Přejít na obsah


Fotka

Dálkoměry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1123 odpovědí na toto téma

#101 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 12 February 2008 - 20:14:31

Asi měl zrovna nikterak malou smůlu. Případně elementálové nebyli nakloněni.
Podle mého názoru je třeba si vzít přístroj, s kterým je fotograf nejlépe "srostlý". Pokud se dramaticky nemění podmínky, proměřit se dá dopředu. V jiném případě bych se ale i tak TTL u staršího aparátu nebál, na negativu..Zvlášť pokud člověk ví, jak jeho stroj měří/neměří.
  • 0

#102 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 February 2008 - 21:18:38

No tak AF slr asi fakt ne :-( Leda že by to byla F100 nebo jiný podobně inteligentní foťák, kde se dá neostřit namáčknutím spouště ale samostatným čudlíkem. A ideálně ještě ultrazvukový motorek, aby se dalo AF pomáhat... Ale stejně, už to pak není ono, osobně sice s mf nestihnu všechno, ale zas si za všechno můžu nadávat sám.

Co se týče srovnání Bessy a OMka, shodou okolností mám oboje (teda OMko je dvojciferný) a těla jsou jedno jak druhý - akorát na Besse chybí hranol a zrcátko a přebývá dálkoměr. Malost objektivu - vede Bessa, nokton 40/1,4 je docela střízlík i proti zuiku 50/1,8, který mám jinak moc rád. Ostření mimo střed - to je bez diskuse, tam zrcadlovky vedou, zvlášť pokud mají slunšou matnici.
No a pak je tady ten pocit při focení, hlavně jak se časy dostanou na třicetinu a delší. Ani tak nejde o to, že zrcadlo mlátí, ona třeba OM1 nedělá větší kravál jak Bessa, ale o to, že nevidím co jsem vlastně vyfotil, ta tma v hledáčku je prostě hrozně depresivní ;-). A čudlík na ostření pod objektivem - pro mě je to daleko pohodlnější, jak klasicky točit kroužkem 8-O

Porovnat look, na to mám tu Bessu teprve krátce, do toho se pouštět (zatím) nebudu :)
  • 0

#103 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 February 2008 - 21:29:51

Ještě mě napadá k té clonověpreferenční poloautomatice - mně se z toho pak blbě zvětšuje. Každá fotka je exponvaná trochu jinak, podle toho, co zrovna expozimetru přeletělo přes nos, a to je pak děs. Není nad to si manuálem nastavit expozici pro daný podmínky a dál na to nešahat. Jak chci z jedné akce víc fotek, tak to sakra poznám na množství zkoušek, které musím udělat...
  • 0

#104 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 February 2008 - 23:00:02

S čím fotiť, keď mi na tom veľmi záleží ? V mojom prípade jednoznačne OM-ka, mám ich viacero a väčšinou v nich rôzne filmy takže podľa situlácie, ale keď sa pripravujem tak OM 4Ti. Dôvod - jednoznačne som sa s nimi najviac zblížil a dostanem s nich to, čo od toho očakávam. U dialkomeru mi stále chýba pohotovosť a hladám odpoveď či sú pre mňa prínosom. Dostal som darom Konicu Hexar RF a stále sa s ňou neviem skamarátiť a to na nej mám leicovú 35/2. Ostrenie je pre mňa na OM výrazne rýchlejšie ako u dialkomeru.
Rád by som sa Mamiaka spýtal na to Zuiko 40/2. Už dlhšie po ňom pozerám aké teda je ?
  • 0

#105 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1,377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 12 February 2008 - 23:36:53

Mamiak má Zuiko 40/2? Hm... a že nereportuje. Mne by tedy zajímalo zda je na něm něco opravdu vydařeného, neboť jeho ceny jsou poněkud vysoké a informace o kvalitě obrazu poněkud rozporuplné, tedy pokud čerpám ze zahraničních zdrojů. Jako zuikoholika mně to doooost zajímá.

Mamiak: Na loook si pořiď Zuiko 50/2 Auto Macro. Od bysty po skupinky je velmi prostorové. Na dálku jsou lepší objektivy. Mám jeden kousek doma... tak vím o čem to je. (že bych dojel na sraz a šířil tam osvětu ohledně OMek? ;-) )

Karel2Kouril: S tím překomponováním... no mám radši zrcadlovku. Z hledáčkových kamer mám jen Olympus 35 RD a tam to políčečko na středu není moc velké, takže dělám při překomponování pohyb hlavou dopředu a dozadu.. tak nějak abych to vyrovnal...

Jo a zjistil sem, že bych si právě měl hlavu a trup zafixovat po zaostření zrcadlovkou... při práci s plnou dírou objektivu na OMcich sem si vyhodnotil, že to tímhle dost kazím.

Někdy se dostávám k názoru že veškerá automatika je k h...u. Pokud se nemění výrazně podmínky a nepřebíhám do protisvětla apod. Tak si v klidu nastavím mechanicky hodnoty a jedu. Fakt se to pak líp zvětšuje.
  • 0

#106 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 13 February 2008 - 00:03:08

Ještě mě napadá k té clonověpreferenční poloautomatice - mně se z toho pak blbě zvětšuje. Každá fotka je exponvaná trochu jinak, podle toho, co zrovna expozimetru přeletělo přes nos, a to je pak děs. Není nad to si manuálem nastavit expozici pro daný podmínky a dál na to nešahat. Jak chci z jedné akce víc fotek, tak to sakra poznám na množství zkoušek, které musím udělat...


ano i ne. sám sem propagátor proměření si podmínek předem, ale...
u om1 ano - nepochybně, tam kromě toho, že není ae mod tak měření je dost jiný než u dvojek. byl sem sám překvapenej, když jsem poprvý vyzkoušel om2 na tupou poloautomatiku a vobrázky byly jeden jako druhej... pochopitelně, pár korekcí dělam už skoro intuitivně
  • 0

#107 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 13 February 2008 - 00:07:53

Mamiak má Zuiko 40/2? Hm... a že nereportuje. Mne by tedy zajímalo zda je na něm něco opravdu vydařeného, neboť jeho ceny jsou poněkud vysoké a informace o kvalitě obrazu poněkud rozporuplné, tedy pokud čerpám ze zahraničních zdrojů. Jako zuikoholika mně to doooost zajímá.

Mamiak: Na loook si pořiď Zuiko 50/2 Auto Macro. Od bysty po skupinky je velmi prostorové. Na dálku jsou lepší objektivy. Mám jeden kousek doma... tak vím o čem to je. (že bych dojel na sraz a šířil tam osvětu ohledně OMek? :-( )


nemam, jenom po něm šilham právě pro tu jeho rozporuplnost - ty diskuse se většinou vedou absolutní ostrost vs. prostorovost, která by u tohohle skla měla bejt právě taková skoro rf... tak proto

to macro to mně zajmá - dojeď ;-)
  • 0

#108 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 22 March 2008 - 08:35:41

Odpovídají tyhle informace od prodávajícího skutečnosti? Něco nesedělo ve srovnání s tabulkou na paladixu. A spěchá to. Líbí se mi, bohužel aukce končí za 7 hodin.
Díky za pomoc, informace a že mě nebudete přehazovat. :-)

http://www.aukro.cz/..._mecablitz.html
  • 0

#109 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 22 March 2008 - 09:38:26

doma ho nemam, ale koukal jsem do něj u Pazdery a moc se mi nelibil. má neuvěřitelně krátké zaostřování (malá dráha zaostřovacího kola) a nejsem si moc jistej, zda měl v hledáčku, to co píše prodávájící - informace o časech a paralaxu. jinak rozhodně to neni nedostatkové zboží. u Pazdery jich určitě několik je.
  • 0

#110 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 22 March 2008 - 12:13:37

ještě jedna věc, všechny co sem měl v ruce měly problém s nastavením ISO filmu. prstem s tím rozhodně nešlo pohnout, nakonec se to povedlo akorát nějakou propiskou...
  • 0

#111 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 22 March 2008 - 13:49:11

Já si to ještě promyslím. Jedině co mě tak moc láká je kontrola hloubky ostrosti.
  • 0

#112 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 22 March 2008 - 15:07:12

A nechceš si časem našetřit třeba na nějakou Bessu? A měl bys to i s výměnnými skly...
  • 0

#113 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 22 March 2008 - 15:17:59

A nechceš si časem našetřit třeba na nějakou Bessu? A měl bys to i s výměnnými skly...

Právěže nechci měnit sklíčka. Chci pohotový malý foťáčik, něco jako mám Hi-matica ale s předvolbou clony. Ještě mám chvíli na rozmyšlení. A když ne, tak zase zůstanu u té minolty. :-)
  • 0

#114 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 22 March 2008 - 15:30:14

Bessa je také malá, no a však si víc skel kupovat nemusíš, když ti stačí jedno - to nejsprávnější :-)
  • 0

#115 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 22 March 2008 - 15:36:24

Bessa je také malá, no a však si víc skel kupovat nemusíš, když ti stačí jedno - to nejsprávnější :-)

Já vím a ty myslíš, že až ji budu mít, že bych zůstal u jednoho? :-)
  • 0

#116 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 22 March 2008 - 15:37:42

A nechceš si časem našetřit třeba na nějakou Bessu? A měl bys to i s výměnnými skly...

Právěže nechci měnit sklíčka. Chci pohotový malý foťáčik, něco jako mám Hi-matica ale s předvolbou clony. Ještě mám chvíli na rozmyšlení. A když ne, tak zase zůstanu u té minolty. :-)


a nechceš Chinon 35 EE-II?
koupil jsem ho na fotoburze za 700, zprovoznil, nafotil dva filmy (brzy je vyvolám), ale nějak to není pro mně asi.... asi bych raději Himatic, abych nemusel řešit ani tu clonu....
  • 0

#117 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 22 March 2008 - 16:05:45

hlavně ten Canonet seženeš do 500,- v bazarech
já bych raději vyčkával a chňapl po nějakém Olympusu až se objeví na paladixu
  • 0

#118 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 22 March 2008 - 16:08:41

hlavně ten Canonet seženeš do 500,- v bazarech
já bych raději vyčkával a chňapl po nějakém Olympusu až se objeví na paladixu

Pozdě, dal jsem tam 855,- Kč a kam to půjde mi je jedno, víc nedám. Vycházim z toho že pak prodám ten pro mě zbytečný blesk.
  • 0

#119 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 22 March 2008 - 16:30:40

myslím, že těch 810,- kde to skončilo je fakt přehnané (jak už to na aukru bývá). jestli budeš v Praze, tak si zajdi k Pazderům (minimálně v tom obchodě vzadu jsem ho viděl asi předevčírem) a koukni se na ně zblízka. ve mně nevzbudil tenhle foťák důvěru. je pravda, že se tyhle dálkoměry teď docela blbě sháněj...

mám olympuse a už mi na něm některé věci vaděj, takže naknec na nějakou bessu asi dojde. když bych něco takovéhleho přeci jen ješě kupoval tak Olympus 35 SP nebo Canonet QL17 GIII, možná proto, že se nejvíc podobají zrcadlovkám (hledáčkem atd.. nikoli velikostí). občas se někde objeví
  • 0

#120 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 22 March 2008 - 16:41:53

Do Prahy se dostanu jenom opravdu vyjímečně.
Těch 810, vycházel jsem z toho, že pokud s tímhle budu spokojenější jako s Hi-maticem, tak prodám nejenom blesk co k tomu je, ale i toho Hi-matica. A pak ta cena bude zase někde jinde. No a pokud ne, tak ho pošlu dál...
  • 0

#121 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 22 March 2008 - 17:26:27

aha, ja myslel, že Ti to uteklo, třeba to bude pěkný kousek!
tak přeju ať to dobře fotí!
  • 0

#122 zbynimir

zbynimir

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 100 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 March 2008 - 11:33:23

Zdravím,

před nedávnem jsem objevil tuto stránku a musím říct, že jsem naprosto unešen;-) to jen tak úvodem.

Po přečtení tohohle fóra uvažuju o nějakém levném dálkoměru (vzhledem k tomu, že jsem studý chudent:-)). Pro vyzkoušení uvažuju u Canonetu, ale měl bych pár otázek, někde se tu psalo, že FED pokrývá asi 60% scény, to je fakt??? jinak by ani ten nevycházel špatně.

a závěrem jsem našel na ebay Canon P, kterej nevychází cenově špatně a má výměnný skla, ale na temné komoře jsem o něm nenašel zmínku, či zkušenost.
  • 0

#123 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 27 March 2008 - 03:20:36

osobne bych zapomnel na FEDy apod, ne ze by to neslo, ale foceni ma yt radost a ne lopotna drina...a to s FEDem jaksi je. S tim hledackem to je pravda. Navic nema smysl kazit film hledanim exemplare kde vse funguje. skla jsou kus od kusu od vynikajicich po smejdy...podle vodky vypite pred smenou. rusove jsou dobri na vyrobu tanku, tam se nejaky milimetr schova, u optiky to byva sloyitejsi....zvlaste te ze sovetskych casu.

osobne bych na vyzkouseni koupil Minoltu Himatic F a pak se uvidi, moznosti je spousta
  • 0

#124 RHfest

RHfest

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 27 March 2008 - 07:40:08

Já mam někdy problém že mám rozmazáné i MF .To když přehazuji AF za MF tak zapomenu že to je MF a cvakam :-( a u širokých skel to na první pohled vypadá vše ostré. :-(
  • 0

#125 RHfest

RHfest

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 27 March 2008 - 07:44:51

Kua už zase reaguji na předchozí stránku bo jsem si zase nevšim že jsou dvě :-(
  • 0

#126 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4,203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 27 March 2008 - 09:17:52

čip do objektivu nepatří, to máš zato....
  • 0

#127 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 27 March 2008 - 14:34:25

nejen krajinářům dálkoměr 6x9 na
paladixu
:!:
  • 0

#128 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 27 March 2008 - 15:10:05

Radime, tohle se nedela... :)
  • 0

#129 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 27 March 2008 - 15:26:37

Honzo, ty snad nemáš tento aparát ve své široké sbírce? :)
  • 0

#130 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 27 March 2008 - 15:35:49

jinač je tohleto jedinej foťák u kterýho jsem se "lekl jeho velikosti" když jsem ho ošmatával na jednom srazu
  • 0

#131 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 27 March 2008 - 16:00:25

Honzo, ty snad nemáš tento aparát ve své široké sbírce? :)


zatim ne, Editko :) a, ac se mi libi, tak na nakupy takovych stroju musim radeji zapomenout...uz toho mam nejak moc...
  • 0

#132 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 27 March 2008 - 16:07:58

No je pravda, že když jsem tě naposledy viděla s částí tvé sbírky v batůžku, přemýšlela jsem, jestli by sis neměl také pořídit i několik soumarů...ale zdá se, že to zvládáš dobře i bez nich :)
  • 0

#133 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 27 March 2008 - 16:58:53

bylo to drsne ;o) ted jsem byl pres tri tydny v Mexiku - a svuj asi nejoblibenejsi fotacek Mamiya Super Press 23 jsem radeji nechal doma...a misto nej vzal specialne pro tuto prilezitost porizenou Mamiyu 645 Super (musim drzet vernost znacce ;o)))) a 5 kinofilmovych fotaku (Provia, APX 100, HP5+, Fuji 800/Kodak 400 + zalozni telo)...a i tak to bylo docela namahave. s temi soumary je to fajn napad - musim usporadat konkurz :)
  • 0

#134 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 1 April 2008 - 16:11:27

Jak je to s exposimetrem u canonetu 28? Ukazuje i když je ručně ovládaná clona? Mě se při ručním nastavení clony, jakoby vypne. Ručička se hýbe jenom v automatickém režimu.
  • 0

#135 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 1 April 2008 - 17:24:14

mam dojem, že jen pár aparátů v téhle kategorii měří i v manuálním módu (třeba Oly 35 SP myslim)
  • 0

#136 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 1 April 2008 - 18:02:11

A lamely clony mají nepravidelný tvar. Je to normální?
  • 0

#137 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 1 April 2008 - 18:08:47

Lamely jsou deformované nebo vymezují nepravidelný "otvor"?
  • 0

#138 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 1 April 2008 - 18:16:42

Nepravidelný otvor. Deformované snat nejsou, podle mě by se nehýbaly.
  • 0

#139 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 1 April 2008 - 19:19:12

Koli ta Fujica 690 může stát?
  • 0

#140 ondrax

ondrax

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 April 2008 - 19:26:58

Jesli myslis na paladixu GSW tak....16500,-...........
  • 0

#141 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 4 April 2008 - 09:41:37

dálkoměr na paladixu
Minolta CLE + Rokkor 40mm f/2
zde
  • 0

#142 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 8 April 2008 - 10:29:34

bessa L a 15/4,5 - 1a
paladix
  • 0

#143 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 8 April 2008 - 19:28:52

klik
mamča 6 MF na paladixu
  • 0

#144 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 8 April 2008 - 19:31:48

Editko, Radime a dalsi...jste fakt dobrodinci... nastesti neni dost likvidnich aktiv... :lol:
  • 0

#145 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 8 April 2008 - 19:36:38

To máš Honzo jenom pro inspiraci, abys věděl, čím svou širokou sbírku v budoucnu dále rozšířit :lol: Nemusíš to kupovat naráz, stačí postupně :lol:
  • 0

#146 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 10 April 2008 - 16:47:41

pro zájemce: Hi-Maitic 7s
http://audio-video-f...oinzerce1333653
  • 0

#147 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 22 April 2008 - 11:54:52

zdravím přátelé, mám jeden problémek s dálkoměrem - mám Canonet 28 a nějak mi jde stuha nastavení citlivosti filmu - při nastavení na větší citlivost (400) to docela jde, ale opačně je to dost kámen úrazu.. Nemůžu mechanismus nějak poškodit, když to nechám nebo se mám pokusit foťák rozebrat??
Díky
  • 0

#148 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 6 May 2008 - 20:31:01

tak se mi podarilo vyzkouset si Leicu M5, a byl jsem opravdu prekvapen - mile :D

Na prvni pohled takova krabice, diky tomu i dost zatracovana. NIcmene oproti M6 se mi v ruce drzi lepe, i kdyz exp. bezi na stare PX625, ktere uz nejsou dostupne, neni problem dat tam PX625a, ktere maji 1.5 a pak nastavit ISO/5*2 a meri naprosto spolehlive! prave jsem z ni vyvolal Provii 400F.

Expozimetr je bodovy, rucickovy a moc fajn, krasne je videt pre a podexpozice, lepe nez u LED, taktez je v hledacku videt i nastaveny cas, ktery se da jednoduse nastavit, protoze je umisten kolem spouste, tak ze se nemusi fotak davat ani od oka.

Nejvetsi ramecek je pro 35mm (mozna jedina nevyhoda). Jinak fajnovej fotacek. Akorat asi kdysi neprisel ve vhodnou dobu..

Bylo mi potesenim. Nemit M6 a M5 kdyby stala polovinu, tak si ji snad i poridim ;)
  • 0

#149 aspis

aspis

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 July 2008 - 08:11:58

Zdravím všetkých
Včera sa mi podarilo za 300 sk kupit zda sa ze funkčný Zorki 4 aj s objektivom jupiter 2/50. Chcem si na tomto foťáku odkúšať fotenie s diaľkomerom. Už dlhšie pokukujem po Besse, ale jej cena spolu s objektívmi nie je najnižšia-aj keď v porovnani s leicou...Tak som uvažoval využiť aspoň ruské objektívy a zohnať si iba telo bessy. Zaujímalo by ma, či ma niekdo skusenosť s použitím ruských skiel na besse-ide mi hlavne o presnosť diľkomeru. ohnisko 50 pri clone 2 už vyžaduje na blízke vzdialenosti docela veľkú presnosť...

:-)
  • 0

#150 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 4 August 2008 - 19:11:39

Jen tak hodím do placu:

Koupil jsem Yashica Electro 35, úplně první model bez dalších přívlastků, ještě s obdélníkovým "duchem" dálkoměru (další už mají "diamant" :) ). Koupil jsem ji od mladíka, který ji našel na půdě po dědovi v původní kožené brašně a zabalenou v bublinkové fólii a krabici. Věřte nevěřte, jediná vada je odlupující se koženkový polep na "zádech", ale to bych přivařil spíš nevhodně zvolenému lepidlu (tehdá asi lepší nebylo). Po první prohlídce mi bylo jasné, že toho nebylo moc nafoceno, prakticky nic není ochozené a všechno funguje dobře - z pohledu obhlídky (clona, závěrka, posun filmu) i na fotkách. A to celé za 1200 korunek.
Jinak, dle mého názoru, skvělá koupě, nemám na tento stroj žádné větší výhrady, snad jen si špatně poradí ve "tmě", nejhorší jsou třeba koncerty, kde Vám na exposimetr posvítí reflektor a už měří trošku nevhodně - není to TTL, možná by se dalo vyčíst ještě něco objektivu - je trošku kulhavý co se týče protisvětla.
Ale jinak opravdu paráda, světelnost 1.7 při ohnisku 45 mm je opravdu supr věc, kovová bytelnost stroje je znát i na váze, ale je to velmi skladná holka. Rozsah exposimetru od 25 do 400 ASA mi plně postačuje (většinou používám 200 ASA film, nebo tak na nějaký film fotím :) ), automatika času mi plně vyhovuje, objektiv kreslí krásně (low end skla Canon nebo Nikon, i digi, se můžou zahrabat 5 metrů pod zem :) ), baterku moc nežere (jak zde bylo zmíněno), už jsem protáhl asi 15 filmů a pořád dobře měří. Mohu jen a jen doporučit, tedy minimálně ten kus, který mám doma :)

Kdyby chtěl někdo aspoň kouknout nebo vyzkoušet, je k dispozici u mně ve Zlíně :) Rád zapůjčím - třeba na oplátku za něco pěkného k vyzkoušení :)

Ahojte ! Ladin
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních