Přejít na obsah


Fotka

Dálkoměry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1123 odpovědí na toto téma

#201 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 říjen 2008 - 16:08:49

já mam vod včera taky doma malou radost - voigtlander vf 101 a sem velice mile překvapenej, jak festovně a poctivě je tahle kapesní krabička udělaná...


škoda, že předseda nestíhá udělat sraz, podíval bych se na novej bezzrcadelnej přístroj!
  • 0

#202 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 říjen 2008 - 20:23:50

Halibut. Nech OM 4 Ti dobre slúži, ja ho mám z kinofilmu najradšej a žiadny dialkomer mi tak k srdcu neprirástol. Mal som v rukách všeličo, ale OM 4 Ti je mazlíček.
  • 0

#203 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 3 říjen 2008 - 07:48:30

tak, tak - oemka sou se svojí velikostí a sofistikovaností vážnym konkurentem i pro velký ctitele rf

jestli si můžu dovolit malý srovnání (snad ti nepokazim radost) troufnul bych si drze tvrdit, že om2 je možná svym způsobem i lepší než om4...
vim, je to dost odvážný tvrzení, ale srovnával sem vlastoručně dlouho a vydatně a i přes veškerý výhody modernější super štyrky se mně s dvojkou líp dělalo - konkrétně teda hlavně koukalo a drželo, ale uznávam, že zvlášť Ti je kouzelný a lecos je asi spíš otázka osobních preferencí. ale ten hledáček... ;)
  • 0

#204 halibut

halibut

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 říjen 2008 - 08:59:02

Ano, asi máš pravdu. Nechci srovnávat jednotlivé řady , jen sdílím Tvůj nároz , že Olympusu se tato řada velmi, velmi povedla. Všechny čtyři kousky jsou značně zdařilé. Do doby než jsem měl možnost si osahat OM jsem nedal dopustit na Nikon. Za socíku, jsem na každé Interkameře smutně očumoval jejich stánek, po 89 jsem si, jakmile byly finance, koupil Nikona, uplynul nějaký čas a já dostal do ruky první OM (do té doby jsem Olympuse považoval za druholigový mančaft) a já se kál za své rouhačství. Mimochodem, již mi chybí pouze OM 3. Nemáš prosím Tě přehled jak často a v jakých cenových relacích se pohybuje. Vím, že jich bylo vyrobeno relativně málo a že se v bazarech či aukcích moc neobjevují.
  • 0

#205 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 3 říjen 2008 - 10:22:10

áá, pán je sběratel ;) no občas se dá na ýbeji potkat, ale už je to dlouho, co sem ho sledoval... odhaduju ale, že pod dvacet tisíc v korunách pude spíš vyjímečně. je to holt kult ;)
  • 0

#206 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 3 říjen 2008 - 10:32:16

když jsme u těch sběratelů
držte pěsti
byl tady u mě v krámě člověk, něco jsme řešili a uviděl flexaretu, co tu mám a že sbírá starý rádia
a že má nějakou sklopku kodak na 6x9 v dobrým stavu a že mi ji (posláním poštou) věnuje
popovídali jsme a odešel
tak budu čekat a uvidím...
  • 0

#207 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 3 říjen 2008 - 10:39:58

áá, pán je sběratel ;) no občas se dá na ýbeji potkat, ale už je to dlouho, co sem ho sledoval... odhaduju ale, že pod dvacet tisíc v korunách pude spíš vyjímečně. je to holt kult ;)


OM-3 se dá pořídit na ebayi za 350-400Eur
OM-3Ti nevím, neviděl jsem ale tipuju že to bude horší.
  • 0

#208 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 3 říjen 2008 - 10:41:06

no, ale je ti radime jasný, že šestdevítkovej formát je entry level ke velkýmu formátu ;)
  • 0

#209 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 říjen 2008 - 11:14:34

No čo som ja sledoval ebay / kupujem len v UK / tak posledná veľmi pekná OM 3 skončila na 560 lib s poštovným a OM 3 Ti - 1100,- lib. Je to tak dva mesiace dozadu. Tých 300 - 350 EUR sa mi vidí málo, za takúto nízku cenu som to v UK nikdy nevidel, ale ako hovorím iné nesledujem.
  • 0

#210 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 3 říjen 2008 - 12:44:53

no, ale je ti radime jasný, že šestdevítkovej formát je entry level ke velkýmu formátu :)

ještě že nevím, co je entry level, jinak už bych za měsíc luxoval účet do mínusu
:D
  • 0

#211 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 3 říjen 2008 - 12:49:36

no, ale je ti radime jasný, že šestdevítkovej formát je entry level ke velkýmu formátu :)

ještě že nevím, co je entry level, jinak už bych za měsíc luxoval účet do mínusu
:D


neni entry level do velkeho formatu cokoliv co je mensi nez velky format :D) - beru li to jako vstup
  • 0

#212 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 4 říjen 2008 - 17:53:19

Kdyz jsme u tech dalkomeru (uz tady ohledne toho vlakno bylo), co rikate na novou FUJI GF670 alias Voightlander Bessa III 667 ?

Reknu Vam, ze jestli bude stat tech 1200 dolaru, co jsem kdesi jako zvest zahlednul, tak bych do ni sel. Naplnuje prakticky ve vsem moji predstavu o mem idealnim fotaku :wink: Mala, skladna s automatikou......

http://www.flickr.co...voigtlander667/
  • 0

#213 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 říjen 2008 - 18:36:11

Kdyz jsme u tech dalkomeru (uz tady ohledne toho vlakno bylo), co rikate na novou FUJI GF670 alias Voightlander Bessa III 667 ?

Reknu Vam, ze jestli bude stat tech 1200 dolaru, co jsem kdesi jako zvest zahlednul, tak bych do ni sel. Naplnuje prakticky ve vsem moji predstavu o mem idealnim fotaku :( Mala, skladna s automatikou......

http://www.flickr.co...voigtlander667/


Rikam na to, ze to vypada na opravdu povedenej fotak. Tak bych asi moc nevahal. I kdyz mozna bych se obesel i bez automatiky. To by pak ale stacila i takova Bessa II. :wink: Coz je opravdu krasnej stroj.
  • 0

#214 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 4 říjen 2008 - 19:25:54

Jojo, to urcite. Kdyz ja mam s 6x9 problem ohledne pomeru stran.... a navic na to nemam zvetsovak. Moznost volit mezi 6x6 a 6x7 mi prijde uplne skvela. Bez automatiky bych se obesel tez. Hodit se ovsem muze taky.

Ale hlavne je to novy fotak. Sklopky me vzdycky fascinovaly a mit moznost si poridit funglovku, co by byla od zacatku jen moje, je vyborne :wink:
  • 0

#215 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 4 říjen 2008 - 19:42:37

óóó - to umí dva formáty - no úžasný :wink:
  • 0

#216 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 4 říjen 2008 - 19:48:28

Opravdu na pohled pěkný stroječek...!
V mé hlavě je ale problém: když jsem pořizoval P67II, měl jsem pocit, že je vyhráno. No, jistě, nebylo! Úžasný foťák, optika dostupná a mimořádně kvalitní (zvláště u "mých" ohnisek - 45mm, 55mm a 75mm - ekvi. 24,28 a 35 na kinu), neobyčejně odolný, měření excelentní atd. atd. Ale těžký, rozměrný... No, nakonec jsem adoptoval do ortodoxní pentaxácké rodiny Fujicu GSW690III. Proč? Excelentní optika a nevýměnný objektiv. Pořád si myslím, že když je objektiv "nafest" a nikdo s kamerou nebacil o zem, musí být (z velkou pravděpodobností) vyřešen problém rovin, os atd. A L.K. prostě pravdu má - převinout zásadně před expozicí. A sebelépe udělaný bajonet je vždycky další spoj s menší či větší vůlí, tolerancí.
Nebo se mýlím? Jak je to řešeno u moderních sklopek?
P.S. Ještě kdyby tak tahle texas-leica měla vakuová záda... :wink:
  • 0

#217 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 4 říjen 2008 - 20:03:41

pentaxista - rozumim - typickej potůčkářskej problém... :(
apropó u mýho contaxe vakuový záda mam a stejně sou vobrázky z kieva (předválečnýho contaxe) hezčí - prostorovější :wink:
  • 0

#218 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 4 říjen 2008 - 21:37:05

Jojo, nevymenny objektiv je uzasna vec :( Ja, jako clovek nerozhodny, to velmi casto ocenuji. Nehlede na financni stranku veci.... Jaka je to lahoda, kdyz nemusite drasat svoji dusi prahnutim po koupi jineho objektivu :wink: Navic jsem tak nejak dosel k takove pitome poucce. Kdyz to nejde vyfotit zakladakem, tak to bude zpravidla stat za prd i s jinym objektivem :lol:
  • 0

#219 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 9 říjen 2008 - 13:35:19

když jsme u těch sběratelů
držte pěsti
byl tady u mě v krámě člověk, něco jsme řešili a uviděl flexaretu, co tu mám a že sbírá starý rádia
a že má nějakou sklopku kodak na 6x9 v dobrým stavu a že mi ji (posláním poštou) věnuje
popovídali jsme a odešel
tak budu čekat a uvidím...

tak pán mi s omluvou volal, že se jedná o polaroid, takže šestdevítku žádnou doma hned tak mít nebudu = dveře do velkého formátu jsou, prozatím, uzavřeny
  • 0

#220 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 9 říjen 2008 - 13:44:55

6x9 stejně ještě není velkej formát .)
  • 0

#221 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 9 říjen 2008 - 13:51:36

leckde se tak uvádí... každopádně je to přelomovej formát... a kdo už se na cestu vydá....
  • 0

#222 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 9 říjen 2008 - 13:53:29

leckde se tak uvádí... každopádně je to přelomovej formát... a kdo už se na cestu vydá....


jeden starsi pan co znam fotil mikromou - a rikal ze velkej format je cokoliv vetsiho nez 16mm, ze prej zvetsovat z toho je fakt peklo :), i diky samotne manipulaci
  • 0

#223 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 říjen 2008 - 13:53:33

leckde se tak uvádí... každopádně je to přelomovej formát... a kdo už se na cestu vydá....


U obyč. sklopky(ikonta a spol.) bych to jako VF neviděl. U kamer s pohybama už bych to asi jako VF bral.
  • 0

#224 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 9 říjen 2008 - 14:08:18

= dveře do velkého formátu jsou, prozatím, uzavřeny
tím jsem pochopitelně myslel dveře k velkému formátu a ne to, že by už velkej formát přišel poštou od toho pána, od toho pána by přišla sklopka na 6x9, nic jinýho - jen moje obzory by to krapet rozšířilo
  • 0

#225 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 9 říjen 2008 - 14:09:26

mně zas právě jako klíčový ty pohyby a jiný vf speciality pro samotnou identitu tohohle formátu nejvýznamnější nepřijdou. já to pro sebe vidim spíš v tý ploše negativu a tomu vodpovídajícímu množství (máloství)záběrů i způsobu jejich pořizování, kompozici... a tenhle formát pro mě ten zlom už představuje. cejtim menší rozdíl mezi 6x9 a 9x12 než mezi 6x7 a 6x9, byť na centimetry je to jinak... s šestsedmičkou furt zacházim jako s lepšim kinem (vod doby mamči erzety už vůbec), kdežto z 6x9 se mně i u reportážních záběrů z těch kravskejch dálkoměrů (superpresska, fujica) dralo dovnitř vždycky něco "jinýho" a jakoby velkoformátnickýho, ale možná je to jenom dojem...
  • 0

#226 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 9 říjen 2008 - 17:13:26

.... ale možná je to jenom dojem...


Myslim že není, že jis to ganz vystihnul. Mi připadá že se celkový přístup láme na těch 8mi obrázcích na film. 10 je pořád tak nějak dost, ale 8 už je najednou málo a jeden si všechno pořádně rozmyslí než zen čudlajs zmáčkne. I nutkání našroubovat klimpr na stativ je najednou tak nějak nutkavější :)
  • 0

#227 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 9 říjen 2008 - 17:32:39

.... ale možná je to jenom dojem...


Myslim že není, že jis to ganz vystihnul. Mi připadá že se celkový přístup láme na těch 8mi obrázcích na film. 10 je pořád tak nějak dost, ale 8 už je najednou málo a jeden si všechno pořádně rozmyslí než zen čudlajs zmáčkne. I nutkání našroubovat klimpr na stativ je najednou tak nějak nutkavější :)


tak a proto jsem si vceta do nudlostroje koupil 70 Astii ve svitku po 45Kc :(

Tam jsou jen 4 policka (no 6x18 :) ) - a jeste je problem ze se musi vetsinou vyfotit 2 snimky na zaber.
  • 0

#228 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 10 říjen 2008 - 09:23:39

co ty to máš za nudlostroj? :lol:
to ňa zajmá... :-P
  • 0

#229 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 10 říjen 2008 - 09:29:21

co ty to máš za nudlostroj? :lol:
to ňa zajmá... :-P


to samy co Kubikula (tedy No.1 - na 120ku) + No.4 (na 10cm svitek - kterej nam ted rezou ve fome).
Fotim s tim trochu jinak nez Zdenek - spise reportaze, je to vcelku zajimavy :lol:


Plus pritelka mi koupila na ebay (ale ja jsem ji navedl) rusaka FT-2.
  • 0

#230 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 18 říjen 2008 - 19:14:23

co ty to máš za nudlostroj? :lol:
to ňa zajmá... :o


to samy co Kubikula (tedy No.1 - na 120ku) + No.4 (na 10cm svitek - kterej nam ted rezou ve fome).
Fotim s tim trochu jinak nez Zdenek - spise reportaze, je to vcelku zajimavy :)


Plus pritelka mi koupila na ebay (ale ja jsem ji navedl) rusaka FT-2.


hlasim report : U Pazdery za vylohou hezka Minolta CLE s Rokkorem 40mm
bratru za 12 000
  • 0

#231 msl

msl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 říjen 2008 - 21:00:15

kdyz se tu reportuje, co se kde sustne, tak si take prihreji svou polivcicku:

prodavam Konica Hexar RF, skvely stroj ve vybornem stavu, rad odpovim na otazky, predvedu, atd. takze kdyby nekdo chtel neco jako leica M7 (nebo skoro i lepci) za uplne jinej (rozumnej) peniz, tak tady:

hexar RF (inzerat na paladixu)
  • 0

#232 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 19 říjen 2008 - 09:55:22

kdyz se tu reportuje, co se kde sustne, tak si take prihreji svou polivcicku:

prodavam Konica Hexar RF, skvely stroj ve vybornem stavu, rad odpovim na otazky, predvedu, atd. takze kdyby nekdo chtel neco jako leica M7 (nebo skoro i lepci) za uplne jinej (rozumnej) peniz, tak tady:

hexar RF (inzerat na paladixu)


uz jsem okukoval, spis me zajima na svem webu mas i fotky delane Ikonem ZI, jaky je??resp je lepsi nez prave zminovany Hexar, potazmo napr. M6 (kdyz nepocitam rezim A)???
  • 0

#233 msl

msl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 říjen 2008 - 10:24:27

uz jsem okukoval, spis me zajima na svem webu mas i fotky delane Ikonem ZI, jaky je??resp je lepsi nez prave zminovany Hexar, potazmo napr. M6 (kdyz nepocitam rezim A)???


ZI je vybornej fotak, oproti M6 ma tedy A rezim a jeste 1/2000 cas. Ale jinak asi srovnatelnej. Nelze rict, jestli lepsi ci horsi. V porovnani s Hexarem je mozna o fous lepsi ten Hexar, ma vice "vychytavek" a take pusobi bytelneji. Duvod toho meho sibovani jsou hledacky. Stejne jsem chtel pouzivat dve tela a protoze fotim hodne na siroko (21-35), ale i normal (35-50) tak jsem se rozhodl, ze pro normalni konec zvolim RF s normalnim zvetsenim hledacku (leicaM/ZI) a pro siroky bessu R4x. Ten hexar ma mirne sirokouhly hledacek, takze spada zhruba tak nekde mezi. Jako jedinej telo je to urcite vyborna volba (pokryje rozumne 28-50), take i pro svou skvelou ergonomii (z tech tri asi nejlepsi) ale ja radeji volil tak jak jsem psal vyse, i kdyz jinak jsem s nim moc spokojenej. Pro ZI jsem rozhodl, protoze jsem padl na kombinaci dobre ceny a nizkeho dolaru. Takze ted mi jeste zbyva obmena hexara za bessu. Rozhodne abych to shrnul nejen pro tebe, ale i pro ty, co s RF moc nefoti, vsechno to jsou dobre fotaky, v podstate i stejne tridy/kvality, lisi se to spis v drobnych nuancich, ktere clovek vnima az po delsim pouzivani dalkomeru.
  • 0

#234 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 19 říjen 2008 - 10:34:24

uz jsem okukoval, spis me zajima na svem webu mas i fotky delane Ikonem ZI, jaky je??resp je lepsi nez prave zminovany Hexar, potazmo napr. M6 (kdyz nepocitam rezim A)???


ZI je vybornej fotak, oproti M6 ma tedy A rezim a jeste 1/2000 cas. Ale jinak asi srovnatelnej. Nelze rict, jestli lepsi ci horsi. V porovnani s Hexarem je mozna o fous lepsi ten Hexar, ma vice "vychytavek" a take pusobi bytelneji. Duvod toho meho sibovani jsou hledacky. Stejne jsem chtel pouzivat dve tela a protoze fotim hodne na siroko (21-35), ale i normal (35-50) tak jsem se rozhodl, ze pro normalni konec zvolim RF s normalnim zvetsenim hledacku (leicaM/ZI) a pro siroky bessu R4x. Ten hexar ma mirne sirokouhly hledacek, takze spada zhruba tak nekde mezi. Jako jedinej telo je to urcite vyborna volba (pokryje rozumne 28-50), take i pro svou skvelou ergonomii (z tech tri asi nejlepsi) ale ja radeji volil tak jak jsem psal vyse, i kdyz jinak jsem s nim moc spokojenej. Pro ZI jsem rozhodl, protoze jsem padl na kombinaci dobre ceny a nizkeho dolaru. Takze ted mi jeste zbyva obmena hexara za bessu. Rozhodne abych to shrnul nejen pro tebe, ale i pro ty, co s RF moc nefoti, vsechno to jsou dobre fotaky, v podstate i stejne tridy/kvality, lisi se to spis v drobnych nuancich, ktere clovek vnima az po delsim pouzivani dalkomeru.


Diky moc, to me prave zajimalo, mel jsem zatim moznost porovnavat trio M/Bessa(2/3/4)/Hexar.
Mas pravdu s tim. ze Hexar je ergonomictejsi, to je pravda. Pravda. fotim jako ty na 21/25/35mm ohniska ale fotim na M6ku - kdyz jsem ji kupoval jeden z duvodu byla vyborna cena (pod 20 000) a druham jeji "legenda". Ta legenda asi nelhala - je to opravdu nadherne tichy fotak (oproti napr. Besse) ale hur se mi drzi, coz vyresil az postranni grip. JInak zase mi ale prijde ze Bessa ma svetelnejsi hledacek. Hexar z tech tri typu znam nejmene a ZI uz vubec :lol:

Jeste jednou diky
  • 0

#235 head

head

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 36 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 říjen 2008 - 09:52:48

ja chtel taky RF jako malej fotacek do kapsy, chtel jsem vybrat neco malyho a pokud mozno i automatickyho - moc se mi to ostreni u rf jako canonet nebo hi-matic moc nelibilo - spis me to zdrzovalo od foceni, bohuzel jsem nic s automatikou za levnej peniz nesehnal tak jsem sel do zone-focus :cry: je to sranda ostreni resite jen od boku - pomoci cca 4 symbolu od portretu pres skupinu az po hory- nekonecno
k fotaku :wink: Yashica ME-35: http://www.butkus.or...a_35-splash.htm

-vlastne to ani dalkomer neni ne? kdyz nema dalkomer :)

ale je s nim sranda
http://www.photopost...l.php?id=253039
  • 0

#236 Lama

Lama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 říjen 2008 - 10:14:37

suhlasim s mamiyakom, mal som om4ti a k tomu 28/2.8 a 50/1.4 a to omko sa neskutocne drzalo v ruke a bohovsky sa s tym fotilo. Vymenil som ho za contax koli sklam boli a su dostupnejsie. V tom case este contax zil.
  • 0

#237 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 24 říjen 2008 - 10:20:49

vidiš a já vyměnil contaxe rts III s cajsema za óemko... :)
  • 0

#238 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 24 říjen 2008 - 10:22:49

jj ... s OM na furt ...
  • 0

#239 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 24 říjen 2008 - 10:28:21

jj ... s OM na furt ...


hus hus s OMkama z tohole vlakna :)))
i kdyz si vlastne muzete pridelat externi dalkomer do sanek blesku :D.

O vikednu jsem si hral s kodakem 35 RF, krom toho ze ten fotak je neskutecne hnusnej, je i neskutecne krkolomnej na ovladani.
Dalkomer nema jako bod uprostred hledacku ale puly se rovnou cely obraz.
Je to proste zverstvo. Navic mi k tomu ten clovek poslal i film osvicenej vytazenej z kazety.
  • 0

#240 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 24 říjen 2008 - 10:36:07

No ja už budu hodný. Na srazu sem provětral Olympuse 35 RD a ten je tedy dělan tak nějak víc klasicky než zmiňovaný Kodak.
  • 0

#241 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 24 říjen 2008 - 10:38:49

vypada takto.
No vymysleli by jste to ?:))

Vložený obrázek[/img]
  • 0

#242 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 říjen 2008 - 10:51:07

to zubatý kolečko je krásný!
skoro takový ljubitelový
  • 0

#243 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 24 říjen 2008 - 10:57:43

vlčák: kdo fotí s takovimhle strojem musí bejt na první pohled silná a nevšední osobnost, něco jako majitel boxera... :)

hus, hus... máš strach, co - aby se neukázalo, že óemka sou vlastně dálkoměry s výhodama zrcadlovek za cenu kompaktů... kdo by si pak kupoval lejky za ty prachy, žejo :D

p.s. stejně bych ji chtěl... :lol:
  • 0

#244 msl

msl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 říjen 2008 - 11:47:25

ten kokodak je tak osklivej az je v podstate hezkej.

ale je to teda slusna zbesilost, designer musel bejt nejakej strojar preskolenej z parnich motoru, chybi tam uz jen nejaky vyraznejsi tahlo :)
  • 0

#245 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 24 říjen 2008 - 11:58:02

vypada takto.
No vymysleli by jste to ?:))



No teda... mně se líbí, kása je to. Má to takovej nevocucanej strojírenskej design .... :D
Jaký je to kodakovo sklo? Lezou z toho nějaký uspokojivý výslekové?
  • 0

#246 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 24 říjen 2008 - 12:10:15

vypada takto.
No vymysleli by jste to ?:))



No teda... mně se líbí, kása je to. Má to takovej nevocucanej strojírenskej design .... :D
Jaký je to kodakovo sklo? Lezou z toho nějaký uspokojivý výslekové?


Bože! Píšu jak debil...se omlouvám
kása = krása
výslekové = výsledkové
  • 0

#247 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 24 říjen 2008 - 12:19:33

vypada takto.
No vymysleli by jste to ?:))



No teda... mně se líbí, kása je to. Má to takovej nevocucanej strojírenskej design .... :D
Jaký je to kodakovo sklo? Lezou z toho nějaký uspokojivý výslekové?


to zatim nevim, nechavam si ho na vikend. Mam uz pripravenej Pan400.
Pristi utery je v Praglu vojenska prehlidka, mozna se tam s tim objevim, preci jenom se to vekove k vyzbroji ceske armady hodi - tedy az na ty Gripeny :lol:
  • 0

#248 osmihran

osmihran

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 21 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 říjen 2008 - 20:44:02

Dostal jsem se k Minoltě AL F. Nevíte o tom strojku něco co bych využil?
Díky.
  • 0

#249 msl

msl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 říjen 2008 - 21:06:02

Dostal jsem se k Minoltě AL F. Nevíte o tom strojku něco co bych využil?
Díky.

k tomu neni skoro co rici, snad jen to, ze ma vybornej objektiv, to vyuzijes... :)

ne, vazne, je to super fotak s prioritou casu a vybornym objektivem. nic vic, nic min. a jeste, mereni expozice je ta bunka nad objektivem, takze to spravne meri i s filtrama, netreba kompenzace expozice.
  • 0

#250 osmihran

osmihran

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 21 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 říjen 2008 - 21:13:07

Fajne a pěkne. Ještě jeden dotaz. Jsou už tam neoriginální baterie s napětím 1,5 V. S korekcí expozice je to asi stejně jako jsem tady již četl o Minoltě Hi Matic?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních