Přejít na obsah


Fotka

Dálkoměry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1123 odpovědí na toto téma

#1051 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 237

Publikováno 17 březen 2015 - 11:22:35

Terezko tolik slov  proti Himatikovi...

Prožil jsem s ním spoustu času a prošel se mnou spoustu míst. Teď ale odpočívá ve skříní i když připraven a plný sil se zase vrhnout do práce. Jenom pániček je takový línější, postupem času... :-P

 

:oops:  Já to nemyslela proti Hi-matickovi.  Jen jsem chtěla popsat v čem se liší. Měla jsem oba, a kdyby finanční situace dovolila, tak si je i oba dva stále nechám. Jenže vím, jak by to dopadlo, tahala bych XAčko a Hi-matic by se nudil na poličce. Chtěla jsem tím ukázat, že je hlavně důležité, aby si člověk uvědomil, co přesně chce od toho foťáčku. A já od něj chtěla, aby byl co nejmenší, a mohla jsem si ovlivnit nastavení clon a fotit v protisvětle a nemít z fotky  "bubáky v tunelu", což se mi s Hi-matickem nedařilo. 

 

Co si budeme povídat, HI-matic je o několik stupňů krásnější, a s nasazenou dálkoměrnou sl. clonou, je přímo "k sežrání".  :P  Ale tím pádem, je o fous větší, ale zase vypadá jako "opravdický foťák", zato XAčko, když ho viděl poprvé můj David, tak prohlásil, že jsem ho našla v "kindervajčku" za dvě zmrzliny.  :grin:


  • 0

#1052 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 17 březen 2015 - 11:52:13

Ať žijí zamotané šišky :):

http://www.paladix.c...php?adid=281270

Obecně vzato - zadání asi splňuje. Ale osobní zkušenost nulová.

 

No asi nesplňuje. Pokud si dobře pamatuji, měl být objektiv okolo 35mm a lepší světelnost a nositelnost v kapse.

Upřimně, nevím jestli vůbec existuje aparát plně vyhovující zadání. Ty kapesní nemívají lepší světelnost než 2,8. Asi nejmenší se světelnějším objektivem budou Petri Computor II 40/1,7 ale plný automat a Yashica Electro 35 CC 35/1,8 s předvolbou clony. Oba už vyžadují větší kapsu. Pak již následuje značné množství vzájemně si velmi podobných "kompaktních" dálkoměrů jako Minolta Himatic 7sII, Canonet GIII QL 17, Revue 400ES atd. 

 

Nijak nepopírám, že je to krásný a sběratelsky zajímavý aparát, ostatně sám mám ve sbírce všechny Argus dálkoměry i s objektivy a dalším příslušenstvím. Ale pro praktické použití, spolehlivost, opravitelnost bych se v této cenové hladině a váhové kategorii poohlédl po zachovalém Fedu či Zorkiji. 


  • 0

#1053 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 březen 2015 - 12:37:21

Z této kategorie jsem vlastnil pouze Olympus 35RD a byl to skvělý fotoaparát...


  • 0

#1054 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 17 březen 2015 - 22:03:35

proč vlastnil  ?

nevlezl se do šuplíku? no asi na kino nehraješ...

-

to je jako v tom vtipu

jede zájezd a průvodce říká:"právě míjíme známý mnichovský pivovar" no a od pasažérů autobusu otázka: "proč?"


  • 1

#1055 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 18 březen 2015 - 10:14:53

Důvody? 

Kinofilm mě stresuje. Moc maličkatých obrázků. Ano, můžu si navinout vlastní počet snímků. Ale to už ztrácí eleganci a hlavně, ty obrázky jsou stále strašně maličké! :)

Mno a proč jsem tento konkrétní kousek poslal dál si už asi nevzpomenu, asi mi peníze za něj utržené sloužily pro kup něčeho onačejšího :) 

Tak či tak, fotilo se s ním skvěle a obrázky měly v sobě přesně to, co odlišuje dálkoměrné fotky od těch ostatních... 


  • 0

#1056 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 18 březen 2015 - 12:19:44

áha

tedy pokud nechci říct mladická, tedy tehdejší nerozvážnost!

-

třeba já bych dneska výborný dálkoměr za dostupné peníze - vyzkoušený - už z baráku nedal a lhostejno, zda jej používám

číslicáky to válcujou, ale kupodivu ve zdejších končinách je dobré techniky k sehnání míň a míň, a nebo je drahá, těžko říct o čem to svědčí

ale mohu se mýlit

stále mám verzi RC - na dovolenou k moři a potom SP - nejlepší dálkoměr, co jsem kdy používal, snad mi dlouho vydrží

SP na F 2,8 je třeba tady:

https://www.flickr.c...N05/5473270813/


  • 0

#1057 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 3 říjen 2015 - 17:45:05

http://www.digimanie...oigtlander/6238


  • 0

#1058 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 31 prosinec 2015 - 22:42:10

Dobrý večer,
můžete mi poradit, jakou cenu nabídnout za Olympus xa v dobrém stavu? Díky
  • 0

#1059 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 1 leden 2016 - 12:30:13

Aj cena takejto lahodky podrobena je trhovym zakonitostiam. Stale nova a nova vlna fotografujucej omladiny siahajucej vplyvom svojho nevedomeho okolia celkom prirodzene po cislicovych fotoaparatoch sposobuje, ze o kinofilmove aparaty nema nik zaujem, resp. ponuka/dopyt je to co tlaci ceny dolu.

300 Kc? Tym by som zacal. Ked protistrana prihodi na dvojnasobok, dalej by som "nesmlouval".

O nepostihnutelnosti takychto cien sa daju viest dikusie, ale nastastie XA bolo vyrabane hromadne a su ho spusty. I ked moj priatel bol celkom nedavno ochotny ist az do 300€, zohnal sa nakoniec jeden kus v excelentnej kondicii, kompletny v krabici za "iba" 100€.

Takze ponuka 10€. Konecna cena, odhadujem, 50€. ALe teda ked je bez skrabanca.


  • 1

#1060 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 1 leden 2016 - 15:32:46

Aj cena takejto lahodky podrobena je trhovym zakonitostiam. Stale nova a nova vlna fotografujucej omladiny siahajucej vplyvom svojho nevedomeho okolia celkom prirodzene po cislicovych fotoaparatoch sposobuje, ze o kinofilmove aparaty nema nik zaujem, resp. ponuka/dopyt je to co tlaci ceny dolu.

300 Kc? Tym by som zacal. Ked protistrana prihodi na dvojnasobok, dalej by som "nesmlouval".

O nepostihnutelnosti takychto cien sa daju viest dikusie, ale nastastie XA bolo vyrabane hromadne a su ho spusty. I ked moj priatel bol celkom nedavno ochotny ist az do 300€, zohnal sa nakoniec jeden kus v excelentnej kondicii, kompletny v krabici za "iba" 100€.

Takze ponuka 10€. Konecna cena, odhadujem, 50€. ALe teda ked je bez skrabanca.

Díky. Díval jsem se na internet a v českých bazarech se nabízí cca 1500Kč - 2000Kč... Někde je však výzva, aby cenu kupec nabídnul.


  • 0

#1061 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 1 leden 2016 - 17:49:35

Myslím, že  cena kol 1300 až 1500 je určitě souladná ke k celkové kvalitě přístroje :-)


  • 0

#1062 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 1 leden 2016 - 19:17:40

Jedná se o typ XA bez jiného doplňkového čísla v označení ?  Protože pak jsou tam trochu odlišné funkce, které mohou cenu pozměnit.


  • 0

#1063 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 1 leden 2016 - 20:04:49

Ano, je to ten s nastavitelnou clonou - XA.

Zajímám se teď o tři dálkoměry - Yshica, olympus xa a canonet. Z jednoho si vyberu. Zatím mě zaujal nejvíce canonet. Narazil jsem na levnější

canonet 28, ale někde jsem četl, že nemá nastavitelnou citlivost filmu. Je to pravda?


  • 0

#1064 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 1 leden 2016 - 20:18:31

camerapedia....


  • 0

#1065 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 1 leden 2016 - 20:50:46

Díky, stránky jsem neznal. Neumím ale anglicky.


  • 0

#1066 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 1 leden 2016 - 22:55:58

Ano, je to ten s nastavitelnou clonou - XA.
Zajímám se teď o tři dálkoměry - Yshica, olympus xa a canonet. Z jednoho si vyberu. Zatím mě zaujal nejvíce canonet. Narazil jsem na levnější
canonet 28, ale někde jsem četl, že nemá nastavitelnou citlivost filmu. Je to pravda?

Má. Koukni na obrázky na http://www.photoethn....html~mainFrame, je tam na jedné fotce vidět volič citlivosti.
  • 0

#1067 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 2 leden 2016 - 07:09:30

 

Ano, je to ten s nastavitelnou clonou - XA.
Zajímám se teď o tři dálkoměry - Yshica, olympus xa a canonet. Z jednoho si vyberu. Zatím mě zaujal nejvíce canonet. Narazil jsem na levnější
canonet 28, ale někde jsem četl, že nemá nastavitelnou citlivost filmu. Je to pravda?

Má. Koukni na obrázky na http://www.photoethn....html~mainFrame, je tam na jedné fotce vidět volič citlivosti.

 

Děkuji ti moc. Kdyby měl někdo chotu zde napsat, který ze mnou uvedených by si vybral a proč, tak budu rád. Zaujal mne olympus xa, ale moc se mi nelíbí jeho tělo. Naopak do canonetu jsem se kvůli jeho tělu zamiloval.


  • 0

#1068 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 2 leden 2016 - 07:12:40

Podařilo se mi vygooglovat toto. Pro případné další zájemce o canonet:

 

http://www.paladix.c...ju-canonet.html


  • 0

#1069 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 2 leden 2016 - 08:11:35

Mal by som radost z takehoto rozhodovania. Kupil by som si ich postupne vsetky a nechal by som si kazdy, co mi nejako padne do ruky. Behom roka - dvoch by som poznal odpoved na tvoju otazku.

Alebo by som siel do niecoho, z coho netrcia drotiky. Kazdy jeden z menovanych totiz bez baterii nefunguje a u niektorych uz je problem originalnu bateriu zadovazit. V chlade nefunguju spravne a komplikacie vznikaju uz i pri stanoveni expozicie. A nemoznost nastvenia expozicnych hodnot manualne potom spolu s chybnou automatikou kalia radost z amaterskeho fotografovania.

Osobne som drzal vsetky tri znacky, Yashica  GS(nieco) sa mi pacila najviac. Ale fungovala. Kazdopadne je to pre elektrotechnicky nadaneho kutila vyzva na vstavanie arduina, alebo niecoho este mensieho.


  • 0

#1070 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 2 leden 2016 - 08:42:22

S tím chladem a následným špatným měřením, to mě teď zaskočilo, zamrzelo, zasmušilo....


  • 0

#1071 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 2 leden 2016 - 09:39:51

z několika kinofilmových dálkoměrů,  které  jsem si  během let pořídil,  dnes  nejčastěji (čti  téměř jako jediný) používám  Olympus XA  právě  pro  to jeho  tělíčko (a optiku,  samozřejmě).   Nosit ho  v kapse  jakékoli části  oděvu,  která kapsu má,  není problém,  připravenost  k  stisku spouště  okamžitě  po  vytažení z kapsy a odšoupnutí deklu,  dovoluje naprosto  diskrétní focení.  A zvětšeniny 30x40  jsou bez  ztráty květinky,  co si více přát? 


  • 0

#1072 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 2 leden 2016 - 11:19:04

kupovat rangefinder bez pohladu do hladacika...


  • 0

#1073 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 2 leden 2016 - 16:04:58

z několika kinofilmových dálkoměrů,  které  jsem si  během let pořídil,  dnes  nejčastěji (čti  téměř jako jediný) používám  Olympus XA  právě  pro  to jeho  tělíčko (a optiku,  samozřejmě).   Nosit ho  v kapse  jakékoli části  oděvu,  která kapsu má,  není problém,  připravenost  k  stisku spouště  okamžitě  po  vytažení z kapsy a odšoupnutí deklu,  dovoluje naprosto  diskrétní focení.  A zvětšeniny 30x40  jsou bez  ztráty květinky,  co si více přát? 

Děkuji za, pro mě cenný, příspěvek.


  • 0

#1074 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 4 leden 2016 - 09:47:25

Ano, je to ten s nastavitelnou clonou - XA.

Zajímám se teď o tři dálkoměry - Yshica, olympus xa a canonet. Z jednoho si vyberu. Zatím mě zaujal nejvíce canonet. Narazil jsem na levnější

canonet 28, ale někde jsem četl, že nemá nastavitelnou citlivost filmu. Je to pravda?

Všechny tři...

Ale Canonet bych vypustil jako první. Model GIII QL17 je sice slavný, sběratelsky hodnotný a poměrně drahý, horší je to se spolehlivostí. Konstruktéři se snažili dostat tam co nejvíce funkcí a poněkud to přehnali. Někde na internetu jsem o něm četl výstižný výraz "overengineered". Levnější Canonet 28 je spolehlivý, ale taky zcela tuctový foťák, plný automat.

 

Jestli neseženeš nebo je ti drahý Olympus XA, tak XA2 fotí taky docela dobře. XA3 je to samé, jen se spolehlivější elektronikou a čtením DX kódu. XA4 je sběratelská specialita, fotí výborně, ale za ty peníze to asi nestojí.

 

Místo Yashicy Electro ti stejně dobře poslouží srovnatelné, ale méně profláknuté (=levnější) aparáty - Minolta Himatic 7 / 9 / 11, Konica Auto S2, Yashica Lynx / Minister, "velký" Canonet QL 17 / 19 atd. Kvalitní, masivní dálkoměry s výborným světelným objektivem tehdy dělali všichni japonští výrobci. Dobré jsou i německé dálkoměry Agfa, Braun, Voigtlander, Kodak, atd. ale málokdy se do nich montovaly objektivy světelnější než 2.8. Pokud ano, je to dnes sběratelská záležitost za odpovídající cenu.


  • 0

#1075 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 4 leden 2016 - 11:30:48

já bych třeba řekl, že Olympus XA4 za ty peníze stojí

bohužel však je to plasťáček jako ostatní XAčka. kdybych měl více peněz, jdu však do Ricoh GR1V či Minolta TC-1.


  • 0

#1076 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 4 leden 2016 - 12:16:55

Mockrát děkuji za vaše cenné rady i tipy na další dálkoměry.

Já jsem někde četl, že ostatní modely od XA (tedy s číslem) jsou dětské hračky bez možnosti nastavení alespoň clony...


  • 0

#1077 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 4 leden 2016 - 13:07:56

Mockrát děkuji za vaše cenné rady i tipy na další dálkoměry.

Já jsem někde četl, že ostatní modely od XA (tedy s číslem) jsou dětské hračky bez možnosti nastavení alespoň clony...

Takže třeba XA3 - dětská hračka.  To náš Pionýr byl plnohodnotný bakeliťák pro vážnou práci s možností nastavit vše potřebné, i když nám ještě mlíko teklo po bradě  :mrgreen:, proto na něj tak rádi vzpomínáme, že.

Ale přeci jen ta optika vítězí u té dětské hračky  :-P

 

 

Něco o těch typech XA třeba zde : 

http://www.diaxa.com/xastart.htm

https://www.cameraquest.com/xa4.htm


  • 0

#1078 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 4 leden 2016 - 17:36:04

Peněz na to mám poskrovnu.... Žel bohu... 


  • 0

#1079 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 6 leden 2016 - 15:51:12

Ještě jednou děkuji všem za rady. Nakonec byl zvolen, vybrán a příští týden bude zakoupen Olympus XA.


  • 0

#1080 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 7 leden 2016 - 11:12:40

Vážený kolego, Punkomate, Olympus XA je velmi dobrá volba. Vše pečlivě vyzkoušejte před koupí přístroje, zejména poměr kontrastu dálkoměru ( často vybledlý kontrastní filtr ), dále funkci samospouště a přesnost zaostřování dálkoměru. ks baterií LR44 (nových) a zkušební film vezměte s sebou, vyžadujte záruku na vrácení přístroje v případě skryté vady. Optika je excelentní. Ideální společník na denní nošení v kapse u košile. S přednastavením na hyperfokální vzdálenost je takřka okamžitě připraven k použití. Kritickým bodem je spínač funkcí, spojený s krytkou objektivu, která se odsunuje. Pokud nebyl přístroj déle používán, zkontrolujte čistotu kontaktů a všechny hodnoty nastavení clonových čísel. S přáním mnoha skvělých reportážních snímků:

"Starý Jezevec" Erik


  • 0

#1081 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 7 leden 2016 - 14:48:25

Přístroj je již poštou na cestě v balíku. Vzdálenost mezi mnou a prodejcem byla větší, proto jsem osobně nezkoušel předem. Přesto jsme spolu měli dlouhý telefonní hovor a prodejce osobní vyzkoušení nabízel. Rovněž má být vše OK, tak snad tomu tak i bude. Nezbývá mi než důvěřovat.


  • 0

#1082 kucera.jar

kucera.jar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 16 leden 2016 - 09:09:23

Zdravim budouciho majitele Olympus XA a drzim palce, aby vse fungovalo. Sam mam jak XA, tak i XA2 a oba fotografuji moc pekne. Ale nejvic pouzivam prave XA, protoze jde nastavit clona rucne a cas si pristroj dopocita:-). Mam spoustu jinych aparatu, ale XA je ten nejsikovnejsi na denni pouzivani, protoze je maly a muzu jej mit stale u sebe. U XA2 musim ale spoust mackat nehtem u kraje, protoze tam je nejaky vadny kontakt. Ale da se na to zvyknout a prakticky to nicemu nevadi. XA je OK :-).

 

JK


  • 0

#1083 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 17 leden 2016 - 13:05:29

Přikládám obrázek pořízeného přístroje Olympus Xa.

Přiložený soubor (y)


  • 1

#1084 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 17 leden 2016 - 18:49:09

Taky po XAcku pokukuju. Přeci jen vypadá jako kompaktnější a odolnější aparát než můj dosavadní HiMatic.


  • 0

#1085 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 7 únor 2016 - 19:36:08

Podařilo se mi utržit nějaké peníze a nadšen XA, jsem se rozhodl pro další dálkoměr. Nenašel jsem nikde článek v českém jazyce o Konica Auto S2. Může mi někdo napsat, jestli je tam možnost manuálu či je to automat? Také rozsah časů, ASA by mě zajímal. Pokud někdo napíše i více, budu vděčný. Je lepší v porovnání Konica Auto S2 nebo Canon Canonet QL17 G-III.

 
  • 0

#1086 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 8 únor 2016 - 08:40:06

kup si XA4 :)


  • 0

#1087 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 8 únor 2016 - 08:48:44

Ta Konica nevypadá zle, ale žere rtuťový baterie. Pokud jsi zručný, dá se vyrobit adapter, nebo napáchat diodu přímo do napájecího okruhu. Podle všeho má i manuální režim. Ten Canonet je fajn pokud funguje. Ovšem jak pan Dubaro varuje, je tak nacpán hejblátky, že se rád posejří. XA4 je samozřejmě bezva, ale chybí tam ten feeling z fotoaparátu. Jeho maskování za mejdlíčko je dokonalé.


  • 0

#1088 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 8 únor 2016 - 09:50:08

To je právě ono. Já si s XA kolikrát připadám, že ani nefotím... Ale na street je to super.


  • 0

#1089 DaniilKotofeev

DaniilKotofeev

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 7

Publikováno 10 únor 2016 - 00:47:15

Zdravím a doufám, že jsem ve správném vlákně :)

Nemáte někdo zkušenosti s adaptérem pro použití objektivů s Contax bajnetem na M39  těle? Konečně mám doma nefunkční Kiev 4 s pěkným Jupiterem a funkční Zorkij s ohavným Industarem 50 a rád bych to nějakým způsobem sloučil...


  • 0

#1090 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 10 únor 2016 - 10:41:07

O takové redukci jsem nikdy neslyšel a myslím si, že z technického hlediska je nerealizovatelná, tedy za požadavku ostření na nekonečno a bez optického členu


  • 0

#1091 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 10 únor 2016 - 12:38:55

redukce contax rf - m39

.

mam ji a funguje docela presne


  • 0

#1092 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 10 únor 2016 - 12:50:36

redukce contax rf - m39

.

mam ji a funguje docela presne

Pane kolego, dotaz se týkal redukce na M39, což je závit o průměru 39 milimetrů a nikoli Leica bajonet M...


  • 0

#1093 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 10 únor 2016 - 12:55:05

Navíc mám silný dojem, že je to zbastlené ze starého Kijeva, což samozřejmě funkčně ničemu nevadí. Ale ta cena....


  • 0

#1094 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 10 únor 2016 - 12:57:22

pardon, uklepl jsem se

.

mam tohle

 

.

contax rf - m39 a m39 - m

 

kippon_s-l1600-0.jpgkippon_s-l1600-1.jpgkippon_s-l1600-2.jpg


  • 0

#1095 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 10 únor 2016 - 13:01:14

Tak to pak ja...

Ale jde ještě o to, jestli se to má šroubovat na dálkoměrný aparát nebo zrcadlovku (např. starý Zenit), páč je tam značný rozdíl v zadní sečné vzdálenosti


  • 0

#1096 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 10 únor 2016 - 13:09:08

redukce contax rf - m39

.

mam ji a funguje docela presne

A funguje na jakém aparátě? Pokud je tam spřažen i dálkoměr, tak všechna čest technickému pokroku


  • 0

#1097 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 10 únor 2016 - 13:29:16

leica monochrom

.

 

kipon_contax_leicam.jpg


  • 0

#1098 Pavel K

Pavel K

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 10 únor 2016 - 14:20:30

Mám pocit, že takováto redukce se spřaženým dálkoměrem existovala už v padesátých letech, ale je to dost vzácný kousek.


  • 0

#1099 Miroslav Semerád

Miroslav Semerád

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 19 prosinec 2017 - 13:09:27

Ahoj kamarádi, potřebuji seřídit dálkoměr u Zeiss Ikon. Víte někdo jak na to? Nebo mám raději svěřit seřízení servisu?
  • 0

#1100 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 19 prosinec 2017 - 13:28:44

Něco je tady

 a tady https://www.rangefin...5/16509.html?12

 

Sám jsem si seřizoval pouze u Leicy CL a u Bessy R3a. U horizontálu to šlo, vertikálně jsem byl neúspěšný.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních