Přejít na obsah


Fotka

Dálkoměry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1123 odpovědí na toto téma

#501 more

more

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 červenec 2009 - 13:09:43

Používám Yashicu 35 a často mi přišlo měření expozice jaksi nespolehlivé. Snímač je umístěn nad objektivem na těle a bohužel na něj často působí parazitní zdroje světla ( světlo od okna, žárovka ), které potom stejně v záběru ani nejsou. Tedy dost často jsem měl podexponováno a bylo těžko odhadnout kdy a kolik korigovat. Vzal jsem tedy expozimetr a začal trohu experimentovat. Výsledek je malé stínítko (vidno dle obrázku ), které odstíní tyto zdroje světla a zůží úhel pro měření. Po nasazení jsem zatím protáhl 2 filmy a všechny políčka jsou naexponovány stejně - jedno jako druhé. Tedy zdá se , že to funguje dost slušně. Třeba to někomu pomůže. Vložený obrázek Vložený obrázek


Tak mám hotové ty stínítka na Yashicu 35. Kdo má zájem, dejte vědět. Rozešlu to v obálce , je to jenom kousek hliníku. Cena se vším všudy 50 kč, což vyjde tak max. na flašku za fušku :-) Dutinu je třeba stříknout černým matným sprejem a instalace na stroj ... já použil kapku sekunďáku do rožku.
  • 0

#502 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 13 červenec 2009 - 15:31:29

Tak mám hotové ty stínítka na Yashicu 35.


Už jsem poslal SZ, díky !
  • 0

#503 indan

indan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 červenec 2009 - 21:08:43

I já jsem poslal SZ. Díky
  • 0

#504 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 červenec 2009 - 18:22:57

himself : Ja som tento týždeň pozeral dražbu peknej Mamiye 6 + 75 / 3.5 za 590 lib. To len tak pre informáciu. Mamiya 7 býva drahšia tak 750 - 800 lib.
  • 0

#505 mAhdi

mAhdi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 50 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 červenec 2009 - 22:23:10

Chtěl bych se zeptat uživatelů Yashicy 35 na názor ba objektiv Yashinon. Na všech forech jsem četl něco vtom smyslu jako " ..very sharp ", ae zdá se mi, že kresba začíná někde na f4-5,6. Je to jenom můj názor nebo máte podobné zkušenosti ?


Ja mam dve, stribrnou a trosku starsi cernou a obe kresli - subjektivne - paradne, Porovnavam treba s CZ35/2 na Leice nebo Canonen 50/1.4 na EOS tele.

Toto je z Yash na plnou diru - http://fotoluzr.net/...pics/katze1.jpg a jeste sken negativu, kde to je videt asi lip http://fotoluzr.net/...rpics/kocka.jpg
  • 0

#506 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 16 červenec 2009 - 10:27:09

http://fotoluzr.net/albums/userpics/katze1.jpg a jeste sken negativu, kde to je videt asi lip http://fotoluzr.net/...rpics/kocka.jpg

Jenom škoda, žes nám nedal k těm obrázkům přístupová práva...
Abych nebyl úplně off-topic, s Yashicami Electro jsem měl řadu problémů, ale kresba objektivu k nim nikdy nepatřila. I tak si ale myslím, že ty starší Yashicy (Minister, Lynx) byly lepší, přinejmenším na černobílé fotky.
Pozor, je tady jeden důvod, proč může YE špatně kreslit. Tyto aparáty jsou a) velmi rozšířené :) dost náchylné na poškození přední čočky objektivu c) poměrně snadno rozebíratelné. Nejsou tedy výjimkou případy, kdy se i neodborník pokusí o opravu poškozeného objektivu tak, že vymění celou přední sestavu objektivu z jiného (nefungujícího) aparátu. Objektiv má sice stále stejné označení a díly jsou fyzicky záměnné, ale v průběhu vývoje docházelo ke změnám. Části objektivu z různých generací se dají smontovat dohromady, ale objektiv pak již nefunguje správně. Další možností je působením času a otřesů uvolněná čočka, ležící našikmo.
  • 0

#507 more

more

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 červenec 2009 - 14:37:37

No , já jsem protáhl dalších několik filmů a musím trochu poopravit tvrzení. Není to s tou kresbou tak špatné, spíš mám asi trochu problém zaostřit na malou clonu správně. Budu asi muset nechat vyčistit hledáček, protože se mi zdá tmavý a skvrna není moc kontrastní. Takže venku na světle a vyšší cloně se to ztratí, vevnitř ( a tam fotím často) je za
a) blbě vidět,
:-) při malé cloně je to potom hodně poznat.
Bohužel v tomto ohledu se mi zdál donedávna úžasný kiev 4, lepší hledáček, dlouhá základna = ostření naprosto bez problému a přesné a Helios 103 je tak fajn.
Další věc, co mě štve jsou baterky. Nějak to pořád hodně žere. Jak jste to řešili ?

Jo mAhdi ten odkaz by mě taky zajímal :)
  • 0

#508 mAhdi

mAhdi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 50 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 červenec 2009 - 14:51:43

Jo mAhdi ten odkaz by mě taky zajímal :)


To je fakt divny, tady toto snad funguje uz normalne

http://temp.fotoluzr.net/kocka_pos.jpg
http://temp.fotoluzr.net/kocka_neg.jpg

ad ostreni - u te cerne mam taky nic moc skvrnu, ta stribrna gs je v porovnani s Leicou M6 zcela v pohode, takze zkus vycistit a snad se to zlepsi. Dokonce me ta zluta pride v nekterych situacich lepsi jak bila na Leice. Je to otazka zvyku a za par mesicu budes ostrit poslepu :-)

ad baterky - Yashica 35 pry meri, kdyz je natazena porad, takze je lepsi natahovat az pred focenim, nevim kolik filmu sem presne projel, ale zatim sem baterky nemenil. Pouzivam GP 4LR44 6V s adapterem co sem koupil nekde na ebay - cetl sem, ze pokud si tam das perko nebo neco na ten zpusob, tak se baterka vybiji hodne.
  • 0

#509 more

more

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 červenec 2009 - 15:04:32

Hmmm, jak vypadá te adaptér ? Já si udělal hlihíkový valěček a tu GP 4LR44 jsem tam dal taky. Zkoušel jsem to víckrát jenže vydržela cca jeden film. Teď jsem zkusil bez adapteru naskládat na sebe jednu lithiovou 3V CR2 a dvě LR44. Pěkně to tam vejde a zatím mám 4 filmy. Kontrolní světýlko sice slábne, ale zatím jede.
Jinak foto fajn, ostří to fakt hezky.
Včera se mi dostal do ruky starý Zorki 6 a když jsem se podíval do hledáčku, tak se mi to zdálo jasnější jak v reálu :)
  • 0

#510 mAhdi

mAhdi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 50 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 červenec 2009 - 15:16:07

Ten adapter vypada nak takto - http://cgi.ebay.com/...40|293:1|294:50
(nevim jestli je to presne on, ale princip stejnej, stycnej bod je jen malinko na plusovym polu).

Duvod proc sem zkusil ten adapter, byl prave, ze sem cetl hodne a ruznych podomacku udelanych, co to hodne vybiji. Stribrnou sem projel urcite 15 filmu, cernou tak 10 a obe porad jedou na prvni baterku po cca roce pouzivani.
  • 0

#511 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 16 červenec 2009 - 15:24:55

To: more
Občasné vyčištění hledáčku a seřízení dálkoměru je u takovýchto aparátů nutné. Uvědomme si, že jsou i více než 30 let staré a za tu dobu pravděpodobně žádnou údržbu nedostaly. Čistý hledáček YE 35 je velmi jasný a ostrý.
Objektiv 45mm má při světelnosti 1,7 a při zaostření na 1 - 2 metry hloubku ostrosti v centimetrech. I při sebepečlivějším zaostření budou například na portrétu ostré oči, ale už neostré uši a vlasy.

To: mAhdi
YE 35, pokud je v pořádku, tak žádný proud neodebírá, pokud není stisknuta spoušť nebo tlačítko kontroly baterie. Za provozu ovšem je odběr značný, rozsvícení kontrolky je asi 50mA, závěrka v dově otevření bere až 200mA. Konstruktéři dobře věděli, proč použili tak velkou baterii. Vyčerpání sady článků LR44 (675A) v průběhu vyfocení jednoho filmu není nic mimořádného, zejména při používání dlouhých časů. Proto doporučuji používat alespoň články LR9 (625A), nejlépe však LR52 (640A).
  • 0

#512 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 16 červenec 2009 - 17:51:14

...ta číča je kjásná, ťuťuňu :-)
  • 0

#513 more

more

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 červenec 2009 - 20:05:49

To dubraro: Tak v tom odběru se mi to začíná vyjasňovat :-) Přestanu trénovat naprázdno u televize a výdrž baterií se pravděpodobně výrazně prodlouží. S tím vyčištěbním na tom něco bude. Pokud by totiž všechno fungovalo tak jak má, byl by to celkem ideální dálkoměr. Ten adaptér vypadá jenom jako plastový váleček s kontaktem uvnitř. Při domorobo adaptérech bez vnější izolace by tedy pravděpodobně mohlo dojít k dotyku nejen o víčko, ale i o stěnu foťáku s následným zkratem . Což je ovšem pouze moje teorie. Mrknu po výkonnějších bateriích.
  • 0

#514 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 17 červenec 2009 - 06:47:38

Přestanu trénovat naprázdno u televize a výdrž baterií se pravděpodobně výrazně prodlouží.
S tím vyčištěbním na tom něco bude. Pokud by totiž všechno fungovalo tak jak má, byl by to celkem ideální dálkoměr.
Ten adaptér vypadá jenom jako plastový váleček s kontaktem uvnitř. Při domorobo adaptérech bez vnější izolace by tedy pravděpodobně mohlo dojít k dotyku nejen o víčko, ale i o stěnu foťáku s následným zkratem . Což je ovšem pouze moje teorie. Mrknu po výkonnějších bateriích.

- Přesně tak, taky mne napadlo, že si cvakáš naprázdno
- Ideální dálkoměr si představuji s trošku širším objektivem, proto používám častěji YE 35 CC, Minoltu Himatic nebo Revue 400SE (nebo Konicu Hexar, mňam, ale to už není dálkoměr)
- Ano, při použití jen kusu vodivého materiálu jako adaptéru může dojít ke zkratu. Já si vyrábím baterii do YE tak, čtyři články 625A spolu s kovovým válečkem (16x20mm) obalím lepící páskou tak, aby koukaly jen kontakty.
  • 0

#515 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 25 červenec 2009 - 17:49:11

Ahojda. Na předchozí stránce jsem písal odkaz na aukci. Protože jste nikdo nechtěl, byl jsem nucen přístroj ( Vaší vinou) koupit sám aby nepadl do rukou nechutnému vykořisťovateli nebo nedej temnobůh vzývateli pixlu. Přístroj přišel zahnojen jaxsviňa a byl proti své vůli vyčištěn a vyblýskán. Teď mám již jen dvě malinká úskalíčka. Horizontální výchylku zrcadélka- ani nevím jestli to konstruktér nezamýšlel schválně, a nesedí mi metry v měřícím okénku. Srovnání dle zrcátek a obrazu na matnici sedí. Kontrolováno na matnici a lazarovým měřičem špičkové úrovně. Asi se spíše jedná o kosmetickou vadu. To nejdůležitější. Fotoaparát je Certo Superdolina II.
  • 0

#516 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 25 červenec 2009 - 19:42:24

ne mf slr :roll: :!:
vážně - a proč? za jistejch podmínek může bejt rychlejší. viděl jsem už tolik pokaženejch akčních záběrů díky af - celý filmy - doslova. když o něco de a teď se bavim o svatbě kamaráda a ne válečnym konfliktu, beru si jen a pouze právě mf. pokud něco zkazim je to moje chyba, pomalost, neodhad... a můžu nadávat jen sám sobě a ptát se, jak to příště udělat líp. ještě se mně ale nestalo, že bych zadrbal čtyři filmy ze svatby na konto af, jak se to stalo známýmu, nikterak mizernýmu fotografovi pomocí nikterak mizernýho aparátu


No já si tedy beru AF SLR, ale přepínám do MF. Sice AF někdy používám, ale nesnáším, když to lítá od kraje ke kraji a nic. Ani FTM mě moc nenadchlo. Prostě mám rád, když mám plnou kontrolu. Pokud to zkazím, můžu si zato sám.
  • 0

#517 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 26 červenec 2009 - 08:34:44

Vážení kolegové, díky svému velmi váženému příteli jsem měl to štěstí a
získal Yashicu GTN Electro 35 s příslušenstvím, která m.j. též vynikajícím
způsobem pracovala na W.T.C.- N.Y., Niagarských vodopádech atd.Tento
nádherný dálkoměr se skvělou optikou je radost uchopit! Erik
  • 0

#518 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 26 červenec 2009 - 08:57:17

Ať ti dobře slouží!
  • 0

#519 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 23 srpen 2009 - 10:30:22

Tož dnes mi došel z Polska Jupitěr 12 (35/2.8) na Kiev 4. Nějak jsem opomněl poshánět hledáček a ten "turretový" jednak za velké peníze nechci, ani nevyužiji. Bohatě by mi stačil externí hledáček na 35mm, tož mě napadlo, eslivá nejde vyrobit nějaký drátěný sportovní hledáček v domácích podmínkách - neví někdo, jak sa vypočítajú rozměry tech rámečkú a vzdálenost mezi něma, když znám ohniskovú vzdálenost objektivu?
  • 0

#520 Pavel K

Pavel K

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 292 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 23 srpen 2009 - 10:45:04

Nevím, jestli to bude v tomto případě použitelné, ale nezmenšený rámečkový hledáček funguje takto: Přední rámeček v rozměru negativu, tj. 24x36, třeba diarámeček. Oko musí být od něho vzdáleno o ohniskovou vzdálenost použitého objektivu, tj. v tomto případě 35 mm. Pokud se to celé zmenšuje, předpokládám, že lineárně.
  • 0

#521 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 23 srpen 2009 - 12:12:50

Tak jsem to zkusil, ne přímo s diarámečkem, ale vrátil jsem se do dětských let a pořádně se vyřádil s nůžkami, pravítkem, úhloměrem atd. Ve finále jsem zjistil, že si vystačím s původním 50mm hledáčkem, obrazové pole je plusmínus úhlopříčně větší o dvě úhlopříčky dálkoměrného obdélníku v hledáčku (resp. o jednu úhlopříčku na každou stranu) - zkoušel jsem to přiložením matnice na rovinu filmu a kontrolou v hledáčku. Tož tak, jen kdyby to někdo někdy potřeboval, tak to po mně snad pochopí :D
  • 0

#522 vasekismolik

vasekismolik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 srpen 2009 - 19:32:23

AF je pro zacatecniky a fotograficky jelita. :idea: :roll:

Kazdej den vostrim na betacamu pri clone 1.4 az 1.7 a je to ostry 25 snimku za vterinu a nekdy je to na 500mm objektiv.

Vubec nevim k cemu by mi byl autofokus. Zadnej to nema a asi nikdy mit nebude.

Smrt automatum. :)

Tady je fotka z nataceni.

Vložený obrázek


Fotil to kamerovej technik moji leikou s voigtlanderem 40/1.4 je to plna dira. A tady je link na fotky z tehoz objektivu. Temer bez vyjimky 1.4. http://www.vasekismolik.com/Leica.pdf
  • 0

#523 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 23 srpen 2009 - 19:46:03

Tož dnes mi došel z Polska Jupitěr 12 (35/2.8) na Kiev 4. Nějak jsem opomněl poshánět hledáček a ten "turretový" jednak za velké peníze nechci, ani nevyužiji. Bohatě by mi stačil externí hledáček na 35mm, tož mě napadlo, eslivá nejde vyrobit nějaký drátěný sportovní hledáček v domácích podmínkách - neví někdo, jak sa vypočítajú rozměry tech rámečkú a vzdálenost mezi něma, když znám ohniskovú vzdálenost objektivu?


Ten revolverovej hledáček bych nezavrhoval - je krásnej, práce s ním je perfektní (už jenom to, že člověk vidí i velký pás mimo focenou oblast je super) a občas se v bazaru najde i za lidskou cenu (jenom to pak chce pevné nervy při vyhánění pavouků - rozebírat to je za trest).
  • 0

#524 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 23 srpen 2009 - 19:52:53

Je 1500,- moc?
Inzerát z Paladixu:
Prodám : revolverový hledáčekdo sáněk blesku,
ohniska : 28 - 35 - 50 - 85 - 135,
v perfektním stavu.
Nabídka platí do smazání.
Pouze osobní předání v centru Prahy.
Tel.: 603 425 604 (na sms a maily nereaguji)
Cena: 1500,-
Kontakt: sekáč ( inzeráty), tel.: 603 425 604 >>>
  • 0

#525 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 srpen 2009 - 20:07:45

Je 1500,- moc?
Inzerát z Paladixu:
Prodám : revolverový hledáčekdo sáněk blesku,
ohniska : 28 - 35 - 50 - 85 - 135,
v perfektním stavu.
Nabídka platí do smazání.
Pouze osobní předání v centru Prahy.
Tel.: 603 425 604 (na sms a maily nereaguji)
Cena: 1500,-
Kontakt: sekáč ( inzeráty), tel.: 603 425 604 >>>

Ten inzerát je tam docela dlouho. Právě proto, že 1500,- je dost. Slušná cena je (podle mě) do 1000,-. Nedávno jsem ho za podobnou cenu prodal a za necelou pětistovku koupil ruský hledáček na 35mm. Obraz je nesrovnatelně lepší než v tom revolverovém, dokonce je světlejší než, když se dívám normálně očima(opravdu). Hledáček je skladnější, pouzdro je poloviční. Já jsem pro ostatní ohniska z revolverového hledáčku neměl využití, proto jsem provedl tuto výměnu. Mám sice i 135/4 Jupiter, ale používat jej pravděpodobně nebudu.
  • 0

#526 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 23 srpen 2009 - 20:18:38

1500 je opravdu zlodějina.

Ještě bych doplnil, že to chce určitě zkontrolovat, který to je - sověti dělali dva. Jeden je od sáněk "vyboulený" směrem doleva - ten funguje na všem. Druhý je po vzoru německého originálu doprava a jde nasadit na všechno kromě Zorkiů, kde znemožní přepínání časů, protože zalehne to nastavovací kolečko. Důležité pro majitele rozsáhlé dálkoměrné ZOO.
  • 0

#527 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 23 srpen 2009 - 20:28:17

Slušná cena je (podle mě) do 1000,-. Nedávno jsem ho za podobnou cenu prodal a za necelou pětistovku koupil ruský hledáček na 35mm.


No rád bych sehnal nějaký podobný, jen na 35 mm (také bych jiné z revolveru nevyužil), ale na ýbeji nějak mrtvo, případně lejkový 35 hledáček, ale tak za 150 až 200 euro, tož to je teprv zlodějina :idea:
Jinak souhlasím, že ten inzerát je tam velice dlouho a cena je nic moc, s takovou tam bude ještě dlouho :roll:
  • 0

#528 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 23 srpen 2009 - 21:08:24

K revolveru,
ešte by som sa pre istotu spýtal napr. dubrara - ten vie fakt všetko -
ale čítal som niečo o tom, že kvôli paralaxe (horizontálnej) je rozdiel medzi revolverom "doľava" a "doprava" od pätice. Jeden z nich je pre Kiev, druhý pre zbytok.

Ja mám na Kieve "vybouleninu" doprava, tak snáď som si to voľakedy dobre naštudoval.

ešte môžem odporučiť hľadáčik "Helios" - je to iba jednoduchý, s 3mi rámčekmi (tuším 35, 85, 135?), made in Japan. pekný, jasný, lacnejší než revolver. k zohnaniu na eBay.

Ďuro
  • 0

#529 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 23 srpen 2009 - 21:27:12

K revolveru,
ešte by som sa pre istotu spýtal napr. dubrara - ten vie fakt všetko -
ale čítal som niečo o tom, že kvôli paralaxe (horizontálnej) je rozdiel medzi revolverom "doľava" a "doprava" od pätice. Jeden z nich je pre Kiev, druhý pre zbytok.

Ja mám na Kieve "vybouleninu" doprava, tak snáď som si to voľakedy dobre naštudoval.

ešte môžem odporučiť hľadáčik "Helios" - je to iba jednoduchý, s 3mi rámčekmi (tuším 35, 85, 135?), made in Japan. pekný, jasný, lacnejší než revolver. k zohnaniu na eBay.

Ďuro



Doprava Kiev, doleva Zorki a FED, ale presne to sedi jenom na "vysoke" modely. Jinak receno, FED 3, Zirki 4 a podobne. U tech starych nizkych (Zorki 1 a spol) to o chlup ujizdi, ale da se na to zvyknout.
  • 0

#530 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 23 srpen 2009 - 21:35:36

duroT: ó díky! hned jsem shlédl ebay, samozřejmě jsem narail na hromadu stejnojmenných objektivů, ale hladáčik nie :idea:
Tož kdyby někdo měl 35 mm hledáček na prodej, případně od duroT zmiňovaný hledáček Helios, za rozumnou cenu, mám zájem :roll:

Vložený obrázek

Není to krása? :)
  • 0

#531 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 24 srpen 2009 - 07:21:48

vaňourek (mäkčeň je dobre?) :roll:

je to síce trochu drahé, ale je to totok:
Helios hľadáčik na eBay

ja som svoj už predal a nechal si páve revolver, škoda. možno ti ti aspoň pomôže pri ďalšom hľadaní.

Ď.
  • 0

#532 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 srpen 2009 - 07:25:45

duroT: ó díky! hned jsem shlédl ebay, samozřejmě jsem narail na hromadu stejnojmenných objektivů, ale hladáčik nie :oops:
Tož kdyby někdo měl 35 mm hledáček na prodej, případně od duroT zmiňovaný hledáček Helios, za rozumnou cenu, mám zájem :)

Vložený obrázek

Není to krása? :)

Není, bez expozimetru je hezčí. :roll:
  • 0

#533 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 13 září 2009 - 22:24:49

dálkoměry... ach jo....
sem teď udělal zas po čase zviklán zvláštním svrběním film tim kievem, co mi ho dali kluci z hradecký sekce k narození synka...

sem zvyklej vyndat z óemka film a jak ho pak vytáhnu ještě z vývojnice, těch třicet vobrázků z šestatřiceti tam v nějaký akceptovatelný kvalitě vždycky je. tři mně pak vobvykle vycházej na zvětšování jakože nejnej. teď sem proti lampě prosvítil film, kde byly tři, slovy tři vostrý vobrázky. pravda, byl to extrém, 50asa a focení ročního děcka v pohybu v setmělym parku... ale vim, že z óemka by ta toho bylo stejně aspoň třikrát tolik. tak sem ten jeden vybral a zvětšil... no kuva nebylo to krásný, s jemně rozpitym pozadim, neznatelnejma přechodama a třidé efektem??? :-) :twisted: :-)

ještě, že ty zujka (některý) maj na plnou a skoro plnou díru taky ten lejtzovej bůkeh atd, ale pššt je to tajný :-)
  • 0

#534 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 14 září 2009 - 06:50:47

ještě, že ty zujka (některý) maj na plnou a skoro plnou díru taky ten lejtzovej bůkeh atd, ale pššt je to tajný :-)

Tak to neroztrubuj ... :-) Urcite se ted zvedna cena techto sklicek o polovinu :-)
  • 0

#535 mAhdi

mAhdi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 50 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 září 2009 - 14:43:43

Nemate nekdo zkusenost s Ricohem 500GX?

Me v nem v posledni dobe zacala blnout zaverka, je proste lina a to dost :) no a vzhledem k puvodni porizovaci cenne bych to zkusil aji spravit sam, tak budu rad za pripadny zkusenosti.
  • 0

#536 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 18 září 2009 - 17:26:39

První pomoc je demontovat přední část objektivu a zkontrolovat lamely, jestli nejsou zalepené. Pokud ano, vyčistit (benzinem, éterem..).
  • 0

#537 Lama

Lama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 září 2009 - 12:05:09

Pani a co vravite na dialkomer Petri s objektivom Orikkor 1.9/45?
  • 0

#538 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 24 září 2009 - 14:52:30

Jo to je Petri EBN, s takovým velkým "okem" expozimetru. Ten už dnes asi fungovat nebude, je to selen. Ale aparát, pokud je zachovalý by mohl fungovat slušně, případně po nějakém vyčištění.
  • 0

#539 Lama

Lama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 září 2009 - 08:27:04

Fotoaparat je vo velmi dobrom stave, ako je na tom opticky? kontrast ostrost? Inak je to krasna masinka. Dakujem
  • 0

#540 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 25 září 2009 - 18:33:10

ten ricoh mam doma ve vitrince, odešlo tam tež cosi se svícenim, ale kdybys z toho uměl udělat jeden funkční... je ti k dispozici
  • 0

#541 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 26 září 2009 - 11:06:13

Fotoaparat je vo velmi dobrom stave, ako je na tom opticky? kontrast ostrost? Inak je to krasna masinka. Dakujem

Obávám se, že ti nikdo nedokáže říct, jak je na tom konkrétně ten tvůj aparát, nebo ten kus, který se chystáš koupit.
Obecně, tato série pochází z doby, kdy se Ricoh snažil patřit mezi nejlepší. Takže EBN je poctivě vyrobený a není na ničem ošizený. Vyrovná se jiným kvalitním aparátům (známějších značek) stejné konstrukce ze stejné doby.
Později, v době kdy přichází Ricoh série 7, se výrobce zaměřuje již na méně náročné zákazníky. Tam ovšem, s nástupem zrcadlovek, postupně míří téměř všichni výrobci kinofilmových dálkoměrů.
Pokud můžeš Ricoh.EBN získat za přijatelnou cenu, myslím, že stojí za vyzkoušení.
  • 0

#542 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 26 září 2009 - 11:08:17

ten ricoh mam doma ve vitrince, odešlo tam tež cosi se svícenim, ale kdybys z toho uměl udělat jeden funkční... je ti k dispozici

Kdyby ti ve vitrínce překážel :lol: tak mych mu mohl udělat místo v té své. Rozhodně by byl v dobré společnosti. Jinými slovy, je-li na prodej, navrhni cenu (kdyžtak dál SZ nebo mail).
  • 0

#543 Lama

Lama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 září 2009 - 08:32:56

Mamiyak diky, veci sa zmenili pravdepodobne asi pojdem do olympusu xa ktory mam moznost teraz kupit za podobnu cenu ako ten Petri.
  • 0

#544 mdx

mdx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 září 2009 - 08:39:43

Trochu neodborný dotaz: když koukám do hledáčku svého dálkoměru, tak mě bolí oko, za den to přejde, ale když koukám častěji...podezřívají mně z flámování... Když koukám do zrcadlovky oko je spokojeno. Tak nevím.
  • 0

#545 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 30 září 2009 - 08:44:07

Trochu neodborný dotaz: když koukám do hledáčku svého dálkoměru, tak mě bolí oko, za den to přejde, ale když koukám častěji...podezřívají mně z flámování... Když koukám do zrcadlovky oko je spokojeno. Tak nevím.


to je zvlastni, me prave boli ze zrcadlovky :), u dalkomeru me oci boleli, jen kdyz jsem se ucil mit obe oci otevrene
  • 0

#546 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 30 září 2009 - 09:19:49

jako vytrínkovej si ricoh necham :)
pokud by si ještě u někoho pofotil, to by byla jiná. mam k němu osobní vzpomínky a taky dvě zvětšeniny 30x40 ve výborný kvalitě - taková to je optika :D
  • 0

#547 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 30 září 2009 - 17:45:18

jako vytrínkovej si ricoh necham 8-O
pokud by si ještě u někoho pofotil, to by byla jiná. mam k němu osobní vzpomínky a taky dvě zvětšeniny 30x40 ve výborný kvalitě - taková to je optika :-)

"Vitrínkový" u mne znamená provozuschopný, tedy dostalo by se mu opravy. Ty, které na repasi čekají, jsou ve skříni. Torza a aparáty určené na součástky v dílně. Každý opravený aparát si alespoň jeden film zafotí. Víc jen ty, které mají nějaké zajímavé vlastnosti. Přece jen, mám jich asi 150, z toho provozuschopných asi polovina, ve vitrínkách asi 30 kusů. Jak tak přemýšlím, mohl bych udělat jednu vitrínku z Ricohů, takových pět modelů už určitě mám. Mohly by vystřídat kolekci dálkoměrných Argusů (je kompletní, myslím že v republice jediná). V další vitrínce už je rozhodnuto, kolekci Yashic vystřídají kompaktní Olympusy - XA, mju I, mju I limited, mju II, mju II limited, mju II champagne, LT-1 a Ecru.
  • 0

#548 jka2005

jka2005

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 listopad 2009 - 20:09:58

Pro fandy Kievů je jejich historie na

http://www3.telus.ne.../zconrfKiev.htm
  • 0

#549 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 11 listopad 2009 - 10:25:14

krásný, díky moc za ten vodkaz :-D
já na kiev nedam dopustit. mam dva a ten starší, kterej sem dostal od hradeckejch temnokomorníků k narození syna je naprosto dokonalej. tušim, že i on by moh mít někde z druhý strany vygravírováno contax...

kdybych byl trochu šikovnější s dálkoměrnym ostřenim, dou moje zlatý zrcadlovky, jak je mam rád, do vitríny v tu ránu!
  • 0

#550 Hrabe_Orlok

Hrabe_Orlok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 listopad 2009 - 00:21:19

Nemate nekdo zkusenost/i s Minoltou HI MATIC G2?

Vcera jsem ji vyzvedl, dneska s ni nastrilel film ale stale se jeste vzdalene seznamujeme...

dekuji...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních