stativ, jestli do boku nebo nějak na střed.
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 listopad 2007 - 20:58:07

Sakryš chlapi, vy jste ale škovný švadlenky :)
Mě tady ouplně zahanbujete 8-) :D

Dany a to máš stejnej batoh jako jkcz?
Poku ano, mohl bys ho trošku oměřit? v x d x h

Ještě mě zajímá, jak je velká vrchní komora a jak spodní,
a kam připínáte stativ, jestli do boku nebo nějak na střed.


Man 55 by se dal pripnout z boku ale ty lesenarske trubky co nosim ja ty uz bych tam nevesel :D vrchni komora je cca 34cm sirka, 20cm hloubka a 50cm vyska.

JJ batoh je to stejnej jak ma jkcz mne se to moc libilo a muj vojenskej uz hodne presluhoval. Na druhou stranu ten vojenskej je o dost mensi.
  • 0

#33 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 10 listopad 2007 - 22:55:15

jj děkuji, batoh malý opravdu není :D

Ono vlastně moc velký výběr z batohů není...
Co jsem zatím lehce nahlédla na net, tak ten, co máte, je snad jedinej použitelnej se dvěma komorama a s předním plněním.

O horním plnění by se také dalo uvažovat, člověk by měl alespóň čistý záda.
Batoh s předním plněním se pokládá zádama na zem, v čemž momentálně spatřuji jedinou nevýhodu. Systém s předním plněním je ale mnohem variabilněnjší a přehlednější.

Každopádně se vám přestavba na fotobatoh mimořádně zdařila :)

Jestli jednou budu mít VF, udělám si alespoň červený polstrování, abysme si batohy nepletli 8-)
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 listopad 2007 - 23:32:55

On drzi na stojaka a bez problemu ho muzes pouzivat nic z nej nepada.
  • 0

#35 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 11 listopad 2007 - 10:40:49

No, tak to potom je ten ideální batoh :) 8-)
  • 0

#36 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 12 listopad 2007 - 07:24:46

Cau Dany, vitam te do klubu :-)
Jeste se ti zda ten bagl velky? Mne az tak moc ne, ale kdyz me s nim nekdo vidi, tak si v duchu klepe na celo :lol:
Eda: stativ nosim v ruce, ciste teoreticky by se nejak na batoh dal pridelat, ale uz tak je to v plne obsazeni dost tezke. Zachranuje to bederak, jinak by ramena zacala brzo stavkovat.
  • 0

#37 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 20 prosinec 2007 - 17:32:41

jkz: mám na tebe velkou posbu :wink: , mohl bys mi oměřit vrchní komoru u tvého menšího batohu - 55 litrů? zajímá mě šířka, hloubka a výška (po začínající zaoblení) - děkuji předem. Kdybys změřil i tu spodní komoru, též bych se nezlobila :D
Uvažuju, že bych VF šupla do tohoto menšího batohu - nahoru kamera, dolů objektivy.
Děkuji předem za ochotu.
Edita
  • 0

#38 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 21 prosinec 2007 - 07:28:31

Eda: jakýpak menší :-). Oba máme 75l. To jen Danymu se zdál, než ho vyplnil přepážkami, ten jeho jaksi o kousek větší. Jinak já bych 55l pro VF nekupoval. 75 je tak tak. Uvažuju, že časem přikoupím ještě další kapsy, které se dají připnout zboku bahohu zvenku. j.
  • 0

#39 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 21 prosinec 2007 - 09:43:29

No Jirko, nepotěšil jsi mě :D , největší batoh, který mám je gemma turist 65, a zdá se mi až dost velký, akorát pro mou foto potřebu z důvodu, že nahoře není zaoblený, ale je tam ještě taková kapsa, nevhodný. (navíc víko předního plnění není úplně ke dnu vrchní kapsy, a takových 12-15 cm vlastně nejde odepnout :D )

A ten váš batoh hoši je 75 l 8-O , vždyť se s tím v lese ani nevymotám :-) , nehledě na to, že to bude skoro větší, než já :D

Jak pak se vám s tím chodí, když máte spodní kapsu de facto prázdnou?

Na dlouhé túry to s VF neplánuju, moje představa je, naskládat do auta, dojet k místu focení, tak na nejvýš hodina chůze na vyhlédnuté místo a šupajdy zpět, takže nic jiného než foto potřeby do batohu neplánuju dávat a tudíž jsem si myslela, že by mi na to mohl batoh 55l stačit...
  • 0

#40 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 5 květen 2008 - 13:27:47

Tak jsem zatím pořídila menší treksport 55 l - na mamču a dvě Yashicy, filtříky a další blbůstky. Už ho mám skoro vypolstrovaný, jen mi chybí pár přepážek - došel mi sucháč, tak jsem musela dnes dokoupit.
Jak bude hotovo, přiložím obrázek.

Ale proč píšu, na tu velkou škatulku, která už je na cestě z USA :!: , budu muset pořídit větší přenosku, ale treksport alpine 75 se mi pořád zdá moc velký...No a tak jsem zavolala do Gemmy, jestli by nebyli ochotni ušít batůžek na míru. Pán v obchodě se na to zeptá přímo ve výrobě a dá mi vědět - říkal, že teor. by to neměl být problém, protože záda (a ty má Gemma opravdu dobrý) by měla jít přišít na všechno. Uvidíme, jak by to mohlo být cenově...

Polstrování bych asi nechala opět na domarobo

Takže máte-li někdo zájem, uvažujte, přemýšlejte... :D
Určitě se ozvu, jak budu vědět něco blížšího.
  • 0

#41 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 květen 2008 - 13:48:43

Já nejsem šikovná švadlenka, takže jsem přepážky (do tašky, ne do batohu) řešil trochu jinak:

Jako základní materiál byl použit obyčejný vlnkovaný karton (takové to, z čeho se dělaj krabice, ve které si domů přinesete televizi nebo vysavač), na přepážky klasickou "jednovrstvou", tedy sendvič papír-vlnky-papír, na dno pak tu silnější dvojvrstvou (papír-vlnky-papír-vlnky-papír). Vlnky orientovat ve směru předpokládaného zatížení. Jako polstrování jsem zvolil cosi, čemu říkali "podložka na cvičení", je to ze stejného materiálu, jako karimatka, jen je to asi o třetinu nebo polovinu tenší.

A teď bacha - už to přijde: Protože jsem prase líný, nechtělo se mi to nějak moc vymejšlet a lepit a čekat, až to zatvrdne a tak, takže jsem uchopil obyč izolepu šíře 60mm a celé to slepil izolepou. Všechny přepážky jsem ale poctivě zabandážoval kolem dokola, takže ani nenavlhají, izolepou jsem vylepil i všechny hrany. Na tuto kostru jsem tenkou oboustrannou lepicí páskou nalepil příslušné proužky z té cvičební podložky. Za odpoledne hotovo.

Uneslo to i mých 110kg, když jsem si na to sednul cestou z nějaké stráně, foťáky přežily bez problémů. Určitě by se to dalo udělat i lehčí, ale takhle je to zase víc fest...
  • 0

#42 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 5 květen 2008 - 14:38:11

Trošku mi to připomělo, jak jsem startoval s VF. Němel jsem zkušenosti a ani nikoho okolo koho bych se zeptal. Měl jsem utkvělou představu, že kardan musí být dokonale uchráněn, proti sebemenšíku tlaku (ten můj není zrovna skládací).

Tak jsem pořídil bato Buffalo:
http://www.obchod-ry...toh-buffalo-622

do něj vyrobyl lepenkovou bednu, prepazky a vyplne (jak kufr) oblepene lepenkou od Krakena

no, ale nosilo se to blbe, ale slo to a tak to zacalo...
  • 0

#43 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 květen 2008 - 14:55:52

Jestli to byla reakce na můj příspěvek, tak já takhle dělal jen podlážku a přepážky, boky a vršek řešila ta brašna, to už by jinak bylo těžký fakt dost.
  • 0

#44 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 5 květen 2008 - 16:51:36

Zdeňku, ten batoh by se mi hodil na ryby :D , ale na VF chci každopádně něco s bederákem :!:

Budu hodně přemýšlet o případném uspořádání a velikosti batohu a pokud by to ušití v gemmě na míru nebylo moc drahé, půjdu do toho. Uvidím příští týden, to bych měla být o nějaké informace z gemmy chytřejší :D

Už to začínám pomalu vidět, přihrádka na kameru, přihrádka na kazety.... :D
  • 0

#45 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 6 květen 2008 - 06:33:48

No jsem zvědavý Edo, jak to dopadne - jestli do té zakázkové výroby nakonec půjdeš. Podle toho, jak mám zaplněný treksport 75 tak to vidím tak, že vlastně žádné přepážky netřeba :D . Celý vnitřek je vyplněný kodakem.
A kazetky 8x10 pokládám nahoru na kameru. zbyl jen malý prostor v horní části batohu, kde nacpu jedno sklo, expozimetr a nějaký ten filtr. a je vymalováno. prodlužovací rail se dovnitř už nevejde a nosím ho z venku na batohu. Pro mě je to jasné - jedna vložka pro linhofa s přepážkami a pak další samostatná pro 810. takže jen zaměnit vložky a může se jít do terénu, batoh zůstavá stejný.
  • 0

#46 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 6 květen 2008 - 22:13:54

taky jsem zvědavá, jak to dopadne ;)
no každopádně mám dvě řešení - jak jinak, že? :D

Jeden systém by byl podobný Trek sportu, ale maličko hranatější
a druhý systém dvě až 3 komory s plněním největší komory nahoře, kde by byly rovnou dvě přihrádky, jedna na kameru, druhá na kazety, příp. ještě nějak řešit oddělení kazet, ve kterých je film už exponován...to ještě nevím u tak malého počtu kazet, jestli je nutné, jestli nestačí jenom označení kazet a zapisování do notýsku...
Taky by s případě hodil takový ten vrchník, co bývá u batohů s vrchním plněním, ve kterém by byla také nějaká kapšička na drobnůstky...asi si tu budu muset začít malovat. :)
  • 0

#47 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 7 květen 2008 - 07:42:55

kazdou stranu kazet oznacit poradovym cislem, expozice si zapisovat, stejne budes potrebovat zpetne vedet, jak vyvolavat. po naexponovani otocis sibr, takze vis, na kterou uz nesahat - bylo exponovano.
jo a uvedom si, ze je to 8x10, takze kdybys chtela mit samostatnou komoru v batohu pro kazety, tak to zabere polovinu batohu a kam pak s kamerou, ze ano. tedy vlaste zalezi, jak velky batoh si nechas usit :wink:
  • 0

#48 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 7 květen 2008 - 08:02:18

jj jasnačka, jsem si myslela, že to bude jistější zaznamenávat do notýsku.

no říkala jsem si, že kamerka bude mít cca 11 cm hloubku, jeden silnější postr ze zádové strany zabere asi 2 cm, mezi kamerku a kazety byl dala polstr tenčí, tj. cca 1 cm, no a 3 až 4 kazety, tj. 8- 10 cm - takže celkem hloubka batohu kolem 25-30cm, přičemž směrem dozadu by se mohl batoh lehce zužovat, protože kazety jsou užší než kamerka.
No je to dost, ale myslím, že to tak vychází i tobě s nadupaným treksportem.

Mezi kameru a kazety dáváš jepťulu, nebo vkládáš karimatku?
Mám takovej nepřijemnej pocit, že by to matnice nemusela vždycky přežít - to proto ten nápad s oddělenými komorami pro kazety a kameru.
  • 0

#49 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 7 květen 2008 - 08:07:57

na matnici jsem si uriznul kus nejakeho deklu a pretahnu gumou. jsou i lepsi reseni na zpusob zasunovani kazety, ale tak to v zasade staci.
jeptisku ale mezi kamery a kazety davam vzdy
  • 0

#50 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 11 květen 2008 - 21:32:04

Malý treksport Alpine 55 už mám vypolstrován - pravda, barva polstru moc neladí s batohem, ale zase je ten šusťák hustě tkaný a od spodu pogumovaný. Jako pevnou část zad, víka a spodní části jsem mezi karimatku vlepila měkčené PVC.

V batůžku mám dvě Yashicky, Mamču se třemi objektivy, filtříky, sluneční clony a filmy + další drobnosti.

Spodní komora je volná na další věci, jako pláštěnka, pláštěnka na batoh, sváča, šusta atp.

Přikládám obrázky, se kterýma jsem si pravda moc práci nedala
Vložený obrázek
a ještě jeden
Vložený obrázek

polstrované víko nemám přišité na pevno, ale můžu ho vyjmout. I když tam drží jenom na sucháči, nevadí to, protože v batohu je to natěsno.

Ještě přikládám obrázky přídavného batůžku, do kterého se vleze 5 ks kazet 8x10 - je ovšem z tenčího materiálu jako samotný batoh, a proto myslím, že v něm půjdou nosit asi 3 ks těchto kazet.

Vložený obrázek

ještě jeden obrázek
Vložený obrázek

Na popruzích batohu přídaný batůžek drží pomocí zámečků Vložený obrázek
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních