Přejít na obsah


Fotka

velvi 50/120 - tloušťka podložky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 1 červen 2007 - 20:03:07

Konečně jsem se dostal k vyvolání šesti svitků/diáků (Provia 100F, Velvia100 a Velvia50). Zatím jsem měl tu čest jenom s Provií. Ráno jsem vyvolal dvě Provie bez sebemenších potíží, teď jsem se chystal na velvii 50 a100. První jsem rozbalil tu padesátku a jal se ji (jako obvykle) soukat do Joba. Prostě ji tam nenatluču ani kdybych se po...al :lol: Neskutečně se kroutí, vlní a prohýbá, úplná medůza. Smotal jsem ji do ruličky, schoval do krabičky a hodil zatím do mrazáku, třeba vychladne (a já taky). Kdo-ví co z toho ale bude, protože se mi několikrát uplně rozmotala a udělala to nejhorší, co film může vůbec udělat. Navíc ve stísněném prostoru fotorukávu.

Má s voláním Velvie 50 někdo zkušenosti? Doufám, že stovka bude už víc user-friendly (asi jako provie), jinak si už asi dneska vopravdu hodim provaz :lol:. Že jsem se na to už dneska nev.... .
  • 0

#2 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 1 červen 2007 - 20:22:22

Tak velvia 100 je na stejné podložce jako Provia, ta tam šla jako po másle. Po namražení jsem tam nakonec přískokama vpřed/vzad nasoukal i tu padesátku (trochu zkřehla, tj ztuhla, jinak je ta podložka neskutečně měkká a nedrží tvar ani směr). Trochu se děsím těch několika dalších padin, co jsou ještě nenaexponované v ledničce (máme malej mražák :lol:).
  • 0

#3 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 1 červen 2007 - 21:59:37

Nakonec to dopadlo dobře, odneslo to "jenom" první a poslední políčko červeným závojem. Trochu mě ale děsí, že ani jedno z nich není mým záběrem života jak to tak většinou bývá :lol:.
Jo a přechoďáky cvokin fakt táhnou do růžova (mám dva diáky bez a s hned pod sebou a je to trochu vidět). Černobílý fotografy (kterých je tu většina) to ale trápit nemusí, aspoň jim to zvýší kontrast mráčků proti obloze :lol: .
  • 0

#4 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 červen 2007 - 10:59:31

Jendo, jak ti vychází srovnání těchto materiálů. Já na to loni fotil dost a byl jsem z výsledků dost divokej - z Provie o něco víc.
  • 0

#5 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 4 červen 2007 - 11:31:54

Podívám-li se na provii 100F a velvii 100, je to dost markantní rozdíl. Takový podzilmní kýčovky to byly (žluté, červené stromy, modrá obloha s mráčky...): provie je taková bledá, studená (ale nedá se to moc stáhnout konverzním filtrem), něco tomu chybí. Velvie 100 má šmrnc, břízy tam vypadají suprově, třešně jsou saturované možná až příliš (omalovánka).
Velvii 50 jsem bohužel tehdy nezkoušel, ten jeden film je letos zjara (vyrašené buky v poměrně rozvolněném lese, skoro jasno): Barvy (listová) vypadají dobře tj. ani bledé ani přebarvené, stíny to nepobralo ale s tím už se musí v takovým počasí počítat (Provie by to zvládla možná o chlup líp, ale zázraky se od ní čekat taky nedají).
Právě na základě tohodle testíku jsem se rozhodl, že si letos do Norska vezmu Velvii (ještě nevím kterou, 50 neseženu, takže asi 100; 100F prý není nic moc, bohužel jsem ji nezkoušel) a trochu Provie 100F.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních