Přejít na obsah


Fotka

Rodagon 40/4 WA a Axomat


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 jedi

jedi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 April 2007 - 08:39:55

Rozmyslam nad Rodagonom 40/4 WA, ma zavit M39 x 1/26.
Axomatacky Anaret ktory mam teraz ma M 23.5 x 0.5 a mala by existovat redukcia M39 x 1 (z ponuky Meopty) - je to ten isty zavit ako u Rodagonu? Ak nie, kde sa da zohnat redukcia, aby som dostal ten Rodagon do Axomatu? Dik.
  • 0

#2 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 April 2007 - 08:59:15

Ten Rodagon má závit Leica, což je standard. Já nevím do čeho se objektiv u tvého zvětšováku šroubuje, ale nejspíš do misky, nebo nějakého kroužku. V každém případě potřebuješ misku/kroužek s šířkou 39mm místo meopťáckých 23mm. Ten buď seženeš v bazarech či na inzerát (možná ho prodává i Meopta?), nebo si hi necháš vysoustružit - v servisu ve Fotoškoda v Praze to dělají do týdne za kilo. Na Anaret následně budeš potřebovat redukce M23-M39 která se dá u Škody, nebo u Pazdery dá téměř bezpečně kaoupit za pár drobnejch.
  • 0

#3 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 April 2007 - 09:02:54

Hm, teď kokám, že v BB ti asi moje rada ohleně Fotoškody bude dobrá jak mrtvýmu zimník... V každém případě člověk co umí zacházet se soustruhem by do tvého kroužku měl být schopem závit Leica vyrobit vcelku bez potíží.
  • 0

#4 jedi

jedi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 April 2007 - 09:21:33

dik, tak ze to vyzera, ze ta meoptacka redukcia ja to co hladam. Prinajhorsom to zozeniem priamo od nich.
  • 0

#5 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 April 2007 - 10:32:35

To bych pochyboval, že taková redukce bude, protože závit Leica je pochopitelně sirší než Meopta. Co já vím tak redukce se dělají pouze opačně.

Ale je samozřejmě možné že Meopta vyrábí či vyráběla držák objektivu pro Axomat se závitem Leica.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 April 2007 - 10:39:44

No existujou i misky, kde se dá ta prostřední část vyšroubovat(je to jištěný červíkem) a voilá máme závit 39. Měl jsem to takhle u Opemusu(už nevím jestli u pětky nebo šestky). Tak doporučuju tu původní misku pečlivě prozkoumat, není to na první pohled úplně patrný.
  • 0

#7 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3,570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 23 April 2007 - 12:04:47

Tak v tom případě já mám (měl jsem) verzi bez červíku, redukční prstýnek se nijak nearetoval. Ale jestli to bylo na Axomatu či Opemusu, nevím (nemělo by to být kompatibilní ??).
  • 0

#8 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 April 2007 - 18:08:47

dvě řešení - misky s potřebnou dírou se stále v meoptě dělají, nebo alespoň u škody je v novém zboží cca za stovku mají. Partyzánština - dvoumilimetrový karton - podle misky vystríhnout kolečko, do něj díru a do ní napasovat objektiv. Ne, není to elegantní, ano je to hodně provizorní, ale funguje to.
  • 0

#9 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 23 April 2007 - 19:23:37

vítej wolframe, elegance nechtěnýho to je naše, tady seš mezi svejma :lol:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních