Přejít na obsah


Fotka

filtry pro ČB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
196 odpovědí na toto téma

#1 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 1 květen 2007 - 21:19:20

Objednala jsem si filtříky pro ČB u fotoškoda konkrétně zn. B+W MRC(58mm)
Tři měsíce pryč a filtříky nikde...nevíte kde v ČR sehnat? Případně nějaký ekvivalent? Naznala jsem, ani nevím jak, že kvalitka budou i filtry Pentax, ale rovněž jsem na ně nikde nenarazila. Až dorazí na mamču širokáč, budu ještě potřebovat filtry 67mm...ale to znamená, že u fotoškoda bych na ně čekala další 3-4 měsíce. Je to obvyklá doba u dodávky těchto filtrů? Někde jsem zaslechla, že až se sejde více objednávek, tak to výrobce vychrlí a pak má zase pauzu, ale co já bez filtříků :cry: , že jo? :wink:
  • 0

#2 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 1 květen 2007 - 21:42:45

S B+W je to fest problém... Nebudu Vám ani popisovat, co jsem si užil a s kým jsem se pohádal.
Ze zastoupení firmy mi bylo sděleno, že "až budou, tak budou..." a fertig!
Pravdou je, že tato firma některé filtry (a zvláště pro č:wink: vyrábí třeba jenom jednou za rok.
Možná uspějete u www.photorevue.cz (myslím, že se to jmenuje Photo Life Shop), který ještě nabízí v rozměru 58 mm ABSOLUTNÍ ŠPIČKU SMC Pentax R2 (červený), Y2 (žlutý) a O2 (oranžový). V rozměru 67mm už jenom červený.
Já jsem to měl horší - žlutou 77ku jsem (na stejné adrese) bez problémů koupil, ale 82mm už není snad nikde na světě (dělala se pro objektivy Pentaxu 67). Tu jsem musel koupit u HOYA - není špatná, ale už je "moc žlutá".
Pentaxovské vrstvy jsou vynikající, ale dejte pozor, abyste je nepoškodila (tak blbě) jako třeba já... Blemcající drátěná spoušť ťukala do filtru. Tolik nadávek (sobě sama) ještě Beskydy nezažily! A bylo to drahé!
  • 0

#3 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 1 květen 2007 - 22:09:28

u photolifu bych byl opatrnější a domluvil se nejprve po telefonu, -pokud se dovoláte, ano vše ok, ale čekací doba na fotomisky a vývojku na mě dělá dojem, že chudák pan karbusický je snad na všechno sám :wink:
  • 0

#4 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 1 květen 2007 - 22:14:20

jj prima díky moc :wink: ... obvolám to, obmailuju
  • 0

#5 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 2 květen 2007 - 08:45:05

Objednala jsem si filtříky pro ČB u fotoškoda konkrétně zn. B+W MRC(58mm)
Tři měsíce pryč a filtříky nikde...

To je naprosto normálka. Ja si je objednával přes paladix.cz, když ještě fungovali jako obchod. Až na světle modrý mi dodali celou sadu pro ČB fotografii v MRC provedení. V dnešní době to asi zkus přes photolife shop. A raději volej.
Jinak v Ostravě jdou sehnat, když si zajdete do FotoCentra, je to u Kuřího rynku :wink:. Mají kontakt na nějakého dílera. Akorat musíte si přesně říct co chcete a trvat si na tom. No a taky to nebude tak levný, jako přes intenetový obchod. Tam jsem sehnal ten zbývající světle modrý, ovšem ne MRC, mám pocit, že zrovna v tom období byl prostě nesehnatelný a trefil jsem se do výrobní pauzy B+W.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 květen 2007 - 08:50:17

Ja s velikou klikou dokoupil zbyvajici BW co mi chybeli kdy koncilo LM foto :wink:

cena 50% puvodni ceny

.D.
  • 0

#7 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 2 květen 2007 - 10:36:39

[quote name="ToFF"][quote]Objednala jsem si filtříky pro ČB u fotoškoda konkrétně zn. B+W MRC(58mm)
Tři měsíce pryč a filtříky nikde...[/quote]
To je naprosto normálka. Ja si je objednával přes paladix.cz, když ještě fungovali jako obchod. Až na světle modrý mi dodali celou sadu pro ČB fotografii v MRC provedení. [quote]

Ty modre jsou nejake zaklete - ja svuj objednaval na zacatku leta u Paladixu a dostal ho cca pred mesicem a pul.

Jinak na B+W jsou u nas v republice 2 dovozci - jeden co na moje pozadavky nereagoval (a uz si tedy nehodlam pamatovat jmeno) a FotoMorava (dnes Markofoto) - zde reagovali obratem a ten modry byli schopni dodat cca do tydne (ve Schneideru pry byl jeden jediny skladem a oni zrovna meli objednavat...) --> s klidnym srdcem doporucim
  • 0

#8 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 2 květen 2007 - 10:38:24

Objednala jsem si filtříky pro ČB u fotoškoda konkrétně zn. B+W MRC(58mm)
Tři měsíce pryč a filtříky nikde...nevíte kde v ČR sehnat? Případně nějaký ekvivalent? Naznala jsem, ani nevím jak, že kvalitka budou i filtry Pentax, ale rovněž jsem na ně nikde nenarazila. Až dorazí na mamču širokáč, budu ještě potřebovat filtry 67mm...ale to znamená, že u fotoškoda bych na ně čekala další 3-4 měsíce. Je to obvyklá doba u dodávky těchto filtrů? Někde jsem zaslechla, že až se sejde více objednávek, tak to výrobce vychrlí a pak má zase pauzu, ale co já bez filtříků :cry: , že jo? :wink:

A ma to smysl kupovat dve sady - 58 a 67mm? Ja to resil 67mm a redukci - neni to tak pohodlne, ale cena je o dooooost nizsi...
  • 0

#9 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 2 květen 2007 - 11:55:26

A ma to smysl kupovat dve sady - 58 a 67mm? Ja to resil 67mm a redukci - neni to tak pohodlne, ale cena je o dooooost nizsi...

Nemá, pokud nepoužíváš nějaký dálkoměr, kde by ta 67 vadila. Ja redukuji z 49, 52, 58 a 62. Tedy ne postupně.. ale z každého rozměru mam redukci na 67. No a Lee drzžák mám s 67mm vložkou....
  • 0

#10 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 2 květen 2007 - 12:35:33

Tak jsem obvolala fotogalcar - tam mají stejnou nabídku Pentax filtrů, jako u Photolifu, ale jsou o něco málo dražší. Tak jsem brnkla k temu Karbusickýmu a pentax filtry by měly být do 14 dní...ale jenom ten výběr, co mají na netu.

bobrd: mám mamču 7II
když našroubuju na objektiv 58mm filtr s redukcí na 67mm, tak tam nenasadím sluneční clonu s bajonetem - proto ty filtry 58 a 67

Kdybych ještě na 67mm našroubovala třebas gumovou sluneční clonu tak jednak nemám ozkoušeno, jestli by nevinětovalo, ale co je podstatné už v hledáčku uvidím tralala...resp.nic neuvidím :D
  • 0

#11 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 2 květen 2007 - 14:21:29

bobrd: mám mamču 7II
když našroubuju na objektiv 58mm filtr s redukcí na 67mm, tak tam nenasadím sluneční clonu s bajonetem - proto ty filtry 58 a 67

Kdybych ještě na 67mm našroubovala třebas gumovou sluneční clonu tak jednak nemám ozkoušeno, jestli by nevinětovalo, ale co je podstatné už v hledáčku uvidím tralala...resp.nic neuvidím :D


Ja jsem zhyckany od Pentaxu a tak nemit jeden objektiv od Sigmy ani nevim co to slunecni clona je:-)
  • 0

#12 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 2 květen 2007 - 14:34:44

Bobrb: no ona se ta mamča nemá se sluníčkem moc ráda, takže sluneční clona je nutná, používám ji stále (navíc je taková zvláštní...má na straně hledáčku spec. výřez, takže se dá přes ni koukat, ale současně nesvítí sluníčko na objektiv)
  • 0

#13 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 květen 2007 - 15:11:38

tak koukam, že co se týká služeb zastoupeni b+w u škody, tak se vuuuuubec nic nezměnilo - objednával jsem si redukci, protože ty b+w jsou mosazné. Rok se s rokem sešel a já furt musím používat ty hliníkové.
  • 0

#14 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 květen 2007 - 17:44:38

Zvláštní, v poslední době když jdu ke škodovi, tak mi příjde, že mají filtrů B+W plný skříně. Ale asi ne těch správněj, bohužel :D
  • 0

#15 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 2 květen 2007 - 18:17:23

abs: jj mají jich spousty...ale těch pro ČB s MRC moc ne...skoro všechny jsou na objednávku, teda ty průměry, který zrovna potřebuju :D
  • 0

#16 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 2 květen 2007 - 20:34:25

abs: jj mají jich spousty...ale těch pro ČB s MRC moc ne...skoro všechny jsou na objednávku, teda ty průměry, který zrovna potřebuju :D


Jo to je i má zkušenost, vždycky co jsem se ptal, tak nemáme ale objednáme... to je fajn pro místní, ale ne pro mne z Ostravy. Navíc, když se objevím v Praze jednou za čas(=rok).
  • 0

#17 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 2 květen 2007 - 22:21:52

Kouknul jsem, jak je to s filtry na eBay, ale taky nic moc. Filtrů sice spousta, ale samé UV, polarizáky by se daly vybrat, ale pro ČB je to bída.
Až mi přijde pětatřicítka na mamču 645 (už by měla být na cestě), tak mě taky čeká přezbrojování na 77mm :D
  • 0

#18 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 3 květen 2007 - 06:41:43

papo: tak to aby ses už začal po nějakém filtříku poohlížet, až bude objektiv doma, bude, vzhledem k současné dodací lhůtě filtrů, pozdě :D
  • 0

#19 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 3 květen 2007 - 07:57:54

abs: jj mají jich spousty...ale těch pro ČB s MRC moc ne...skoro všechny jsou na objednávku, teda ty průměry, který zrovna potřebuju :D

V tomhle me dostalo kdysi LM Foto - naprosto v pohode melo v MRCna 67mm zavit kazdy CB filtr ktery jsem si vzpomel - tenkrat jsem koupil jen jediny (a po jejich krachu musel cekat 3/4 roku na objednavku:-()
  • 0

#20 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 květen 2007 - 14:50:40

Megafoto (Fischer bernard) sice barevne B+W nema na netu, ale v nabidce jsou. Info mam od kamose z gymplu, ktery pro ne dela.
Sepis seznam, zjistim cenu :roll:
  • 0

#21 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 3 květen 2007 - 16:56:38

jirif: no úúúžasné
:roll:
Tady to je
průměr 67mm
označení 021, 022, 040, 060, 080
moc bych prosila o cenu klasic verze a verze slim.
Budu to mít na širokáč (43mm), který ještě nemám (ale příštý týden by už konečně měl dorazit), a nevím, jestli normální verze nebude vinětovat
  • 0

#22 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 3 květen 2007 - 18:21:11

B&W dělají í nějakou slim verzi?
Vím akorát, že starší B&W měli hodně vysokou obroučku a pak přišla řada F-PRO s normálně vysokou obroučkou (ty mám v 49mm).
Taky bych měl o jeden zájem (víc si dovolit momentálně prostě nemůžu :roll:), a to světle zelený 060, 67mm MRC, F-PRO.
  • 0

#23 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 3 květen 2007 - 18:42:42

jenda1250:
myslím, resp. doufám, že slim se dělá, ale je málo k vidění
  • 0

#24 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 3 květen 2007 - 18:52:30

Na SMC Pentax-M 20/4 mi F-PRO nevinětovaly (je to jedna z nejmenších dvacítek, co jsem kdy viděl, závit 49mm), ale polarizák Hoya tam už při zaostření na blízko vidět byl. Ono se to ale tahle moc nedá porovnávat. Přeci-jenom SF a ještě ke všemu dálkoměr a "normální" 35mm SLR se konstrukcí dost odlišuje.
  • 0

#25 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 3 květen 2007 - 19:01:59

Podívejte se na stránky www.schneideroptics.com, kde je kompletní výrobní sortiment B+W (včetně vyráběných slim, extra wide a jiných verzí).
  • 0

#26 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 3 květen 2007 - 19:22:56

Pentaxista: děkuji

takže to vypadá že pro ČB je slim verze ve velikosti 67mm pouze u dvou filtrů
http://www.schneider...ay.aspx?CID=964

090 a 022
  • 0

#27 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 3 květen 2007 - 19:25:07

no ještě bych měla jeden dotaz ohledně těch barviček...de facto jsem se všemi filtry fotila, krom modrého...jaký nejčasněji používáte 080, nebo tmavší 081? Oba dva modrý kupovat nechci.
  • 0

#28 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 3 květen 2007 - 20:45:05

Proč tam mají tak šílený ceny??? Nestávaly u nás tak 1500Kč?
  • 0

#29 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 3 květen 2007 - 20:53:43

to bude asi ta slim verze :roll:
  • 0

#30 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 3 květen 2007 - 20:57:16

ne ne, koukal jsem pak ještě na MRC 67mm barevné a ty byla za $98, čili nějaké 2000Kč. :roll:
  • 0

#31 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 3 květen 2007 - 21:14:28

tak to je divný, protože třeba u Fotoškoda je to podstatně nižší
http://www.fotoskoda...1285&fnc=detail
  • 0

#32 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 3 květen 2007 - 21:27:15

Tak to jo, ceny jsou naprosto zdrcující... Pro nás! Pro Němce je 200 EUR částka sice vysoká, ale ne nestravitelná...
Čas od času využívám "cestovatelů" - dnes každou chvíli někdo přeletí přes moře. Zkuste se ještě podívat na "used" třeba u BH PhotoVideo v NY nebo Adorama tamtéž.
  • 0

#33 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 29 květen 2007 - 20:49:54

Tak filtříky pro širokáč pořád nic :wink: , zítra volám do Fotoškoda, jak to vypadá...
  • 0

#34 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 29 květen 2007 - 20:58:14

ještě koukám na fotoškoda stránky http://www.fotoskoda...=17&fnc=hledejp
a zdá se, že mají v průměru 67mm pro ČB filtry HOYA...jak jsou na tom v porování s filtry od B+W? Je ten rozdíl tak markantní, že mi bude stát za třeba půlroční čekání na béwéčka?
  • 0

#35 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 29 květen 2007 - 21:55:09

Hoya je horší mechanicky. Upevnění filtrů v objímkách je pomocí nějaké pružiny, která se může viklat. Kvůli tomu jsem reklamoval nový UV filtr Hoya HMC, který jsem si koupil, abych ušetřil pár stovek proti B+W MRC - říkal jsem si, co se může na UV podělat? :wink: Jinak ta nejdražší verze Hoyi je ještě dražší než B+W MRC. Tam už bude i mechanika snad OK, nicméně po zkušenosti s Hoyou bych si ji už nepořídil - ovšem pokud by nešlo o něco, co se nedá sehnat od B+W.
  • 0

#36 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 30 květen 2007 - 16:44:40

Mám HOYA žlutý 82mm - je trochu tmavší, než Pentax, ale nemám výhrad... Mechanicky dobrý, HMC snad také.Ještě jsem ale nefotil v extrémních podmínkách (např. mlha + prudké protisvětlo atd.).
B+W má mosazné (nebo jaké) objímky, tudíž se filtry "nezakusují" tak snadno jako dural (nebo jaká je to Al slitina). Ale chirurgická rukavice v brašně to jistí - jde to vždycky.
  • 0

#37 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 30 květen 2007 - 19:55:45

jj díky, mám o čem přemýšlet....

a propo nechystáte někdo článeček o previzualizaci...ta s filtry , ale vůbec s ČB fotografií dost souvisí :lol:
  • 0

#38 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 30 květen 2007 - 23:47:19

- já jsem napnut mamiakovým pokračováním v měření světla...
  • 0

#39 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 3 červenec 2007 - 12:12:51

Tak jsem žila několik měsíců v naději, že se mi podaří sehnat ještě alespoň červený filtr Pentax (objednáno ve Photolifeshopu), ale dnes mi oznámili, že už ho nemůžou sehnat, takže červený budu objednávat od B+W, což jsou další měsíce čekání :wink:
  • 0

#40 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 12 červenec 2007 - 11:48:50

Tak jsem žila několik měsíců v naději, že se mi podaří sehnat ještě alespoň červený filtr Pentax (objednáno ve Photolifeshopu), ale dnes mi oznámili, že už ho nemůžou sehnat, takže červený budu objednávat od B+W, což jsou další měsíce čekání :)


a jaký potřebuješ rozměr? Já mám červenej Pentax v 77mm, budu ho prodávát, protože tak velký objektiv už nemám (resp. je na prodej)
  • 0

#41 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 12 červenec 2007 - 12:01:27

Ahoj, no já bych potřebovala 67mm, abych mohla současně nasadit bajonet. sluneční clonu.
Když tak napiš mail, kolik bych za něj chtěl, abych věděla, jestli by se mi ho vyplatilo, když bych někde v optice ještě zaplatila za zmenšení (ale jestli není toho filtru škoda)
  • 0

#42 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 12 červenec 2007 - 12:17:50

Ahoj, no já bych potřebovala 67mm, abych mohla současně nasadit bajonet. sluneční clonu.
Když tak napiš mail, kolik bych za něj chtěl, abych věděla, jestli by se mi ho vyplatilo, když bych někde v optice ještě zaplatila za zmenšení (ale jestli není toho filtru škoda)


to zmenšování bych si rozmyslel, radši bych použil redukci.

Cenu bych si představoval kolem 8 stovek.

Jinak mám i další filtry těchto rozměrů, třeba orange BW MRC, ostatní pak kenko nebo hoya. Taky skládací gumovou clonu.

A mám i tu redukci z 67 na 77 :)
  • 0

#43 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 12 červenec 2007 - 12:38:45

No jo, jenže já mám dálkoměr, normální sluneční clona - resp. šroubovací na objektiv a jakékoli další širší záležitosti jdou na úkor mého výhledu v hledáčku.
Bajonetový filtr na objektiv má ze strany hledáčku takový průzor, což umožňuje komponovat a ostřit.

Cena nabízeného fitru jest vyhovující, ale ten průměr filtru nikoliv - ještě si to nechám projít hlavou, když tak se ozvu.
  • 0

#44 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 12 červenec 2007 - 12:48:32

No jo, jenže já mám dálkoměr, normální sluneční clona - resp. šroubovací na objektiv a jakékoli další širší záležitosti jdou na úkor mého výhledu v hledáčku.
Bajonetový filtr na objektiv má ze strany hledáčku takový průzor, což umožňuje komponovat a ostřit.

Cena nabízeného fitru jest vyhovující, ale ten průměr filtru nikoliv - ještě si to nechám projít hlavou, když tak se ozvu.


to se nedá nic dělat. Který je to dálkoměr mimochodem? :)
  • 0

#45 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 13 červenec 2007 - 08:07:07

sbriza: mamča 7II - moc jich u nás zatím asi nechodí, ale další adept z Pražského rychlosrazu už se rýsuje :) a to je prima
  • 0

#46 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 18 červenec 2007 - 12:17:51

Cenu bych si představoval kolem 8 stovek.

Jinak mám i další filtry těchto rozměrů, třeba orange BW MRC, ostatní pak kenko nebo hoya. Taky skládací gumovou clonu.

A mám i tu redukci z 67 na 77 :)


A jaký jsou ty další filtry? Možná bych měl zájem (teda taky by se mi víc líbily 67mm, ale nemůžu mít všechno...). Kromě oranžového nemám ve skle ve větším průměru (67mm+) nic.
  • 0

#47 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 9 říjen 2007 - 21:50:32

Kdo má TLR Yashicu, nebo Rolei určitě ví, že není snadné sehnat na tyto douočky filtříky

Kupodivu se mi podařilo sehnat dva filtříky, a to UV
Ovšem UV jsou na na ČB fotografii celkem k ničemu a tak mě napadlo pouze přehodit sklíčka z jiných filtrů, které na žádný jiný fotoaparáůt nevyužiji.

Mám filtříky šroubovací, o stejném průměru, jako jsou filtry Yashica, ale je tu malý zádrhel...nemůžu ty sklíčka dostat ven z filtrů...přijde mi, že jsou v nějakém pouzdýrku či co, neporadíte, jak je dostat bez úhony ven?
  • 0

#48 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 9 říjen 2007 - 22:32:04

Vzala jsem kleštičky a tu obroučku uštípla...sklíčko je celý, ovšem je o 1,5 - 2 mm větší než vnitřní průměr obroučky filtříku od Yashicy (původně to tak nevypadalo) :!:
  • 0

#49 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 9 říjen 2007 - 22:32:36

...je dost možný, že tam budou zalepený, nebo nalisovaný. potom je jedině zkusit opatrně vyklepnout kadívkem přez něco měkkýho, třeba kus dřeva. koukám na starý kárl cajz filtry, ty jsou na tom myslím dost podobně. ono ale nevim :!: ..opatrně :lol:
  • 0

#50 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 9 říjen 2007 - 22:34:49

otik: no zrovna opatrně jsem na to nešla :!: je to vcelku zajímavý, protože ta obroučka má na vnitřní straně přímo vylisovaný pouzdro, ve kterém to je zasazený
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních