Přejít na obsah


Fotka

Openus III a mg filtry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 xlibor

xlibor

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 April 2007 - 11:41:18

Zdravim,
"zdedil" jsem Openuse III, ktery nema suplik pro MG fitry, jelikoz pracuju vyhradne s fomaspeedem Variantem, zmenu gradace tedy resim tak, ze jsem filtr polozil pod objektiv misto puvodniho cerveneho filtru. Nekde jsem ale cetl ze to moc vhodne neni, prozatim jsem s tim delal jen male zvetseniny, tak cca 4x6cm a celkem v pohode. Tak to tedy je? Vkladat fitr do ramecku s negativem se mi zda hodne neprakticke.
  • 0

#2 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 10 April 2007 - 11:57:21

Trochu to změkčuje světlo a rozostřuje, na manších zvětšeních to ale asi nebude moc markantní. Klíčová je čistota a nepoškrábanost filtrů. Výhledově bych doporučil buď zvětšovák se šuplíkem - ten si v dnešní době může každý pořídit za pár šupů anebo i zdarma.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 April 2007 - 12:22:13

Tak, tak. Já jsem takhle přišel k Opemusu 5. Teď mi doma překáží, daruju za odvoz, kdyby měl někdo zájem. Chybí (snad) akorát žárovka. Je to i s kufrem.
  • 0

#4 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 April 2007 - 21:17:14

Doporučuji experiment. Sám jsem ho kdysi dělal pro Anaret + Agfa MCP (snad) A4. Udělal jsem zvětšeninu s filtrem 2, pak jsem dělal druhou zcela bez filtru s patřičně zkráceným časem (dle datasheetu). Při podrobném zkoumání výsledku jsem zjistil, že nedokážu říct která je která a od té doby mě změkčování netrápí. Chystám se udělat totéž pro El Nikkor a 30x40, o výsledcích budu referovat.
  • 0

#5 xlibor

xlibor

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 April 2007 - 18:31:53

Ten openus je celkem kvalitni zvetsovak, mam jeste ruskeho UPA 516, ten se neda k nemu nejak srovnat, ale zase ma suplik
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních