Přejít na obsah


Fotka

sušení barytů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
157 odpovědí na toto téma

#151 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 28 August 2015 - 14:04:23

Zrovna jsem se dal do čištění skel. Odmočím otřu a připravím na příště.

:-P 


  • 0

#152 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 28 August 2015 - 20:27:41

Sledujem toto vlákno už dlhšie, a mám takú dilemu, či sa tie súčasné baryty dajú vôbec normálne bez problému vylešťiť....či na to je normálne fungujúca metóda leštenia.

 

Ja zatiaľ používam staré soci papiere, a leštím ich ako na bežiacom páse a bez problému, excelentná lesklosť, žiadny problém...

 

Súćasné papiere využívam len s RC podložkou, k barytom som sa nedostal zatiaľ.


  • 0

#153 kaiser

kaiser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 28 August 2015 - 21:13:22

Drpetko:baryt leštím řadu let,žádný problém.Asi mám dobrý plechy.


  • 0

#154 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 13 October 2015 - 09:29:05

Ahoj všem,

 

mám dotaz, o víkendu jsem poprvé leštil na Kovosu MG baryty. Nic se nepřilepilo, vše OK. Po vyndání z leštičky, ale byly baryty zkroucené nepravidelně, tedy dal jsem je do rána pod zátěž a vše se zdálo být OK, srovnaly se. Jenže při pohledu na denním světle jsem zjistil, že jsou tam jednak flíčky a jednak lomy. Tedy nevím, zda byla leštička moc naplno? Kdyby byla málo, tak se přilepí předpokládám. Souběžně s tím, jsem jich pár napnul na sklo a vše dopadlo skvěle a fotka pololesk krásně hebká. Tedy zkusil jsem to i s baryty z leštičky, znovu namočil ve vodě a pak ttrošku ve smáčedle a napnul na sklo. Lomy pryč, povrch super, ale přijde mi, že se malinko vytratil kontrast, resp. snímky nepatrně zesvětlaly. Může to být důsledkem po přeprání vyleštěné fotky?

Závěrem, zůstanu asi jen u toho napínání, výsledek se mi zamlouvá daleko víc:)


  • 0

#155 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 13 October 2015 - 14:00:02

tomasblaha

Dle mého soudu jste sušil (leštil) při příliš vysoké teplotě. Flíčky - odpařená voda "odstrčila" papír od povrchu leštícího plechu, lomy - hranice mezi rychleji a pomaleji vysušeným (přesušeným) papírem. Tohle se mi stávalo při leštění na leštičce bez termostatu a také v případě, že mezi "topnou plochou" a plechem byly kapky vody. Lze také podezřívat nepravidelně provlhčený papír, což se stává tehdy, jsou-li již suché papíry znovu rozmáčeny před leštěním. 

S tím kontrastem nevím... Pravdou je, že u dobře vyleštěných fotografií má člověk pocit, že "do obrazu může strčit ruku". Tam, kde není povrch jcela rovný (lesklý) se kontrast nepatrně ztrácí.

Otázkou také je, co jste použil jako "leštidlo". Mně se osvědčil nejvíce F905 od ORWO (nebo nynější výrobek ADOXu), ale také leštidlo do myčky nádobí z Lidlu (W5?). Pak další (nepřeberné) množství přípravků - karboxymetylcelulosa, lepidlo na tapety, EKG gel, atd.atd.


  • 0

#156 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 13 October 2015 - 14:11:39

ten nižší kontrast jsem měl u papírů, které jsem před tím vyleštil a pak je namočil ve vodě a smáčedle a klasicky napnul na sklo. Jinak do leštičky jsem papíry měl nasáklé, jako poslední koupel smáčedlo. Plechy čisté, poté naneseny papíry, jemně vyválečkovány, zavřeno textilem a pak vyválečkováno fest. Po úplném konci praskání jsem otevřel a fotky byly komplet oblepené. Takže jak píšete, bylo to patrně vysokou teplotou. Naštěstí jsem si na leštičce udělal rysku, jak bylo nastaveno naposledy, tedy budu ještě laborovat a teplotu postupně snižovat. Při tom prvním leštění jsem měl kolečko nepatrně nad půlku celého rozsahu a ruka přes plátno se dala udržet cca na 10 vteřin.


  • 0

#157 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 14 October 2015 - 11:30:34

tomasblaha

"Moje teplota" - udržet ruku na plátně furt...


  • 0

#158 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 14 October 2015 - 11:57:58

tak to jsem to pěkně tedy pěkně rozpálené:) děkuju za info


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních