Přejít na obsah


Fotka

Magnola


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
494 odpovědí na toto téma

#451 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 September 2015 - 12:10:37

Tak a už v tom lítám taky :)

 

20971942414_2afa6ee492_n.jpg


  • 1

#452 keramiko

keramiko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 21 September 2015 - 12:14:28

závidím:)


  • 0

#453 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 September 2015 - 13:25:45

Jsem zvědav, co zplodím :). Musím zaject do Hradce pro filmy. Začnu 10X15, jsou o dost levnější a stejně nemám jiný vložky do kazet.


  • 0

#454 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 21 September 2015 - 14:04:57

Tak a už v tom lítám taky :)

 

20971942414_2afa6ee492_n.jpg

Gratuluju k novému mazlíčku. Nějaké filmy (Fomapan, Orwo) bych našel. S Magnolou už nefotím tak je potřebovat nebudu.

Dobré světlo.

Tomas


  • 0

#455 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 21 September 2015 - 15:17:34

A copak ze to? Prestavba se nepovedla, ci k ni vubec nedoslo?
  • 0

#456 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 22 September 2015 - 06:19:04

Je to male.


  • 0

#457 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 22 September 2015 - 07:44:39

Je to male.

Jirko, pamatuješ, jak se tady v začátcích TK uvedl Bzenčák s polemikou nad velikostí fotek? To byla švanda... :-)


  • 0

#458 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 22 September 2015 - 16:46:31

A copak ze to? Prestavba se nepovedla, ci k ni vubec nedoslo?

Nedošlo.

Kus pravdy má i Jirka. 13x18 je pěkný formát, ale já rád krajinu a tam mám radší větší negativ.

Ale Magnolu si zatím nechávám na Kolodium.


  • 0

#459 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 23 September 2015 - 07:24:58

 

Je to male.

Jirko, pamatuješ, jak se tady v začátcích TK uvedl Bzenčák s polemikou nad velikostí fotek? To byla švanda... :smile:

 

Jene, švanda je to až dnes. Možu sa uchlámat nad dnešní megainvazí fotoobrázků v mobilech do 5" a jen o něco větších iPadů. Lepší potvrzení mých tehdejších tvrzení už snad ani nemože existovat. 


  • 0

#460 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 23 September 2015 - 08:55:26

 

 

Je to male.

Jirko, pamatuješ, jak se tady v začátcích TK uvedl Bzenčák s polemikou nad velikostí fotek? To byla švanda... :smile:

 

Jene, švanda je to až dnes. Možu sa uchlámat nad dnešní megainvazí fotoobrázků v mobilech do 5" a jen o něco větších iPadů. Lepší potvrzení mých tehdejších tvrzení už snad ani nemože existovat. 

 

Tedy čas ti dal za pravdu. :-)


  • 0

#461 Ray

Ray

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 16 příspěvků(y)
  • LocationDačice
Reputace: 3

Publikováno 15 December 2016 - 23:12:33

Zdravím na VF a rád bych poprosil,zda zná někdo uvedený objektiv,který je součástí Magnoly.Jsou na něm dva údaje o

ohniskové vzdálenosti,tedy k čemu je možné uvedený objektiv použít ve spojení s uvedeným aparátem. S Magnolkou jsem 

začátečník........

Přiložený soubor (y)


  • 0

#462 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 15 December 2016 - 23:31:30

Uvedený objektiv je možné použít ku focení... přesto, že vykreslí formát 13x18 s odřenýma ušima.
  • 0

#463 vladaq

vladaq

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 December 2016 - 23:36:25

Zdravím na VF a rád bych poprosil,zda zná někdo uvedený objektiv,který je součástí Magnoly.Jsou na něm dva údaje o

ohniskové vzdálenosti,tedy k čemu je možné uvedený objektiv použít ve spojení s uvedeným aparátem. S Magnolkou jsem 

začátečník........

Ahoj, jedná se o Schneider 150mm f/5.6 Symmar Convertible, viz http://www.kenrockwe...hneider/150.htm Po odšroubování přední části objektivu je z něj  265 mm f/12 . Takže takový "dva v jednom" Měl by vykreslit kruh 220mm


  • 0

#464 vladaq

vladaq

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 December 2016 - 23:54:28

Zdravím na VF a rád bych poprosil,zda zná někdo uvedený objektiv,který je součástí Magnoly.Jsou na něm dva údaje o

ohniskové vzdálenosti,tedy k čemu je možné uvedený objektiv použít ve spojení s uvedeným aparátem. S Magnolkou jsem 

začátečník........

Ještě nějaké informace najdeš na https://www.schneide...photography.htm a třeba http://photo.net/large-format-photography-forum/009cCz jinak google


  • 0

#465 Ray

Ray

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 16 příspěvků(y)
  • LocationDačice
Reputace: 3

Publikováno 15 December 2016 - 23:59:03

Vladaq,děkuji za info, je to pro mne překvapující zjištění.....,těch jistě ještě bude více. VF není SF.


  • 0

#466 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1,299

Publikováno 16 December 2016 - 10:34:36

Zdravím na VF a rád bych poprosil,zda zná někdo uvedený objektiv,který je součástí Magnoly.Jsou na něm dva údaje o

ohniskové vzdálenosti,tedy k čemu je možné uvedený objektiv použít ve spojení s uvedeným aparátem. S Magnolkou jsem 

začátečník........

 

ako pisu kolegovia: tento objektiv Vam vykresli 13x18 cm len-len. ked som to pozrel dobre, tak pri f/16 vykresli obrazovy kruh 210 mm. 

tento objektiv je vhodny na 9x12cm /a 4x5"/.  vyskusajte a uvidite: aby ste zbytocne neplytvali drahsim filmovym materialom, tak na skusky pouzivajte fotograficky papier a odfotite svetlu /bielu/ plochu s roznymi /vsetkymi/ clonovymi cislami. po vyvolani papierov budete viediet mieru pripadnej vinetacie na kazdom clonovom cisle.

 

prajem Vam vela uspechov s VF.


  • 0

#467 matas

matas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
  • LocationÚjezd nad Lesy
Reputace: 19

Publikováno 16 December 2016 - 12:04:59

Pokud použijete plany 10x15, tak sklíčko vykreslí celou plochu obrazu. Úhlopříčka je 180,28.

Plany 13x18 kruh 210 nepokryje v rozích, úhlopříčka je 222,04


  • 0

#468 Ray

Ray

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 16 příspěvků(y)
  • LocationDačice
Reputace: 3

Publikováno 17 December 2016 - 13:11:52

To jmpetzval,matas,děkuji za odpovědi.Vzhledem k tomu,že jsem se o teorii objektivů nezajímal,tak zde budu mít trochu mezery.Není mi jasné,poměr vykresleného 

¨kruhu k délce objektivu.Čím delší objektiv,tedy ,,f,,pak zorný úhel je menší.Jak tedy může vykreslit větší kruh?Dle Kulhánka pro rozměr 13x18 by mělo být f 240 mm,

zorný úhel 49 stupňů.

Uvedený objektiv jak sdělil kolega vladag po odšroubování zadního členu by měl mít  260mm,ani tento neobsáhne 13x18?Zadní člen jsem zatím neodšrouboval,

vzhledem k tomu,že při mém útlocitu jsem na svém milovaném dálkoměru Zeiss s filtrem sundal i ostřící kroužek.Nyní tedy s rozvahou a pomalu.....

Prozatím čekám na vhodný stativ,je již na cestě,solidní dřeváček pod stromeček.

Pokud zkouškově  exponovat na papíry,pak expozice se prodlouží X krát,vzhledem k poměrně menší citlivosti papírů,t.j.20x či více.


  • 0

#469 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 17 December 2016 - 14:47:42

obrazový kruh priamo nesúvisí s ohniskovou vzdialenosťou... Prikladám xls súbor, kde sú asi všetky bežné modernejšie 5x7 VF objektívy, tam sa dá pozrieť konkrétny typ a jeho základné parametre... Nie je to také celkom jednoduché :-)


  • 0

#470 vladaq

vladaq

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 December 2016 - 21:39:14

Jak píše dodoxbb, ohnisková vzdálenost a velikost vykresleného kruhu spolu nesouvisí. Jde o to pro jaký formát je objektiv konstruhován. Zjednodušeně např.

Objektiv 100 mm pro formát 6x6 musí vykreslit kruh který je větší něž je uhlopříčka formátu 6x6 a objektiv 100 mm pro kinofilm musí vykreslit kruh větší než je uhlopřička formatu kinofilm (36x24mm). Z toho plyne, že objektiv pro formát 6x6 mužeš použít na menším formátu (třeba kinofilm) ale opačně ne!!! Pro zjednodušení nezábývám se teď tady dalšími problémy (zadní sečná vzdálenost atd.)

Takže ještě jednou objektiv pro větší formát lze použít na menším formátu.

 

Z ohniskovou vzdáleností to nesouvisý.


  • 0

#471 Ray

Ray

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 16 příspěvků(y)
  • LocationDačice
Reputace: 3

Publikováno 18 December 2016 - 00:38:56

Ahoj,všem děkuji za objasnění i za zaslání tabulky s parametry objektivů. Jistě se s tím nějak prokoušu,již mám představu jaký objektiv pořídit ke stávajícímu,

vzhledem k tomu,že prioritou je 13x18 pro kontakty.Magnola je pro mne nádherný aparát,československý a historický. :neutral:

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#472 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 21 December 2016 - 18:40:47

S tou Magnolkou je to truchu kříž. Sice nádherný aparát, ale - záda, širokoúhlé objektivy... no známé neduhy. Ta 150 na kontakty postčí, započteš-li tmavé rohy, možná při clonění na 45 to ustojí ještě se ctí (?).

Heldal bych něco kolem 210mm, kupř. Fujinony W se prodávají za neskutečně nízké ceny a v parádním stavu. Takový pěkný setík 8/105 - 5,6/210 - 8/400 (i když ne kvůli nejkratšímu ohnisku pro Magnolu) se vejde s rezervou do jednoho úřednického platu. Podobná sestava pro 9x12 dokonce do 10k! Jo, to za nás nebylo, já jsem před dvaceti lety dával za "obnošenou" VF soupravu desetinásobek měsíčního příjmu... :-/


  • 0

#473 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 22 December 2016 - 02:06:06

Fujinon 8/400 má ale obrazový kruh jentaktak. 


  • 0

#474 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 22 December 2016 - 08:35:08

Ano, ale je to krásný kompaktní kousek za pár korun, s poloviční váhou srovnatelného plasmatu. Ono se stejně většinou s teletem moc nehejbe, pokud člověk není vysazenej na architekturu...


  • 0

#475 Ray

Ray

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 16 příspěvků(y)
  • LocationDačice
Reputace: 3

Publikováno 22 December 2016 - 21:18:34

Ahoj,díky za další info a nasměrování na objektiv 210. Tento jsem za relativně levný peníz sehnal,snad bude vhodný i na 13x18??/viz.foto/.Pokud jde o necnosti Magnoly,tak ty pravděpodobně teprve budu objevovat. Aparáty k používání ?,tak asi na prvním místě se to odvíjí jak se líbí,poté asi to je o té funkčnosti.Je to trochu nelogické,ale u mne to tak funguje.Domnívám se,že pro počátek

VF by mohla Magnolka postačující.........

Přiložený soubor (y)


  • 0

#476 Luisifer

Luisifer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 93 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 22 December 2016 - 21:25:44

http://www.largeform...es/LF5x7in.html

 

těch verzí je asi víc, takže nevím, jestli je shodná s tou v odkaze, ale jestli jo, měl by kruhem 305 mm formát 13x18 pokrýt s přehledem


  • 0

#477 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 22 December 2016 - 22:30:53

Ano, to je přesně onen "standardní" kousek pro 13x18. Schneider uvádí 297mm při f16.
  • 0

#478 Ray

Ray

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 16 příspěvků(y)
  • LocationDačice
Reputace: 3

Publikováno 23 December 2016 - 00:01:56

To KIM,děkuji za zprávu a odsouhlasení toho správného objektivu.Nyní zbývá sehnat plech 0.4 mm a vyrobit vložky do originálních kazet 13x18.Pokud to

fungovalo v originále,/ta záda/,tak podstoupím i trochu obtížnou manipulaci s plechovými kazetami.

Dle diskuse je zde pár majitelů tohoto aparátu,předělaná záda či originaly??


  • 0

#479 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 23 December 2016 - 05:12:31

Aparáty k používání ?,tak asi na prvním místě se to odvíjí jak se líbí,poté asi to je o té funkčnosti.Je to trochu nelogické,ale u mne to tak funguje.

jsi mi připomněl citát, který jsem před asi 1/2 rokem četl a musel jsem ho najít :-)

„Lidé si myslí, že člověk je myslící bytost, která má občas emoce. Ve skutečnosti je však člověk emoční bytostí, která občas myslí.“ (český neuropatolog František Koukolík)


  • 0

#480 Ray

Ray

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 16 příspěvků(y)
  • LocationDačice
Reputace: 3

Publikováno 25 December 2016 - 21:41:45

Asi to tak nějak bude,Vánoce jsou hodně o emocích,takže Všem na temné příjemné a klidně prožité svátky. :-P


  • 0

#481 barney

barney

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 28 September 2017 - 07:21:23

Mám dotaz, víte o někom, kdo by předělal Magnolu na "moderní záda"? 


  • 0

#482 cilaman

cilaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 89 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 70

Publikováno 29 September 2017 - 19:53:27

Skus www.ades.cz kedysi sa tu pisalo, ze p. Seda Magnoly preraba. Ja som na ebayi kupil za par korun plaubel zada a teraz by som potreboval niekoho technicky vzdatneho, kto by mi pomohol to prehodit :)


  • 0

#483 IvanHorseman

IvanHorseman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 20 January 2018 - 11:27:35

Tak se hlásím k nemoci "nakažen velkým formátem". A přiznávám, že je to recidiva - ještě za social jsem fotil jak na 6x9 na rollky, tak na planfilmy, tak na 13x18 Magnolou. Nyní cca před 2 roky synátor zplodil vnoučka a tak s manželkou začli fotit na Nikon 5300 a chtěli ode mne tipy na objektivy, příslušenství a dále nějakou nalejvárnu na focení. No a mne to znovu chytlo, prodal jsem Olympus E400 s dvěma zoomy, po rozvaze jsem šel do FF . Jenže tím to neskončilo - už přibyla technická kamera 6x9, Fuji GX680 , no a o Vánocích jak bylo více času, tak jsem otevřel krabici se "starými krámy" a ejhle Magnola , sice ne jako nová, ale funkční s 210 a 135 skly a 4 mi kazetami s vložkami. Tak jsem se s ní pomazlil a šla zpět do brašny, ale nějaký virus mi asi zůstal na rukách. No a když jsem narazil na toto forum, tak nemoc propuká a.... Ještě je tam Voigtlader s Heliarem, mám ten dojem že nškde je i Moskva a tuším ještě jeden či dva deskáčky 6 x 9 a nějaká rolka plafilmkazety. Na těch 6x9 mi připadá rozumnější jít do 120 filmu a Magnolu mít na hraní na ČB kontakty.  Tak to je můj poslední vývoj - a t jsem pročetl pouze první 3 strany vlákna, teď jsem odšornoval sníh a po práci odměna ve formě přihlášeníse a stanovení diagnozy.


  • 5

#484 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 216

Publikováno 17 May 2019 - 23:02:33

Tak jsem toho magnolakoka asi chyt taky. Prý by se tu mohl pohybovat kdosi, kdo je schopen zrobit destičku na tuto věcičku. Ozve se? Anebo někdo, kdo jich má moc a neví co s nimi? Pod postelí, v kredenci, v botníku, v šatníku.. No a ty objektivy - Belar prý nestačí...


  • 0

#485 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 19 May 2019 - 15:51:59

Výrobu destiček nabízí pan Ivan Poltavec inzeratem na paladixu. Kontakt s ním je zřejmě možný i přes prodejnu befoto v Holešovicích.
  • 0

#486 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 216

Publikováno 19 May 2019 - 20:05:48

Ahoj, dík za upozornění, ale už to nedělá..


  • 0

#487 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 8 April 2020 - 10:04:21

Usmyslíte si pořídit své magnole delší objektiv, třeba současně jako záklaďák pro 18x24. V mém případě Nikkor W 300. Vypadá to pak takhle:

 

1. Žádná vaše destička samozřejmě nemá otvor velikosti Copal 3.

2. Hledáte někoho, kdo vám otvor v destičce na tu velikost upraví.

3. Když už to dopadne, destičku vám ztratí.

4. Půl roku jezdíte do Prahy a se handrkujete, co teda bude.

5. Když se deska najde a osadíte ji, zjistíte, že zadní člen objektivu neproleze  otvorem v přední standartě. Ta je totiž tvořena sendvičem dvou hliníkových plechů, které nejsou přesně slícovány, zadní člen proleze jakžtakž tím prvním, ale narazí na hranku toho zadního.

6. Jako cesta se jeví odšroubovat zadní člen, odklopit matnici, strčit ruku zezadu do kamery a objektiv sešroubovat zevnitř. To je cesta pro hardcore staromilce s origo zády z Meopty, která odklopení matnice umožňovala. Ale koupil si takový extremista na magnolu Nikkor?

7. Už se nemůžete dočkat pohledu skrz toho krasavce, takže se touto cestou vydáte i přesto, že jste chudinku vybavil už před lety  moderními zády. Během té desetiminutové procedury se bavíte představou, jak vám někde na břehu potoka nejdříve všechny ty šroubky, pak šroubovák a nakonec i sama matnice padají ze zmrzlých prstů do kamení.

8. Mezitím se setmělo, skrz krasavce stejně vidíte kulový.

9. Tuhle operaci už nechcete nikdy opakovat, takže, nemaje nic lepšího, pilníčkem zarovnáváte ten půlmilimetrový rantlík v přední standartě, aby se objektiv dal normálně nasadit. Nakonec to nějak odrbete a zadní člen, když zatlačíte, pronikne dovnitř. Má snad na tisícinu milimetru stejný průměr jako ten otvor a, byť kulatý, dovnitř ho dostanete jen při určitém natočení.

10. Když je zadní člen v měchu, zbývá jen rutinně za á nadzvednout destičku, aby její spodní zkosený okraj zapadl do drážky, za bé zaaretovat horní okraj posuvnou pojistkou. Ovšem na bodu "a" se to zadrhne. Krček objektivu je natolik tlustý, že nedovolí posunout desku v otvoru standarty dostatečně nahoru.

11. Ta spodní drážka je tvořena plíškem, přišroubovaným dvěma šroubky ke standartě. V téhle fázi už je možné jedině ten plíšek odmontovat a a hned zas vrátit, když okraj desky zaujal pozici.

12. Vyhodnotíte to tak, že ta krušná cesta přes demontáž matnice (viz krok 7) bude nakonec ještě tak nejschůdnější.

 

Výsledek: Pohled skrz 300mm krasavce nakonec není zas tak rozdilný oproti 210mm záklaďáku - rozhodně nic, co by nevyřešil výřez. Objektiv bude bezpochyby plnit takžka výhradně svoji původně sekundární funkci lepšího záklaďáku pro větší formát. 

 

Hledám někoho, kdo mi upraví otvor v destičce pro FKD 18x24....


  • 2

#488 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 8 April 2020 - 11:51:59

V čem spočívá ta úprava destičky? Odpálit laserem? Odfrézovat? Vzít to drátořezem?


  • 0

#489 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 8 April 2020 - 12:07:34

... to za nás nebylo. Vždycky jsem si vystačil s vrtačkou, lupénkovou pilkou a pilníkama. 

Mimochodem už jsem to meldoval kolikrát a kdoví kde - Fujinony pro VF - to je ta správná volba!!


  • 1

#490 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 8 April 2020 - 13:04:58

V čem spočívá ta úprava destičky? Odpálit laserem? Odfrézovat? Vzít to drátořezem?


V tomto případě bude potřeba otvor naopak umenšit.
  • 0

#491 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 8 April 2020 - 19:01:43

Vážení kolegové. Nesnažte se ze sněhuláka vytvořit mramorovou sochu Davida. Magnola - dobová kopie Linhofky. s mnoha problémy stability nastavení posunu přední standarty při snížené poloze s objektivem Largor. Ani pracně vytvořené aretační zámky kolejničky přes neúměrnou pracnost a potíže s vrtáním otvorů pro vnitřní závity v platformě vzhledem k hliníkové slitině odlitku nepřináší kýžený efekt. Sám jsem nechtěl dlouhodobě uvěřit, že je snaha o vylepšení Magnoly jen plýtváním energie i času a až konfrontace erudované úpravy a zasvěcená rada mne donutila a Magnolu s kompletním příslušenstvím, kazetami, vložkami, originálním návodem, oběma objektivy

jako celek prodat. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#492 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 16 August 2022 - 09:41:06

Ahoj. Prodám Magnolu + Belar + 6ks kazet.
manticorra(zavinutákyseláryba)seznam.cz
  • 0

#493 sroub

sroub

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 9

Publikováno 23 October 2022 - 13:21:05

Dokáže u nás někdo opravit clonu na objektivu Belar?
Zjistil sem že mi vyskakují některé lamely clony z uložení, a na opravu si sám netroufám...


  • 0

#494 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 216

Publikováno 23 October 2022 - 13:33:43

Nejjednodušší cesta je dát to k Pazderovi do opravy.
  • 0

#495 sroub

sroub

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 9

Publikováno 23 October 2022 - 16:41:46

Nejjednodušší cesta je dát to k Pazderovi do opravy.

Ten fotobazar u Václaváku? Nevěděl sem že dělá i opravy, díky za radu....


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návětěvníků, 0 anonymních