Přejít na obsah


Fotka

Zorkij 4


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#1 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 13 květen 2007 - 17:28:34

Právě jsem na aukru získala zorkij 4
:D
Nemáte k němu někdo naskenovanej návod?

Případně nějaké připomínky, na co si mám dát pozor...
Neříkám, že tím chci pravidelně fotit (mám přece mamču), ale zprovoznila bych aparátek ráda.
  • 0

#2 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 13 květen 2007 - 18:41:44

Právě jsem na aukru získala zorkij 4
:D
Nemáte k němu někdo naskenovanej návod?

Případně nějaké připomínky, na co si mám dát pozor...
Neříkám, že tím chci pravidelně fotit (mám přece mamču), ale zprovoznila bych aparátek ráda.

jojo ještě je tam jeden, zkus na toho prodejce vznest dotaz, sam jsem to zkusil u tohoto a prodejce byl seriozní
http://email.seznam....?item=192092900
na to jsem měl zálusk zase já, snad někdy příště
  • 0

#3 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 13 květen 2007 - 18:57:09

jj já vím, to samotný tělo se mi taky pozdává :D jsem si říkala, že někde splaším ještě jedno sklíčko, a v jednom může být nabito třeba na ISO 100 a v druhým na 400 :D
Na Yashicu jsem taky koukala, ale pak jsem to nechala být. Prodejce s ní nikdy nefotil a odkázal mě pouze na net, včetně návodu.
  • 0

#4 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 14 květen 2007 - 09:35:46

jj já vím, to samotný tělo se mi taky pozdává :D jsem si říkala, že někde splaším ještě jedno sklíčko, a v jednom může být nabito třeba na ISO 100 a v druhým na 400 :D
Na Yashicu jsem taky koukala, ale pak jsem to nechala být. Prodejce s ní nikdy nefotil a odkázal mě pouze na net, včetně návodu.


navod k nemu snad ani neni potreba, ovladani je velmi intuitivni ;o) jeden mam take a je potreba si dat pozor akorat na jednu vec - cas nastavujes takovym pidi koleckem ktere musis nadzvednout aby to slo - ALE AZ PO NATAZENI ZAVERKY!!!!

ze skel sezenes nejspis jeste 35/2.8, 85/2 a 135/4, cokoliv sirsiho je uz dost problem - ne ze by nebylo (napr. skoda) ale cena je priserna. mozna by se dali nasadit i moderni skla na Bessu - zvlaste takovy skopar 25/4 manm.
  • 0

#5 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 14 květen 2007 - 18:26:34

gorgi: Díky moc za tu vychytávku s časem, s tím bych se sama asi určitě trápila.
  • 0

#6 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 7 leden 2010 - 14:48:02

mám dotaz-je Zorki-4k s objektivem Jupiter 8 - 2/50 dobrá volba na ulici? Popřípadě naco si dát pozor? :cry:
  • 0

#7 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 7 leden 2010 - 16:26:52

Vážený kolego, Zorkij 4K s Jupiterem 8 2,0/f=50mm, zcela nový, s patrně
jediným naexponovaným filmem SVEMA uvnitř, jsem zakoupil za Kč 500,-.
Rozhodně nelituji. Po doplnění sluneční clonou M 40,5 a Industarem 61 L/D
f=53mm za Kč 180,-, funguje zcela spolehlivě. Ideální sestava za příjemné
peníze. Doporučuji však důkladnou kontrolu funkcí, pečlivou prohlídku těla
a objektivu, zda-li je někdo diletantsky "nenavštívil" uvnitř. V kombinaci s
kvalitním B &W filmem FUJI Neopan 1600 můžete bez obav využít vyšších
clonových čísel s ostřejší kresbou a vyšším přenosem kontrastu. Navíc je
přístroj díky váze a materiálu využitelný i k případné sebeobraně. :cry: Erik
  • 0

#8 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 7 leden 2010 - 17:09:21

Já vám kolego děkuji mnohokrát,právě to jsem chtěl slyšet(opravuji-číst) :cry:
  • 0

#9 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 7 leden 2010 - 19:14:55

Právě jsem na aukru získala zorkij 4
:cry:
Nemáte k němu někdo naskenovanej návod?

Případně nějaké připomínky, na co si mám dát pozor...
Neříkám, že tím chci pravidelně fotit (mám přece mamču), ale zprovoznila bych aparátek ráda.


Edo, gratuluji ke krásnýmu stroječku. Ten manuál by měl býti tutaj :
:cry: http://www.cameraman...df/zorki_4k.pdf
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 leden 2010 - 19:20:21

Právě jsem na aukru získala zorkij 4
:cry:
Nemáte k němu někdo naskenovanej návod?

Případně nějaké připomínky, na co si mám dát pozor...
Neříkám, že tím chci pravidelně fotit (mám přece mamču), ale zprovoznila bych aparátek ráda.


Edo, gratuluji ke krásnýmu stroječku. Ten manuál by měl býti tutaj :
:cry: http://www.cameraman...df/zorki_4k.pdf

čoveče Blekenvajte, Eda ten strojek získala už před víc jak dvouma rokama. :cry: dokonce mám takovej pocit, že to už i prodala, jestli se nepletu. :cry: To už návod jaksi tento ehm...:cry:
  • 0

#11 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 7 leden 2010 - 19:28:07

no čoveče Notorie máš recht :o :) :)
sem si ňákonc nevšim, že je to vlákno krapet reinkarnovaný :)
tož sorry :) :-)
  • 0

#12 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 7 leden 2010 - 19:49:48

Prodanej zatim nejni :)
Je takovej pěkněj, že nevím, jestli ho mám vlastně prodat nebo ne
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 leden 2010 - 19:54:38

Prodanej zatim nejni :)
Je takovej pěkněj, že nevím, jestli ho mám vlastně prodat nebo ne

Aha, tak to jsem s něčím spletl(asi se Sixem;-))
4K je opravdu takovej pěknej, to jako jo. Ten můj odešel hned po prvním filmu, mrcha. :-) Ale oproti Fed3 např. má teda závěrka chod jak buchar. :o Asi nejhorší z ruskejch dálkoměrů, co jsem vyzkoušel. Nejlepší je v tomhle Kiev, ten jen tak mlaskne a je po všem. :)
  • 0

#14 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 7 leden 2010 - 20:28:02

Prodanej zatim nejni :)
Je takovej pěkněj, že nevím, jestli ho mám vlastně prodat nebo ne

Aha, tak to jsem s něčím spletl(asi se Sixem;-))
4K je opravdu takovej pěknej, to jako jo. Ten můj odešel hned po prvním filmu, mrcha. :-) Ale oproti Fed3 např. má teda závěrka chod jak buchar. :o Asi nejhorší z ruskejch dálkoměrů, co jsem vyzkoušel. Nejlepší je v tomhle Kiev, ten jen tak mlaskne a je po všem. :)


Nejlepší je pěkně seřízenej Zorki S nebo Zorki 6 - jenom si tak tiše šustí (hlavně 1/25(30) a 1/50(60)) :)
  • 0

#15 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 8 leden 2010 - 06:38:38

Závěrka je u všech Zorkijů a Fedů ganz stejná. Liší se jenom časovacím mechanismem, ten ale nemá na hlučnost a otřesy vliv. Důležité je pečlivé smontování a seřízení. Když se s tím, zejména v pozdější době, nechtěli ve výrobě párat, tak se prostě více napnuly pružiny a závěrka pak chodila i když bylo někde něco nakřivo, nečistoty, nepřesnosti atd. Pokud se kterýkoliv ze Zorkijů nebo Fedů rozebere, vyčistí, pečlivě smontuje a seřídí, odstraní se případné výrobní nedokonalosti, chodí závěrka tiše a měkce, jako na Leice. Samozřejmě, takový servisní výkon zabere mnoho hodin kvalifikované práce a jeho cena je tudíž mnohonásobkem ceny aparátu samotného.
  • 0

#16 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 8 leden 2010 - 06:47:23

Byl jsem poněkud nepřesný. Fed 10, Fed Atlas, Fed mikron, Fed 50, Fed 35, Fed stereo, Zorkij 10, Zorkij 11 mají jinou závěrku.
Naproti tomu stejnou mají Leningrad, Drug, Mir a Zarja.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 leden 2010 - 08:41:52

Áha. Tak to jsem nevěděl. Vycházel jsem ze zkušenosti ze Zorkijů4 a Fedů, které mi prošly rukama. Zorki4 chodily stejně tvrdě. Ten Fed3, co mám, má chod závěrky opravdu hoodně jemný. Na druhou stranu má dírky v pláténku. :lol:
  • 0

#18 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 29 červen 2010 - 00:27:10

Nuz tak som dneska znova objavil mamin stary fotak s detstva. Zorki 4...
Je krasny a velmi rad by som si na neho pofotil, uz len koli tomu ze je to mamin prvy fotak.
Chcel by som sa vas spytat na dve veci ktore mi niesu uplne jasne.
Okolo spuste resp. pod nou je taky cudlik ktorym sa da tocit ked sa stlaci. Su tam 2e pismenka v azbuke a 2e bodky.
Na co toto otacadlo sluzi?
Ked sa pozriem do hladacika tak vidim 2ojmo v zltej skvrne. Mozem zaostrovadlom tocit kolko len chcem a ta 2ojica obrazov sa ani nepohne nie to este aby sa spojila...
Myslite ze moze byt to "rangefinder" zariadenie ci jako sa tomu hovori, nejako pokazene?
Fotacik sa mi velmi velmi paci a chcel by som ho urcite sfunkcnit. Myslite ze to pojde nejako opravit a nevykrvacat pri tom?
Mohol by som s tym fotit a proste si odhadovat vzdialenost ale... Radsej by som zil s vedomim ze vyuzivam na plno moznosti fotaku..
Dakujem.
S.
  • 0

#19 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 29 červen 2010 - 08:00:31

Na co toto otacadlo sluzi?
Na přetočení nafoceného filmu zpátky do kazety. V jedné poloze funguje normálně posuv filmu při natažení závěrky, ve druhé se uvolní hřídel s drapáky a film jde vytočit zpátky do kazety.

Myslite ze moze byt to "rangefinder" zariadenie ci jako sa tomu hovori, nejako pokazene
Může a u starého aparátu to není nic neobvyklého. Po slovensky sa to nazýva "dialkomer".

Myslite ze to pojde nejako opravit a nevykrvacat pri tom?
Ano. Opravářů (třeba i nekomerčních) i náhradních dílů na tyto foťáky je zatím dost.
  • 0

#20 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 29 červen 2010 - 10:14:50

Dakujem dubraro.
Uz chapem na co je tootacadlo!
Co sa tyka dialkomeru tak sa mi ho nastastie podarilo opravit ak sa to tak da nazvat.
Nedalo mi to tak som si fotak este do neskorych hodin obzeral a napadlo ma stlacit si becko a kuknut sa ako to tam funguje. No a bola tam taka packa ktoru mal evidentne objektiv posuvat ale bola posunuta daleko za nekonecnom. Tak som ju prosto pritlacil na svoje miesto a verte neverte ale dialkomer sa zda ze funguje...
Uz len nerozumiem ako sa dostala do takejto krkolomnej polohy...
V kazdom pripade sa tesim ako male decko na zmrzlinu.
Drzte palce!
Este raz dik.
S.
  • -1

#21 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 12 březen 2015 - 10:38:54

Přátelé, zdá se, že se něco pokazilo na mém čerstvě nabytém Zorkim 4 :-( Ačkoli si nejsem vědom použití nesprávného postupu při obsluze (tzn. že bych napřed nastavil čas a potom teprve přetočil film a tak natáhnul závěrku), závěrka nyní neodpálí a navíc v mechanismu něco štěrchá. Je ale možné, že to štěrchání tam bylo už před tímto problémem, nevím. Problém nastal po exponování 16. políčka prvního filmu, který jsem tím aparátem chtěl prohnat. Do té doby, zdá se, šlapal dobře.

 

Našel by se mezi zkušenými temnokomorníky - mechaniky někdo, kdo by mohl svým odborným zrakem aparát prohlédnout a alespoň stanovit diagnózu (tzn. je kaput nebo lze opravit), případně ho rovnou opravil?

 

Mohu jej někdy během následujících dvou týdnů dopravit např. do Prahy. Samozřejmě to nechci zadarmo. Odměna je možná i v naturáliích (nabízím svitky Foma 100 či 400).

 

Předem děkuji za nabídky.


  • 0

#22 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 12 březen 2015 - 12:51:41

Přetoč film zpět do kazety, napiš si na ní počet odfocených snímků a kontaktuj pana Vaita, nebo pana Jaroslava Blažka, popřípadě Dubara.


  • 1

#23 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 12 březen 2015 - 22:29:50

Ten film samozrejme dofotim v jinem aparatu, zase tak nezkuseny nejsem ;-)
U p. Blazka jsem uz dva fotaky na repasi mel, mam ale dojem, ze je vice nez zaneprazdneny, coz bude zrejme i pripad pana Vaita.
Zkusim Dubrara, jestli jeste operuje v Praze.
  • 0

#24 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 13 březen 2015 - 08:25:53

U p. Blazka jsem uz dva fotaky na repasi mel, mam ale dojem, ze je vice nez zaneprazdneny, coz bude zrejme i pripad pana Vaita.
 

Dokonalá telepatie, resp. teleempatie...! :-P


  • 0

#25 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 13 březen 2015 - 21:56:52

No vidite, jak Vas setrim. Dubraro uz prislibil pomoc, snad ten aparat rozhybe.
Bohuzel tento obor neni jediny, ve kterem zvlaste v poslednich nekolika letech poptavka po opravach prevysuje nabidku. Tyka se to napr. i analogove hi-fi audio techniky domaci provenience, ktera je zda se nyni take "in". Na opravu sveho high-end gramofonu zn. Tesla jsem cekal skoro pul roku, ale rad jsem si pockal, nebot byl v rukou nejpovolanejsich - tudiz take nejvytizenejsich :-)
  • 0

#26 karelrymbach

karelrymbach

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 srpen 2015 - 17:05:50

Zdravím kolegy! Dostal se mi do rukou Zorki 4 s objektivem Industar 50. Stroj je dle vyrobnich cisel tela i skla z roku 68 a má polepy v imitaci dřeva. Chci se zeptat zdali je to original, nebo dobovy "tuning"? Zpracování zmíněného polepu je na úrovni známky 2, takže buď tovární unavena směna v pátek odpoledne, nebo zručný kutil. Děkuji


  • 0

#27 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 26 srpen 2015 - 19:30:41

No zde je snad vše a hnědý tam nevidím:

http://www.sovietcam....php?-394769545


  • 0

#28 karelrymbach

karelrymbach

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 srpen 2015 - 13:08:08

Tak teď bude dilema, zdali to strhat a polepit novou kuži, v prodejnach kutil maji celkem levny odpadky, nebo nechat tak jak je.


  • 0

#29 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 27 srpen 2015 - 14:02:29

Pořídil jsi to na parádu nebo na focení ?  Podle toho se zařiď.

Co si pamatuji, tak když jsem dostal někdy známku 2, byl jsem s ní většinou docela spokojený. Co tedy řešíš ? 


  • 2

#30 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 27 srpen 2015 - 20:27:04

Tak teď bude dilema, zdali to strhat a polepit novou kuži, v prodejnach kutil maji celkem levny odpadky, nebo nechat tak jak je.

Pokud nějaký bastl změníš na nějaký jiný bastl, tak už to bude navždy bastl, originál z toho neuděláš, takže bych to osobně nepředělával. Pokud je funkční, tak foť. Taky mám jeden a je to super foťák. Snad jedinou negativní věc, co jsem našel je, že se velmi špatně převíjí film nazpět (použil bych sprosté slova, ale udržel jsem se).


  • 1

#31 karelrymbach

karelrymbach

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 srpen 2015 - 12:51:10

Ok, přesvědčili jste mě. Je to skutečně hezky udělané, takže to ostane jak je. Chci se zeptat, nač je kolečko pod kolečkem, kterým nastavuji rychlost závěrky? Tím nazvedávacím, které je jak na Zenitech i Fedech měním čas a pak je tam takový prstenec s čísly 0-25. Tomu nerozumím.


  • 0

#32 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 28 srpen 2015 - 15:35:42

Řiditelný předzápal blesku - je to z dob, kdy se ještě vyráběly bleskové žárovky na jedno použití a byla u nich různá prodleva zážehu.


  • 0

#33 karelrymbach

karelrymbach

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 srpen 2015 - 16:23:08

Děkuji.


  • 0

#34 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 28 srpen 2015 - 17:12:25

Řiditelný předzápal blesku - je to z dob, kdy se ještě vyráběly bleskové žárovky na jedno použití a byla u nich různá prodleva zážehu.

To by se možná  Zorkij dal použít v zimě místo startovacích kabelů .. Tím spíš bych tam to tapetování nechal, bude to stylovější  :-P


  • 0

#35 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 23 únor 2016 - 11:51:45

Těší mě, že se fotografie z nedělní rodinné vycházky focené Zorkijem 4 celkem povedly. Vidím ale jeden obecný problém, který se projevuje na všech negativech exponovaných v tomto aparátu: snímky jsou poněkud našikmo a navíc na jedné straně zasahují až do perforace. Pro ilustraci přikládám sken jednoho políčka (není vidět perforace, ale kácení snímku je patrné).

Podotýkám, že při zakládání filmu postupuji podle návodu a snažím se, aby byl ve filmové dráze pokud možná vodorovně.

Setkáváte se s tímto úkazem u svých strojů také? Jak tomu předejít?

Přiložený soubor (y)


  • 0

#36 karelrymbach

karelrymbach

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2016 - 20:33:28

Zdravím! Zorki je patrně po životnosti. Nelze jej natáhnout, protože volnoběžka na hřídelce podávače prokluzuje. Patrně to vzniklo únavou pružiny a následným obroušením styčných ploch. Zkoušel jsem to prohloubit jehlovym pilníkem a pružinu napružit, chvíli to šlo, avšak již to pořád skáče. Možnosti jsou dvě. 1 jmenované tři díly vyměnit a nahradit(nemám čím). 2. Zaaretovat to a používat aparát jako jednosměrný(Smena 1 a podobně). Film po vyfocení nebude možno převinout zpátky do kazety, bude nutno vyndat jej ve tmavé komoře, jelikož tam nebude protikazeta, pouze špulka. Je to bastl :-( co však dělat?


  • 0

#37 karelrymbach

karelrymbach

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2016 - 20:35:17

http://s7.postimg.or...apsor/zorki.jpg


  • 0

#38 belco

belco

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 104 příspěvků(y)
  • LocationPartizánske, SK
Reputace: 7

Publikováno 15 leden 2017 - 23:44:59

Dostal sa mi do ruke tento fotačik Zorki4K. Mam slabost pre jeho design. Fotak je plne funkčny, vyzera ze aj časy sedia. Ale mam taky problem, ze časy 15,8,4,2,1 (tie červene) občas blbnu. Niekedy nedôjde k zatvorenie uzavierky, alebo skor povedane trva to dlho. Doslovne sa plazí. Ked to rozbeh nejakym pernamentnym cvakanim cca 15 - 20 x tak to ide bez problemov, ale akonahle sa s nim nefoti nejaky den, tak to zas spomaly. V com moze byt problem? Ja to vidim, na nejake zaschnute mazivo alebo niečo podobne. Fotačik nejaku dobu stal bez fotenia.


  • 0

#39 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 15 leden 2017 - 23:55:52

Vazelina, si myslim. Zverho do odbornej opatery. Alebo sa s tym zmier. Aj ked ta patnastina je dost dolezita.


  • 0

#40 belco

belco

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 104 příspěvků(y)
  • LocationPartizánske, SK
Reputace: 7

Publikováno 16 leden 2017 - 13:01:23

Nejaky tip na niekoho kto by dokazal urobit tomu odbornu opateru na SK?


  • 0

#41 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 16 leden 2017 - 14:53:24

http://www.matunak.sk/


  • 0

#42 belco

belco

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 104 příspěvků(y)
  • LocationPartizánske, SK
Reputace: 7

Publikováno 17 leden 2017 - 11:30:19

Dakujem, nevedel som si spomenut :) Pred 15r mi opravoval objektiv. Uz som ho kontatkoval. Posielam mu ho na servis 


  • 0

#43 anthaas

anthaas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 0

Publikováno 7 březen 2017 - 09:47:35

Zdravím,

tak jsem také bohatší o jeden model 4k. Když jsem ho testoval na sucho, tak vše fungovalo, ale jakmile jsem do něj naládoval film, stává se, že po zmáčknutí spouště se úplně spoušť nevrátí zpět až nahoru a pak se film vevnitř posouvá, aniž by se natáhla závěrka.

Nejsem si jistý, jestli já něco dělám blbě, nebo je to opravyhodná chyba aparátu. Původně jsem si myslel, že jsem si nějak blbě drbnul do toho kolečka pod spouští vlastní vinou, ale děje se to i když jsem si na to dal pozor.


  • 0

#44 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 7 březen 2017 - 10:11:00

Zdravím,

tak jsem také bohatší o jeden model 4k. Když jsem ho testoval na sucho, tak vše fungovalo, ale jakmile jsem do něj naládoval film, stává se, že po zmáčknutí spouště se úplně spoušť nevrátí zpět až nahoru a pak se film vevnitř posouvá, aniž by se natáhla závěrka.

Nejsem si jistý, jestli já něco dělám blbě, nebo je to opravyhodná chyba aparátu. Původně jsem si myslel, že jsem si nějak blbě drbnul do toho kolečka pod spouští vlastní vinou, ale děje se to i když jsem si na to dal pozor.

 

To se mi stalo taky, tri snimky v poradku a pak cisty film. Sel do sveta, respektive na cizi policku tak nevim, jak se to opravuje. Ale neni to ojedinela zavada.


  • 0

#45 anthaas

anthaas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 0

Publikováno 7 březen 2017 - 14:30:45

A kdy se přemísťoval k někomu jinému? snad to není on. :D


  • 0

#46 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 7 březen 2017 - 15:38:16

A kdy se přemísťoval k někomu jinému? snad to není on. :D

 

Asi ne, to by nedal jediny snimek. V roce 2013 jsem jej daroval DVF Brno, meli ho na policce jeste loni. Dal jsem jim k tomu 50mm objektiv, zasunovaci.


  • 0

#47 belco

belco

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 104 příspěvků(y)
  • LocationPartizánske, SK
Reputace: 7

Publikováno 8 březen 2017 - 20:23:22

Zdravím,

tak jsem také bohatší o jeden model 4k. Když jsem ho testoval na sucho, tak vše fungovalo, ale jakmile jsem do něj naládoval film, stává se, že po zmáčknutí spouště se úplně spoušť nevrátí zpět až nahoru a pak se film vevnitř posouvá, aniž by se natáhla závěrka.

Nejsem si jistý, jestli já něco dělám blbě, nebo je to opravyhodná chyba aparátu. Původně jsem si myslel, že jsem si nějak blbě drbnul do toho kolečka pod spouští vlastní vinou, ale děje se to i když jsem si na to dal pozor.

 

Asi bude nieco vo vzduchu. Rovnaka chyba aj na mojom. Tento tyzden ide znovu do servisu :) Dam mu este jednu sancu. Potom bude na poličku.


  • 0

#48 belco

belco

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 104 příspěvků(y)
  • LocationPartizánske, SK
Reputace: 7

Publikováno 2 duben 2017 - 11:09:03

Kedze Zorki 4K nema ziadny ramik v hladaciku, viete mi skusenejsi poradit ako komponovat cez hladacik s nasadenym Jupiterom 8? Pokryva presne cele pole hladacika, ci si treba nechavat rezervu? Mam tam zalozeny prvy (no respektive druhy, ale prvy som musel po poruche uzvavierky vybrat, bez pouzitelnej foto).


  • 0

#49 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 2 duben 2017 - 11:36:38

Co vidím, to fotím, s tím, že na negativu toho bude eště krapet víc. Týká se to samozřejmě záklaďáku 50. Pro další ohniska dělali buď univerzální hledáček (kopie Contax) nebo byly i speciální hledáčky pro ohniska 28 a 35, ty jsou ale dost naprd.


  • 0

#50 Luigiano

Luigiano

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 43 příspěvků(y)
  • LocationOlomoucký kraj
Reputace: 2

Publikováno 18 srpen 2017 - 05:53:05

Zdravím všechny zorkisty. Občas se mi stává tak jako belkovi, že se mi seká plátýnko, ale při normálních časech (1000, 500, 250,...). Věděl by někdo no nějakém fíglu (to s tou vazelínou je pěkné, ale nezamastí se pak celkově celý foťák?). Popřípadě nějaký šikula z olomouckého okolí? Už mi takdle po 2 snímcích zkazil 2 filmy (nefungovalo plátýnko - jenom cvalk, ale nepřesunul plátno), takže jsem měl chuť ho utratit, ale zase mi ho bylo líto, vzhledem k tomu, že mi udělal už takové pěkné fotky

https://www.zonerama...o/Album/3570041


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních