Přejít na obsah


Fotka

foma 400, lowshit nebo hiclass


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
258 odpovědí na toto téma

Anketa: Děláte na Fomu 400? (235 uživatel(ů) vložilo hlas)

Děláte na Fomu 400?

  1. Nikdy (25 hlasy [16.56%])

    Procento hlasů: 16.56%

  2. Výjimečně (31 hlasy [20.53%])

    Procento hlasů: 20.53%

  3. Již jste hlasovali Občas (50 hlasy [33.11%])

    Procento hlasů: 33.11%

  4. Již jste hlasovali Často (40 hlasy [26.49%])

    Procento hlasů: 26.49%

  5. Jedině (5 hlasy [3.31%])

    Procento hlasů: 3.31%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#51 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 17 březen 2009 - 16:45:31

... Jak říká jeden můj kamarád - fotogeničnost krajiny končí 50m od auta :wink:


Při vší ouctě - zdá se mi, že fotogeničnost krajiny 50m (nebo lépe několik km) od auta spíše začíná :)


Věc názoru... jezdím Land Roverem :lol:


Já jezdim tramvají. Většinou po nábřeží. Pak to občas vezmu do Vodičkové, ale tam ne na focení.


No jo, ale nábřeží, to je taky krajina na houby :lol:
  • 0

#52 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 17 březen 2009 - 20:30:41

já myslim, že pravej umělec musí trpět. aspoň trochu, ale čim víc, tim líp - tim větší umění. uznávam, je to takovej asi poťapanej názor, ale já bych například z lendrouvéru nevyfotil nic. né, že bych byl umělec, ale to je houby spojení s krajinou a všehomírem vůbec. vždyť to je, jak rozvážet humanitu tankama a nebo dělat poezii v multiplexu a nebo fotit lidi digitálem.... vždyť to přece vůbec nejde :lol: :) :wink: :lol:
  • 0

#53 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 17 březen 2009 - 21:24:17

Skoro by stálo za to popřemýšlet, jak to s tebou udělat, Mamiaku, abys byl ještě větším umělcem.... :wink: Že by Ti pomohlo nějaké vhodně zvolené utrpení? :lol: Jaké by bylo dost velké, aby ses stal opravdu velkým umělcem, co myslíš? :)
  • 0

#54 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 17 březen 2009 - 21:35:38

já myslim, že pravej umělec musí trpět. aspoň trochu, ale čim víc, tim líp - tim větší umění. uznávam, je to takovej asi poťapanej názor, ale já bych například z lendrouvéru nevyfotil nic. né, že bych byl umělec, ale to je houby spojení s krajinou a všehomírem vůbec. vždyť to je, jak rozvážet humanitu tankama a nebo dělat poezii v multiplexu a nebo fotit lidi digitálem.... vždyť to přece vůbec nejde 8-O :) :lol: :lol:


Člověče, bys nevěřil, jaký utrpení zažívám, když si na to focení vezmu malý boty, to pak páchám umění rovnou ze staženýho okýnka, pak to jde i tím digitálem :) Při mé tělesné konstituci - kdybych to dal pěšky, tak strhnu i dvoutisícinu, případně v návalu slabosti rozsednu stativ, to bych si musel na každým fotogenickým místě postavit stan :)

Jestli vono to třeba není tak, že ti ortodoxní klasici jsou vlastně masochisti, kteří k tomu, aby tvořili, nutně potřebují utrpení - a to utrpení a nepohodlí si způsobují uměle, ať už chozením pěšky, nebo nevyhovující a zastaralou technikou :D

Mimochodem - k tomu spojení s krajinou: Vona už dneska krajina nejni, co bejvala, žejo, takže volské spřežení hned tak nepotkáš a trochu se nám ledacost zmodernizovalo. Já teď mám v hlavě takovou krajinnou sérii na téma "krajina industrializovaná", kde z nouze dělám ctnost. Klíčovým bodem celé série budou různá technologická vedení a jejich vestavba do přírody, tedy vedení vysokého napětí, parovody atd. Třeba budu nakonec eště slavnej :wink:
  • 0

#55 LaarsenGranz

LaarsenGranz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 17 březen 2009 - 23:28:20

tak to máš tu ID-11 nějakou divnou.
jelikož se jedná o vývojku se silnym rozpouštěcim účinkem (způsobeno vysokym obsahem siřičitanu), tak se naopak ředenim týhle vody snižuje koncentrace siřičitanu a tím i snižuje míra, jakou je zrno rozpouštění při vyvíjení, což samozřejmě odpovídá pozorování nás všech, a sice že u D-76 / ID-11 se stoupajícím ředěním stoupá i ostrost zrna a zrnitost.
jednou z mála výjimek je rodinal, ale ten funguje trochu jinym způsobem....
takže buď máš speciální ID-11 a nebo špatně pozoruješ.


Teď si připadám trochu podivně, ale opravdu mám lepší výsledky s ředěním než stockem. Měl jsem jí asi rok a čtvrt v hnědé lékárnické lahvi v lednici. Vzduch jsem nijak nereguloval. Kolik tam bylo místa tolik vzduchu. HP5+ ve svitku 1+3,20 minut, na začátku 10 sekund překlápění. A nemůžu si stěžovat. Po tom roce a čtvrt měla stejné vlastnosti jako po namíchání.
  • 0

#56 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 18 březen 2009 - 08:37:48

Že by Ti pomohlo nějaké vhodně zvolené utrpení? :D Jaké by bylo dost velké, aby ses stal opravdu velkým umělcem, co myslíš? :wink:


fotit digitálem??? :-)
  • 0

#57 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 18 březen 2009 - 08:48:22

Já teď mám v hlavě takovou krajinnou sérii na téma "krajina industrializovaná", kde z nouze dělám ctnost. Klíčovým bodem celé série budou různá technologická vedení a jejich vestavba do přírody, tedy vedení vysokého napětí, parovody atd. Třeba budu nakonec eště slavnej :wink:


tomu rozumim. já tim, že nejsem potůčkář, ale krajinu mam rád, zas v tý dokonalý přírodě mam pocit, že tam už neni co tak nějak dodat, že bych dělal pánubohu akorát vopisovače a tak to řešim podobně. svym způsobem mam strašně nerad auta a léta sem bojoval s tim, jak je z těch vobrázků dostat, aby mně tam nestrašily, aby to bylo takový idylický, bukolický jako kdysivá... no a teď je tam prostě mam. ne moc, to bych asi ještě neustál, ale jedno, dvě, když se pěkně nechaj na vhodnym místě trčet... bejvá to zajmavej kontrapunkt, někdy. a s tim vedením a vůbec lidskejma nánosama v krajině to ti úplně rozumim. to je na fotku jak dělaný. já ti mam snad na vobrázku radši pole s vysokym napětim, než ty havlovy rýchory! na vobrázku...
  • 2

#58 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 18 březen 2009 - 13:37:47

Teď si připadám trochu podivně, ale opravdu mám lepší výsledky s ředěním než stockem. Měl jsem jí asi rok a čtvrt v hnědé lékárnické lahvi v lednici. Vzduch jsem nijak nereguloval. Kolik tam bylo místa tolik vzduchu. HP5+ ve svitku 1+3,20 minut, na začátku 10 sekund překlápění. A nemůžu si stěžovat. Po tom roce a čtvrt měla stejné vlastnosti jako po namíchání.


však ona je HP5+ v D-76 1+3 moc moc parádní .)
ale věř tomu, že bys ze strocku měl jemnější zrno (nijak extra výrazně, ale malej rozdíl v tom je)
  • 0

#59 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 18 březen 2009 - 16:04:50

Mimochodem - k tomu spojení s krajinou: Vona už dneska krajina nejni, co bejvala, žejo, takže volské spřežení hned tak nepotkáš a trochu se nám ledacost zmodernizovalo. Já teď mám v hlavě takovou krajinnou sérii na téma "krajina industrializovaná", kde z nouze dělám ctnost. Klíčovým bodem celé série budou různá technologická vedení a jejich vestavba do přírody, tedy vedení vysokého napětí, parovody atd. Třeba budu nakonec eště slavnej 8-O


Přijeď na ostravsko... Tam můžeš své vášně realizovat současně. Industriální krajiny je tam tolik, že můžeš udělat nesčetně snímků i jen tím staženým okýnkem. Tam jsou celé industriální džngle.
  • 1

#60 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 18 březen 2009 - 16:06:10

Že by Ti pomohlo nějaké vhodně zvolené utrpení? :D Jaké by bylo dost velké, aby ses stal opravdu velkým umělcem, co myslíš? 8-O


fotit digitálem??? :)

myslím něco jako palečnice, například! Třeba bys potom dělal Opravdové Umění, fotil bys ho digitálem a ještě si zálibně pomlaskával! :lol: :lol: :lol:
  • 0

#61 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 18 březen 2009 - 16:49:31

Mimochodem - k tomu spojení s krajinou: Vona už dneska krajina nejni, co bejvala, žejo, takže volské spřežení hned tak nepotkáš a trochu se nám ledacost zmodernizovalo. Já teď mám v hlavě takovou krajinnou sérii na téma "krajina industrializovaná", kde z nouze dělám ctnost. Klíčovým bodem celé série budou různá technologická vedení a jejich vestavba do přírody, tedy vedení vysokého napětí, parovody atd. Třeba budu nakonec eště slavnej 8-O


Přijeď na ostravsko... Tam můžeš své vášně realizovat současně. Industriální krajiny je tam tolik, že můžeš udělat nesčetně snímků i jen tím staženým okýnkem. Tam jsou celé industriální džngle.


Jo, taky se tam chystám, akorát vůbec nevím kdy - asi si někdy udělám víkend bez rodinky a pojedu.
  • 0

#62 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 1 duben 2009 - 22:43:10

Myslím, že ke každému filmu si člověk musí najít cestu (pravda, k některým to jde skoro samo). Já se podobným způsobem pořád nemohu vypořádat s Neopan 400 a taky vím, že to není špatný film, musí se na něj zkrátka nějak jinak. Fomu 400 si (v kinu) moc pochvaluju - používám A49.


A49 v jakém ředění, čas?? Ředění pomáhá nebo je nutný stock?
  • 0

#63 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 2 duben 2009 - 09:31:49

Myslím, že ke každému filmu si člověk musí najít cestu (pravda, k některým to jde skoro samo). Já se podobným způsobem pořád nemohu vypořádat s Neopan 400 a taky vím, že to není špatný film, musí se na něj zkrátka nějak jinak. Fomu 400 si (v kinu) moc pochvaluju - používám A49.


A49 v jakém ředění, čas?? Ředění pomáhá nebo je nutný stock?


Záleží na tom, co je zrovna na filmu, ale skoro výhradně používám stock a máchám to asi 9min. Já se ovšem nesnažím "mít na filmu všechno". Někteří lidé ji pak zase používají hlavně v ředění 1:1. Já sem ale línej.

Používám starou Orwo A49, už jí mám jen zbytek, potom zkusím Adox a jsem zvědav na rozdíly.
  • 0

#64 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 2 duben 2009 - 12:05:30

Díky!
Tak by mě ještě zajímalo kolik 1l Atomalu "udělá" a jak prodlužovat po jednotl. filemech - zkušenosti? Mám ještě taky starou ORWO v prášku!, doufám pevně, že bude dobrá...
  • 0

#65 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 2 duben 2009 - 14:19:48

Orwo uvádí 600ml na 6 filmů bez prodlužování. Já namíchám 1l a vzhledem k výše zmíňené lenosti použiju na odhadem 8 filmů (často ovšem z metráže a tam si záměrně namotávám kratší). Je to dost blbuvzdorná vývojka, řekl bych.
  • 0

#66 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 2 duben 2009 - 15:34:09

Pakliže je A 49 vydatná, lze to skusit "natáhnout" ostatně proužkovou zkouško lze zjistit, kolik toho zvládne nad předpoklad. Díky za info. :)
  • 0

#67 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 2 duben 2009 - 20:10:23

Myslím, že foma 400 je velmi dobrý film, jenom vyžaduje větší negativ. Použiji-li ji, použiji rodinalu(jak už to bývá), pak jsou obrázky hezké, jen trošku zrnité při hrubší míře zvětšení. Předpokládám-li ovšem negativ 6x9 s mírným výřezem a zvětšeninu 18x24, je všechno hladounké a atomalu netřeba. Ono je použití tak citlivého filmu na kinu pro mne těžko pochopitelné - s vyjímkou špatného světla, při takých těch "street photo", či jak se těm obrázkům říká, tam vám ale přece zrno nevadí, ne?
  • 0

#68 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 2 duben 2009 - 20:38:01

Pokud jde o Fomu 400 ( a další čtyřstovky) tak sice jde o použití v podmínkách málosvětelných, ale proč to vyvolávat tak aby bylo zrno velké, pokud to není přímo záměr?? Jako každý negativ, který si zaslouží přiměřenou kvalitu - hledá se vývojka, která to zrnem a tonálně zvládne... Proto se o tom vlastně bavíme - přiměřené vyvolání vzhledem k filmu a zobrazované situaci. Takže zde bude aspoň pro mě Atomal favoritem před Rodinalem!
  • 0

#69 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 2 duben 2009 - 20:48:41

Nenene, aby bylo zrno velké ano, aby bylo pěkné tonové podání. To bude pěkné jistě i z atomalu, navíc bez zrna, ale jiné - a já rád rodinal. Protože s sebou použití rodinalu ovšem nese tento "nedostatek", je třeba většího políčka, aby se zrno neprojevilo. Pak je jenom otázka, ovšem nezodpověditelná, je-li snazší zvyknout si na jinou vývojku, na film se prostě vyfláknout, anebo vzít ten větší aparát.
  • 0

#70 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 2 duben 2009 - 20:50:25

Nenene, aby bylo zrno velké ano, aby bylo pěkné tonové podání. To bude pěkné jistě i z atomalu, navíc bez zrna, ale jiné - a já rád rodinal. Protože s sebou použití rodinalu ovšem nese tento "nedostatek", je třeba většího políčka, aby se zrno neprojevilo. Pak je jenom otázka, ovšem nezodpověditelná, je-li snazší zvyknout si na jinou vývojku, na film se prostě vyfláknout, anebo vzít ten větší aparát.


Oprava - ne, aby bylo velké zrno, ale aby bylo(pro mne) pěkné...
  • 0

#71 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 2 duben 2009 - 21:02:38

No, to už jsme kromě zrnitosti vlastní i u jejího "charakteru" - a ten už na kinoformátu může být poněnud rušivý - pokud nejde právě o to, aby to bylo právě tak... To už je samozřejmě o pocitu i účelu vlastní fotografie- a také o tom formátu, kdy už se to takto projevuje...
Někdy ten větší formát kvůli podmínkám ale nelze použít, takže jde o snímek buď - nebo, protože na jiné, lepší podmínky je skutečně možné mít málocitlivý film.
Čtyřstovka je buď pro výrvarné vyznění s nějakým charakterem zrna, nebo o nutnosti snímat za mála světla a tam pak je to, ovlivněné určite i zpracováním : subjektivně vizuálně pořijatelnějším, nebo naopak... Účel...
  • 0

#72 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 2 duben 2009 - 21:12:05

A nejkrásnější na tom je, že spolu teď můžeme docela souhlasit, protože oba máme pravdu, protože co říkáme, se nevylučuje. Proto mám ty diskuse zde tak rád - nejen obsah, ale i slušnost. Už vidím, jak by také thema dopadlo jinde. :wink:
  • 0

#73 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 2 duben 2009 - 21:19:01

Toť krásná pravda.
Protože dva z jednoho místa, v témže okamžiku - ale jinak formátem i zpracováním - to pokaždé vyjde úplně jinak... Jo, to je na tom to krásné, to vzít z těchto úhlů a tvořivě a svobodně!
  • 0

#74 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 3 duben 2009 - 08:26:44

a neni jednodušší fotit na deltu400? :lol:
  • 0

#75 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 duben 2009 - 08:30:19

a neni jednodušší fotit na deltu400? :cry:

Kacíři! :lol:
Delta je vo fous dražší a pro příznivce klasické emulze to jaksi není ono. Foma 400 ve Fotomalu(apod.) je opravdu dobrá za pár penízků. Na druhou stranu oproti Deltě má kroutivou podložku a moooodrou nevypratelnou...:)
  • 0

#76 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 3 duben 2009 - 10:43:58

znamenam si: ploci - v plnym společenství ortodoxie, jaro s mírnejma pokleskama taky.... ovšem lukáš87 - tady už to nevidim moc dobře, tady máme nějaký nežádoucí vodchylky, nejasnosti, pochybnosti, odpadlictví - tady se bude muset vysvětlovat, napravovat, přivádět zpět... co ty na to bratře notorie? :lol:
  • 0

#77 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 3 duben 2009 - 11:44:32

a neni jednodušší fotit na deltu400? :lol:


Každý máme svůj vkus. Já když si mohu dovolit takový dražší film, beru tri-x. V rodinalu(a nejen v něm) je dokonalý, uživatelsky po všech stránkách příjemný. Myslím, že proti filmu s T-krystaly určitě příjemnější. Takže když něco jednoduššího, tak tri-x.
  • 0

#78 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 duben 2009 - 12:17:25

znamenam si: ploci - v plnym společenství ortodoxie, jaro s mírnejma pokleskama taky.... ovšem lukáš87 - tady už to nevidim moc dobře, tady máme nějaký nežádoucí vodchylky, nejasnosti, pochybnosti, odpadlictví - tady se bude muset vysvětlovat, napravovat, přivádět zpět... co ty na to bratře notorie? :lol:


Vidím to némlich tak. Ploci svým posledním příspěvkem jen potvrdil, že jeho víra jest pravá. Neboť kdo Trix v Rodinalu miluje, ... Lukáše87 sleduju už delší dobu a taky se mi to nejeví dobře... :)
  • 0

#79 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 3 duben 2009 - 12:25:46

joo TriX - tam ty penize ani neresim - "kdyz ho milujes, neni co resit" nebo jak to je - ale macham to vetsinou v LC29.

Pouze TriX@1600 macham v Rodinalu 1:50.
  • 0

#80 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 3 duben 2009 - 13:52:34

jo, jo, uchýlkáře převychováme :lol:
  • 0

#81 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 3 duben 2009 - 19:07:22

joo TriX - tam ty penize ani neresim - "kdyz ho milujes, neni co resit" nebo jak to je - ale macham to vetsinou v LC29.

Pouze TriX@1600 macham v Rodinalu 1:50.


No, jak by to vypadalo v R 09 1:100 - v čem je viditelný rozdíl? Bylo by to už moc měkký?
  • 0

#82 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 4 duben 2009 - 10:22:45

jak to říkal Jan Hus? Neodvolám? jo, tak tak :lol:
  • 0

#83 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 4 duben 2009 - 10:59:02

joo TriX - tam ty penize ani neresim - "kdyz ho milujes, neni co resit" nebo jak to je - ale macham to vetsinou v LC29.

Pouze TriX@1600 macham v Rodinalu 1:50.


A smím-li taky zvědět, kolik že minut?
  • 0

#84 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 5 duben 2009 - 18:02:44

Na 1600 jsem zkoušel převolávat jen HP5ku, ale tri-x na to možná bude lepší, páč se mi jeví citlivější. Zkusil bych vyzkoušet tak půlhodinku při běžné teplotě, to bude ono.
  • 0

#85 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 5 duben 2009 - 18:10:50

jak to říkal Jan Hus? Neodvolám? jo, tak tak :)


Na Husa bych se neodvolával. Kázal chudobu, ale měl velké důchody a byl tak vyžraný, že se prý musel při kázáních na kopcích opírat o stromy, jak byl po výstupu uřícený. Neodvolal jedině z paličatosti, že nemá pravdu, musel vědět. Takže nevím, nevím. Ze by to byl podobný případ? :D :lol: :lol:

Mamiaku, navrhuji utvořit temnoinkviziční tribunál, zavání to tu herezí :D
  • 0

#86 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 5 duben 2009 - 19:56:06

a celej víkend jsem dělal fotky.... na RCčka! :lol:
  • 0

#87 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 5 duben 2009 - 20:04:47

a celej víkend jsem dělal fotky.... na RCčka! :D


Konečně, přiznání se je polehčující okolností a prvním stadiem napravení. Hříšník musí sám zjistit, že chybuje :lol:
  • 0

#88 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 duben 2009 - 20:25:48

a celej víkend jsem dělal fotky.... na RCčka! :D


Konečně, přiznání se je polehčující okolností a prvním stadiem napravení. Hříšník musí sám zjistit, že chybuje :lol:


nikoliv, nekaje se, naopak ďábel se nám vysmívá...však počkejte...ogaři...Svaté officium se již brzy sejde na tajném místě a síla zjevené pravdy vás všechny přesvědčí...
  • 0

#89 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 duben 2009 - 09:39:46

v případě zvláště zatvrzelejch pochybovačů budou jako obvykle m u s e t nakonec sami rádi uznat, že... 8-O
  • 0

#90 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 6 duben 2009 - 16:38:21

no tak přece bych na kontakty filmů a nějaký ty pochobný náhledy "fotek" (domácí albumovky, nic výstavního) 24x30 cm neplejtval barytem - úcta k materiálu musí bejt, žejo :roll:

Vložený obrázek

ale to už sem trochu mimo

btw chtěl bych na fomu 400 nafotit něco v interiéru, asi bych to pušoval na 800 ei, páč bude hodně měkký světlo....
a teď otázka - budu chtít pořádný zrno
čim volat? rodinal 1+25? nebo nějakej klon D-76?
  • 0

#91 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 6 duben 2009 - 19:39:13

Snad mne nebudeš považovat za zaujatého - i když jsem - ale domnívám se, že rodinal či R09 by byl pro také drobné převolání v takovém případě nejlepší. Jenom bych více ředil, at vyjdou delší časy, ovšem třeba prudce pohybovat a roztok užít mírně zahřátý.
  • 0

#92 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 29 duben 2009 - 15:32:31

Potvrzuji, že Fomapan 400 (kino) se, po řadě pokusů s jinými vývojkami, chová slušně teprve v Atomalu. V mém případě Fotomal 1+1 14minut. Přiměřené zrno, pěkná tonalita, uspokojivá ostrost, dost vyrovnávající účinek. V ID-68, D-76, Fomadon LQN, SPUR SLD, R09 to bylo mnohem horší.
Pro info - s Fomapanem 100 totéž, jen zrno prakticky k nenalezení.
Bohužel Fomadon byl jediný a poslední, doufám že se mi podaří sehnat T-32, abych ho mohl míchat.
  • 0

#93 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 25 září 2009 - 15:08:44

Do seznamu vývojek, které udělají na Fomapanu 400 fotky a ne prasečiny přidávám Emofin, něco kolem 3 až 3,5 minut.
  • 0

#94 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 27 září 2009 - 14:16:29

já se jdu přidat s vlajkou Microphen Zde je má zkušenost
www.e-umeni.cz/dilo.php?ID=6977
  • 0

#95 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 27 září 2009 - 14:24:30

Ještě dodám že 400 je nic moc.
Třeba taková 800T to bylo jiný kafe. Zrno bylo tvořený kombinací různých tvarů shluků krystalů. V emulzi se tvořili shluky do tvaru trojuhelníčků, obdelníčků atd.

Pokud by se nás dohodlo hodně, tak by jsme si na zakázku mohli nechat Fomapan 800T vyrobit. Ale musela by to bejt objednávka celkem za 50.000Kč
  • 0

#96 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 27 září 2009 - 15:22:07

Myslíš, že se najde tolik umělců, kteří chtějí tvořit místo fotek mozaiky??
Ale dobře, jsem pro každý experiment a přidal bych se.
  • 0

#97 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 31 říjen 2009 - 17:57:29

tak já taky přidávám zkušenost.
http://jakubjira.wor...091025-0009.jpg
je to v rodinalu 1+80 asi tak 40 minut, nějak jsme ten čas moc nehlídal
he to sken z papíru 311N, vim, že mě budete kamenovat za RC, ale jsem nováček a tohle je asi snažší;-)
odfoceno olympus mju:II
  • 0

#98 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 31 říjen 2009 - 23:09:48

přijde mi smutný když někdo fotí takovýhle lidi. Ten člověk sotva pozbírá odvahu vylíst ven, protože ví že se mu lidi budou smát a budou si ho cvakat na mobil. Ale nakonec stejně vyleze a stejně se najde někdo kdo ho vyfotí.
Jinak RCčkům fandím. Pokud člověk dělá fotky, který vystaví jen za sklem, tak není důvod je dělat na baritku, u tý vidím jako hlavní přednost její sexi šláh na omak rukou - když jí člověk drží tak se ohejbá a kroutí jako poctivá papírová fotka- . Každopádně RCčko je uživatelskej luxus za kterej se nestidím.

Fotka pěkná.Zrno třpitivý, kontrast dobrej... :?
  • 0

#99 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 1 listopad 2009 - 08:30:51

přijde mi smutný když někdo fotí takovýhle lidi. Ten člověk sotva pozbírá odvahu vylíst ven, protože ví že se mu lidi budou smát a budou si ho cvakat na mobil. Ale nakonec stejně vyleze a stejně se najde někdo kdo ho vyfotí.


s tim tak úplně nesouhlasim, ta fotka neni výsměch, já jsem v tom viděl záběr. lidi se mu nesmáli, maximálně křivili obličeje, když viděli jak to nemá zabalený. když jsem se tam postavil a dal foťák k oku, tak jsem nemyslel na to, že bych se tomu člověku smál, mám rád lidi, myslel jsem na to, že ty lidijsou přitahovaný tou krásnozu vůní klobás a že se na to vrhají jak supi, proto jsem ten záběr udělal...
  • 0

#100 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 1 listopad 2009 - 09:14:37

já bych například proti záběru toho pána vůbec nebyl, tohle k životu a lidem patří a... . jen mi zrovna tenhle obrázek přijde trochu vodosobněnej a rozbitej na to, kolik toho lidskýho tam evidentně je. asi bych zkusil jít blíž, chtěl bych tam mít možná i pohled toho člověka a míň tý roztříšněnosti kolem, víc intimity, spíš tak jeden dva pohledy, co tam máš vzadu vlevo.. no jo, vono to tam vpodstatě je, možná i výřez, nevim. ale seš dobrej, že se toho nebojíš, taky myslim, že máš lidi rád, to vůbec neni zlá fotka. chce to asi jen ještě kousek víc, víc odvahy bejt s tim člověkem a jeho hrbem, dát jemu, sobě i tomu vobrázku ten čas, to setkání. je to těžký, tyhle fotky můžou dělat jenom srdcaři. sám se v tom hledam, jestli na to mam nebo ne? tak zdar tvý práci, měj se. p
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních