Přejít na obsah


Fotka

P-six problém s posunem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#1 Kjuba

Kjuba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno 14 květen 2007 - 19:16:54

Zdravim temnokomorniky.

Asi jste si po precteni titulku mysleli, ze zase nejakej zoufalec ma potize s prekryvajicimi se policky na svitku :-)

Zklamu Vas. Ja mam totiz uplne opacny problem. Policka se mi neprekryvaji, jak to u tohoto tela obvykle, ale naopak se mi s rostoucim poradovym cislem policka zvetsuje mezera mezi policky. Mezi 1 a 2 je asi 4 mm, coz je podle me stadart. Mezi 2 a 3 je uz 5 mm. Mezi 3 a 4 uz 8 mm. No takhle dal to roste. Mezi 10 a 11 je uz 20 mm. To jiste nejni normalni. Napada Vas, cim by to mohlo byt?

To telo je od Skody a bylo vybirano asi ze 3 nebo 4 kusu zkusenym prodavacem, ktery ho zkousel (bez filmu). A doporucil prave tento kus, protoze se mu zdalo, ze ma posuv mechanicky v nejlepsim stavu. Ikdyz vzhledove na tom nebyl nejlepe.

Pokud jste se s tim setkali, napiste cim to bylo u Vas. Ja jsem tohle na netu nikde nenasel a ani jsem o tom nikde neslysel.

Zkusim nacvakat jeste jeden svitek a uvidim, jestli se to bude opakovat. Pokud ano, bude to asi potreba dat opravit. Pokud vite kam, dejte vedet. Ja znam jenom Skodu. Vim, ze tady a nebo na fotopruvodci nekdo doporucoval nejakou pani tusim v Brne. Jsem z Pardubic a tak je mi celkem jedno, kam to poslu.

Diky

Kjuba
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 květen 2007 - 19:33:01

Jo, paní Konečná- Brno, ulice Tábor.
Dneska sem se u ní stavoval. Nebyla doma :-)
Před nějakým časem zrušila pevnou linku a teď na ni není žádnej kontakt (teda já žádnej nemám). Zítra nebo pozítří to skusím zase- pro mě je to jednička!
  • 0

#3 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 14 květen 2007 - 20:10:37

ahoj, mám na ni mobil, jestli máte zájem, pošlu vám číslo na mail
  • 0

#4 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 14 květen 2007 - 20:26:27

Eda: o to číslo na paní Konečnou bych měl zájem taky...
Kjuba: Kdy jsi to koupil? Jedno tělo jsem tam byl asi před 14 dny vrátit, chovalo se přesně tak. Pán v servisu povídal cosi o špatné pružině... Tělo mi vyměnil, ale ještě jsem nenašel odvahu to " nové" zkusit. Skoro by to na mne dělalo dojem, že to opravují pouhým vrácením do regálu k dalšímu prodeji. Jestli To máš ale od Škody, je na to rok záruka, otluč jim to o hlavu!
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 květen 2007 - 20:26:53

ahoj, mám na ni mobil, jestli máte zájem, pošlu vám číslo na mail


Jo, supr!
Možná by si ho měla poslat Danymu, ať to prdne někam do odkazů. Ona je tu pro nás všechny! :-)
  • 0

#6 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 14 květen 2007 - 20:35:30

telefon vám odletěl :-)
akorát na Kjubu ne, páč nemám kontakt

No, s tím zveřejněním mobilu na netu nevím, nevím, ale jestli tam George půjde, mohl by se jí zeptat, jestli by nebyla proti

Jenom pro úplnost, paní Konečná nemá moc ráda, když se k ní chodí po 15 hodině...raději dopoledne nebo do těch tří hodin odpoledne.

Mluvíte tu o Sixu, jedno tělo, nevyužité mám (vypadá jako nové, ale nikdy jsem na něj nefotila), kdybyste měl někdo zájem, dejte vědět.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 květen 2007 - 20:43:04

Jinak teda seštělování P SIX tělíčka by vyšlo u pí. Konečné na 400-450kč (pokud to bude standart oprava).
____________________________
Eda v mejlu.
  • 0

#8 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 14 květen 2007 - 20:57:19

Kjuba: znovu jsem si přečetl Tvůj příspěvek a musím říci: není to ten "můj". Ten dělal jen a pouze 10 snímků na svitek.
  • 0

#9 Kjuba

Kjuba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno 14 květen 2007 - 21:59:50

zahradnik: Dik za tip, ale ten Tvuj to jiste nebude. Tohle telo je kupovany nekdy pred 2 mesici. Jinak vim, ze je na to rok zaruka, ale obavam se, ze uz nenajdu doklad. A tu nalepku s carovym kodem, kterym si to u Skody evidujou jsem pochopitelne odlepil a zahodil. Jinak to na me pusobi, jako kdyby bylo neco s presnosti prevodu. Teda pokud tam nejakej prevod je. Proste se to pri natazeni zaverky neposune o tech rekneme +- 65mm (60mm sirky policka + 5mm pro okraj mezi policky), ale o neco vic. A to mozna konstantne, takze pak logicky se sirka mezery zvetsuje. Pak uz me napada jen nejak blbe zalozenej film. Fakt nevim. Jeste jeden svitek obetuju, abych si byl jistej. Pak zacnu resit co s tim, Budto Skoda nebo pani Konecna. Ale te bych to musel poslat postou s tim, ze zpatky by to slo za postovny + cenu opravy na dobirku. Snad to nejak pujde.

Eda: urcite bych to cislo bral. mail na me je j_petioky@hotmail.com. Jinak bych tu bez svoleni te pani jiste nic nezverejnoval. Jeste si ji nastveme a budem nahrany. Ja se ji kdyztak zeptam, az s ni budu mluvit.

Diky vsem

Kjuba
  • 0

#10 Kjuba

Kjuba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno 14 květen 2007 - 22:19:44

Ha, tak bohove mi byli nakloneni. Nedalo mi to a prohrabal jsem se odpadkovym kosem na papir a ..... svete div se, drzim v ruce doklad o koupi i se seriovym cislem toho tela. To, ze je na to zaruka 1 rok si pamatuju. Pac mi to ten prodejce sam rikal a ja se tomu divil.

Takze zautocim nejdriv na Skodu. Do konce tydne bych se tam mohl dostat. :-)

Kjuba
  • 0

#11 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 14 květen 2007 - 22:45:15

Ještě máme jednoho opraváře v Hradci, prodej, bazar, opravy - ušetřil bys za poštu, ale jestli to Škoda uzná, tak to dej tam společně s kontaktem, kde to bude vidět.
to číslo určitě není tajný, je to prodejna na Gočárově třídě: Tamáš, 495533676.
  • 0

#12 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 květen 2007 - 07:18:52

Mluvíte tu o Sixu, jedno tělo, nevyužité mám (vypadá jako nové, ale nikdy jsem na něj nefotila), kdybyste měl někdo zájem, dejte vědět.[/quote]

Já bych teda zájem měl, jestli to ještě platí.
  • 0

#13 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 15 květen 2007 - 07:53:47

StanislavPleva:
Ano platí to, jenom se mi ozval George, který se musí rozmyslet. Vzhledem k tomu, že se ozval první, tak mu dám chvíli čas :-)

Jinak Six (s šachtou) vypadá opravdu pěkně, mám k němu ještě i osmdesátku (nicméně necloní, asi by lamelky chtěly promazat), ale vzhledově také jako nová, sklíčka čistá. Dále mám návod a kožený obal.

Ale mohli byste mi poradit, kolik bych za tuto výbavu měla požadovat.? Nemám vůbec představu.
Aparát je pro mě přece jenom těžký a jako dekorace se mi zdá příliš nevyužitý zvlášť, když je v tak pěkném stavu a může dělat ještě pěkné obrázky.
  • 0

#14 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 květen 2007 - 08:22:47

Tak tohle je velmi humorne :-)

Testovani posuni filmu BEZ ZALOZENI filmu a "zdalo se mu ze je v poradku". Bez filmu to totiz vyzkouset NEJDE. Staci prosly osviceny film, fotit na B a pri akzdem cvaku obtahnout fixou zepredu cele policko.


Pokud Six dlouho lezi, nak je 99% sance ze ten mechanismus posunu filmu bude totalne zadelany smesi prachu, oleje a jinych necistot a bude fungovat spatne.

Cele to ma dva stavy:

1. je to pouze zabordelene - pak to staci vycistit
2. je v haji spojka (zacina to nefunkcnim pocitadlem) pak je cena opravy cca 2000 Kc (1400 stoji ten mechanismus novy), pripadne vybrakovat z nejakeho jineho kusu

Korektne fungujici Pentacon Six posunuje film korektne (ano, posun filmu je ovladan prave tou osickou, nikoliv otacenim civky)
V tomto smeru je spolehlivejsi Praktisix - tam je mechanismus napojen prave na hlavni osu civky

Pro zajemce servisni manual na Pentacon Six:

http://rapidshare.co...vice_manual.pdf

Ad nefunkcni Six:

Ja kupoval nekolik tel po 300-500 Kc na soucastky (posun filmu)
Objektivy se slepenou cenou 150-250 Kc za kus (80ka, 120ka)
Funkcni MC 80ka (cerna) se da sehnat za 500 Kc, ta stara zebra bude levnejsi
  • 0

#15 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 květen 2007 - 09:45:55

problemy s P6 jsem mel tez.
U Skody ve vyloze jsem kdysi videl telo adaptovane tak, ze posun byl zajisten manualnim ovladanim spodni osy navijeci civky a kontrolovan nove vyvrtanym okenkem v zadech.
Sice jsem vse videl jen pres vylohu, ale princip je trivialni, znamy mechanik mi vyrobil novou osu, ktera se zaklesne do filmu a lze ji volne otacet, vyradit posun pri natahovani zaverky je jednoduche (proste se vyjme takrka kterekoli ozubene kolo co je tam) diry v zadech vyvrtat bylo hracka (vzal jsem rovnou i otvor pro cislovani 6x45- pak pouzivam papirovou masku pred filmem) a od te doby NO PROBLEM s prekryvem (tedy krome nechtenych dvojitych expozic:))
Obrovska vyhoda je tez to, ze kdyz nechci fotit tak jednoduse exponuji s nasazenou krytkou a nemusim nechavat zaverku natazenou do pristiho snimku.

Stoji to za to. Jen sehnat toho mechanika se soustruhem a z hliniku vyrobit novou osicku za par stovek. P6 je fajn system diky kvalitni a levne optice.
Dalsi upravou, kterou zvladnete sami je redukce kopani zrcatka- na jeho ose jsou dve pera a vse funguje OK a o mnoho tiseji jen s jednim, druhe lze vyradit a ponechat na miste. Kvalita snimku z ruky se zlepsi.

Na webu je nekde i navod jak implementovat predsklopeni, ale k tomu jsem se uz nedostal.. je to vic prace.

Hodne stesti, KArelJ



Telo ma
  • 0

#16 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 květen 2007 - 10:14:25

Mohl bys nafotit tu upravu na rucni posun ?

Tohle by me zajimalo, nicmene kazdy mechanik co znam to odmitl delat, neb je to dle neho prasarna.
  • 0

#17 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 květen 2007 - 10:40:54

prasarna.... je to jako vymena kloubu pri artroze... proste chces aby vec fungovala, tak se musi poupravit... a v tomto pripade to prinasi skutecne reseni, nejen nejaky kompromis. Ale to mechanikovi nevysvetluj, proste vysroubuj navijeci osicku a zadej mu vyrobu hlinikove ci mosazne kopie s tim, ze ta nova se ma zaklesnout do steftu v civce a protacet po zpetnem usazeni do tela. Mel by si poradit i bez nakresu.

nafotim to az doexponuji zalozeny film. Muze to trvat nejaky tyden...

KarelJ.
  • 0

#18 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 květen 2007 - 11:17:05

No on zastava nazor, ze pokud ten mechanismus funguje jak ma tak je posun snimku normalni, a pokud se prekryvaji, tak nefunguje jak ma a je treba to opravit

Asi vezmu nejaky Six na soucastky a budu si s nim hrat. Predpokladam ze je treba provrtat diru do pritklacne desticky a dat tam nejake okenko
  • 0

#19 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 květen 2007 - 11:20:14

presne tak, diru skrz vse mezi okem a krycim pasem filmu. pak tam vlepit cervene plexi a zvenku udelat nejaka posuvna dvirka aby svetlo nemohlo dovnitr permanentne.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 květen 2007 - 11:33:45

Tak sem byl za paní Konečnou!
Všichni si pište číslo k ní na pevnou: 549 241 802. Prý je k nalezení nekde na netu, ale sama netuší kde.
Bývá doma mazi 9:00 a 15:00. Pak až po šesté hodině. Doporučuji telefonicky se objednat.

Jinak sem se jí ptal na seštelování Yashicy MAT- prý to bude i 300kč. U Škody sem se ptal taky- 600kč.
  • 0

#21 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 květen 2007 - 11:53:43

Koukam tady na spravny postup zakladani filmu

Presne takhle je to popsane v originalnim manualu k Pentaconu Six :-)

Stejnym zpusobem se film i vydava, kratkymi pohyby natahovaci packy se odroluje na civku. Pri plnem tahaovani se zaroven natahuje a spousti zaverka, a konec filmu by se mohl krasne zaseknout za zaverku a poskodit ji.
  • 0

#22 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 15 květen 2007 - 12:09:09

georgi: jj ta cena odpovídá...mně dávala do pucu taky Yashicu...běhá jak hodinky...špatně mi chodila závěrka při delších časech a měla jsem špinavý zrcátko, sice to ničemu nevadilo, ale poprosila jsem ji a už se krásně leskne a závěrka běhá :evil:
  • 0

#23 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 květen 2007 - 12:56:24

Eda:

Jasně, kdo se ozval první má právo první rány :evil: . Ceny za tahle tělíčka jsou ca 1500 až 3000 podle stavu a dohody.
Já jedno tělo mám, fukguje k mé plné radosti, tak jsem se chtěl poohlédnout ještě po druhém záložním, nebo na jiný film. Minulej tejden jsem sehnal na P-Six za 100,-Kč :D mezikroužky, tak si teď s tím hraju. Zatím zkouším sklenice s vodou a podobný hovadinky, mám potíže tam dostat rozumnou hloubku ostrosti, takže cloním a cloním a cloním...... :D
  • 0

#24 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 květen 2007 - 13:08:37

Normalne fungujici samotne telo Sixu tak 900-1100 Kc
Telo Sixu na soucastky 300-500 Kc
Merici hranol cca 600-800 Kc
Sachta tak 100 Kc
Nemerici hranol 150-200 Kc
Brasna 50 Kc

Za 500 se da poridit makromech nebo lupovy hledacek (vyborna vec)

Doporucuji taktez okamzite vyhodit puvodni matnici a pouzit tu s ostricim klinem (cca 300-500 Kc)

Za 3000 je to schopen prodavat tak maximalne Skoda :evil: A porad mu to nekdo i za tyto castky kupuje (asi americani kde se to same prodava za 250 USD)

Asi skusim dodelat ten pokus udelat six s elektronickou zaverkou tesne za objektivem :D Aspon bude legrace
  • 0

#25 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 květen 2007 - 14:13:53

Petr 22
No tohle???, já jsem ten svůj Six před 6-ti lety koupil v HK za 2200,- včetně osmdesátky, šachty a neměřícího hranolu.
Tak jsem asi trošku přeplatil, no neva, z mostu neskočím, hlavně že šlape... :evil:
  • 0

#26 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 květen 2007 - 14:19:15

Nikdo ti prece nebrani dat vic :evil: :D Prodavajicimu to urcite vadit nebude

Tohle jsou bezne ceny treba na burze nebo u Pazdery a na Betlemaku v Praze
  • 0

#27 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 15 květen 2007 - 14:41:29

Taky jsem u Škody přeplácel... Ale my hloupí kluci z vesnice se holt nevyznáme. Ale i tak z něj mám radost.
  • 0

#28 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 květen 2007 - 15:04:57

Kdyby aspon u Skody ty Sixe serizovali

Jenze oni je jen opucuji a nalesti, a k fachmanovi na serizeni musis stejne.
  • 0

#29 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 15 květen 2007 - 15:11:06

Ani nenaleští...
  • 0

#30 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 15 květen 2007 - 16:22:19

tak to jsem před dvěma rokama taky přeplatila a za 3 :evil:
  • 0

#31 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 květen 2007 - 16:46:48

Porad lepsi Pentacon Six s 80mm MC a mericim hranolem za 3500 s 1 rok zarukou, nez za 8500 Kc jeden Canomatik (a nebo za 36.000 Kc 5 Canomatiku (jenze to pry byl byvaly STBak, tomu to prejeme :evil: )
  • 0

#32 Kjuba

Kjuba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno 15 květen 2007 - 19:09:31

To RHx: Diky za info, to jsem ani nevedel. Jinak tu prodejnu samo znam. Kupoval jsem tam v bazaru Jobo 1520. Je tam i bazar.

Jinak ja koupil to telo i s brasnou, 80-tkou Biometarem MC (jak novej) a sachtou za 2.100 Kc. To mi neprijde jako premrstena cena. Ale kdo umi sehnat levneji, dobre mu tak. :evil:

Jinak ten chlapek co mi to prodaval rikal, ze s tim fotil na vojne a ze mu jich proslo rukama celkem dost. To ze testovat posun se da jen s vlozenym filmem vim (je to popsano i v manualu) a on jiste taky. Rikal mi, ze na ty tela maj u Skody nejakyho chlapka (zrejme obdoba pana Kolina co zase dela redukce). Ten ze vsechny tela co vykoupej kontroluje a opravuje. Vybiral jsem asi ze 3 tel z nichz jedno bylo vzhledove nejlepsi, ale nebylo prave jetse zkontrolovano (asi cerstvej kus) a tak mi ho nedoporucil. Jinak zkousel mechanismus natahovani jak se zavrenym telem, tak s otevrenym a poslouchal to jak ladic pian. Zdalo se mi, ze fakt vi oc bezi. Byl to mladej kluk a byl v pohode. Byl jsem prave velice prijemne prekvapenej.

Ale samo si to mohl vsechno vymyslet, jen aby ode me mel pokoj. To ja ale tezko poznam.

No nic. Normalka tam snad do konce tejdne zavolam a domluvim se co s tim. Mozna to spravi, mozna mi rekne, ze jsem trubka a blbe jsem zalozil film, mozna mi to treba vymeni kus za kus. Nepredppokladam vzhledem k me povaze, ze bych tam nespel. :D

Kazdopadne diky za rady
  • 0

#33 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 květen 2007 - 19:19:11

Takhle si nevyberes, to muzes kupovat donekonecna

Proste kup nejlevnejsi nebo nejhezci Pentacon Six, ktery najdes a nech ho u odbornika seridit. Pak bude fungovat spolehlive.

Ten borec u Skody asi bude puvodnim povolanim gynekolog, ponevadz dovede seridit Pentacon Six aniz by ho rozebral a take tam necha vsechen bordel ktery tam je :evil:
  • 0

#34 026200

026200

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 266 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 15 květen 2007 - 22:40:26

To mě se podařilo koupit P-Sixe s nefunkčním počítadlem (vysazená pružinka - opraveno za 10 minut) za 500Kč. Ten foťák je senad uplně novej, ani škrábanec na polepu, prostě NIC! :evil:
Ještě ke Škoda foto... No, škoda mluvit...
Jinak bych chtěl poděkovat to Petr22 za ten servisní manuál, páč sem ho nemohl nikde sehnat. DĚKUJUUUUU!!!!!!
  • 0

#35 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 17 květen 2007 - 20:34:04

StanislavPleva:
tak P-six s osmdesátkou+sl. clonou, brašnou, návodem a filtrem je volný
  • 0

#36 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 květen 2007 - 07:21:15

StanislavPleva:
tak P-six s osmdesátkou+sl. clonou, brašnou, návodem a filtrem je volný

Fajn, tak se mailni na stanislav.pleva@seznam.cz
  • 0

#37 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 květen 2007 - 12:33:28

Pro zajemce servisni manual na Pentacon Six:

http://rapidshare.co...vice_manual.pdf

Můžete mi někdo prosím šetrně sdělit, jak se z tohoto odkazu nejlépe stahuje? Já tohle nepoužívám a docela by mě ten manuál zajímal....
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 18 květen 2007 - 12:57:42

Po najetí stránky klikni na "free" vpravo dole, poté zadej kód a stiskni Klikni na "Download from ***** network" - za ***** si dosaď název sítě, z který se to stahuje.
  • 0

#39 Kjuba

Kjuba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno 21 květen 2007 - 19:55:44

Pratele, kamaradi,

huraaa. Tak mi to nedalo a jeste jsem vyfotil 2 svitky. Jen tak, testovaci, jestli se chyba s posuvem objevi znovu. No a .......?

Nic, vsechno v nejlepsim poradku. Takze asi spatne zalozenej film. Nevim. Delam to furt stejne, v podstate jako v navodu co je tady na serveru nebo na netu.

Tim padem nema cenu to telo tahat ke Skodovi, pac to na reklamaci asi nebude. Vyvstava vsak dalsi problem. Co kdyz to nebylo moji chybou (pral bych si, aby bylo)? Co kdyz pojedu fotit mista nebo okamziky, na kterych bude hodne zalezet nebo ktere se jiz nebudou opakovat? Jak znovu zisakat z5 trochu posramocenou duveru k tomuhle kousku? Myslite, ze ma smysl davat to nekam na kontrolu? Treba jen s tim, ze mi to tohle udelalo a ted si nejsem jistej cim to bylo? Se mi asi vysmejou ne? Podle me by to mozna za to stalo. Ale zase, co oni na tom zjisti?

Ach jo. Ja vim, ze mi tu bude spousta lidi rikat, ze jestli chci spolehlivej system, tak ze mam jit treba do Mamci, ale to ja vim. To slyset nepotrebuju. :lol:

Dekuju vsem co se mi snazili pomoct. Asi se na vsechno vybodnu, budu s tim normalne fotit a az (jestli vubec) se to zase podela, tak s tim prastim vo zem a koupim si mjucko. :(

Kjuba
  • 0

#40 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 květen 2007 - 20:21:31

Nevěš filmy na hřebík. (maximálně po vyprání na kramlík)

Určitě, ale URČITĚ, si vem jeden papír z vyvolaného svitku, namotej na cívku, za lož jako normální svitek a!
Už to tady někdo radil. Prostě bez objektivu si obkreslíš políčka na Bčko. Zopakuj několikrát s různým způsobem natahování a budeš jistě vědět, jak na tom seš.

A až potom říkej, že ke Škodovi nejdeš!

A nevěš hlavu- někdo má takové "štěstí", že jim SIX dělá vždycky 13 snímků a dá se na to spolehnout!
  • 0

#41 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 22 květen 2007 - 09:11:00

Mno 13 snimku je OK, pokud nemaji nikde prunik :lol:
  • 0

#42 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 květen 2007 - 10:12:40

Mno 13 snimku je OK, pokud nemaji nikde prunik :lol:


No právěže ne! Je to naprosto dokonalé! S tímhletím budu klidně frajeřit do aleluja. 8)
Někde sem zachytil, že nejsu jedinej, co má štěstí. Ale nevím už , kdo to byl.
  • 0

#43 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 22 květen 2007 - 10:41:48

Mno 13 snimku je OK, pokud nemaji nikde prunik :lol:


No právěže ne! Je to naprosto dokonalé! S tímhletím budu klidně frajeřit do aleluja. 8)
Někde sem zachytil, že nejsu jedinej, co má štěstí. Ale nevím už , kdo to byl.


takhle frajeri i RHx ;o)
  • 0

#44 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 květen 2007 - 10:54:52

Jo, je to dobré, ale když to vezmu z druhé strany, tak co sakra budu dělat se třináctým políčkem? Archivační listy jsou na 4x3 políčka, takže ten poslední snímek musím dát mimo. A už sem mi stalo, že sem ho při zvětšovní hledal a našel sem ho až za půl roku...
Nevadí! Je to lepší než z Mamči 645 na šetnácti snímkový film udělat jen patnáct.
  • 0

#45 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 květen 2007 - 11:12:24

Taky se mi vleze 13 snímků. Mám pocit, že se dělají i archivační listy širšího formátu. Alespoň já mám doma dva druhy. Ten lepší má označení 6x7 a je, tuším, zn. Herma(nebo obyč. Hama, už nevím). koupil jsem Škody. Do listů od Fomy se z bídou vleze 12 snímků. Taky do kinofimovech listů od Fomy se vejde max. 35 políček.
  • 0

#46 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 květen 2007 - 11:42:10

Taky se mi vleze 13 snímků. Mám pocit, že se dělají i archivační listy širšího formátu. Alespoň já mám doma dva druhy. Ten lepší má označení 6x7 a je, tuším, zn. Herma(nebo obyč. Hama, už nevím). koupil jsem Škody. Do listů od Fomy se z bídou vleze 12 snímků. Taky do kinofimovech listů od Fomy se vejde max. 35 políček.


Archivace od Fomy? Nemyslel jsi od Hamy?
  • 0

#47 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 květen 2007 - 13:14:04

No měl jsem napsat "objednána na Fomaoobchod.cz" - výrobce těch listů neznám.
  • 0

#48 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 květen 2007 - 11:28:28

Tak si to představte!
Nechal sem si u paní Konečné seštelovat své oblíbené hračky. Yashica MAT 124 G a Flexa VI.
Flexa dávala jen jeden čas a u Yashiky se mi nelíbila spoušť, tak tu jen poštelovat.

Teď sem si to byl vyzvednout naúčtovala mi za seštelování spouště Yashiky celých 50,-kč a za závěrku Flexy (plus přilepení zadní destičky FILTERS MEOPTA) celých 250!
Ta paní je prostě DOKONALÁ!!! Platil sem 300kč!
  • 0

#49 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 23 květen 2007 - 11:38:35

jj chystám se k ní na servisovou prohlídku se zorkij čtyřkou...ale musím se objednat...
Vlastně jsem aparát ještě neviděla, ale z domu mi nahlásili, že pošta s balíčkem dorazila :-))

S paní Konečnou jsem na výsost spokojená, dokonce dostanu doklad, a je tam nějakou dobu i záruka, prostě super.
  • 0

#50 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 květen 2007 - 11:44:14

Jasně- tři mety záruka!

Napadá mě, že sem mohl založit nové vlákno a tam bysme ji mohli řádně vychvalovat! :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních