Přejít na obsah


Fotka

Prach na filmu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 duben 2007 - 09:51:23

Mám nějaký zahnípaný negativ s pár smítky prachu, která nejsou viditelná, až na finální fotce. Ofukovací balonek ani se štětečkem moc nepomáhá (navíc ten štěteček není podle mě až tak šetrný).

Jak funguje antistatická utěrka? Dá se na film použít bez rizika škrábnutí? Nebo je lepší film vyprat ve smáčedle a usušit? Nerad bych to dělal nějak moc často...
  • 0

#2 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 10 duben 2007 - 10:49:48

Asi bych zkusil tu antistatickou uterku i když ne moc velkým tlakem. Pravděpdobně je to ale smetí v emulzi, takže ti pomůže nejspíš jen to opětovný vyprání. A možná ani to ne, pokud se to smetí v emulizi zabydlelo. Retuš to jistí.
  • 0

#3 Foxtrot

Foxtrot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 22 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 0

Publikováno 10 duben 2007 - 10:54:46

Já používám takovou modrou mikrovláknovou utěrku (myslím, že se tomu někdy říká švédská utěrka). Přehnul jsem jí přes film, chytil po obou stranách prsty a jemně přejel. Nikdy jsem film nepoškrábal a funguje to vcelku dobře.
Ondřej
  • 0

#4 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 duben 2007 - 11:02:49

Retuš to jistí.



Na retuš se mi nechce kupovat barvičky (dělám barevný negativy)
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 duben 2007 - 13:58:36

no myslim, ze smacedlo je absolutni nutnost..a nemene dulezita je voda ve ktere se pere..ja osobne muzu rovnou hadici z kohoutku do tanku, ale znam spousta pripadu kdy lidi musej prat film v destilce, jinak tam maj bordel ze spatnejch trubek atd...ani ultra drahy filtry od skody jim nepomohly...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních