Přejít na obsah


Kodak TriX TXP 320 4x5"


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 květen 2007 - 22:00:31

Ahoj,

znate nekdo nasledujici film Kodak TriX TXP 320 v plan filmech 4x5" na par forech jsem se docetl ze je jiny nez jeho kino/sf verze ve 400iso ale jaky je ?

Pokud by nekdo vedel dejte kratky reportik :lol:
  • 0

#2 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 8 květen 2007 - 18:54:06

Mám na focený jeden svitek 220 tohoto filmu, volala jsem v Rodinalu 1+50 a na první kuk se mi to líbí. Ale dosud nemám pozitiv. Jestli se ke zvětšování dostanu o víkendu, tak ti dám vědět.
  • 0

#3 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 8 květen 2007 - 19:27:25

Ještě jsem na to šla kouknout pod zvětšovák, zrno je, zdá se být pravidelné. Světla, stíny zachyceny dobře. Těším se, jak další kousek vymáchám v X-tolu.
  • 0

#4 Hoki

Hoki

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 srpen 2007 - 20:01:19

Kodak TXP 320 je samozřejmě jiný než Tri-x 400, už jen tou rozdílnou citlivostí. Tri-X 400 se nedělá vůbec jako listový film. TXP 320 je nějak inovovaný (jak přesně, nevím) a má i nové vyvolávací časy oproti své starší verzi. Kodak uvádí, že je vhodný zejména pro ateliérovou práci, kde lze dobře kontrolovat osvětlení. Ve formátu 4x5" jsem s tím zatím udělal jednu fotku a vypadá to dobře, žádný nadměrný kontrast, jak varují některé zahraniční diskuze, a to jsem ho rozhodně neexponoval za nějakých ateliérových podmínek. Expozice trvala několik minut, vyvolával jsem 11 min. v ID-11, 1+1, 20°C. Udělal jsem kontakt a ten mě uspokojil, skvělé detaily, výborný rozsah šedé škály. Zatím nemám námitek. Uvidíme, jak to bude vypadat dál po více snímcích. Také se mi líbí, že na negativu je přímo nápis Kodak TXP 320. To moc ČB filmů nemá, ale to je detail, který navíc ne každý ocení. Bohužel, ale v Čechách, pokud vím, není TXP 320 k dostání.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních