Přejít na obsah


Fotka

flexaretka-a moje potíže


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 zednar

zednar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 květen 2007 - 16:44:37

Ahojky, temnokomorníci, potřeboval bych poradit.
Dneska jsem zkoušel nějaké obrázky na flexaretě , jak na svitek tak i na kinofilm (učím se a tohle je nejlevnější metoda) No a zjistil jsem po vyvolání, že mi opakovaně ale nesystematicky vynechává záběr (neotevře závěrku), přitom ale je slyšet charakteristické cvaknutí a po tomto cvaknutí můžu opět natáhnout další snímek. Zkoušel jsem i samospoušť a tu to taky někdy nespustilo. Pak to zase fungovalo normálně. Tak nevím, modlím se aby to byla nějaká hloupost.
Díky
  • 0

#2 moskva4

moskva4

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 květen 2007 - 17:05:28

Který typ vlastníš ??
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 12 květen 2007 - 18:16:21

Taky sem měl tyhle problémy s Flexou.
Ale mě se to stávalo někdy. Je to tím, "jak moc" domáčkneš spoušť. Vpodstatě je problém ve spoušti. Ještě můžeš být rád, že můžeš přetočit na další záběr.
Oprava je prý velice snadná a rychlá (pro osobu znalou). Jestli ji chceš používat, tak to nech opravit.
  • 0

#4 Acer

Acer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 456 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 254

Publikováno 12 květen 2007 - 18:20:07

Taky mi vynechávala. V mém případě se jaksi nevrací převod natahování závěrky - film se přetočí, ale závěrka se nenatáhne. Pokud na začátku přetáčení necítím zřetelný odpor natahované závěrky, musím trošku zakvedlat spouští za současného tahu ven. Potom to natahuje. Mám typ VI.
  • 0

#5 zednar

zednar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 květen 2007 - 21:12:47

Díky za rady- mám Flexaret VI-automat.
Doufám, že to pomůže, zítra nabiju a prozkouším to ještě jednou.
Vzpomněl jsem si ještě na jednu potíž- v případě že mám založený kinofilm, po jeho vyfocení se mi nedaří jej přetočit zpět do krabičky. Dělal jsem to podle návodu nicméně jsem musel do komory a přetočit si to po vyndání. Film byl na posledním políčku a nešlo s tím ani tam ani zpátky, a to i přesto, že jsem přesně podle návodu " stisknul tlačítko uprostřed přetáčecího knoflíku a držel jej stlačený" . Film byl napnutý k prasknutí a nešlo sním vůbec manipulovat.
Nemůže to nějak souviset s předešlou závadou- je to stejný přetáčecí resp.natahovací kolečko????

[/code]
  • 0

#6 JKHT

JKHT

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 říjen 2007 - 15:25:08

Mně blbla spoušť flexouše při prvních cca 20-25 cvaknutích na prázdno.
Aby taky ne, když jsem s ním 22 let nefotil... :D
Ale už to rozchodil. 8-)
  • 0

#7 erbis

erbis

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 leden 2008 - 08:37:46

Sice nemam flexaretu, ale rolleiflex...ale je to podobny, tak nebudu zakladat dalsi vlakno.

Normalne jsem dofotil svitek, dal jsem tam dalsi HP5, přetáčel jsem kličkou na první snímek, ten jsem exponoval, jenze pak neslo s kličkou hnout na další snímek, ale jenom natezení závěrky.
Už mi to jednou udelalo, ale kdyz jsem udelal dvojexpozici, tak se to uz normalne rozbehlo na dalsi snimek, dneska ovsem ani po 4expozici nejde :-/
Nevíte co s tím? ¨Jestli treba není spatne zalozený svitek?
  • 0

#8 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 leden 2008 - 09:35:20

Sice nemam flexaretu, ale rolleiflex...ale je to podobny, tak nebudu zakladat dalsi vlakno.

Normalne jsem dofotil svitek, dal jsem tam dalsi HP5, přetáčel jsem kličkou na první snímek, ten jsem exponoval, jenze pak neslo s kličkou hnout na další snímek, ale jenom natezení závěrky.
Už mi to jednou udelalo, ale kdyz jsem udelal dvojexpozici, tak se to uz normalne rozbehlo na dalsi snimek, dneska ovsem ani po 4expozici nejde :-/
Nevíte co s tím? ¨Jestli treba není spatne zalozený svitek?


co mas za rollei? ja jsem se s necim podobnym setkal u MX-EVSka, ale stacilo s nim zacvakat, byl odlozenej asi 20 let, tak byl dost zatuhlej.
  • 0

#9 erbis

erbis

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 leden 2008 - 14:10:24

Sice nemam flexaretu, ale rolleiflex...ale je to podobny, tak nebudu zakladat dalsi vlakno.

Normalne jsem dofotil svitek, dal jsem tam dalsi HP5, přetáčel jsem kličkou na první snímek, ten jsem exponoval, jenze pak neslo s kličkou hnout na další snímek, ale jenom natezení závěrky.
Už mi to jednou udelalo, ale kdyz jsem udelal dvojexpozici, tak se to uz normalne rozbehlo na dalsi snimek, dneska ovsem ani po 4expozici nejde :-/
Nevíte co s tím? ¨Jestli treba není spatne zalozený svitek?


co mas za rollei? ja jsem se s necim podobnym setkal u MX-EVSka, ale stacilo s nim zacvakat, byl odlozenej asi 20 let, tak byl dost zatuhlej.

Tušim že je to rolleiflex standart, nejsem si s tim jisty, ale to by takovou roli hrat nemělo, je to vše podobný.
Mám ho po pánovi, který s tim asi pár let nefotil, ale prvních 5 svitků šlo Ok.
  • 0

#10 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 4 leden 2008 - 14:30:54

Teď jsem přišla z venku, měla jsem s sebou jenom Yashicu a v ní svitek 220 - včera se mi ke konci procházky závěrka necvakla asi 2x a dnes 3x - je možné, že jí bylo už dost chladno (bylo - 7) a ten starý strojek už to chladno nezvládá... :!:

Film 220 jsem v ní měla vložený poprvé, jinak dávám 120.
  • 0

#11 Honza

Honza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 274 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 4 leden 2008 - 14:38:00

Editko nestraš že u Yashici necvaká v mrazech závěrka. Na to si budu muset dávat pozor. Byl jsem s ní fotit něco v neděli a vše bylo OK. To ale nebylo -7.
  • 0

#12 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 4 leden 2008 - 14:51:24

no mě taky pořád pěkně šla až na včera a dnes...to ale bylo fakt dost chladno
  • 0

#13 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 4 leden 2008 - 14:54:46

...asi by ty Vaše strojky chtěly vyčistit.
  • 0

#14 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 4 leden 2008 - 16:10:09

no, je je fakt, že ta moje druhá Yashica na preventivní prohlídce nebyla. V první mám teď barevnej film, a s ním se mi do mrazu teď nechce...
  • 0

#15 erbis

erbis

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 leden 2008 - 22:46:52

tak jsem jeste parkrat natahnul zaverku a nakonc se to posunulo na dalsi poličko...zvlastni.
asi se tam jen neco zapricilo, nebo co ja vim.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních